Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
skalata85
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2016 20:21
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 291 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от skalata85 »

Ами при мен най шантавото нещо .... ми не мога да се сетя точно, но мой приятел хвана кораб ;) , наложи се да се качвам на него беше си паркирал , но имаше силен вятър при хвърляне ии воблера се озова на носа , но се качих и го спасихме.... и за още един случай се сещам , пак с един авер хвана рибарска лодка в движение и почна да бяга по брега ,,, добре че беше пясък ... и колегите се осъзнаха и спряха двигателя и примамката се откачи хахах .... :fish3:
rap66
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 12:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от rap66 »

Живея във Варна и редовно "хващаме" чайки, патенца и разни пернати натрапници. Миналата година на нощен риболов на четнокоп си хванах котка. Случи се на варненския вълнолом. Лови се с тежки плувки 30-40 гр. и филе от сафрид. При едно от замятанията закачих нещо отзад и като се почна една борба... Свидетелите казаха че котарака със скок хванал филето във въздуха.
Аватар
krisch
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Юни 21, 2018 14:43
Риболов: Млад плувкар и русалка
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от krisch »

С приятели бяхме тръгнали към яз. Студена, но беше забранено, след което изкарахме една топка и играхме футбол :D След което отидохме някъде около Радомир на един гьол и хванах ботуш :shock: :D :D
Аватар
gabiyan
Мнения: 429
Регистриран на: Нед Яну 28, 2018 10:02
Риболов: Спининг,Карп,фидер,
дал Браво: 138 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от gabiyan »

На спининг с воблер за сом от яз.Жребчево съм вадил разпънат чадър с диаметър 2,2 м! Голяма борба беше , докато вземе въздух/ го отлепя от тинята! :lol:
esoxx
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 21:09
Местоположение: plovdiv
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 114 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от esoxx »

Вадил съм потънала лодка от водата. През есента на 2017 година кротко си тролех и събирах в движение празни бутилки-шамандури, изоставени от шаранджиите. Поредната беше с късо тънко въженце. Не обърнах внимание на този факт, макар че дълбочината беше 5 метра, обаче малко след това авансът започна да се развива от мъртва тяга. Върнах се до мястото, на сонара не видях нищо. Погледнах във водата и видях дебело раздърпано въже, идващо от дъното. Разтресох го и разбрах, че воблера е закачен за него. Извадих въжето на моята котва, завързах го за дебелото и задърпах. Огромна тежест. За малко се отлепяше от дъното, после, въпреки всичките ми усилия пак лягаше там.Аз съм 85 кг и силата ми никак не е малка. Започнах да се почесвам по главата, никак не ми се оставяше воблера там.Сетих се да завържа въжето за релинга на моята лодка, включих на скорост и дадох газ. Разумно. Усетих че влача нещото. Когато носа на моята лодка опря в брега, върнах се назад, скъсих въжето и повторих процедурата. Прецених, че нещото е вече близо до мен и извих врат назад за да видя. Водата се размърда и носа на Титаник изплава зад кърмата ми, преследвайки ме. Гледката беше почти сюрреалистична. Приложих операцията трети път и я довлякох на 1м дълбочина като носът беше на по плитко и можах да я разгледам. Беше алуминиева, заводско производство около 2м дълга, с малка алуминиева табелка на носа. Цялата беше пълна с тиня, не ми се мисли колко тежеше. Оставих я там, обадих се на един колега и той я взе на седващия ден.
xxx
tino
Мнения: 193
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 23:26
дал Браво: 219 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от tino »

Миналата пролет извадих на реката анцунг-долнище:)После след
още около час закачих и горнище,е, не беше същото като долнището
но и двете бяха много запазени,че и мой размер:)За майтап ги взех и
ги ползвам за ремонти,даже преди седмица пак влязоха в употреба :)
Аватар
ivan44
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Дек 24, 2009 19:54
получил Браво: 1 път

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от ivan44 »

Aз закачих въдица.
Доста ръждясала беше.
Всеки ъгъл е прав за себе си.
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от dancho66 »

Аз също съм имал доста шантави улови, но ще споделя само някои за които имам снимков материал. Иначе рискувам да бъда обявен за човека с най-развинтено въображение :lol: :lol: :lol: .
Ловя си аз платики с мач когато най-неочаквано ми удари риболовна макара:
Изображение
Взе ми на гранула дипната в Сенсас. Успешно я кепчосах и направих фото сесия.
Изображение
Това обаче е нищо в сравнение със случката която ми се случи със спининга.
Прослушвам едно переспективно за щуки място с голяма клатушка. Трябва да се води близко до дъното с кратки паузи. Точно при отлепянето от дъното идват и атаките. При едно такова отлепяне блесната просто не тръгна. Ясно, че е закачка. Напънах няколко пъти под различен ъгъл но нищо. Напсувах гъсто-гъсто и се приготвих за напън до скъсване. Закачката обаче поддаде :D и започнах бавно да я прибирам. Имах чувството, че вадя труп. Водата силно се замъти и замириса отвратително. Конеца ми беше 2-ка и издържа :D Когато си видях улова се втрещих :shock: :shock: :shock:
Изображение
Никога не съм и сънувал, че ще хвана касов апарат. Уви чекмеджето с парите го нямаше :(
Продължих с риболова, но нито щука нито чекмедже :mrgreen:
От тогава до сега това място ми е дало няколко хубави риби, но джакпота още не съм хванал :lol:
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Fishh »

Не е от най шантавите , ама добре дънера съм съгласен, ама към дънера 1.8-1.9 дължина и половин чувал със пясък къде 30-35кг ако не и повече е поне изпробвах новото ПП 30lb излезна че не е от фалшивите :lol: :lol: :lol:

Изображение
Ngogongogo
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Окт 29, 2020 6:22
Риболов: Spining

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Ngogongogo »

Колеги,ако намерите силиконка на дървото над вира срещу бензиностанцията на входа на Рибарица, информирайте,моля! Отличителни белези: бяло тяло, червена глава, олово 4 грама. Не ми я връщайте,ползвайте си я със здраве. Само информирайте!..
georgi_2666
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Яну 03, 2021 22:04
Риболов: Главно риболов на шаран и таранка , по-рядко и спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от georgi_2666 »

След всичко , което прочетох , смятам , че мойте две костенурки за един час не са кой знае какво :fish15:
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Pike »

:D не съм хващал, ама една ми изскочи на пътя тази година и дето разправят, че били бавни, не е вярно, много бързо се шмугна в храстите :lol:

IMG_20200820_145941.jpg
IMG_20200820_145941.jpg (131.79 KiB) Преглеждано 3139 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”