" Записки по френските състезания "

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
Аватар
Георги_Н
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 9:35
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Георги_Н »

outsider написа: Идеята е да се влезе в първата половина - сега имаме 103-ма разбойници , и ако много , ама много ми провърви с тиража , да се опитам да се вмъкна в първата 1/3...[/i]
outsider написа:... аз съм следващия , 20-ти (даже прибрах скромен плик 8) ) , останалите ca след мен , включително и много сериозни играчи от нивото на Гуенаел и големия Бенджо.
Е не ти провървя с тиража и пак се вмъкна в първата 1/5. Айде, в Нормандия по-нагоре!
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Наздраве!

Накратко , щото състезанийцето беше ей така, приятелски тип.
Канал , не съм ловил там от година и половина, в петък следобяд си спретвам бърза разузнавателна тренировчица - откривам че дъното е застлано със ситни сомчета , 5-6 сантиметра и предполагаемо тегло около 2-3 грама. :shock:
Опитът да се отсее тая гад с много обемна стърв , показа че има адски рядка риба (хванах ЕДНА) , от порядъка на 700 грама , на която не можеше да се разчита. Затова пък на пропадане с дълъг повод се обозначи скимър от калибър 40-80 грама , и за събота реших да заложа всичко на него...

Събота. 21 човека се строяват на паркинга , разделяме се на два сектора , сега трябва да се направи подходящата храна. Искам от нея:
а) да прави стълб от потъващи частици , които , след като паднат на дъното , да не мърдат на никъде
б) да мъти много , без мътилката да се отнася от течението (ветрово , дънно няма)

..обаче: искам още храната да може да се преувлажни , за да се търси едра риба по дъното , че знае ли човек...

За целта , смесвам черен Гардон 3000 с малко Етанг , добавям препечени трохи , ръсвам малко жълта платика , и след увлажняване , разделям смеската на две. Едната я смесвам с 50:50 глина ( Terre de Somme+Litou) , в другата ръгам подсладен ТТX , без глина.

- оставаше да се пресеят червеите , да се изкопаят от хладилната чанта пинките и катстерите , да се скълца царевица и варено жито , да....а бе , не остана време за снимики. :oops:

Стартираме. От всички страни почват да цопат тежките кошници , аз храня точно както смятам да ловя - малка , отворена кошница -метална , от едра мрежа , която да с изпразва в момента , в който удря водата , товаря по малко кастер , пинки и зърно , стигам до дъното (2 метра) , броя до двайсе и презамятам. И така , десет минути. Свири се старт , слагам повод , мятам , броя до двайсе - не си играя да гледам върха , с повод метър и седемдесе не се вижда грам кълване дърпам , и ситния скимър виси на куката. :) И пак , и пак , и пак... 8)
След половин час Себ , който седи зад дърво от ляво , и не се виждаме , ме пита дали съм видял кълване , щото той още не...поглеждам брояча : 8 риби.

Тва продължава един час , сега е време да се види дали на дъното вече не се е завъртякла някаква риба. Завъртяла се е ! Бодли , мустаци , пет сантиметра , два грама... :mrgreen:
Опитвам с много голяма стръв , докато си изям сандвича , никакъв резултат , и се връщам към броенето, още час и половина. Ситни , ама новините са че никой нищо не хваща (съседът отляво има едно шаранче около кило , обаче... :roll: ) , и аз продължавам. Когато остава час и половина , рибата вече не ще да кълве на бройка "20" или "25" , и сега броя до трийсе и пет - тоест , тя се спуска надолу. И сега хващам скимърче от поне 70-80 грама (досега беше някакъв ужасен ситнеж) - опитвам с по-къс повод и бял червей - дотук беше само вердевас , и хващам една едра баба и два скимъра от тези по-тежките , обаче за тая работа ми отиват двайсе минути , и усещам че с дребосъка май правех повече риба. Връщам се на броенето с дългия повод , докато свърших вердеваса половин час преди края , и оттам на пинки криво-ляв хванах няколко рибета , но без вердевас си беше скръб.

Като цяло , тва ми е май първо състезание реално проведено с риболов на броене. Имам 58 риби на брояча , не съм видямл повече от 10 кълванета. Сега да видим...тегля 2.640

Изображение


...обаче се оказва че имало хора с по 3...5...че и 7.5 кила! :o
(потъвам , потъвам...)

