Mercury, Honda или ...Yamaha ?

Минава, големият кораб минава ...
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Mercury, Honda или ...Yamaha ?

Мнение от Trofei »

Лодките са с по 4-ри стингери и не ми ясно как е възможно да се сгъне като книга? :shock: Дали не си обърнал наобратно носовата дъска и от там да е проблема? :roll:
Светлините са влагоустойчиви и няма проблем дори и да са потопени!Така го взех и не знам кой го е правил,но е хитро с телескопичните релси и улеснява пускането от всякъде!За подпиране на двигателя е друга ролката-гумена,ще я снимам и нея!
Последно промяна от Trofei на Пон Авг 05, 2019 20:34, променено общо 1 път.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Mercury, Honda или ...Yamaha ?

Мнение от Trofei »

Вертикалните ролки също са много удобни,защото насочват лодката в правилната посока дори при вятър и вълни! :wink: :11:
Sardaesox
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Окт 10, 2016 13:07
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Mercury, Honda или ...Yamaha ?

Мнение от Sardaesox »

Всъщност, проблема може да е "марков" - Евстати днес ми спомена как му е направило впечатление, че много от Zodiac, Mercury и Quicksilver нямат на транеца онези ограничители, които пречат на последната дъска (до транеца) да се вдига нагоре. При мен е същото, макар че гледам сега снимки на Куиксилвъри и Меркюрита с такива "летвички". Според мен, когато липсва този ограничител (и ако е по-слабо надута лодката), дъното се "разтяга" и отпуска, което дава възможност на носовите дъски (при мен са две - една триъгълна и една трапецовидна без стрингери) да играят свободно. Според мен това е недостатък. Който е в час с тези неща, да обясни ако може. :?
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Mercury, Honda или ...Yamaha ?

Мнение от gele kapaciteto »

Trofei написа:Вертикалните ролки също са много удобни,защото насочват лодката в правилната посока дори при вятър и вълни! :wink: :11:
Вертикалните ролки са недомислен вариант на страничните плазове , доста често могат да те подлъжат и да те изпратят за ремонт .
Плазовете за разлика от ролките , не само подвеждат , а и контролират да нема последващи фалове .
20180108_122142.jpg
20180108_122142.jpg (108.99 KiB) Преглеждано 4384 пъти
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Mercury, Honda или ...Yamaha ?

Мнение от Trofei »

gele kapaciteto написа: Плазовете за разлика от ролките , не само подвеждат , а и контролират да нема последващи фалове .
Шефе с тия остри ръбове на плазовете и вълна 3-4метра,няма ли да се надере или пробие лодката и да се наложи да ползваш носната кърпичка от костюма, от абитурентския бал? :roll: :wink: А и при твоята схема колесара трябва да е потопен изцяло! :shock: Два въпроса:
1.Какви са слабостите на хипалона при ремонт?
2.Триъгълна носова дъска,може ли да замени тази неговата от 2части? :11:
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Mercury, Honda или ...Yamaha ?

Мнение от Trofei »

Надписът:Кара си Тето, ми изглежда размит от водата,не е трябвало да се пише с водни боички? :roll: :shock:
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Mercury, Honda или ...Yamaha ?

Мнение от gele kapaciteto »

Trofei написа:
gele kapaciteto написа: Плазовете за разлика от ролките , не само подвеждат , а и контролират да нема последващи фалове .
Шефе с тия остри ръбове на плазовете и вълна 3-4метра,няма ли да се надере или пробие лодката и да се наложи да ползваш носната кърпичка от костюма, от абитурентския бал? :roll: :wink: А и при твоята схема колесара трябва да е потопен изцяло! :shock: Два въпроса:
1.Какви са слабостите на хипалона при ремонт?
2.Триъгълна носова дъска,може ли да замени тази неговата от 2части? :11:
Шефчевото , ти па си баеш без да знаеш .
Казал съм ти да минеш да видиш , при това много отдавна , не си мисли че има нещо недомислено .
При бай Геле нема Зеле
Screenshot_20190807-012155.jpg
Screenshot_20190807-012155.jpg (43.48 KiB) Преглеждано 4323 пъти
Въпроса ти за Хипалоно реско загуби смисъл още преди 2 страници , ама нема кой да чете :fish8:
Относно дървенията , не изключвам печения ШВАБ да му е пратил некво дъно сбирщайн - ако го видя на място мога и да помогна , ама много ми далечи .
:11:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Mercury, Honda или ...Yamaha ?

