Нов спининг , съвети.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от мъро »

Аматьора Бс написа:То по принцип на Дагекито основната му работа ще е като другите ми спининги-в много солена среда ама трябва да запълвам с нещо времето между гръцките излети.
И все пак какъв според вас е минималният грамаж за блесни и съответно воблери на тая сопа че не ми се открива топлата вода по-трудният начин както стана със спининга по гръцко
С воблери и блесни не съм го пробвал, за джиг започва да работи от 5 гр. глава + примамка, над 15 гр. се усеща все едно е претоварена, както при изхвърлянето така и при воденето на примамката.
Аматьора Бс
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Фев 25, 2017 12:45
Риболов: Морски
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Аматьора Бс »

Мерси колега.Ще заприходя малко фишове а ако даде време ще я изкарам за тестове с воблери на плажа през уикенда
Т Т
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Апр 11, 2019 16:05
Риболов: спининг
Местоположение: околностите на Пловдив
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Т Т »

Пръчката няма да е за риболов на кефал,поне не целенасочен.За кефал ползвам на Фаворит 2,00м, 3-7гр.,който наистина доставя удоволствие,дори и на дребосъци.Искам една малко по-силова пръчка за по-едри риби,и най-вече,за да мога да ползвам по-тежки примамки.По-точно,да мога да ги водя по-добре в течение.Червената сянка вижда зор и не може да води повърхностни примамки в течение,и не става и за туичване с по-големи глави.За това и търся да е малко по-дълга,2,40-2,60. Ако е 2,00-2,20, ще ми стои много "колеста" с такава акция.А пък си и мисля,че дългата пръчка позволява повече грешки при улов,и е по-добре за начинаещ.При късата се иска повече майсторлък от риболовеца,а аз не мисля че го имам още.Ако понатрупам опит,със сигурност ще сляза до размерите на пръчките с които лови колегата karidata,и дано стане по-скоро.Успех и наслука на всички.
Аватар
karidata
Мнения: 1126
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от karidata »

В коя част на Тунджа обикаляш?
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Т Т
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Апр 11, 2019 16:05
Риболов: спининг
Местоположение: околностите на Пловдив
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Т Т »

"Обикаляш" е силно казано,поне за сега.Но се надявам да имам време да я посещавам от време на време.Бил съм няколко пъти на реката,два от които бяха на вашите сбирки на "Видрите" със двудневното състезание .Харесва ми долното течение,след Ямбол,на долу.Доста по-жива река е от Марица,със прилична популация на хищници.
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Leo »

Т Т написа:За това и търся да е малко по-дълга,2,40-2,60. Ако е 2,00-2,20, ще ми стои много "колеста" с такава акция.А пък си и мисля,че дългата пръчка позволява повече грешки при улов,и е по-добре за начинаещ
Колега и двете ти разсъждения са грешни
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Т Т
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Апр 11, 2019 16:05
Риболов: спининг
Местоположение: околностите на Пловдив
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Т Т »

Мерси Лео. А може ли да ми дадеш някаква препоръка,какво да търся за този риболов според теб? Мерси предварително,и наслука.
Аватар
karidata
Мнения: 1126
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от karidata »

За тунджа както казах не използвам по дълга от 2.10м заради клоните и пресечения терен.Акцията за клен не виждам смисъл да е повече от 18 гр.Със същата въдица успешно съм вадил и распери до 3 кг които не съм търсил целенасочено а ми влизат като бонус между кленовете.Дори преди две години реализирах и 3 сомета като най едрия беше 10кг.При ваденети на големи риби всичко зависи от теб и малко късмет.Въпросната въдица беше Шимано Компре 5-18.Сега я замених с един Мегабас Близард който всъщност е доста по брутален като строй.Пробвал съм да ловя и с въдица 7-28 и дължина 2.10 на Фаворит Визор и да търся по едри риби с нея.На пръв поглед изглеждаше адски зла но кленове по кило и нагоре си я огъваха порядъчно предната снадка.Преди години обикалях по реката с доста по дълги спининги но просто не ми е комфортно заради растителноста
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
karidata
Мнения: 1126
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от karidata »

Имам познати които практикуват спининг на точно определени места като бентове,прагове и т.н.Там е широко и чисто и най вероятно е нужна по дълга въдица.Оставя си чантата на земята и замеря водната шир 2 часа и се прибира.Не е за мен тая работа ,аз обичам да се муша из драките.Миналата година Лео имаше интересна случка на Тунджа с дълга въдица.Ако иска може да сподели.А също о как нацепва расперите по Дунав с Тиро до 28 гр.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Т Т
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Апр 11, 2019 16:05
Риболов: спининг
Местоположение: околностите на Пловдив
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Т Т »

Дано сподели,ще е интересно и полезно.Аз ще изчакам малко с покупката,(и без това сега е забранена)ще гледам да мога да дойда на 2 кръг на ,,Старите Видри".Там на живо да ми разясните нещата,ако може.
Аватар
karidata
Мнения: 1126
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от karidata »

Добре си дошъл.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от axel »

Тунджа и Марица са доста различни реки.За Тунджа действително не е нужна по-дълга от 230 мм въдица -тясна обрасла с клони,къси места изизскващи маневреност.За Марица обикновенно това е недостатъчно,доста широка,разлята,по края ивица водорасли,или висок отвесен бряг.
риболовът е само хоби!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от babydoctor »

axel написа:Тунджа и Марица са доста различни реки.За Тунджа действително не е нужна по-дълга от 230 мм въдица -тясна обрасла с клони,къси места изизскващи маневреност.За Марица обикновенно това е недостатъчно,доста широка,разлята,по края ивица водорасли,или висок отвесен бряг.
Така е и много е важнодължината да се съобрази с ТТ данните на задвъдичното устройство. Аз ползвах 2.7 и 2.4 . 3 м. за Дунав, но трудно се издържаше да я размахваш повече от 3-4 часа. Сега, както съм заслабнал, едва ли бих издържал... Та за колегата - ако не иска да се презапаси с мощност, 2.1 - 2.4 е достатъчно...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Т Т
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Апр 11, 2019 16:05
Риболов: спининг
Местоположение: околностите на Пловдив
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Т Т »

Днес прегледах няколко спининга с акция до 30гр., и най-много ми допадна новият модел на Black Shadow 230см. 5-21гр. Но ми се струва че е прекалено бърза.Не знам това недостатък ли е,или е положително качество? Ако някой вече си я е заприходил,или е ловил с такава пръчка,или просто я е тръскал в магазините,нека сподели мнение. Между другото,продавача ме убеждаваше че специално за Марица си купували пръчки от 30гр. нагоре,но мисля това са колеги които търсят и ловят целенасочено едри сомове,а този риболов не е моя тип.
Fieldy_
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 9:25
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Fieldy_ »

Колега аз съм със блек шадоу само че 2.62 M , 5-21. Вчера ми удари и извадих първия си распер около 30-35 см. Наистина пръчката се сгъна доста добре, та чак исля че не е баш за тези риби. Ползвам я иначе за джиг на бели където се справя мн добре. Според мен заложи на 7 - 28 -
2.44 м..като дължина. Това според мен е мн по добрия вариант. Успех с търсенето
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”