Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 499 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от JettroniX »

simira написа:Ужас колега от Пловдив съм и такава простотия не бях чел . Кво им пречи Марица , та тя от векове си тече …...
Така се "усвояват" парите (41 млн лева) и така нагло и безогледно лъжат, че не е истина - не само в този проект и не само в Пловдив. Пооталожихме с още малко крайния резултат от тая катастрофа, но докога ще удържаме фронта с другите колеги... не знам. Рибарската подкрепа е никаква, хората са апатични и не им пука, че ще се прецака реката, както и да е....

Сега да добавя още един материал за "октомврийската революция" по Марица от миналата година. :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Появиха се и доста малки бели риби, което е радващо! Абе хубаво е, когато има някаква риба да ти направи удар, че иначе става приспивна тъжна песен. :)

Пълният репортаж => "Марицалайт през октовмри 2018 – 2"

И сега нещо по-актуално от близките седмици. :)

Още някой друг месец и ще пораснат кефалите до 50 см, дано и повече! Да знаете, че на този му е малко крива опашката: :mrgreen:

Изображение

Тия също са активни от февруари месец насам, но се ловят там където ги има. Вече имам 3 уловени, но са под метър, обаче пък с медиум спининг е кеф да ги боря покрай кефалите.
:fish15:

Изображение

Дълъг стана поста, ама надявам се интересен и мотивиращ. :D
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
sorryn
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Фев 13, 2016 2:45
Риболов: Спининг
Местоположение: Гълъбово

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от sorryn »

Има ли някой колега от района на Симеоновград, Харманли, Любимец или Свиленград , който иска да направим съвместен риболов по р. Марица. Ако има някой желащ, може да ми пише и на Л. С. ще ми бъде приятно да направим някой излет и да обменим опит.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от babydoctor »

Ужас колега от Пловдив съм и такава простотия не бях чел . Кво им пречи Марица , та тя от векове си тече …...и
ли да се барнат едни парички ...че то трябва да се съединят Прослав със Смирненски от блокове и малкото поляни останали в Тракия
Ами грамотен си, сметни що терен за строеж ще се освободи на мястото на меандрите и то насред Пловдив. Умножи го по квадратурата и етажите, ха после по цената за кв.м. в Пловдив - ще се хванеш за косите :mrgreen:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 499 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от JettroniX »

Да добавя малко инфо от мен - някое старо и някое актуално.
Като цяло, новините са само добри за риболовците, посещаващи реката. :)
Ето инфото хронологично:

1) Един стар излет от края на миналата година.

Изображение :mrgreen:

Както бях писал по-назад, радващо е, че има такава здрава популация на бели рибки в някои участъци на реката.

"Марицалайт през ноември 2018".

2) Марица в град Пловдив бе зарибена с 6000 сомчета, като допълнително бяха пуснати бял амур и шаранчета. :)

Изображение

"Зарибяване на река Марица със сом, шаран и бял амур – 06.04.2019".

3) Спрян е (за сега) проекта за "преобразяването" на река Марица в Пловдив - превръщането й в канал от парков тип за атракциони и унищожаването на дивия й облик. За съжаление на много малко пловдивчани им пука за този проблем, за рибарите да не говоря..., но когато ги вкарат да ловят в 5 обособени зони за риболов и да късат постоянно въдиците си в телените мрежи на габионните матраци ще е късно и много от тях ще съжаляват, че са били пасивни... Значително отрицателно въздействие за рибите, породено от проекта, има и това го потвърдиха от министерството.

"Битката за река Марица в Пловдив е спечелена, но войната не".

4) Отново се организира благотворителен спининг турнир на 09.06.2019 на река Марица в град Пловдив. Повече инфо ще намерите в линка долу. Надявам се с повечето от вас, с които се видяхме миналата година на състезанието, да се видим и тази. :) Паричките от миналогодишния турнир бяха изхарчени, до стотинка, за зарибяването с 6000 сомчета, което направихме през април 2019-та (виж инфото по-горе).
Ръкавицата е хвърлена - елате да ни оберете наградите :lol: , за да подпомогнем живота в реката и да се радваме на по-добра слука в бъдеще.

"Спининг Лига – река Марица 2019 (организация и регламент)".

Ами това е инфото от мен за форумния бюлетин на Марица. :fish2:
По-здрави и надявам се, че повечето от вас са открили успешно. Аз още не съм ходил да ловя по реката, даже и щуки! :D
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от Iso »

JettroniX написа:...

3) Спрян е (за сега) проекта за "преобразяването" на река Марица в Пловдив - превръщането й в канал от парков тип за атракциони и унищожаването на дивия й облик. За съжаление на много малко пловдивчани им пука за този проблем, за рибарите да не говоря..., но когато ги вкарат да ловят в 5 обособени зони за риболов и да късат постоянно въдиците си в телените мрежи на габионните матраци ще е късно и много от тях ще съжаляват, че са били пасивни... Значително отрицателно въздействие за рибите, породено от проекта, има и това го потвърдиха от министерството.