..обаче се оказва , че тези хора били в другия сектор , където в края имало по-едра риба . (Седемте кила и половина са направени с 24 риби) И се оказва че аз всъщност съм си спечелил сектора , и съм втори в крайното класиране. И че нелепия 'улов" по-горе все пак ми носи плик...кога е най-зле , така да е :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
VDP
Мнения: 517
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 12:01
Местоположение: София
дал Браво: 691 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от VDP »

Monsieur, quelque chose de nouveau sur le front occidental? :roll:
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Затишие пред буря! 8)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
bendy
Мнения: 824
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 19:14
Местоположение: София
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от bendy »

Сериозна буря очакваме!
Стари видри
Лукавия
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

bendy написа:Сериозна буря очакваме!
:twisted: - "с дъжд и урагани, бурна страшно, огненометежна.." , би казал поетът. 8)
По разни нелегални квартири се точат ножове , леят куршуми , дестилират се ароматизатори с гарантиран резултат 8) , и се вързват хиляди поводи - майтап ли е - имаме Финала Матрикс и Регионалното първенство (два поредни уикенда) , и после за отпускане , едно състезанийце в любимия формат "платики на дистанция" - ей така , да изразходваме останалата от големите турнири жива стръв.. :D
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от hypperion »

outsider написа: имаме Финала Матрикс и Регионалното първенство (два поредни уикенда) ...
Ох лелеее, ще пада четене и съм заредил цял стек бира ,чакаме :).. :fish15:
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
bendy
Мнения: 824
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 19:14
Местоположение: София
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от bendy »

Лека - полека бурята преминава в ураган. 5-та степен ще да е :fish15:
Стари видри
Лукавия
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

bendy написа:Лека - полека бурята преминава в ураган. 5-та степен ще да е :fish15:
:lol: :lol:

Добър вечер , уважаеми пътници - моля , затегнете предпазните си колани , поставете седалките във вертикално положение , приберете сгъваемите масички ...и се хванете за нещо , ама здраво! :twisted: - полетът обещава не само турбуленции , ами и малко зенитна артилерия! :lol: :lol:

Паршутите са малко , и ще се теглят на къса сламка...желаем ви късмет със жребия... :mrgreen:

Нормандия 2019 , Финала Матрикс - ну , поехали!

Cъбота сутринта

Докато чакаме тиража , както и да се довлекат всичките 91 участници - нещо което отне бая време , пием кафета и обменяме всякакво инфо и клюки. Единодушното мнение е , че в събота трябва да се изтегли секторът на Сена , а на баластриерата да се лови в неделя , когато рибата ще влезе във всички сектори ,щото баластриерата е най-таласъмския и вещерски водоем в Западна Франция ,и като изключим местните , и разни батковци , такива като нас , дошли от майната си , и които ловят там веднъж на две години , кви мотики настъпват , не е истина... :cry: :lol:

Така че къф камък ми падна от сърцето като изтеглиха секторите , и се оказа че съм на реката - представа си нямате! 8) :lol:
Е , тва не гарантираше нищо , разбира се - сега трявше и да се лови на нея , то не стига само да се паднеш там... Секторът е като "кой кой е" на френския фидер - имаме Кристоф , национал , трети в Юар , победител на Купата на Франция , а също......(три страници списък).

Изображение

Отдясно седи младата надежда Валентин (прознесено Валянтан) Дюронсоа - и неговите подвизи се пишат на много страици , а пред вигвама му има килим , изтъкан от скалпове :twisted: ...и щото тези двамата не ми стигат , тапата вдясно ( през две места от мен) , не е сакат , нито си е падал на главата като малък , а в другия край на сектора седи Оливие Дефрокур ( с извинение :mrgreen: ) - един невероятен състезател , също от "Top10" на френскитя фидер....леле що бой ще ядеш , Иване.... :oops:

Всичкото разтакаване с тиража , плюс половин час път до реката , ми оставят достатъчно време за подготовка , но не достатъчно време за приготвяне на правилна речна храна - нещо което не бях направил сутринта , щото , естествено , не си знаех тиража (1)...
Забърквам храна за платика , с малко черна баба , от вечерта бях намокрил ТТX , добавих и малко препечени трохи , и разпънах сергията , баш на време за контрола на стръвта.

Изображение

Понеже имаме голяма , дълбока река ( поне 6 метра) , наблягам на удавен бял червей , торен и кастер , и съм приготвил само половината от разрешения фуил (2) , за да се вместя в лимита. За задържане на рибите на петното съм приготвил разнообразни зърнени храни - жито , царевица и коноп:

Изображение


Бойният ми план е следният:

1. Провеждам операцията "тежка захранка" с те такава кошница:

Изображение

2 Оттам: храня поне първия час със същата , докато не вкарам всичкото зърно , и оттам минавам на концентрирано хранене с големия уиндоу , и наблягам яко на жива стръв - идеята е че до този момент платиките са сменили бабите , и вече се играе за едра риба...