Мнение от gele kapaciteto »

Trofei написа:Надписът:Кара си Тето, ми изглежда размит от водата,не е трябвало да се пише с водни боички? :roll: :shock:
Относно надписо , буквите са от Огин , който се вияе от скороста .
Много си далече от матеряла , направо да ти го кажем че струва повече от "ТФА" с което се придвижваш .
20-те години гаранция изобщо не се коментира - знаеш ли какво е Гаранция :fish6: :11:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Sardaesox
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Окт 10, 2016 13:07
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Mercury, Honda или ...Yamaha ?

Мнение от Sardaesox »

Швабата ми е изпратил точното дъно, но има два варианта - да го сглобявам със заоблените жлебове нагоре (малко вероятно, но ще проверя отново), или това да е сериен проблем. В чужд форум за Quicksilver heavy duty (само името е различно), открих че също има оплаквания от същото явление.
http://www.rib.net/forum/f50/quicksilve ... 71538.html
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Mercury, Honda или ...Yamaha ?

Мнение от Trofei »

Няма снимки!Пусни една за ориентация!
Геле с тия ролки е станало,като на пързалката в Зимния дворец! :11:
Sardaesox
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Окт 10, 2016 13:07
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Mercury, Honda или ...Yamaha ?

Мнение от Sardaesox »

Ще кача три снимки. На двете се вижда проблема, както и "решението". За мен това не е решение на проблем, а замазване. Един друг пък твърди, че НЕ напомпвал кила до 0.44 bar, както е по инструкция, а до 0.35 и това подобрило нацяло поведението на лодката. На последната снимка се вижда транеца и летвичката отгоре, която придържа дъното ниско долу. При мен я няма, и мисля да сложа като не знам как ще се отрази на конструкцията...
Quicksilver 1.jpg
Quicksilver 1.jpg (74.7 KiB) Преглеждано 4278 пъти
Quicksilver 2.jpg
Quicksilver 2.jpg (10.93 KiB) Преглеждано 4278 пъти
Quicksilver 3.jpg
Quicksilver 3.jpg (76.45 KiB) Преглеждано 4278 пъти
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Mercury, Honda или ...Yamaha ?

Мнение от gele kapaciteto »

Sardaesox написа:Ще кача три снимки. На двете се вижда проблема, както и "решението". За мен това не е решение на проблем, а замазване. Един друг пък твърди, че НЕ напомпвал кила до 0.44 bar, както е по инструкция, а до 0.35 и това подобрило нацяло поведението на лодката. На последната снимка се вижда транеца и летвичката отгоре, която придържа дъното ниско долу. При мен я няма, и мисля да сложа като не знам как ще се отрази на конструкцията...
Quicksilver 1.jpg
Quicksilver 2.jpg
Quicksilver 3.jpg
Брато звънни една жица 0888234747
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Mercury, Honda или ...Yamaha ?

Мнение от Trofei »

Sardaesox написа:За мен това не е решение на проблем, а замазване.
Съгласен съм и бих сложил цяла триъгълна плоскост както е при другите лодки!Сменял съм триъгълника на една лодка и ми взеха 70лв. в София!
Sardaesox
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Окт 10, 2016 13:07
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Mercury, Honda или ...Yamaha ?

Мнение от Sardaesox »

Здравейте! Искам да споделя решението на проблема при мен със "сгъването" на лодката. След малко наблюдения просто сложих една летва от водоустойчив шперплат там където пода опира в транеца - това пречи на пода да се надига и да отпуска цялата конструкция. В момента лодката се държи превъзходно - дори и при силни насрещни вълни пода се държи като монолитен :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”