Сравнение на спининг въдици

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
searnox
Мнения: 243
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 10:03
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 17 пъти

Сравнение на спининг въдици

Мнение от searnox »

Колеги, някой може ли да ме светне каква е разликата между адски скъпите тояги като zenaq, yamaga и прочие и средния клас, където са примерно шимано, дайва и тейлуолк. Не визирам lesath, antares и morethan-ите като среден клас :) Любопитно ми е от гледна точка на бланка каква е разликата, очевидно ако едните водачи са от тенекия а другите платиниеви с кристали Сваровски, това ще се отрази на цената същото би важало и за макародържача и дръжката и т.н. Но бланката ме интересува по калво се различава практически и дали оправдава 500-600лв допълнително или всичко е въпрос да начешем крастата по най-добрия начин.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Сравнение на спининг въдици

Мнение от мъро »

Каква е разликата между голф 2 и мерцедес S класа? За един приятел питам.
Аватар
ICO69
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 18:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Сравнение на спининг въдици

Мнение от ICO69 »

мъро написа:Каква е разликата между голф 2 и мерцедес S класа? За един приятел питам.
Нищо общо няма между един сложен агрегат , какъвто е автомобила и 100гр. карбон и една шепа с водачи...За приятеля ти отговарям..Някакво друго сравнение измисли...
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Сравнение на спининг въдици

Мнение от мъро »

ICO69 написа:
мъро написа:Каква е разликата между голф 2 и мерцедес S класа? За един приятел питам.
Нищо общо няма между един сложен агрегат , какъвто е автомобила и 100гр. карбон и една шепа с водачи...За приятеля ти отговарям..Някакво друго сравнение измисли...
Има много общо, ама трябва да помислиш. Цената на въдицата се калкулира освен от карбона и от тази шепа водачи и макародържача, логото на бланката също вдига цената. Но това лого за да вдигне цената , тази марка си е извоювала това право. Само торзитните водачи вдигат цената с около 200 лв. на въдици от една марка с еднакви параметри. Не ги разбирам тези обозначения на карбоните но на качествените въдици пише колко процента е карбона в бланката.
Аватар
ICO69
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 18:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Сравнение на спининг въдици

Мнение от ICO69 »

мъро написа:
ICO69 написа:
мъро написа:Каква е разликата между голф 2 и мерцедес S класа? За един приятел питам.
Нищо общо няма между един сложен агрегат , какъвто е автомобила и 100гр. карбон и една шепа с водачи...За приятеля ти отговарям..Някакво друго сравнение измисли...
Има много общо, ама трябва да помислиш. Цената на въдицата се калкулира освен от карбона и от тази шепа водачи и макародържача, логото на бланката също вдига цената. Но това лого за да вдигне цената , тази марка си е извоювала това право. Само торзитните водачи вдигат цената с около 200 лв. на въдици от една марка с еднакви параметри. Не ги разбирам тези обозначения на карбоните но на качествените въдици пише колко процента е карбона в бланката.
Колегата за разликата в бланките пита..Не за водачи и лого..
superficiq
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Апр 19, 2015 9:11
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 14 пъти

Re: Сравнение на спининг въдици

Мнение от superficiq »

Предполагам, че има разлика в самия вид карбон, но съм лаик и ще следя темата с интерес. :tup:
svetlio80tm
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Сеп 17, 2007 13:07
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Сравнение на спининг въдици

Мнение от svetlio80tm »

В тази тема що глупости ще се изговорят сега :lol:

Колега, вземи една от въдиците, които си изброил за висок клас, от някой собственик, и иди да помяташ на вода. Тогава доста въпроси ще изясниш за себе си. Иначе дори и някой собственик/ като мен/ да тръгне да ти обяснява колко са добри и велики тези пръчки и си заслужават всеки лев, ти няма да му повярваш. Този си извод правя от първия ти пост, който определено звучи предубедено 8)

Ако трябва аз да отговоря на въпроса ти- има защо тези пръчки да струват толкова. Оттам нататък всеки сам си преценява бюджета и дали си струва да инвестира в такава, или да си остане на " средния" клас. Пък и въпросът ти е много общо зададен, не става ясно къде и какво ще ловиш- за страната или за гръцките и турски крайбрежия питаш.....може би за бг можеш да си останеш и в " средния" клас- лично мнение, не обвързвам никого с него :D
rap66
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 12:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Сравнение на спининг въдици

