Съвет за нова въдица

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Martin3700
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Фев 22, 2019 10:43
Риболов: Спининг
получил Браво: 1 път

Съвет за нова въдица

Мнение от Martin3700 »

Здравейте, колеги,
Тъй като ми предстои закупуване на нова пръчка, бих искал да се обърна към вас и да помоля за съвет и предложения. Пръчката ще се използва за морски спининг в Гърция. Лимитът ми е 300 лева, но може да предлагате и малко по-скъпи, за да знам за какво да се оглеждам ако изпадне нещо втора ръка. Благодаря ви предварително.
Поздрави!
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Съвет за нова въдица

Мнение от empar »

Поработи малко над бюджета, до към 400 марки, отиди до добрия чичко Танер и потръскай някоя от тези и си избери, в зависимост от примамките, които ще използваш и рибите, които ще гониш.
ИЛИ, ако бюджетът все пак не подлежи на преразглеждане...
В същия магазин има и бюджетни решения на фирмата майка ATEC, които също вършат чудесна работа.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Съвет за нова въдица

Мнение от fisherman »

Колега, в секция продава има един Moonwalker на атрактивна цена. Въдицата е перфектна за целта ти.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Съвет за нова въдица

Мнение от Асти »

Ако под морски спининг разбираш употреба на воблери значи ти трябва туичингова въдица, на български казано за риболов с придърпване, с бърз или свръхбързстрой и не голяма дължина. В морето обаче се гонят разстояния, затова се налага компромис към по-дълга от обичайното в сладки води. Известно значение има и ръста на рибаря.Аз лично повече от 2,40 м не бих взел.Не бих купил и графитна въдица втора употреба за повече от, да кажем, 60 лв.
Martin3700
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Фев 22, 2019 10:43
Риболов: Спининг
получил Браво: 1 път

Re: Съвет за нова въдица

Мнение от Martin3700 »

Благодаря за съветити, колеги. Този tailwalk ми хвана доста окото между другото 2.74 с акция 10-35. Прочетох доста положителни мнения за тях. Ще трябва да поработя малко над бюджета, но реших въдичката да си я взема новичка, за да мога да съм напълно сигурен в нея.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”