Препоръчайте лебедка

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Препоръчайте лебедка

Мнение от kontev »

Здравейте, колеги! От месец и нещо се запалих по бейткастинга, вече имам 2 мулта за по-леки примамки - Алдебаран BFS и Abu Revo LT. Решил съм заприходя още един за по-тежки приложения, например, за зимен джиг от лодка, с глави 10-20гр, като понякога може да достигна и до до 25-30гр + силикон. Макар и по-рядко, ще я използвам и за щука, както и за каквото друго дойде по гьолове и по-големи реки с примамки до около 30 гр. Иска ми се долната граница да е 6-7гр. Добре е, също така, за модела да се предлагат китайски DIY шпули. Не робувам на марки и съм отворен към всякакви предполжения на цена до около 500 лв. Консултирах се с опитни колеги, изгледах и доста клипчета, но вместо да ми се изяснят нещаата, съвсем се дезориентирах. Та, реших да пиша и тук, за да събера още някое и дриго предложение и тогава да решавам. Благодаря предварително ! :D
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Препоръчайте лебедка

Мнение от pux »

Тази макара покрива изискванията ти без DIY шпулата. Ако не ти допада дръжката, веднага мога да предложа бартер със стандартна такава на Дайва :). От Шиманата може да погледнеш Курадо или още по-добре - японската им версия Скорпион - има няколко модела ...
HaveFun
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юни 28, 2017 23:12
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 87 пъти

Re: Препоръчайте лебедка

Мнение от HaveFun »

Ще ползвам темата да попитам за бюджетен мултипликатор като за начало. Примамките ще са 25-75 гр. Пръчка съм загледал Savage Gear mpp до 75гр.
Благодаря предварително :fish15:
Аватар
Владимир
Мнения: 10384
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: Препоръчайте лебедка

Мнение от Владимир »

За примамки от 10-100гр използвам Песцифан Торент,втори сезон,дори не съм го отварял,работи прекрасно.С две ръце ти го препоръчвам,много добра макара.
...
IMG_20190830_102321.jpg
IMG_20190830_102321.jpg (128.76 KiB) Преглеждано 2279 пъти
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
1nninov
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Ное 07, 2012 19:44

Re: Препоръчайте лебедка

Мнение от 1nninov »

Здравейте, някой да има опит в поръчки на пръчки и бейткаст макари втора ръка, от ebay или amazon.?
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”