Пренаписване на портала

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Пренаписване на портала

Мнение от Pike »

Здравейте,

Тези от вас, които следят форума знаят, че той наскоро бе мигриран на нова машина, а заедно с това бе ъпгрейднат и до последна версия на phpbb платформата.

Същото трябва да се случи и с портала, но там нещата са малко по-различни. Порталът с всичките рубрики в него е изцяло моя разработка и не ползва готов софтуер.

Писал съм го много отдавна като код и вече не е актуален с най-новите технологии и похвати.

Затова се налага да го пренапиша изцяло, което ще ми отнеме известно време (дизайн, архитектура, код и т.н.).

Няма да чакам да пренапиша всичко за да го пусна, ще пренаписвам рубрика по рубрика и когато има готова, тя ще "изгрява" отново в портала.

Ако имате предложения и коментари относно пренаписването на портала, може да ги споделите в тази тема :tup:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пренаписване на портала

Мнение от Мунчо »

Хубаво е, че Манията, ще се съхрани и възроди в пълния си обем! Порталът е много обемен и ще отнеме много време явно неговото осъвременяване. За съжаление, аз от компютри и програмиране не разбирам хич, за да съм в помощ с някакво писане, но ако може нещо чисто механично да се направи - без особено разбиране, дето се казва "да се накълве", бих помогнал с радост.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Пренаписване на портала

Мнение от empar »

Аз с удоволствие бих помогнал откъм кодене, но съм бекенд човек(sql и .net) и едва ли ще съм от полза.
Ако все пак с нещо мога да съм полезен, съм насреща. :tup:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Пренаписване на портала

Мнение от Pike »

Ехаа, благодаря за подкрепата приятели :tup:

Христо, един твой репортаж е по-ценен от десетки хиляди редове код, надявам се още много такива да прочета :)

Колега empar благодаря и на теб за предложението, но .net така и не стана моето нещо. SQL ще ползвам, като се заблъскам с някоя "космата" заявка, ще ползвам жокер ;) Минават ми греховни мисли и за NoSQL с едно MongoDB, нищо чудно и да опитам.

Така или иначе съм го замислил малко миш-маш от технологии, ще бъде нещо от сорта:
- микро сървиси с PHP 7.4, само дано Lumen и Slim работят с него, ако не, скоро ще проработят, винаги мога да ъпгрейдна
- като цяло мисля да стъпя върху Laravel 6
- ще вкарам и React
- доста инфо имам в различни db-та и освен SQL с MariaDB ще се пробвам и с NoSQL с MongoDB
- и с Python ми се иска да забъркам нещо, толкова данни има във форума, да го видим какво пък толкова го хвалят за бигДейта
- някое друго извращение във фронтЕнда, абе поле за забавление и работа много :)

Като си чета горните редове, не малко, ами голям миш-маш :)

Ама пък ще работи като по учебник :tup:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пренаписване на портала

Мнение от Мунчо »

Пак ще почна да пописвам - то ангажименти, ангажименти, но ако си сложа ръката на сърцето - по-скоро е мързел неписането. :D
И светло Рождество пожелавам - бъди здрав, щастлив и благополучен!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Пренаписване на портала

Мнение от Cougar »

Аз съм ги позабравил технологиите и програмните продукти; е някои никога не съм ги и знаел. :D

Основното сигурно е структурата на сайта.

Предполагам ще има търговска секция, база информация - статии, разкази. Някои сайтове имат и екип , споменават по няколко думи за всеки от екипа. Може би би била от полза също информация за риболовните обекти - реки, езера , язовири с това какво се лови в тях и какви са правилата - забранени участъци, характер и ниво на водата, сухи или присушени участъци. Но някои модули могат да се превърнат в големи проекти, които не са по силите на един човек или дори на екип от няколко човека.

Аз още не знам снимките ми от 10-15 години дали могат да се извадят от Фотобъкета, но от тях продължавм да получавам съобщения. Сигурно ако ми искат още пари, снимките ми трябва да са още съгранени при тях.

Щом има желание и идея, сайта ще стане - стъпка по стъпка. Важно е да сме здрави през новата 2020 и много години напред.
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”