Тролинг с каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от EDM electronics »

Доста бланки гледах специално за тролинг и все си мислех, че трябва да се от чист карбон, но се оказа, че са направени от композит: карбон+фибростъкло, но това не е старото разбиране за карбонова въдица от смола+стъклен плат+карбонова увита нишка. Тук вместо смола се ползва чист карбон, а арматурата е стъклени нишки - викат му високомодулен карбон. Прави се с цел бланката да поема по-големи огъвания без да се счупи, защото чистия карбон е много твърд и лек, но много чуплив, като всяко твърдо нещо. Т.е. бланката няма нищо общо с тази за джиг. Тя прилича на тази за слоу-джиг. А ралкита от тази за слоу-джига е, че в основата си е по-дебела, т.е. с нарастващо натоварване, а за слоу-джига е по-тънка в тази основа.

Бланката на Ъгли Стика има положена кевларена предполагам нишка отгоре - накъсана.
Хубавото на тази бланка е, че е цяла, с цяла транспортна дължина от 2,15 м. Това я прави още по-здрава, евентуално, ако композита не се окаже от кашкавал!

Ето и друга бланка на Тика, отново с композит: чист карбон+стъкло /универсална въдица за тролинг и слоу-джиг/: http://e-fish.bg/product/3584/tica-jigg ... 200gr.html

Ето я и моята покупка, не съм възхитен от изработката обаче, макародържача простее. Не съм й пробвал натоварването реално с повдигане на тежест от 10 кг. /около 25 lib/, защото това трябва да стане с макара и влакно, което да минава през всички водачи, за равномерно натоварване. Ако бланката се счупи, значи е менте. По същият начин подхождам с всеки един елемент от линията. Тия дни ще си направя и един уред за тестване на такъми с шпилка за плавно опъване и цифров кантар за измерване. Ще се тестват занапред най-вече прехвалените маркови брейдове, шок-лидери, халки, куки, карабини и т.н. Засега съм установил, че брейда на Дайва е меко казано боклук - много лъжат в диаметъра, 40% в повече и двойно в здравината.
...
20190910_192612.jpg
20190910_192612.jpg (108.95 KiB) Преглеждано 2013 пъти
20190910_192813.jpg
20190910_192813.jpg (113.21 KiB) Преглеждано 2013 пъти
20190910_192629.jpg
20190910_192629.jpg (143.28 KiB) Преглеждано 2013 пъти
20190910_192751.jpg
20190910_192751.jpg (132.21 KiB) Преглеждано 2013 пъти
20190910_192649.jpg
20190910_192649.jpg (138.86 KiB) Преглеждано 2013 пъти
20190910_192656.jpg
20190910_192656.jpg (113.38 KiB) Преглеждано 2013 пъти
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от Trofei »

Грозните пръчки са легендарни и аз съм с такива от 15години,но за твоите не успях да получа информация! :roll: Едната ми въдица е с кевларена нишка и ми е любима,но няма нищо общо с твоите!Ще кача снимки за ориентация!Иначе няма от какво да се притесняваш,тези пръчки са Хамъри и риби няма да я скършат! :11:
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от Trofei »

Според мен,тази въдица е китайско менте на Ъглито и е изцяло от стъклопласт! :shock: Ще става само за баяти воблери и здравината ще е тъмна Индия! :shock: Лоша покупка! :idea:
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от Trofei »

Оригинала се изписва Ugly Stik,а този е Ugly Sti(C)k,та са те изментили,както е и с плетениците Дайва! :wink:
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от Trofei »

Прочети за Howald proces blank,това са истинските Ъглита! :11:
Последно промяна от Trofei на Съб Сеп 14, 2019 21:42, променено общо 1 път.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от Trofei »

Пич,купи си Истинска карбонова въдица без стъклопласт или хибрид и ще се родиш!Лека,чувствителна и супер-здрава,за това и не са евтини!Търси карбонов спининг с горна акция по тежина-акция на примамка 50-100грама и цени значително по-високи от 20-50лева,тогава ще усетиш много повече в риболова!Просто понякога ме нервиш,вкарал си толкова любов и средства за каяка и оборудването,а за важните неща в риболова си непретенциозен и искаш да минеш тънко,което няма как да стане! :roll: Носи си бира,щот ако те срещна с тия ментета Ъглита,ще бъдеш глобен! :mrgreen: :11: Иначе уважението и респекта си остават,де! :wink: :11:
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от EDM electronics »

Trofei написа:Пич,купи си Истинска карбонова въдица без стъклопласт или хибрид и ще се родиш!Лека,чувствителна и супер-здрава,за това и не са евтини!Търси карбонов спининг с горна акция по тежина-акция на примамка 50-100грама и цени значително по-високи от 20-50лева,тогава ще усетиш много повече в риболова!Просто понякога ме нервиш,вкарал си толкова любов и средства за каяка и оборудването,а за важните неща в риболова си непретенциозен и искаш да минеш тънко,което няма как да стане! :roll: Носи си бира,щот ако те срещна с тия ментета Ъглита,ще бъдеш глобен! :mrgreen: :11: Иначе уважението и респекта си остават,де! :wink: :11:
Ами дай пример, такива въдици има хиляди, коя от тях е за тролинг, кой продава истинските Ъглита? Дай някакъв пример, не ме чакай да изкупя всичките ментета и все да ми казваш, не е това, нали разбираш от такъми.

