Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от petur »

Темата малко избруталя. Не е нужно да се хапете повече! Преди няколко поста, колегата сподели,че е доволен от бързооборотната, но смята да пробва и бавнооборотна,мисля,че през това трябва да мине всеки и темата се изчерпа.
Без да ставам адвокат на никой,не е зле да обърнете внимание на мненията и постовете на хората които обсъждате! За мен лично tommy не е случаен и взимам под внимание мнението му,друг въпрос е дали ще ми допадне! Най-малкото,че участва в състезания(там е истината!)за мен е респективно!
С уважение към всички писали,без ни най-малко да подлагам на съмнение възможностите,практиката или успехите им в риболова, моля вече да спрете ненужните разправии.
Мисля,че всеки е намерил или ще намери истината с практиката!
Поздрави и успех!
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от tommy12 »

searnox написа: Колега, tommy12, извинявам се, но ми е много трудно да те взимам на сериозно. Не знам на колко години си, но звучиш млад. Моля научи граматика, особено важно, ако си решил да се заяждаш с някой.
1. След и преди обръщение има запетая.
2. ДеЖа Вю се пише идва от френската дума “deja vu”, което значи “вече видяно” в буквален превод.
3. “Имах бивш приятел” е оксиморон.
4. СофиЯ.
5. КлЬОнк.
6. Пред “и” не се пише запетая освен ако не е в сложно съставно изречение или след изброяване.
7. Пред “че” винаги се пише запетая.
8. “Комплекс за недостатъчност” - малоценност?
9. Пред “което” обикновено има запетая.
10. Няма как “в човек да има патология”, патологията е наука за болести. Може човек да е патологичен случай, което би означавало, че е обект на изучаване от патолози но другото...

Не знам защо се опитваш да обедиш хора, на които не им пука в нещо, което няма значение и е индивидуално. Но щом имаш енергия и желание - няма лошо. Аз лично се забавлявам да чета как се набираш и обясняваш колкото и е грешно и не подплатено.
Последно отговарям!
Колега Searanox, извинявам се, а мен питаш ли ме какво ми е като също не мога да те взема на сериозно от горе написаното от теб! Когато правиш забележка на някого за граматиката, опитай се и ти да не правиш такива, че срамът е голям. Та когато се комуникира с хора като теб, които правят граматически грешки, дори когато се опитват безуспешно да поучават някой друг, предразполагат събеседника също да прави грешки! Ти май си помисли, че съм на 20 години и можеш да ме поучаваш, в грешка си!! Научи къде е потребителският панел и го проверявай от време на време! Ако не си забелязал това е форум, граматиката май никой не я спазва на 100%, включително и ти.

Ти не си човека, който да определя да ли това което обеснявам е грешно ли е или не
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от axel »

Истината е следната:Коко трябва да заведе Томи,като си дойде в България за сом и после да изпият по някоя бира заедно.Така смятам ще се финализира спорът най-щастливо.
П.П.Томи,само за доуточнение,спининга на сом,много прилича но лова на змиеглави-използват се сравнително леки примамки,за едри риби,близко до закачки,ето защо използвам такава бейткастингова макара Дайва Рьога Шрапнел.Веднъж при закачане на хубава риба с моята Дайва Татула,след 10мин.,вероятно,поради прегряване,отказаха предавките на макарата и рибата си замина,след като макарата се охлади,си работи нормално,беше доста странно и комично.Стоим си със сома и се гледаме-аз се опитвам с ръце да придърпам влакното,той да седи в течението и така около 5 мин,иначе със същата макара съм вадил сомове до 10кг. без проблем.
риболовът е само хоби!
kole79
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2016 16:04
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от kole79 »

axel написа:Истината е следната:.Веднъж при закачане на хубава риба с моята Дайва Татула,след 10мин.,вероятно,поради прегряване,отказаха предавките на макарата и рибата си замина,след като макарата се охлади,си работи нормално,беше доста странно и комично.Стоим си със сома и се гледаме-аз
Ку -ку :lol:
Много ма кефиш. 8)
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB

Мнение от tommy12 »

kole79 написа:
axel написа:Истината е следната:.Веднъж при закачане на хубава риба с моята Дайва Татула,след 10мин.,вероятно,поради прегряване,отказаха предавките на макарата и рибата си замина,след като макарата се охлади,си работи нормално,беше доста странно и комично.Стоим си със сома и се гледаме-аз
Ку -ку :lol:
Много ма кефиш. 8)
Коле 79, ако не си забелязал колегата казва, че лови също с Дайва Рьога Шрапнел, има google и провери каква макара е преди да се кефиш много. Татулата ако не се лъжа е размер 100 пак зависи кой модел, случват се такива неща, като казваш предавките сигурно имаш впредвид аванса е изпуснал. На мен ми се случвало плетеното влакно ако не е навито стегнато да превърта когато се намокри на шпулата, но същият проблем съм имал със спинингова макара в студено време. Хубаво е да се слага подложка от моно, както при кастинговата, така и на спининговата.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”