Изображение

Храним. Тапата , на около 40 метра , може малко повече. Този между нас - на 35. Аз храня на 40 , а Валето Дюронсоа , на 30 , ако не и по-близо...ся тука ква е схемата? :roll: Младежа е решил да лови наблизо щото познава реката като джоба си , тренирал е три дни поред , и знае куп неща , които аз не знам? Почваме - кошницата пада на дъното , течението изпъва влакното , 60-те грама държат дъното без проблем , след минута върхът от три унции се сгъва , и към живарника тръгва баба от поне 200 грама. И брееее!! 8)
Презамятам. Потъваме до дъното , енергично кълване , тлъста баба...повод 0.16 , кука 12 , 4-5 бели червея , бабите се вдигат на гърди , поглеждаме към Вальо...УПС! Я пак?!? :shock: Тоя пич КЕПЧОСВА баба от сто грама? :o Що? Тънък повод и мнoго малка кука? - и тва що? Щото се е приготвил за много по-изкецан риболов? Мммм... :roll:

Свивам рамене - ако ще се лови дребосък , аз с Дюронсоа не мога да се меря , ма тва не ме притеснява изобщо , щото аз и на какъвто и да е друг риболов не мога :mrgreen: ...презамятам , сгъване на върха , тлъста баба...тая радост продължава около половин час , като има и по-дребни баби , и към края на тоя половин час оценявам улова си на 800 грама -сега е време да се довлече едрата риба....и тя се довлича! :twisted: - на следващото мятане засичам поредната баба , правя един оборот на макарата , усещам мощен удар от другата страна , kойто едва не ми изважда фидера от ръцете , пръчката се сгъва до дръжката , и бабата изчезва барабар с повода.... :lol:

От тоя момент нещата рязко се сговняват. Хищникът ми е разгонил бабите , и се налага повторно да се храни здраво , като сега рибите кълват много по-злоядо , и се налага да се изфинява (без фанатизъм , до повод 0.14) , кълцам бял , торен , царевица , но сега фитките са повече от хванатите риби и се почва баене по монтажите и смяна на пръчките на всеки две мятания с надеждата да открия нещо , което работи.

Междувременно , нещата са се усложнили не само за мен - съседът отляво минава на 50 метра и след десетина минути , Валентин прави същото , понеже кълването му се е разредило повече и от моето , а уловът му дотук е от двойно по-дребна риба от моята. Всъщност , силно подозирам че имам повече от него към този момент - убедително доказателство че тиражът ни няма да е бил от най-розовите...Сега кво правим? Изоставям си петното и влизам и аз? Решавам да си седя на г.за , и не мърдам от 40-те метра...

Тиражът не е единственият ми проблем - храната ми , която трябваше да бъде лепкава , тежка и практически инертна - класическа храна за едра риба на голяма река , не е нито лепкава , нито инертна , нито тежка. ТТX -а и печените трохи с нищо не оправят нещата , а мокренето на храната един час преди старта кво да го коментираме? Ако я нямаше едрата фракция , не знам дали изобщо щях да хвана нещо....

Изображение

....мисля си мрачно , докато минава поредната баржа:

Изображение

Кво ли става по дъното след минаване на такова животно? :roll:

Около два часа след старта нещата вече са тотално отчаяни ,кълване има , риба - не , и сега отварям кутията с фуила. Аха. Същия този фуил , който бях преценил че няма да ми трябва , и от който бях приготвил само четвърт литър...Три кошници от него , и рибата се връща. Ама се връща , ако в кошницата има фуил! Опитите да се вкарва през кошница , или да се редува фуил с торен , не минават. Сега кво правим? Дозираме го с пинсета , така че да стигне до края на манша? Дали ще има риба до края? - рибата е на петното СЕГА , и сега трябва да се възползвам , решавам аз , и почвам да ръгам щедро фуил - пък до където стигне ...Сега кълве , даже бабите са като че ли по-едри , хващам и два-три скимъра , единият от които гони 600 грама , и на всичкото отгоре , имам и едно късане (3)...после фуилът свършва , и макар че рибата уж е на петното , кълванетата отново стават неуловими , и изкарвам последните 45 минути във въртене на монтажи и дължини на поводи , без да открия нещо , което да работи пo-добре от останалите...(4)

Чакаме кантара , събираме панаира , гледаме се с Валентин и клатим глави .. :?

Тапата има 13 кила и нещо , благодарение на няколко едри платики , той също клати мрачно гава : откачили са му се три в някакви закачки до брега.. Този между нас има десет кила и нещо , аз тегля 4.600 или 4.800 - ех , тая дето ми скъса да беше влязла в живарника! :oops:
Оливие печели сектора с няколкостотин грама пред лявата тапа , Кристоф също е в първата петица...никакви изненади.

Валентин вади почти точно 6 кила , без нито една едра риба , от другата му страна има...1.600 (!!!) - явно се бяхме паднали в ебати кенефа , и оттам килограмите отново почват плавно да растат...класирам се 7-ми в сектор от 12 , което решавам че ще трябва да го броя за читаво класиране , като се има предвид тиража , пълното непознаване на водоема , и допуснатите груби грешки...

