Нов спининг , съвети.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Т Т
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Апр 11, 2019 16:05
Риболов: спининг
Местоположение: околностите на Пловдив
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 30 пъти

Нов спининг , съвети.

Мнение от Т Т »

Здравейте колеги,нов съм във форума,но с някои от вас сме се виждали и се познаваме.На кратко да споделя защо се обръщам тук за съвет.В събота на Тунджа си счупих по най-тъпия начин върха на пръчката.И макар че съм доволен от нея,реших да не я правя,а да си купя друга,да опитам нещо различно,нещо ново.Ловя по реки,най вече по Марица и Тунджа,долните течения,затова търся нещо което би било подходящо.Мисля че дължина 2,40-2,60м. и тест на примамки от 5-7 до 25-30гр. ще върши работа.Бюджета е около 250-300 лева.Може и малко от горе,ако пръчката си заслужава.Дайте предложения,и помагайте в избора.Благодаря предварително.
Borkata_111
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Авг 16, 2017 23:19
Риболов: спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Borkata_111 »

Дагеки :fish6:
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от cekal »

А каква пръчка счупи?
Т Т
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Апр 11, 2019 16:05
Риболов: спининг
Местоположение: околностите на Пловдив
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Т Т »

Пръчката която счупих е Red Shadow 2.59МH 7-28гр. Счупи се точно до първия водач след върха.Мисля да и сложа нов връх,и да си я ползвам евентуално за джиг,тъй като ще стане по-твърда.Ако се получи добре де,ако не,заминава в коша.
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 863 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Daniel Defoe »

---
Omnes viae Танер ducunt :mrgreen:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Т Т
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Апр 11, 2019 16:05
Риболов: спининг
Местоположение: околностите на Пловдив
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Т Т »

Всъщност , сега е момента да благодаря на Filstar ,защото им звъннах,и веднага ми изпратиха един връх.Сега червената сянка е отново готова за риболов,но вече ме хвана мерака за друга пръчка,и не съм се отказал от покупката.Та незнам дали да не си взема пак от тях и една Black Shadow? Харесват ми също и Dragon Moderate 2,67м , 5-25гр, и Tailwalk Dageki S802M 2,40м ,5-35гр. Хайде който има такива пръчки,или който е ловил с такива,да си каже мнението.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Д-р Флекс »

Черната сянка ще ти хареса определено повече от Червената...
Аватар
karidata
Мнения: 1126
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от karidata »

Колега сом ли търсиш с тази въдица.Питам защото на мен ми е трудно да ловя по тунджа с по дълга от 2.10 и по корава от 5-15гр клен.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Boev
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Сеп 07, 2015 17:36
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 75 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Boev »

Това Даджеки е супер бърза и "колестта", 5гр долна граница са нереални. Въдицата става повече за джиг и анимация на тежки повърхностни примамки.
Не мисля, че е твоята въдица.
От изброените, черната сянка.
Може да се лъжа, но ако не търсиш целенасочено риби над 3кг, се презастраховаш с показателите който търсиш.
Tosho
Мнения: 206
Регистриран на: Нед Ное 19, 2017 19:10
Риболов: Спининг
дал Браво: 283 пъти
получил Браво: 176 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Tosho »

Здраве колега ТТ!
Имам и 2те сенки:
Черната сянка във вариант 8” 5-21- е хубава въдица, но е по-подходяща за джиг и риболов на бели риби и щуки 1-3 кг. Може и по-големи щуки, но трябва да е на чисто място.
Червената -7,6” 5-21 - е определено по-добра за блесни и воблери и риболов на яки клендаци и распер. Взех я именно с идеята да търся с нея маришки распери в района Симеоновград-Димитровград. (От където жената - там и родата)
Ако ходиш целенасочено за клен то и тези 5-21 определено са много. Аз ползвам за клен по Искър sert exceed 2,10 ; 3-10 и определено ми е предостатъчен, като имам с него не един и два клена над кило.
И на мен ми е интересно какво ще търсиш...
Като идеш за риба не може да си тръгнеш преди да си хванал поне една.
Ако хванеш една - значи има поне още една.
Ако хванеш две - значи има много, така че стой и лови щото друг път може и да не хванеш...
Аматьора Бс
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Фев 25, 2017 12:45
Риболов: Морски
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Аматьора Бс »

А за Дагеки 3.5-24 какви грамажи ще са подходящи от универсалните ползвани за костур щука и кефал.Акцията говори ама дали не лъже
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Vid »

Я, пЪ се чудя кВо ловиш по та обезрибена ряка Марица, че хвърляш пари за скъпи пръчки?
Ама, той кефа да мяткаш с хубава пръчкка пара нема, а надеждата винаги умира последна...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от axel »

Vid, на тази обезрибена Марица преди забраната се извадиха повече от 30бр. сомове,распери, кефали и др.Това,че на тебе не ти връзва,не означава че в реката няма риба.......е не е като едно време да отидеш и да скубеш....... :idea:
П.С.Дагекито не е за тебе пръчка/мое мнение/.Екстрафастовия строй не е най-подходящия за реката,като при закачане на неочакван трофей,Регулар-Фаста е с много по-големи преимущества.
риболовът е само хоби!
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 863 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Daniel Defoe »

axel написа:… П.С.Дагекито не е за тебе пръчка/мое мнение/.Екстрафастовия строй не е най-подходящия за реката,като при закачане на неочакван трофей,Регулар-Фаста е с много по-големи преимущества.
Давам едно " :tup: " само на половината от написаното :lol:

p. s. Иначе по темата … това би било идеално решение за Тунджа, а защо не и за Марица (всеки си има индивидуални виждания по темата с пръчките, та те за това е адски трудно да се дава съвет ...) :fish15:

Моделът е PT1901

https://www.sportex.de/en/products/nova-twitch/
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аматьора Бс
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Фев 25, 2017 12:45
Риболов: Морски
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Аматьора Бс »

То по принцип на Дагекито основната му работа ще е като другите ми спининги-в много солена среда ама трябва да запълвам с нещо времето между гръцките излети.
И все пак какъв според вас е минималният грамаж за блесни и съответно воблери на тая сопа че не ми се открива топлата вода по-трудният начин както стана със спининга по гръцко
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”