Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от 1608 »

b_lomsky написа:
1608 написа:
b_lomsky написа:Ще използвам темата да попитам от DAIWA MORETHAN 12BRAID има ли някакви оплаквания, освен високата цена?
Имам в размер PE 0.8 12BRAID ,който стои сега някъде по- чантите!
Прекалено е твърдо може би заради покритието което има или оплетката. Не намирам да има добър кастинг и чувствителност. Цвета може би е единствения плюс. За здравина незнам , защото още след първия риболов го свалих и отново си навих Toray Sea Basss Power Game (според мен още не е измислено по- добро плетено влакно) Единствения му недостатък е цената!

П.п. Разменям го срещу един Расперски воблер :lol:
Понеже ми предстои закупуване на плетено влакно ще ти се доверя за Toray Sea Basss Power Game и ще си запазя воблера :D
Добро решение :D
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
bobi007
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 11:18
Местоположение: Севлиево
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от bobi007 »

Въпросният Торай е по дебел от други японски влакна при еднакви размери.Примерно размер 0.8 е по дебел от 0.8 унитика , а 0.8 лайнсистем е осезателно по тънко от торая.Да не останеш неприятно изненадан от дебелината.
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2195 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от b_lomsky »

Вече взех 0.8 и не съм неприятно изненадан. Не съм ползвал унитика и лайнсистем, но сравнено с варивас и игк дебелината отговаря.
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от 1608 »

bobi007 написа:Въпросният Торай е по дебел от други японски влакна при еднакви размери.Примерно размер 0.8 е по дебел от 0.8 унитика , а 0.8 лайнсистем е осезателно по тънко от торая.Да не останеш неприятно изненадан от дебелината.

Ако тези влакна за които говориш бяха по- добри със сигурност щях да ловя с тях ,но това си е мое мнение :tup:
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от MapuaH »

Понеже виждам, че има опредлен спор кое, какво и как, та да изкажа и аз моето скромно мнение :)

Дълги години сменявах какви ли не плетени влакна. За мен има две, които се утвърдиха като топ - Daiwa Morethan 12 Braid и Toray Sea Basss Power Game. Използвал съм ги само в размери 0.6, 0.8 и 1.0. Скъпи са, но кефът цена няма, а и евтиното излиза винаги по-скъпо :)

Ако трябва днес да купувам плетено, то бих взел Дайвата :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”