Избор на спининг

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
blackunicorn
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Фев 20, 2018 9:46
Риболов: риболов на плувка с болонезе, отскоро и на фидер
дал Браво: 17 пъти

Избор на спининг

Мнение от blackunicorn »

Здравейте! Дали бихте били така добри да ми препоръчате спинингов прът с дължина до 2.70 акция до 100, хубав кастинг и да не е тежък (макс 200-250 гр.) . Ще се използва основно за риболов от брега на река Дунав за распер и щука, идеята е да може да пребори и сом, разбира се не става дума за трофеен екземпляр. Цена до 200 лева, нямам против и някое добро предложение втора ръка. Благодаря!
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на спининг

Мнение от s7alker »

Около тези пари , аз бих oбърнал внимание на Sportex carboflex или Black pearl . Гледам ,че сега има и някакъв по нов модел Godspeed ,но аз лично не съм засичал инфо от наши колеги . Но като цяло не би следвало да е лош продукт , ако съдим по другите модели на марката :D

пп: с това изискване - "да не е тежък , макс 200 - 250гр." . Спокойно може да се огледаш и за някоя шаранджииска пръчка :lol: :lol:
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
blackunicorn
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Фев 20, 2018 9:46
Риболов: риболов на плувка с болонезе, отскоро и на фидер
дал Браво: 17 пъти

Re: Избор на спининг

Мнение от blackunicorn »

изискването за тежина съм го дал поради ниския бюджет, с който разполагам, разбира се колкото е по-лека толкова по - добре не откривам моделите да се предлагат от някой от бг магазините иначе ми харесва и мисля да си взема един от изброените модели :)
Последно промяна от blackunicorn на Вто Апр 23, 2019 13:55, променено общо 1 път.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Избор на спининг

Мнение от koko7784 »

s7alker написа:Около тези пари , аз бих oбърнал внимание на Sportex carboflex или Black pearl . Гледам ,че сега има и някакъв по нов модел Godspeed ,но аз лично не съм засичал инфо от наши колеги . Но като цяло не би следвало да е лош продукт , ако съдим по другите модели на марката :D

пп: с това изискване - "да не е тежък , макс 200 - 250гр." . Спокойно може да се огледаш и за някоя шаранджииска пръчка :lol: :lol:
Дай пример за спининг със акция 100гр и дължина 2,7м. под 200гр.
Може да надхвърлиш бюджета.
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на спининг

Мнение от s7alker »

Няма да давам пример .Не знаех ,че тук има хора с операция против чувство за хумор :lol:
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Избор на спининг

Мнение от koko7784 »

А знаеш ли го туй животно колко тежи?
Щото аз съм го имал и знам колко гадна пръчка е и със сигурност е над 200 гр. и то не с малко!
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Избор на спининг

Мнение от koko7784 »

s7alker написа:Няма да давам пример .Не знаех ,че тук има хора с операция против чувство за хумор :lol:
Няма такива хора просто като се изказваш е хубаво да си подготвен за последващи въпроси :fish8:
diletant
Мнения: 55
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 20:52
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Избор на спининг

Мнение от diletant »

Че Бийстмастера не е кой знае какво е вярно, но според Шимано /и според редица други/ си тежи 193гр.
https://issuu.com/shimanoeuropefishing/ ... 0/57536681
Към автора на темата: За риболова който визираш си купи някоя медиум или медиум хеви въдица на 8-8,6фута, като избягваш прекалено бързите пръчки, например:
https://www.ebay.com/itm/Shimano-Speedm ... SwD~BbMRpl
Ако прекараш доставката през БГ куриер с депо в Германия, пръчката ще излезе 230-240лв
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Избор на спининг

Мнение от koko7784 »

Бийстмастера по спомен беше 220-230гр. супер небалансиран и адски дървен.
Виж Спийдмастер е друга бира тежи 181 гр но трите броя който съм имал и имам още теста по примамки е макс 70-80гр. според мен.
blackunicorn
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Фев 20, 2018 9:46
Риболов: риболов на плувка с болонезе, отскоро и на фидер
дал Браво: 17 пъти

Re: Избор на спининг

Мнение от blackunicorn »

Разгледах моделите на Sportex - carboflex, Black pearl и Godspeed, харесват ми, но не виждам да се предлагат някъде...
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Избор на спининг

Мнение от petur »

s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на спининг

Мнение от s7alker »

Навремето Алтмекс бяха техен представител , и то доста коректен . Гледам ,че марката все още се споменава в сайта им. Така че не е лошо да се свържеш с тях , може и да имаш късмет .
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Избор на спининг

Мнение от Itso »

Колегата май търси пръчка основно за распер и щука...примамки до 100 г... това е друг риболов като че ли?
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
blackunicorn
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Фев 20, 2018 9:46
Риболов: риболов на плувка с болонезе, отскоро и на фидер
дал Браво: 17 пъти

Re: Избор на спининг

Мнение от blackunicorn »

petur написа:Поразгледай тук:
https://www.bigfish.ro/cautare?term=Sportex&shop=
Румънците продават за България на цени около 30% над техните, аз си взех GOD Delta за 120 лева от тях при положение, че в България е около 90 лева акция 6-24, а те я предлагаха в румънски лей за около 80 лева, но само за Румъния. Гледах им цените и в румънски лей и в Български лев, нямат нищо общо след като се конвертират по съответния курс. Те ще са ми краен вариант.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”