Помощ за избор на спининг въдица за сладководен джиг риболов

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица за сладководен джиг риболов

Мнение от petur »

Те не само Филстар знаят в кои китайски фабрики им правят пръчките,знаят също и Крейзи фиш, Фаворит,Драгон....както и руснаци на които им правят спининги Графитлидер ,Мегабас и др. И защо мислиш,че Дайва и Шимано допускат да им петнят името? То си пише в кои азиатски страни се произвеждат,така пак си прибират своето! Защо примерно някви си Тсуриноя правят свои модели а не бичат бланки с надпис Дайва и Шимано,щом имат нужните технологии? Да,големите имат ниски класове,които според някои за нищо не стават,за други са хубави. Цитирал си сума в евро, това продажна цена в БГ ли е? Защото веднага мога да пусна линкове за един модел на Шимано с разлика близо 80лв.,значи по-евтиния е ментак? Нека,когато сръвняваме бланки да имаме предвид базовата им цена ,например цена във фирменият сайт 10000 йени. Както и за какъв риболов,с какви примамки е предназначена пръчката. Бланките предназначени за азиатските пазари например ,са доста специфични и закупуване по критерии ”Шимано 270м. 10-30. често води до коментари: ”баси мекицата или баси кола” Аз лично ползвам бюджетни пръчки и голяма разлика не намирам.
Имам Черната сянка и ми харесва..и си работи в ниските грамажи. Бих ли си купил пръчка за 500лв? Веднага,стига да имам свободни пари.
Руснаци и Украинци се опитват да правят(китайците)специфични пръчки и когато ги описват,че стават и за това и за онова пък и за трето(линка по-горе), този Х1 ми звучи като Гад Ганчо-абе става и за джиг.
За мен интересен е модела на Крейзи фиш-Арион. От доста време чета коментари и гледам клипове. Тази година ,уж ,щяли да излизат и други дължини, които ми станаха интересни,иначе щях да взема 230 3-12.
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1085
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 471 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица за сладководен джиг риболов

Мнение от Павлин Калайджиев »

Здравейте,

за момента съм се насочил към Черната сянка и към X1.

И тъй като не обичам да купувам на сляпо, черната сянка ще взема и ще пробвам от приятел, а X1 ще тествам при вносителя, след като получи наличност, защото се оказа, че 2.13м 4-18 не е налична в момента.

Иначе за бюджета, при положение, че пръчката ще се ползва 2-3 в годината не мисля че е разучно да го надмивам, особенно незнаейки какво точно търся от подобен такъм.

Поздрави!

P.S. мисля че дискусията в тази тема ще е полезна на много колеги, така че благодаря на всички включили се.
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица за сладководен джиг риболов

Мнение от мъро »

petur написа: За мен интересен е модела на Крейзи фиш-Арион. От доста време чета коментари и гледам клипове. Тази година ,уж ,щяли да излизат и други дължини, които ми станаха интересни,иначе щях да взема 230 3-12.
Арионите отдавна се продават в Русия и Украйна, кога ще стигнат до тук не се знае.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица за сладководен джиг риболов

Мнение от petur »

В Украйна,по едно време трудно се намираше. Имах в предвид,че представяха модела в две нови дължини: 2.4 и 2.6м.,не съм забелязал още да са пуснати но ще проверя.
Разбирам защо не ти се влага ресурс, успех в покупката.
П.П. а защо не Синята птичка на Фаворит,поне нея я представят с типично джигова насоченост и доста колеги я ползват.
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 864 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица за сладководен джиг риболов

Мнение от Daniel Defoe »

Тази тема е интересна точно толкова, колкото са интересни другите 237462519 теми, идентични по съдържание! Читава стока на изгодна цена може да се намери, евентуално, в “продава”, ако някой си е купил пръчка за пъстърва, а иска с нея да лови распери и след един тестови излет разбира, че се е прее ..л, я пуска с 30% надолу от цената в магазина. Оригинални такъми почти няма вече на цена, по-ниска от цената на златото. Всичко е аутсорснато из 3-тия свят, така че, спасение нЕма :11:

Наслука и късмет :fish15:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица за сладководен джиг риболов

