Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от koko7784 »

tommy12 написа:
ГеоргиМ написа:Мощността си е същата, само ще ти е необходима по малко сила да я въртиш.
Ако и това го казваш от опит, НЕ Е ВЯРНО!!!

Дългата дръжка не променя оборотите на въртене, но позволява да се приложи повече мощност с по-малко или същото усилие при завъртането с дългата дръжка в сравнение с късата дръжка!!!!
Понеже някой може да не ме разбере и понеже има колеги които четат от части или това което им изнася, МОЩНОСТА СЕ ПРОМЕНЯ КЪМ ПО-ГОЛЯМА !!!!
Усещането за мощ се променя,за сметка на живота на макарата!
Затова дръжките имат размери (50,55,60мм.) и при смяна се препоръчва точния размер за да няма после основен ремонт :mrgreen:
Линко
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Яну 20, 2013 12:53
Риболов: спининг
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от Линко »

Ако правилно съм разбрал. Мощността на макарата зависи от приложената сила на дръжката. Какво става с износването на предавката? При еднакъв тип предавки и еднаква големина на зъбите, короната на по бързата е с повече на брой зъби ( и с по голям диаметър), което означава че един зъб контактува с пиньона по малко пъти, отколкото при короната с по малко зъби или греша. Примерно за прибирането на 10м. влакно.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от koko7784 »

Аз се отказвам :cry:
Вземайте си бързи макари по-мощни са и износването е по- малко.
Аз ще се мъча с каквото имам:
IMG_20190524_170428.jpg
IMG_20190524_170428.jpg (54.79 KiB) Преглеждано 1800 пъти
Screenshot_20190612-095411.png
Screenshot_20190612-095411.png (928.03 KiB) Преглеждано 1800 пъти
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от tommy12 »

[quote="koko7784"]Аз се отказвам :cry:
Вземайте си бързи макари по-мощни са и износването е по- малко.
Аз ще се мъча с каквото имам:
/quote]

Дааа и тук има проблем с тия макарета, щом практикуваш спининг риболов на сом отдавна е трябвало да се ориентираш към кастинг такъмите, има опитни колеги, които го практикуват този риболов с кастинг такъми и ще те насочат правилно. Един като смениш няма и фа се сещаш за тия PG-та и ще ползваш бързо оборотните макари само за лайт риболов!!! :) :)

Еволлюцията е бавна, но не избежна. Хахаха
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от koko7784 »

Моля всички колеги които ловят сом със кастинг такъми да вдигнат ръце :mrgreen:
Ловят и ходят за сом са отделени понятия...
Линко
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Яну 20, 2013 12:53
Риболов: спининг
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от Линко »

Тук става въпрос за спининг макара. Колега koko7784 не се отказвай! КОМФОРТА е по голям при бавната предавка(в случая) . Износването е друга тема, зависеща от много фактори. :tup: :tup: :tup: :tup: :tup: :tup:
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от tommy12 »

koko7784 написа:Моля всички колеги които ловят сом със кастинг такъми да вдигнат ръце :mrgreen:
Ловят и ходят за сом са отделени понятия...
Добре, само ти го ловиш, всички други са екскурзианти. :D
Аватар
ICO69
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 18:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от ICO69 »

koko7784 написа:Моля всички колеги които ловят сом със кастинг такъми да вдигнат ръце :mrgreen:
Ловят и ходят за сом са отделени понятия...
На 20км участък от Марица, където ловя не съм срещал нито един, ама аз съм новобранка и още не са ми ясни работите... :mrgreen: Иначе ние тука хубаво си спорим, ама колегата, който си купи бързия страдик не казва дали е доволен...Ако е така, значи всичко е наред...Колега, драсни два реда, да знаем дали макарата ти харесва... :D
Аватар
searnox
Мнения: 243
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 10:03
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от searnox »

На мен ли ми звучи така или всички едно и също говорите но го пишете да се чете по различен начин?

Нека обобщим:
Има различни макари и различни приложения.
Няма универсални макари освен такъма на колегата tommy12, той е открил Граала на съвременния риболов.
Бързооборотните макари се износват по бързо (то даже звучи логично)
Бавните макари имат повече тяга при навиване.

Има ли някой несъгласен? Ко няма да се приключи тази безплодна дискусия :)
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от koko7784 »

searnox написа:На мен ли ми звучи така или всички едно и също говорите но го пишете да се чете по различен начин?