В неделя съм на баластриерата... в единствения сектор (от 4) , където...се лови на дистанция! Ще видим ние тая работа.... :twisted:



PS:няма особен смисъл да се настъпват мотики , ако не се ивади някоя и друга поука от тва занимание. Тоя манш на Сена мисля че беше много полезен и поучителен. И така , да видим червените номерца:


(1) Храната. Абсолютно съм убеден , че от всички направени магарии , храната беше най-голямата , и слабият резултат се дължеше главно на нея. Рехава , лека , нелепяща...не си знаел той тиража , виждате ли! :evil: А решението беше толкова просто и очевидно , нали? Глей ся , Иване (ма си много умен. Ама много!) - в петък вечерта си мокриш една разкошна , тежка , дънна храна. С TTX , ама без трохи. Подсладена с мед или меласа , да не пуска троха да се отлепи от дъното. И в събота имаш храна като слънце - и като се окаже че си се паднал на баластриерата , тая храна я ИЗХВЪРЛЯШ! Скиш ли колко е просто? И в събота вечерта си правиш нова , и в неделя имаш храна като за световно...

(2) Фуил. Няма да си кривя душата , не съм свикнал с тва нещо , и продължавам да го подценявам , по тази грешка ще се работи. За реката трябва да се приготвя максималното разрешено количество.

(3)Скъсания повод - тука Беноа ми издърпа ушите здраво :oops: - при никакви обстоятелстав не се ловяло на Сена с поводи под 0.16!

(4) Въртене на действащи с еднаква ефективност монтажи ( тва го разбрах след турнира - по-точно , на следващия турнир) - като не работи нито един , хващаш ЕДИН и ловиш с него - печели се време.


...to be continued
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

И такааааа...до къде бяхме стигнали?

Събота вечер.

Всичко живо се е събрало в залата , където ще се вечеря и купонясва. Обменя се инфо - всеки знае къде се е паднал утре , и издирва кой е ловил на неговото място , докато той самият е издирван от друг състезател с точно същата цел :D ....Временното класиране е окачено за справки ,( аз съм 56-ти) , и откривам , че от моето място за утре са изваден 25 кила , и с този резултат пича е трети! :twisted:
Откривам съдията на сектора , който ме информира че всичко живо е ловило на 24-25 метра , независмо от това , че секторът се слави с риболов на дистанция...е какво пък - 25 да е...
Откривам че секторът ми пак съдържа Тоф (Кристоф) , Оливие и Вaлентин , и че имам за съсед един белгиец на име Фреди , с невъзможна за произнасяне фамилия. Тоя пич спечели първия финал преди 4-5 години , и е на стълбицата почти всяка година...

-Фреди , можеш ли да плуваш?
-Малко , защо?
-Щото утре си ми съсед , и ако ме биеш те мятам в гьола!

:twisted:

(Тва на масата , където също бяхме съседи - Фреди има чуство за хумор , и прихна да се смее..)

Неделя.

Изображение

Гадно , мокро , ветровито време , разпъвам сергията , приготвям кутиите за преглед , и почвам да опипвам дъното....Упс. И сега кво правим , Хюстън? Дъното е като стълба - на всеки метър и половина има стъпало - не изглежда да е високо , но като минеш пет метра по-навътре , и вече е поне един метър по-дълбоко... и сега? :roll:
Да захраня на 35 -40 метра , както ми подсказва интуицията , или да ловя където е хранено вчера? - ако опитам навътре , и сбъркам , ще има да си хапя лактите. Ако не послушам вътрешния глас , и сбъркам...пак ще ги хапя! :lol:

Решавам да захраня на 24 метра , и ако до един час не видя резултат , да минавам на вътре.

Докато чакаме контрола , си лафим с Фреди. Не познава сектора , никога не се е падал тук , свива рамене..."най-важното е да се подберат правилните куки" , подхвърля ми с тънка усмивка...добре , братО - Делфийският оракул ряпа да яде. И кои са правилните куки.... :roll: :lol:

Изображение


Тежка храна , никой не храни на вътре. Сега , малко пояснение : имаме права ивица , на която са разположени 2/3 от състезателите. После брегът прави завой , аз съм баш на носа , и оттам образува залив , в който има още 4 човека - заливът се слави с ужасно слаб риболов , и Валентин се е паднал в дъното , до тапата. Тоя пич изкара действително баси късмета на тоя турнир..

И така , презамятам през три минути , на трето мятане имам индикация , и на четвърто вадя баба - към сто грама. Добре. И двамата ми съседи са скрити от храсти , не знам кво правят , презамятам пак , фидерът се свива на дъга , ама страшна работа , и след малко докарвам до брега някакво страшно борбено добиче , което не се оказа огромна платика , а доста по-дребен хибрид- малко над кило , все пак. ОК , дистанцията явно не беше чак толкова зле , имам индикации за риба на петното , вадя баби , примесени с един два-едри скимъра , и в края на първия час оценявам улова си на три кила. Сега само остава да се довлекат дъртите тави , и ела да видиш. 8)
Съседът отдясно кепчосва по някоя риба , а Фреди съобщава на рънъра че ...е още капо?!? :shock:

Това си е негов проблем - а аз имам свои проблеми да решавам , щото вместо работата да се подобри , петното ми започва да умира...ся пък кво стана? Прехраних рибите? - не ми се вярва...рибата става все по-ситна , и все по -злояда , имам тънки почуквания , вадя осмукана стръв ,или даже непипината стръв...почвам да въртя поводи , куки , монтажи , и ква ли не стръв - вадя само баби , при това - все по-дребни...