Мнение от rap66 »

Надали всеки ще намери разликата. За да оцениш едно нещо, трябва да си усетил (а най добре изстрадал) липсата му.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Сравнение на спининг въдици

Мнение от petur »

Здравей, имам мнение по въпроса ти,но не мисля,че ще го изкажа и синтезирам правилно,за това ти предлагам,примерно този клип. Извини ме за което!
Водачите също имат значение.
https://youtu.be/rGK4g5Y02qg
Аватар
ICO69
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 18:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Сравнение на спининг въдици

Мнение от ICO69 »

Бе човека пита чисто технически, каква е разликата в карбона при въдици среден клас и такива над 1000лв..И на мен ми е интересно.. Ако някой наистина знае да пише... Иначе локуми можем да си разпъваме цял ден..
Boev
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Сеп 07, 2015 17:36
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 75 пъти

Re: Сравнение на спининг въдици

Мнение от Boev »

Относно бланките, ми има разлика. Може да я разглеждаш като при водачите, от тенекиените до торозитните. И колите не са толкова грешно сравнение.
Бланката е като всеки друг продукт.
Големите производители използват най-нови технологии, материали, патенти и т. нт, което струва пари и се отразява на цената. Дали ще се използва вид оплетка за която да плащаш патент или ще влагаш въглеродни нишки изобретени от друг, се пари струва.
Обикновено гореизброените иновации водят до много добри продукти, но винаги има и персоналното усещане на човка.
Скъпата бланка не е гаранция че ще ти допадне.
Борона е доста скъп материал и не се влага повече от 25% в една бланка. Придава и много голяма сензетивност, звънкост ма и твърдост на бланката. Аз не можах да харесам възраждането на бороновите бланки.
Има и други скъпи бланки които на мен не ми харесват, ма на други им пасват перфектно.
Освен да пробваш, друг начин няма.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Сравнение на спининг въдици

Мнение от axel »

така зададен въпроса,на мене ми звучи-няма смисъл да си давате парите за скъпи въдици,след като и евтините вършат същата работа.
Лови си колега с евтините и си свиркай,количеството на улова не е право пропорционално на цената на въдицата,пък и никой на сила не те кара да купуваш скъпи и прескъпи играчки.
Има доста написано по темата за разликата в пресоването, изпичането и плетенето на карбоновите нишки,от уважаемия колега П.Иванов.,както и от други колеги,просто трябва да се прочете.
риболовът е само хоби!
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Сравнение на спининг въдици

Мнение от мъро »

В някой от официалните сайтове на производителите пише за бланките, материал, вид оплетки и други такива. Голяма част от потребителите и да го прочетем няма да го разберем, така че отиваш в магазина гледаш, тръскаш и ако ти хареса вземаш. Разликата може да се усети само на водоема, вземаш 2 въдици от различен ценови клас с еднакви показатели и ловиш. Дори и в един ценови клас да са пак има разлика.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Сравнение на спининг въдици

Мнение от babydoctor »

По темата могат с месеци да се ръсят "умности". Хареса ми сравнеението с автомобилите - и едната, и другата ще те закара от точка А до точка В, кефът е различен. От друга страна, едната не може и да си помисли да стигне там, където другата, а и поддръжката й е олелебоже...И за 5 бона да си купиш тояга, няма да лови повече от тази за 200 лв. А помисли си как ще ти се отрази счупването й на психиката /за кесията не говоря/.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Сравнение на спининг въдици

Мнение от petur »

По тази логика дай да не купуваме и хубава кола,че ще я откраднат,развали,блъснат....или хубав телевизор,че ще изгори. Лично аз,ако имах възможност,не бих се поколебал да взема пръчка и от 1000лв.заради това притеснение. По-скоро дали имам нужда от толкова скъм инструмент на база финансите,времето,което отделям за риболов и нивото ми. Чак на последно място бих взел под внимание- ми ако я счупя. За мен е по-неразбираемо да се купуват скъпи пръчки от суета,после да стоят в ъглите.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”