Нека обобщим:
Има различни макари и различни приложения.
Няма универсални макари освен такъма на колегата tommy12, той е открил Граала на съвременния риболов.
Бързооборотните макари се износват по бързо (то даже звучи логично)
Бавните макари имат повече тяга при навиване.

Има ли някой несъгласен? Ко няма да се приключи тази безплодна дискусия :)
Предполагам курифея на кастинг такъмите пак няма да е съгласен :mrgreen:
blackunicorn
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Фев 20, 2018 9:46
Риболов: риболов на плувка с болонезе, отскоро и на фидер
дал Браво: 17 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от blackunicorn »

ICO69 написа:
koko7784 написа:Моля всички колеги които ловят сом със кастинг такъми да вдигнат ръце :mrgreen:
Ловят и ходят за сом са отделени понятия...
На 20км участък от Марица, където ловя не съм срещал нито един, ама аз съм новобранка и още не са ми ясни работите... :mrgreen: Иначе ние тука хубаво си спорим, ама колегата, който си купи бързия страдик не казва дали е доволен...Ако е така, значи всичко е наред...Колега, драсни два реда, да знаем дали макарата ти харесва... :D
Макарата ми харесва :) Благодаря за отговорите, но сериозно се замислям за покупката на още една бавнооборотна макара. Между другото смятам, че моето мнение не е важно, поради липсата на опит от съвсем скоро се занимавам с риболов на спининг, засега само с тази макара и не мога да се похваля с улов.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от tommy12 »

koko7784 написа:
searnox написа:На мен ли ми звучи така или всички едно и също говорите но го пишете да се чете по различен начин?

Нека обобщим:
Има различни макари и различни приложения.
Няма универсални макари освен такъма на колегата tommy12, той е открил Граала на съвременния риболов.
Бързооборотните макари се износват по бързо (то даже звучи логично)
Бавните макари имат повече тяга при навиване.

Има ли някой несъгласен? Ко няма да се приключи тази безплодна дискусия :)
Предполагам курифея на кастинг такъмите пак няма да е съгласен :mrgreen:
Коко ти си ми като дейжаву, имах един бивш приятел Иван гарвана от Софиа, който пък ловеше сом на клионк, то не беше от такъми да разбира на колко хора бил държал ръчичките докато ловели и ги учил, колко сложен риболов е на сом, и така нататака.

Така с този риболов на сом и самата тайственост около него , който го изтъкваш май се опитваш да наложиш един образ или прототип на "Мачо Рибар" тук във форума. Мисля че тук се получава комплекс на недостатъчност, когато ти си коплексиран защото не получаваш достаъчно признание или внимание в това което се опитваш да направиш!
Задължително има патология при теб! :mrgreen: :mrgreen:
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от koko7784 »

tommy12 написа:
koko7784 написа:
searnox написа:На мен ли ми звучи така или всички едно и също говорите но го пишете да се чете по различен начин?

Нека обобщим:
Има различни макари и различни приложения.
Няма универсални макари освен такъма на колегата tommy12, той е открил Граала на съвременния риболов.
Бързооборотните макари се износват по бързо (то даже звучи логично)
Бавните макари имат повече тяга при навиване.

Има ли някой несъгласен? Ко няма да се приключи тази безплодна дискусия :)
Предполагам курифея на кастинг такъмите пак няма да е съгласен :mrgreen:
Коко ти си ми като дейжаву, имах един бивш приятел Иван гарвана от Софиа, който пък ловеше сом на клионк, то не беше от такъми да разбира на колко хора бил държал ръчичките докато ловели и ги учил, колко сложен риболов е на сом, и така нататака.

Така с този риболов на сом и самата тайственост около него , който го изтъкваш май се опитваш да наложиш един образ или прототип на "Мачо Рибар" тук във форума. Мисля че тук се получава комплекс на недостатъчност, когато ти си коплексиран защото не получаваш достаъчно признание или внимание в това което се опитваш да направиш!
Задължително има патология при теб! :mrgreen: :mrgreen:
Прав си аз съм паталогичен случай :mrgreen:
Тайнственост около този риболов няма нито съм измислил топлата вода,нито съм "Мачо Рибар" .
От време на време ми се случва да хвана някоя риба и комплекс за недостатъчност също нямам :wink:
И те така.....
Аватар
searnox
Мнения: 243
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 10:03
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от searnox »

tommy12 написа: Коко ти си ми като дейжаву, имах един бивш приятел Иван гарвана от Софиа, който пък ловеше сом на клионк, то не беше от такъми да разбира на колко хора бил държал ръчичките докато ловели и ги учил, колко сложен риболов е на сом, и така нататака.