"Битката за река Марица в Пловдив е спечелена, но войната не".... :D
Прав си колега, че за момента изглежда битката е спечелена, но това не се дължи на протестите на гражданското общество, а на наближаващите местни избори. Няма смисъл сегашните управници да си гърмят патроните при положение че, ако спечелят отново могат спокойно да реализират замисъла си и да се похвалят, че са спомогнали за урбанизацията на град Пловдив. Случаят със зоопарка или зоокът ли беше все още се помни и навява лоши спомени на определени индивиди. За това предполагам тези, които са решили да при(у)своят едни големи пари ще подходят по-предпазливо и по-"тарикатски" предвид възможните и рисковете при реализиране на замисъла им.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 499 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от JettroniX »

Чакаме ги пак да тръгнат да правят тъпотии и надявам се отново ще ги спрем - имаме още козове. :)
JettroniX написа:...спининг турнир на 09.06.2019 на река Марица в град Пловдив. Повече инфо ще намерите в линка долу... "Спининг Лига – река Марица 2019 (организация и регламент)".
Може би повечето от вас вече знаят, но за съжаление състезанието се отменя, поради влошената обстановка на реката. Постоянно се вдига нивото и Марица тече кафява, влачи водорасли и каквото се сетите. Снимката е правена в четвъртък вечерта, а от тогава насам нивото е още по-високо и цвета по-наситено кафяв. :) Условията не са никак приятни за състезание.

Изображение
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
kole79
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2016 16:04
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от kole79 »

За кога се отменя ?
И къде е пише че се отменя,освен тук?
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 499 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от JettroniX »

Здрасти, обявено е на сайта и във фейсбук. Когато се подобрят условията за риболов ще се насрочи нова дата. Предполагам ако няма значителни валежи може да е още следващия уикенд. :)
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
kole79
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2016 16:04
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от kole79 »

Благодаря за отговора.
Че така съм наточил куките за чичко сом . :lol:
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 499 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от JettroniX »

kole79 написа:За кога се отменя ?
Състезанието е насрочено за 23.06.2019. :)
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
Breackk
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Ное 10, 2018 20:19
Риболов: На плувка
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от Breackk »

Колеги, хващате ли нещо по Марица :-Д Аз колкото да не съм капо, на всеки излет по 1 среден кефал и се прибирам хахах... По едро нищо не излиза :/
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от Vid »

Breackk написа:Колеги, хващате ли нещо по Марица :-Д Аз колкото да не съм капо, на всеки излет по 1 среден кефал и се прибирам хахах... По едро нищо не излиза :/
Хитрец си ти, смени си примамката с по едра такава за сом и тогава ще хванеш, ама след 30 капота и то ако имаш късмет де....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 479 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от 1608 »

1B0D581F-7452-4E2A-AB63-5AEBDF2AD8C9.jpeg
1B0D581F-7452-4E2A-AB63-5AEBDF2AD8C9.jpeg (95.54 KiB) Преглеждано 3456 пъти
41E422D4-8502-446C-A654-3E8B042DD3FD.jpeg
41E422D4-8502-446C-A654-3E8B042DD3FD.jpeg (210.66 KiB) Преглеждано 3456 пъти
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 499 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от JettroniX »

От 1 юни насам имам само 1 излет по Марица. За 3 часа въртяне надвечер, в последните минути на излета, имах само един зверски удар на риба - трофеен кефал около 45-50 см, който се излъга на мини уолкър, без да има каквато и да е активност на повърхността. За мое съжаление рибата се откачи при борбата...
JettroniX написа:Имам успехи и през новата година, но за тях по-късно....
Лека-полека започвам да добавям излетите си, които направих от началото на годината. Улових страхотни и борбени риби, като риболова за мен тази година потръгна отлично в първите месеци от новата година спрямо миналата, когато беше пълна трагедия. Началото на 2019-та година беше изключително топло спрямо предходните години. През януари бях направил един единствен излет – капо на Марица. Това обаче не ме отказа и хубавото „пролетно“ време отново ме накара да посетя реката. През февруари имаше дни, в които дневните температури основно бяха около и над 10-те градуса. Стабилно, ясно и слънчево време без обичайния познат февруарски мраз и сняг. Това стимулира не само мен, но и рибите да се покажат. Активността беше ясно изразена в следобедните часове, а успешната примамка ми бе пасивен силикон. Измежду цепениците се появи и един мустакатко:

Изображение

Изображение

Изображение

"По Марица през февруари 2019" :fish2:
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
Аватар
Spining_fen4e
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 13:23
Риболов: Only Спининг
Местоположение: Сливен
дал Браво: 506 пъти
получил Браво: 658 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от Spining_fen4e »

Страхотен репортаж Гендо!
Кефиш на макс ! Продължавай все така! :fish15: :tup: :tup:

Поздрави!
Има ли желание, има и начин!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”