Мнение от petur »

На изложението показаха тестови модели на нови дължини. Аз имам в предвид този:
https://shop.pirofire.com/product/crazy ... %B3%D1%80/
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 479 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица за сладководен джиг риболов

Мнение от 1608 »

Здравейте
Следя темата с интерес, която е поредната ,че има нещо хубаво и евтино!
Ще ви разкажа един руски виц...
Влиза в риболовен магазин вече запалил се спиннгист и разглежда въдиците от най- евтините до най- скъпите. И както обикновено в риболовния магазин има по- един с 20 годишен опит пиейки кафе и пушещ нервно цигари ,защото му се е провалил днешния риболов.
И на начинаещият на въпроса : Ти каква въдица би си закупил за спиннинг?
Отговора на събеседника му бил: Прибери се вкъщи и погледни жена си...
“ Една жена е толкова красива ,колкото е богат мъжът й” :tup:
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
Pale rider
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Окт 17, 2015 13:48
Риболов: Spin Head
дал Браво: 57 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица за сладководен джиг риболов

Мнение от Pale rider »

"Иначе за бюджета, при положение, че пръчката ще се ползва 2-3 в годината не мисля че е разучно да го надмивам, особенно незнаейки какво точно търся от подобен такъм." - Бюджета ти е екстра и това на което си се спрял / черна сянка или Х1 / също. Само пробвай това Х1 предварително щото фаворит бланките са малко глухи в тоя ценови диапазон. Имал съм 2 модела на фаворит - говоря от опит.
Относно броя джиг риболов излети- по някаква странна причина битува виждането, че джига е само есенно- зимно занимание и толкоз. А не е така. Аз го практикувам целогодишно дори в реки с дълбочина 1/2 - 1 метър. И е адски ефикасен. Т.е. не се ограничавай да ползваш силикони и дори там където и когато изглежда нелогично да се прави.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица за сладководен джиг риболов

Мнение от мъро »

Тези джигови въдици само със силикони ли работят :?:
koruin72
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 20:35
Риболов: спининг
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица за сладководен джиг риболов

Мнение от koruin72 »

Работят с воблери,блесни и от двата типа.Просто тествай и сам ще установиш,каво е за течаща и какво за стояща вода,освен силикона. :fish4:
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица за сладководен джиг риболов

Мнение от мъро »

koruin72 написа:Работят с воблери,блесни и от двата типа.Просто тествай и сам ще установиш,каво е за течаща и какво за стояща вода,освен силикона. :fish4:
Точно. Щяла да се ползва 2-3 пъти в годината, още малко за всеки воблер или блесна, въдици ще купуват някой хора.
todor bakalov
Мнения: 273
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 19:20
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица за сладководен джиг риболов

Мнение от todor bakalov »

Колега ловя доста отдавна на джиг но отскоро купих една пръчка за проба а именно Блек хол хурикейн 7.6 до 28 гр и ми хареса доста като става и за универсал,малко надвишава бюджета ти но е много приятна пръчка с доста добър баланс и фаст акция без да е колче,става и за воблери и блесни като е с доста добра чувствителност и лекота.По ми хареса от черната сянка която също имах,единствено малкия джиг мастър си оставих за от лодка,също много добра пръчка за парите си но я няма вече.
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1085
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 471 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица за сладководен джиг риболов

Мнение от Павлин Калайджиев »

Здравейте,

за река, където ловя в 90% от случаите, бланки с екстра фаст строй определено не ми пасват. Имам три видици, които ползвам основно по Тунджа - УЛ, Л и МЛ и с тях винаги ловя и със силиконови примамки на подходящи за тази цел места и при определени условия. Бързия им строй и малко по-глуха та бланка обаче, не ми е достатъчна при целенасочен джигов излет на затворен водоем.

Отдавна съм разбрал, че универсални въдици няма, не виждам нищо лошо да се вземе въдица за целенасочен джигов риболов на язовири, пък макар и 2-3 в годината.

Поздрави!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
todor bakalov
Мнения: 273
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 19:20
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица за сладководен джиг риболов

Мнение от todor bakalov »

Хурикейна хич не е глух и може да се ползва целенасочено за джиг.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”