В действие влиза фуила , при което петното оживява , обаче рибата очевидно е адски ситна , щото сега пък не хващам нищо! Почвам да намалям размерa на куките - стигам до 16-ки , ида опитва с все по-малка по размер стpъв , при което успявам да хвана един...уклей (!?) и една -две адски cитни баби , тегля една майна на цялата идея , връщам се на голяма кука с пет бели червея , и зашивам нечовешка платика от поне две кила...аааа! :twisted:

"Аааа" бе , ама не - пак ме нападат баби , въртя всичко , опитвам кво ли не , някои от бабите са прекрасни - от 300 грама и повече , обаче сега Фреди е напипал платиките , а и съседът отдясно вади няколко поред...Нямам никаква представа кво не правя ккакто трябва. Риба на петното очевидно има - не спират дразнещи индикации и подръпвания , много често - без стръвта даже да е пипната , обаче хващам само баби , и ми е ясно че ще се издъня много здраво...

(Да ви кажа , на моменти просто ми идваше да шибна един повод 0.10 с една кука 18-ти номер , ама дъртите тави и хибридите дърпат страшно яко , та стиснах зъби , и реших да не се правя на луд..)

Kъм края на манша оценявам улова си на не повече от 10 кила. Уловът пък се показва да ме огледа :

Изображение

Събирам панаира набързо , и отивам да видя тегленето на батковците...всичко живо е разпънало по два живарника(олелееее... :lol: ) , между първите 5-6 отляво надясно май нямаше никой с под 20 кила - да не приказваме че в съседния сектор има един с ...22 платики! Фреди също тегли 20 кила , и ме изгледа с недоумение , като му казах че имам само три платики (той има над 10)

Аз тегля 8.900 , отдясно имам 15 кила , и оттам влизаме в залива - левия съседн на Валентин има три кила. Тапата е с ЕДНА риба , а по средата Валентин има 6.5 кила , което показва кво може да направи топ-състезател даже от най-скапаното място. Нaправо ми стана неудобно , зАе.и... :oops:

Остава да видм кво са направили наще - Фреди , Рафаел и Матю са по-напред между 30 и 40 , да речем , аз съм 55-ти , Гуенаел - 60-ти (последен в сектора си , с куп уловена риба отляво и отдясно , без да успее да направи нищо , за да влезе риба и при него... :wink: ) , Нико и Фaбрис са хептен в дъното...на моменти се чудя дали някога ще се научим да ловим риба. :? :roll:


И така , тая битка отшумя , народът се разотива ,утре е понеделник , хората са на работа ...

...не всички 8) Ние с бай Фабрис сме отпускари , и потегляме към департамент 72 , който и без друго ни е на път. В понеделник с остатъците от живата стръв от финала , ще проведем последната тренировка на водоема , където след пет дни ни чакаше Регионалното първенство на Pays de la Loire- последен шанс да разгадаем проклетия гьол ...всичко ще ви стане ясно в следващия епизод. :wink:


ПъСъ:
-Фреди , как лови?
- С повод 0.09 , ама влакното лъже малко , и в действителност е 0.105. И с куки номер 20. 8)

:shock: - правилните куки , викаш? Че и не мога да се оплача че не ми беше подсказал , деа и белгиеца. Ма то трябва и да умееш да слушаш... :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

И така , с бай Фабрис се довличаме до водоема по нощите , гаврътваме по едно-две питиета , хапваме по нещо , и се засилваме към спалните чували. Чакаше ни последния опит да решим кръстословицата. И казвам "послединия" , щото тва щеше да ни бъде трета тренировка на водоема... :wink:


Водоемът е известен надлъж и нашир с огромните си платики (между 2 и 3 килограма) , които , твърди инфото , се ловят навътре. За уточняване на тая работа , преди две седмици с Фабрис изкарахме два дни на водоема , като в неделя към нас се присъедини и Доминик. Бяха изпробвани дистанции от 26 до 80 метра , най-разнообразни храни , вдключително фишмийл , без да хванем НИТО ЕДНА едра риба. :roll:
Открихме обаче пълчища ситен скимър - от 80 до 200 грама , с който вероятно можеха да се направят 5-8 килограма , и който се ловеше отлично на 25 метра. Това отваряше разнообразни възможносто да се настъпи яко мотиката. :lol: Тръгваме да ловим ситнеж , и съседът прави три платики? Стискаме зъби , ловим платики , и се ловят пет кила дребосък? Забавното в случая , тва е че такъв водоем пасва идеално на два вида състезатели - адски бързи и технични , способни да направят много кила с дребосък ( такива на Регионален турнир има , но не са много) , а също на ужасно груби играчи от селски тип , които могат да седят по двайсе минути с парче торен червей колкото горнооряхвски суджук , и да си изчакат дъртата платика...