Така с този риболов на сом и самата тайственост около него , който го изтъкваш май се опитваш да наложиш един образ или прототип на "Мачо Рибар" тук във форума. Мисля че тук се получава комплекс на недостатъчност, когато ти си коплексиран защото не получаваш достаъчно признание или внимание в това което се опитваш да направиш!
Задължително има патология при теб! :mrgreen: :mrgreen:
Колега, tommy12, извинявам се, но ми е много трудно да те взимам на сериозно. Не знам на колко години си, но звучиш млад. Моля научи граматика, особено важно, ако си решил да се заяждаш с някой.
1. След и преди обръщение има запетая.
2. ДеЖа Вю се пише идва от френската дума “deja vu”, което значи “вече видяно” в буквален превод.
3. “Имах бивш приятел” е оксиморон.
4. СофиЯ.
5. КлЬОнк.
6. Пред “и” не се пише запетая освен ако не е в сложно съставно изречение или след изброяване.
7. Пред “че” винаги се пише запетая.
8. “Комплекс за недостатъчност” - малоценност?
9. Пред “което” обикновено има запетая.
10. Няма как “в човек да има патология”, патологията е наука за болести. Може човек да е патологичен случай, което би означавало, че е обект на изучаване от патолози но другото...

Не знам защо се опитваш да обедиш хора, на които не им пука в нещо, което няма значение и е индивидуално. Но щом имаш енергия и желание - няма лошо. Аз лично се забавлявам да чета как се набираш и обясняваш колкото и е грешно и не подплатено.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от koko7784 »

searnox написа:
tommy12 написа: Коко ти си ми като дейжаву, имах един бивш приятел Иван гарвана от Софиа, който пък ловеше сом на клионк, то не беше от такъми да разбира на колко хора бил държал ръчичките докато ловели и ги учил, колко сложен риболов е на сом, и така нататака.

Така с този риболов на сом и самата тайственост около него , който го изтъкваш май се опитваш да наложиш един образ или прототип на "Мачо Рибар" тук във форума. Мисля че тук се получава комплекс на недостатъчност, когато ти си коплексиран защото не получаваш достаъчно признание или внимание в това което се опитваш да направиш!
Задължително има патология при теб! :mrgreen: :mrgreen:
Колега, tommy12, извинявам се, но ми е много трудно да те взимам на сериозно. Не знам на колко години си, но звучиш млад. Моля научи граматика, особено важно, ако си решил да се заяждаш с някой.
1. След и преди обръщение има запетая.
2. ДеЖа Вю се пише идва от френската дума “deja vu”, което значи “вече видяно” в буквален превод.
3. “Имах бивш приятел” е оксиморон.
4. СофиЯ.
5. КлЬОнк.
6. Пред “и” не се пише запетая освен ако не е в сложно съставно изречение или след изброяване.
7. Пред “че” винаги се пише запетая.
8. “Комплекс за недостатъчност” - малоценност?
9. Пред “което” обикновено има запетая.
10. Няма как “в човек да има патология”, патологията е наука за болести. Може човек да е патологичен случай, което би означавало, че е обект на изучаване от патолози но другото...

Не знам защо се опитваш да обедиш хора, на които не им пука в нещо, което няма значение и е индивидуално. Но щом имаш енергия и желание - няма лошо. Аз лично се забавлявам да чета как се набираш и обясняваш колкото и е грешно и не подплатено.
Screenshot_20190614-113526.png
Screenshot_20190614-113526.png (132.75 KiB) Преглеждано 1609 пъти
Томи е на 42 и ясно се вижда по потребителските мнения че най му се говори за кастинг тъкъми :mrgreen:
Може би ние трябва да почнем да го убеждаваме,че за неговия риболов най-доброто е макара със преден аванс :twisted:
Аз смятам да не следвам еволюцията и да си я карам по старо му...
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”