И не е въпроса в пари, нещо грешно си разбрал. Разбира се няма да си купя Шимано за 1 700 лв.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от Trofei »

Не съм в час какво се предлага,за това ти дадох горните граници на изцяло карбоновите въдици подходящи за сом!Приеми,че горната акция на карбоновите спинингови въдици в грамове, съответства на килата сомове!С 30грама горна акция по примамки ще се справиш с 30кила сом без проблем и за това ти предложих варианта до 50-100грама,повече не е необходимо! :11:
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от EDM electronics »

Trofei написа:Не съм в час какво се предлага,за това ти дадох горните граници на изцяло карбоновите въдици подходящи за сом!Приеми,че горната акция на карбоновите спинингови въдици в грамове, съответства на килата сомове!С 30грама горна акция по примамки ще се справиш с 30кила сом без проблем и за това ти предложих варианта до 50-100грама,повече не е необходимо! :11:
Благодаря!
Просто няма на пазара специализирани тролингови въдици, защо не се предлагат, не знам. Ще видя тази на Филстар, защото те не са менте, каквото казват, това е и имат много добро, да не кажа отлично изпълнение. Ако не се окаже стока, ще търся чист карбон с указаната от теб акция. Но няма да бързам, защото така или иначе ще мога да ги ползвам за следващия сезон, тролинга вече е към края си. Вчера направих отново 30 км и отново капо, а риба бол.
:tup:
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от EDM electronics »

Trofei написа:Не съм в час какво се предлага,за това ти дадох горните граници на изцяло карбоновите въдици подходящи за сом!Приеми,че горната акция на карбоновите спинингови въдици в грамове, съответства на килата сомове!С 30грама горна акция по примамки ще се справиш с 30кила сом без проблем и за това ти предложих варианта до 50-100грама,повече не е необходимо! :11:
Преди малко видях в магазина въдицата на FilStar Saratoga Trolling - 2,1 м от две части. Перфектна изработка, водачи, макародържача е мн. добър, много стегната пръчка /като спица/ с акция 40-200 гр. Питах вносителя дали е чист карбон, той ми отговори, че не знае, но била от карбон /карбонови влакна+смола/, личи, че горната част на пръчката е карбонова, но долната по-дебела не съм сигурен. Питах каква акция издържа на натоварване, не можа да ми отговори. Върхът е боядисан в червено, но не знаят дали е карбонов или фибростъкло. На мен ми изглежда карбонов, доста тънък е. Има десет водача сравнително тесни, което предполага, че не е кастингова или спинингова. Супер лека е, перце.
Какво ще кажеш за тази пръчка, струва ли си, ще върши ли работа за целта?
Изображение
https://www.filstar.com/bg/%D0%9F%D1%80 ... ing/11345/
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от Trofei »

Карбонова е щом тежи 197грама и ще ти е по-удобно с по-късата! :11: Това е класи над онова предишното!Рибите би трябвало по това време да са на 4-тия метър през целия ден,ще проверя скоро и ще ги обсъдим!
Vejo71
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Фев 04, 2016 6:13
Риболов: Спининг, Риболов с каяк
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 81 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от Vejo71 »

Миналата година си купих тези от Швеция: https://www.olssonsfiske.se/fiskeredska ... 7-15-25lbs
Цената беше по около 70 лв. за брой, поръчах две за мен и още една за приятел. По-назад в темата бях публикувал и снимка.
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от EDM electronics »

Vejo71 написа:Миналата година си купих тези от Швеция: https://www.olssonsfiske.se/fiskeredska ... 7-15-25lbs
Цената беше по около 70 лв. за брой, поръчах две за мен и още една за приятел. По-назад в темата бях публикувал и снимка.
Да питам:
От сайта ли поръча или ходи до Швеция?
Ако е от сайта, пращат ли до България или трябва да търся спедиторска международна фирма?
Интересно защо никой търговец не ги предлага в България, а си е клас?

Вчера купих Филстарката - класна изработка, абсолютна спица. Ще я пробвам в неделя на гьола.
Чудя се и да рискувам, да вдигна един дъмбел 10 кг. с нея, да видим ще става ли за монстъри?
Филстарката е 2 пъти по-лека от Ъглито!?
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от Trofei »

EDM electronics написа: Чудя се и да рискувам, да вдигна един дъмбел 10 кг. с нея, да видим ще става ли за монстъри?
Филстарката е 2 пъти по-лека от Ъглито!?
Няма смисъл да го правиш,но ти си знаеш!Въпросът е,че въдиците за тролинг в морето са едни а за сладководен тролинг други и от там идва разминаването,от различните по тежест примамки и съответно пръти!За сладководния тролинг са подходящи по-леки въдици заради примамките!Твоята въдица най-вероятно е правена по поръчка от България,от хора които са търсили точно баланса лекота-здравина за сладководен тролинг!
Vejo71
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Фев 04, 2016 6:13
Риболов: Спининг, Риболов с каяк
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 81 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от Vejo71 »

Аз ги избрах, а поръчката ми я направиха от Швеция, имам роднини там. След това ми ги изпратиха до България, но си беше цяла одисея :D Мисля, че закупените от теб Филстар са добри :tup: .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”