И така , третата тренровка беше насочена изцяло към улавяне на едра риба , и започна със захранване от половин час (!) , с яко вкарване на зърнени храни , и след това боднах "суджука" , и се заех да презамятам през 15 минути...

..Три часа по-късно: НЯМА бе! :evil:
Няма едра платика в шибания гьол , всякакво залагане на едра риба тука ще е пълно самоубийство! Минаваме на късо , и се заемаме да ловим скимър. В края на тренировката стигаме до единодушото мнение че тука ще се печели с дребосък , и че 5-6 кила ще са отличен резултат...

Събота.

37 човека се събират рано сутринта , пият се кафета , и се обменя инфо. Не сме единствените , които са тренирали , има хора , които са настъпили същите мотики , едрата риба е потънала вдън земя. Теглим тиража , и откривам че имам за съсед Гуенаел , който , заедно с Тери , след една кошмарна 2-ра Дивизия , организирана на безрибен водоем , е потънал до участие в Регионално първенство. Екстра - тъкмо да си сверя часовника с най-добрия състезател по цялата ивица. Даже и да е с цената на малко бой :wink:

Изображение

Приготвям 4 фидера - два къси и два от 3.60 , понеже се очаква вятър , всичко е с плетеняк , и всичко е клипнато на 28 метра. Приготвил съм една храна , която е една идея по-лепкава , отколкото трябва , и в която май лиснах повечко водица...получи се повече храна за платика , отколкото за скимър , ама карай.. Гуенаел , от своя страна , освен на 28-30 метра , направи и едно петно навътре - на око , около 55 метра.


Изображение

Стартираме , аз вкарвам пет много големи кошници , пълни със жито и коноп , както и с удавен бял червей , и оттам до сигнала за риболов почвам да презамятам с лека кошница , специално "обработена" с цел да се разтоварва светкавично (дълбочината е около метър):

Изображение


Тва се презамята през 30 секунди , като в храната сега съм добавил лека глина , като идеята е , разбира се , да подкарам скимъра на броене от самия старт. Сигнал , почваме - броя до 30 , презамятам. Един път , два пъти , три пъти...няма. :roll: Вдигам до 40 - един път , два пъти , три пъти...няма. :evil:
50? - един път , два пъти , три пъти...НЯМА.. :lol: А бе... къде е рибата , деа? Каде са пълчищата скимър от тренировките?! Спирам мътенетo с отворена кошница , вкарвам хрaна без глина , изчаквам две минути , и вадя бибанче от 5 сантиметра , от които Гуенаел вече има две. (Водоемът е пълен до ушите с тая стока)

35 минути след старта...

Имам две бибанчета , Гуенал има три , отдясно комшията е капо , не се вижда никой да вади риба...оп! - Гуенаел кепчосва скимър. Стотина грама , да видм...приготвям се да метна , обаче гледам кво прави тоя тарикат...а бе , тва прилича на пръчка от 3.90? Гуенаел мята - на 55 метра , естествено , аз съм метнал , ама не си гледам върха, гледам Гуенаел , който вади втори скимър , и в същия момент , две места по-наляво се вади скимър , и пича също презамята на поне 45 метра...леле Иване , ма КОЛКО си умен! :oops: :evil: :lol:

Скачам като ужилен , гепвам единия от по-дългите фидери ,(в калъфа имам и още по-мощни , ама за сега не ми трябват ), отмервам 56 метра , вкарвам три кошници , слагам повод , и след три минути вадя първия скимър... :twisted:
Междувременно е започнало да духа бая сериозно. Тва не ми пречи да си целя петното без проблем , обаче серизоно затруднява отчитането на кълване. Всъщност , първите три скимъра ги хващам без да видя грам кълване , просто тръгвам да презамятам , и те са на куката...ахааа! :wink: 8)

Минавам на правилната кошница - престънски уиндоу от мрежестите , и почвам да презамятам на бройка 40. Гуенаел гледа с недоумение как го настигам и задминавам , докато той се чуди как да си види кълванетата...
Тая радост продължава около час , в който аз разбивам безапелационно всичко живо , след това рибата изчезва...и едновременно с това Лоран минава да ни каже че Доминик , Жиберт и Ги имат по една едра платика! Нa 30 метра , представете си - докато ние на тая дистанция нямаме кълване :roll:

Аз се захващам да ръгам яко фуил - не успявам да я дозирам тая стока , и да преценя кoлко да вкарам , че да ми стигне до края , и да не ми остане половината на края , и след известно време рибата се връща , обаче сега всичко е различно - кълването е безпорядъчно , вече не може да се лови на броене , и сега трябва да се разчете кълването на много капризна риба , от 56 метра , при все по-силен страничен вятър. Нa всичкото отгоре , кълве само на вердевас , кaто добавяне на друга стръв на куката забавя кълването поне двойно...Сега Гуенаел започва да наваксва загубения терен , че и да ме задминава...борбата е риба за риба , като не знаем за кое място се борим , щото стария Жилбер вече имал ДВА едри платики , и гонел 4 кила! :o
Остават 20 минути , когато на мен вече дребосъка ми е скъсал нервите тотално , и бодвам три бели червея без грам вердевас.. и след две минути зашивам най-едрия си скимър , блзо 200 грама. Я деа - презамятам , успявам да хвана още един - доста по-дребен , и оттам дo края , нищо. В кой момент рибата беше решила че сега иска и бял червей , и вече не настоява на чист вердевас? Айде де...


Идва кантара - Жил е минал 4 кила и половина , Доминик има 3 и половина , Гуенаел тегли 2.520

Аз вадя моите 25 риби , сипвам ги в кофата...

Изображение


...и....

2.520!
:mrgreen:
С Гуенаел почваме да се хилим , обаче усмивките ни бързо изчезват - Ги , който има една платика от кило и половина , тегли 2.580!!!

И още един ни бие със сто и двайсе ии сто и трийсе грама...Ние гушваме по 5.5 точки :evil: , и само ни остава да поправим грешките утре.

Мaнша е спечелен от Фабрис , който има две платики от по над две кила , барабар с дребосъка , и е със 6 кила и нещо (6.250 , мисля) Нaправил е две петна , въртял е двете , и е хванал по една платика от всяко едно.... :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Добрутро! И така...

Неделя .

В събота след манша направихме разбор на ситуацията - имаше хванати дърти платики на места по цялата ивица , без никой да беше хванал повече от две , и беше ясно че на тях не можеше да се разчита. От хората без платики най-добрия резултат беше 2.900 , и ние с Гуенаел , и с Беноа който беше дошъл да ни гледа сеира , решихме че днешният ни риболов , като стратегия , беше правилният , и че с приблизително същия резултат утре ще сме списъка. (Пояснявам: Pегионалното първенство служи за класиране за Трета Дивизия , за която се класират 10 или 11 човека. )

Осъмваме с ветровито време , като се очаква ( и така става) , вятърът да се засили яко. Паднал съм се до Нико , който от събота има 8 точки , и за да има шанс за влизане в списъка , му трябва една точка. Храним по две петна - късото , на 28 - 30 , а далечното , аз - на 56 , Нико - към 50. Вкарваме по няколко kошници , оттам Нико почва на късото , а аз - на вътре. След две минути ми кълве , и вадя първия скимър. И втория. 8)
Решавам да изоставя късото петно за сега , и да се концентрирам върху петното на 56 метра. Сега имах проблеми за решаване - скимъра кълвеше плахо , и кълването не се виждаше изобщо. В продължение на половин час успявам да ловя на броене , после кълването се разрежда , почвам да вадя вердеваса осмукан , и почвам да губя ритъм..тука се сещам за трите бели червея от вчера , и разкарвам вердеваса - сега кълването се разрежда , обаче скимъра като че ли наедрява , а кълването става по-отчетливо ( предполагам че тая работа имаше нещо общо с по-едрата риба).

Вятърът междувременно се е засилил до лек ураган , и сега , за да си виждам къланетата , го удрям на експерименти - успявам да хвана няколко риби със силно натегнат връх , при което те се самозасичат , пробвам на броене , и към края минавам на хеликоптер с повод 15 сантиметра , с което хващам две риби една след друга , и после ми се откача трета , значително по-едра.. :evil:
Рибата е на петното , което позволява да се правят експерименти...и към края това беше отчетено като грешка. Всички монтажи работеха еднакво добре..или зле , и смяната им през пет минути беше просто чaст от проблема.

Когато остава един час , вятърът започва да стихва , и с него стихва и кълването. При мен , щото после други хора ми казаха че точно към края са имали най-добър резултат. Сега панически въртя всичко възможно , изтънявам до 0.12, минавам на по-малки куки , връщам се към вердеваса...нъцки! В последните 40 минути (!!!) не хващам нищо , и приключвам манша с 23 риби и резултат 2.760 , с което съм трети в сектора ( секторът е от 18 човека).

(В хода на тези операции така и не опитах близкото петно. И не беше нужно - Нико опита на няколко пъти , и на късото нямаше нищо.)

Нико е 4-ти , има един пич с три кила(!) , победителят има 4 кила и нещо.

