Въпрос за пръчка ?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Винету
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Мар 26, 2018 4:07
Риболов: Спининг
Местоположение: Black sea
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 9 пъти

Въпрос за пръчка ?

Мнение от Винету »

Здравейте . Прегледах доста теми относно пръчките и тотално се обърках . От всичко прочетено стигнах до следната дилема .

Atec Crazee wind S832M
Или

Taiwalk Dageki S802M


Пръчката ще се използва предимно за бели риби и от време на време за някоя щука на затворени водоеми . Цената на Дагеки-то е почти двойна спрямо Атек-чето както сами виждате . Ще съм благодарен ако хора които са ползвали въдичките споделят своето мнение струва ли си Дагекито и с какво превъзхожда по евтиният почти двойно Атек ? Благодаря нс всички отговорили . :fish15:
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Въпрос за пръчка ?

Мнение от bat.galin »

пп: ех, винету ,винету....
Грък заема мястото си в самолета. След малко до него се
настанява страхотна мадама и той се опитва да подхване разговор.
– Бизнес пътуване или ваканция? – пита гъркът, разтреперан от мерак да я свали.
– Конференция на нимфоманки в Чикаго – изтърсва тя.
Мъжът преглъща от вълнение, невярвайки на късмета си и пита отново:
– А какво е вашето участие на тази конференция?
– Аз съм лектор и използвам опита си, за да разбия някои популярни митове за секса.
– Какви например? – пита гъркът.
– Ами, един от тях е, че афроамериканците са най-надарени, докато истината е, че местните индианци имат най-големи членове. Друг мит е, че французите били най-добрите любовници, докато фактите показват, че това са гърците. Всъщност, извинявайте, не би трябвало да обсъждам тази тема с вас, та ние дори не се познаваме – сепнала се изведнъж жената.
– Винету – протяга ръка гъркът. – Винету Караманлис…
Винету
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Мар 26, 2018 4:07
Риболов: Спининг
Местоположение: Black sea
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос за пръчка ?

Мнение от Винету »

Абе бат Галине аз за въдиците питам ... ама нищо де благодаря ти за отговора , другия път повече. За пореден път се убеждавам , че не се ли я свърши сам човек никой няма да му я свърши ... Жалко .. успех бат Галине много ми помогна .
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Въпрос за пръчка ?

Мнение от Д-р Флекс »

Винету,
той бат Галин ти е дал едно много подробен, но уви, прекалено философски отговор на въпроса, затова объркването ти е разбираемо. Аз ще се опитам да ти отговоря сравнително по-просто, по банкянски: двойно по-скъпата пръчка лови два пъти повече риби. Затова е два пъти по-скъпа от двойно по-евтината. Питай и в магазина, ако не ми вярваш... Иначе, изборът си е твой.

ПП. за протокола, нямам нито едната, нито другата пръчка в арсенала си.
Аватар
bobopeli
Мнения: 464
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 885 пъти
получил Браво: 1467 пъти

Re: Въпрос за пръчка ?

Мнение от bobopeli »

:D
Кратка сексуална забележка.
- Не там!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Въпрос за пръчка ?

Мнение от Д-р Флекс »

Ще си позволя една препоръка към автора на темата, малко извън очертания продуктов сегмент: предвид очаквания рибен контингент, по-добре зарежи колебанията по оста Атек/Дагеки, и се ориентирай към Favorite, конкретно модела X1 702ML или M. Уникално добри пръчки са, точно за джиг или туич за бели и щука, на никакви цени. По-добри са от Атек, и при всички случаи, не по-зле от Дагекито. Твърдя го от собствен опит.

ПП това не е продуктово позициониране!
Винету
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Мар 26, 2018 4:07
Риболов: Спининг
Местоположение: Black sea
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос за пръчка ?

Мнение от Винету »

Докторе аз бат Галин го разбрах много добре кво иска да каже. Относно пръчките това, че скъпата лови повече от евтината според мен е вятър работа и въпрос на слука . Вече усещането и кефа при едната и другата пръчка ,че са рсзлични по съм съгласен . А що се отнася за този Фаворит честно казано първо него гледах ама не видях никъде да го има в наличност . Иначе благодаря ,че се включихтв със сигурност ми помагате с избора . :11:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Въпрос за пръчка ?

Мнение от Д-р Флекс »

Фаворита го има в наличност при вносителя, точно тези два модела X1 са в наличност в интернет магазина им.

ПС в 80% от случаите, по-скъпите пръчки ловят по-добре от по-евтините, това е доказан факт. Favorite са в останалите 20% - и това не е прoдуктово позициониране :D
Винету
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Мар 26, 2018 4:07
Риболов: Спининг
Местоположение: Black sea
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос за пръчка ?

Мнение от Винету »

Напиши ми на лични ако може от къде да го поръчам . Да не правиме тука реклама . Благодаря ти .
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Въпрос за пръчка ?

Мнение от babydoctor »

Абе, това е като да си избираш мацка в Интернет - има снимка, има Т.Т. данни, но друго си е дая видиш, пипнеш, погалиш / в случая потръскаш /. Це ната пък е последното определящо нещо...Е, зависи с какви пари си и колко това ти влияе на самочувствието...Ама на рибите няма как да им показваш касова бележка...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Tosho
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Ное 19, 2017 19:10
Риболов: Спининг
дал Браво: 283 пъти
получил Браво: 176 пъти

Re: Въпрос за пръчка ?

Мнение от Tosho »

Още един глас за FavoriteX1, но за вариант 762М.
Ползвам я за същите цели.
След 3-тия риболов си взех още една - ей тъй да има, щото хубавите и на приемлива цена неща не се задържат дълго в наличност.
Ако намериш поръчвай смело!
Като идеш за риба не може да си тръгнеш преди да си хванал поне една.
Ако хванеш една - значи има поне още една.
Ако хванеш две - значи има много, така че стой и лови щото друг път може и да не хванеш...
Винету
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Мар 26, 2018 4:07
Риболов: Спининг
Местоположение: Black sea
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос за пръчка ?

Мнение от Винету »

Пичове , покупката е направена Favirit x1 702 M . Пръчката е чудесна и като дизайн и като усещане . Имам само едно нещо което ме узадъчи но тъй като са нов в спининг риболова най вероятно е нормално. Въпросното нещо е следното : на мястото където е сглобката има разтояние между двете части на въдицата . Ще се опитам и снимка да ви покажа а вие кажете нормално ли е това ?
15666651299762892303640007760645.jpg
15666651299762892303640007760645.jpg (131.22 KiB) Преглеждано 3018 пъти
Винету
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Мар 26, 2018 4:07
Риболов: Спининг
Местоположение: Black sea
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос за пръчка ?

Мнение от Винету »

Благодаря на Д-р Флекс за линка . Беше последната бройка . Голям късмет . Но пръчката си заслужава . Мерси докторе .
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Въпрос за пръчка ?

Мнение от gergi762 »

Винету написа:. Ще се опитам и снимка да ви покажа а вие кажете нормално ли е това ? 15666651299762892303640007760645.jpg
Нормално е, не се притеснявай.
Testis unos, Testis nullus
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”