пресяване на захранка - ефект

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
maxi
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 19, 2019 17:44
Риболов: на леко
Местоположение: София
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 3 пъти

пресяване на захранка - ефект

Мнение от maxi »

Колеги,
Досега не съм ползвал сито, пресяване на захранката за риболова на леко, който практикувам: мирни рибки на язовир. При правилно овлажняване и разбъркване не се образуват бучки или слепване на същата. Чел съм, че със ситото се получава по-добра консистенция и аериране на захранката, та въпросът ми е доколко е съществен елемент пресяването и не пропускам ли този елемент в подготовката на захранката?
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: пресяване на захранка - ефект

Мнение от outsider »

maxi написа: Пет Ное 01, 2019 10:17 Колеги,
Досега не съм ползвал сито, пресяване на захранката за риболова на леко, който практикувам: мирни рибки на язовир. При правилно овлажняване и разбъркване не се образуват бучки или слепване на същата. Чел съм, че със ситото се получава по-добра консистенция и аериране на захранката, та въпросът ми е доколко е съществен елемент пресяването и не пропускам ли този елемент в подготовката на захранката?
Ако я бъркаш с винтоверт , горе-долу можеш да минеш и без сито - макар че аз пресявам и след винтоверта. Проблема не е (само) в бучките , пресяването през сито променя тотално структурата на захранката , пълни я с въздух , и подобрява работата и на дъното .Ако не ползваш винтоверт , горещо ти препоръчвам да си вземеш сито , ще останеш доволен.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
maxi
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 19, 2019 17:44
Риболов: на леко
Местоположение: София
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: пресяване на захранка - ефект

Мнение от maxi »

Merci, trop gentille de ta part.
Благодаря, това е пример как професионалисти помагат на ентусиасти.
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: пресяване на захранка - ефект

Мнение от Doktor-5 »

Да се включа и аз на негу. :D
На първо място и най-важно колега е да си напълно наясно, какво искаш от подхранката.
Казано в прав текст, как искаш да ти действа на дъното, в средния слой, повърхност.
Това е много обширна тема, включващо много риболови, от там натрупан опит и практики.
Не винаги се изисква аерация на храната.
Първо за да се увлажни правилно, задължително през сито, или винтоверт, от там дообработване според риболова.
Най-добрата аерация се постига чрез минимум двукратно/или повече според текстурата/ пресяване през два размера сито, от по-голям към по-малък размер.
За да не съм голословен, ще ти кажа и пример пък кога не сме "помпили" храната.
На един турнир в Пловдив на канала, храната трябваше да се подава като маджун, иначе идваха толупи.
Те тогаз се прилагаше едно мачкане все едно месиш хляб :lol:
Съвета ми е, започни от някаде като не спираш с експериментите. Резултатите ще ти покажат, кое е правилно и кое не.
При рибите е същото, като с жените.......те правят последният избор- :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
maxi
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 19, 2019 17:44
Риболов: на леко
Местоположение: София
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: пресяване на захранка - ефект

Мнение от maxi »

Благодаря, за съвета, намерих и още 1 отговор за мен - с едно сито няма да мине.
Относно риболовът, който практикувам - язовир дистанция от 5 до 10 м., дълбочина 2-5 м., мисля, че писах кои риби търся.
В летните месеци се процедира по следния начин: на ръка се бърка, овлажнява, чака се храната да поеме около 20-30 мин, ако има нужда се добавя вода или още захранка, според зависи и се получава приличен риболов. Есенните месеци опитах, бг храни, после ВДЕ - турбо блек, че рибките са по-капризни, но с никакъв ефект. Естествено съм търсил и разнообразна стръв, дълбочини с мач, хранил съм и на 10 и на 12-15 м. едновременно. В този ред на мисли анализирах как мога да подобря резултатите и стигнах до ситото, което съм неглижирал. Ще се експериментира разбира се, с пръст, сито.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: пресяване на захранка - ефект

Мнение от babydoctor »

Doktor-5 написа: Съб Ное 02, 2019 7:40 Съвета ми е, започни от някаде като не спираш с експериментите. Резултатите ще ти покажат, кое е правилно и кое не.
При рибите е същото, като с жените.......те правят последният избор- :D
Ми това в няколко реда ти изчерпва темата. Има и една хубава идея за начукване на ефервесцентни таблетки, примерно вит. Це вътре. Лично аз не намирам смисъл, освен ако дъното е обрасло и искаш да ловиш рибата отгоре...Не трябва да се забравя и друго - захранката събира рибата, но СТРЪВТА я лови. Така че, това е компонента, на който трябва да се наблегне. Както и да не се прехрани рибата, все пак отиваме да я ловим, не да я угояваме. Наслука :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
maxi
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 19, 2019 17:44
Риболов: на леко
Местоположение: София
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: пресяване на захранка - ефект

Мнение от maxi »

Благодаря за съветите, колеги.
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”