Сега остава да видим кво са направили вчерашните първенци , и как са се омешали точките...вчерашният шампион , Фабрис , сега е 6-ти , победителят в другия сектор е 5-ти , Доминик , който имаше две точки , сега е гушнал 7 , и има общо 9 - умряхме от смях при новината че го бия с ПОЛОВИН точка! :mrgreen:
Гуенаел е втори в сектора си , и ме бие с една точка...Стълбичката е от двама с по 6 точки , и Фабрис със 7. Гуенаел е 4-ти , и аз съм 6-ти с 8.5 точки , на една крачка от стълбичката , заради 60-те грама разлика от събота :x :lol: ...кaкто и да е - класиран съм за Трета , което беше основната задача.

Нико е 12-ти , и има много голям шанс да бъде в списъка , достатъчно е един да се откаже.

...половин точка , Доминик... 8) :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 28 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Markony »

Ако искаш ми вярвай, но се вълнувам повече от теб за всяко твое състезание и класиране ;)
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Markony написа:Ако искаш ми вярвай, но се вълнувам повече от теб за всяко твое състезание и класиране ;)
Тогнат съм.. 8)

Тъй. След не особено успешното представяне на Регионалното :oops: , имахме голяма нужда да смъкнем някой скалп , и да сритаме някой задник по доктрината на руската боксова школа : " побольше дать , поменьше получить" 8)
С тая цел с бай Фабрис , и някои друг потърпевши , се записваме на едно сладко малко състезанийце , на един богоугоден водоем , където се лови едър скимър на дистанция - баш за нас работа. 8)
Сутринта будилника не звънва , и се събуждам почти един час по-късно.. потеглям , като предварително звъня на Фабрис да ми изтегли място , и стигам точно на време , хората разпъват сергиите...Паднал съм се в сектора отсреща , което ще рече че играчи като Фабрис , Лоран или Жаки да Силва не са в моя сектор - екст-ра! :D

Изображение

В моя сектор най-сериозния играч е Клод , останалите не ме притесняват особено , отдясно имам празно място , а отляво - някакъв самоубиец , който е решил да лови на 30 метра.. :o

Приготвил съм от снощи (за щастие!) яркожълта храна , имам зърно във вид на жито , царевица и коноп , торен , изпънат бял и пинки , както и живи такива за стръв , + вердевас.

Изображение

Отмервам 60 метра , дава се сигнал за хранене , което аз провеждам в продължение на 20 минути , с цел да си вкарам зърното - всъщност , бях решил кротичко да си храня половин час , но към 20-та минута при падането на кошницата във водата (дълбоко е метър и половина) , на повърхността изпляска риба , на половин метър от приземяването на кошницата.

Оттук се минава на малка кошница , с кълцана жива стръв ( в първоначалното хранене нямаше почти никаква мръвка). Презамятам през 4 минути , на второ презамятане откривам че на куката имам ситен скимър , който се откачва. Следващата риба е читав скимър - 600-700 грама , и оттам правя един час в много добър ритъм , и около два часа след старта имам 8 или 9 риби. "Самоубиеца" е с две ситни рибета , отдясно не съм видял риба , вятърът се усилва прилично , рибата кълве , и кефът е пълен. После вятърът стихва за двейсетина минути , и обръща от дугата страна , сега вече - бая по-силно. Тук леките фидери , с които ловях до този момент , излизат от мода. Сега се вкарват в играта сериознте инструменти , и почва да се бае на монтажите , щото сега спира да кълве - ама тотално . :evil:
Кълцат се разни мръвки , вкарват се мътилки , изтъняват се поводи , монтират се гъмове , върти се стръв...Има някаква игра , обаче откачам ТРИ пъти риба на петното , с дълги паузи след всеки такъв инцидент , Самоубиеца се бори десет минути с едра риба , и просто си представям как е шаран от десет кила и ни разбива :lol: , баче след ебати борбата се оказа шаранче от има-няма , 2 кила..

Към края рибата се връща , и в последните 20 минути правя две риби , с което докарвам крайната бройка до 15...Идва кантара , Клод е хванал 5.400 , с което вече знам че съм спечелил сектора - те:

Изображение

9.190. 8)

Сега да видим кво става на другия бряг? - Лоран печели сектора си със 7 кила и нещо , обаче Фабрис е попаднал на несговорчив съсед , решил да лови на 55 метра , и в тая ситуация се е видял принуден да раздаде правосъдие :twisted: : 74 метра , един час капо , и оттам - 12.200 и първо място .На такива момчета ние казваме браво! :tup:
Напълно съм доволен от второ мяcто в крайното класиране , ако първия е аверче 8) ...не съм сигурен че и с трите откачени щях да бия Фабрис - е може би с оная , дето ми скъса - щотo и късане имах... :lol:

Жаки е изтеглил няк'ва ужасна тапа , и е....КАПО?!? - не бе , ние не си позволихме да го бъзикаме , вие пък.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”