Щастливият воблер:)

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от sleepwalker »

100% няма как да се издържа само от кликове, но покрай тях нали се сещаш, че се промотират търговски марки, търговски обекти и т.н. ;) Всичко е навързано. Не искам да му броя парите на Михаил или на другите участници, нито ме интересува финансовото му състояние, но приказките за "чист ентусиазъм" или следване на някаква висша кауза като главен мотор за снимането на толкова голям брой клипове с доста добра техника, с очевидно вложени много пари и отнемащи толкова много време, леко така ме дразнят с наивността си. За мен това е нова форма на риалити шоу, няма лошо на който му харесва, да го гледа. Аз например гледам Кошмари в кухнята, но друг ще гледа "ШОК! Хванах долни гащи на ескимос! Мястото на улова е стряскащо!!! :)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от Pike »

Охоо, никак не е толкова лесно да се изкарват пари от тубата.

Наскоро гледах един тюбър с много последвалите, които разказа за какво става дума. Ако клипът ти има 1 000 000 гледания, ще изкараш 4000 долара.

Никак не е лесно да стигнеш до там от една страна да имаш много събскрайбър, а от друга да правиш по и над 1 000 000 гледания на клип, че да правиш само това.

Отделно сега Гогле с новите политики и правила за тубата, ще го направят още по трудно, а отделно и тюбърите, които нарушават някое от новите правила, ще подлежат на парични санкции, които досега Гогле май са ги плащали, ама явно им е омръзнало.

Така че, никак не е лесно.

Ако ви се обсъжда темата за печелене от юТуб, ще изнеса постовете в отделна тема, да не развоняваме тази.
TurboFish
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Дек 21, 2018 18:10
Риболов: Спининг
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от TurboFish »

Тъп клип с атрактивно заглавие, ще е много по-гледан от хубав клип със скучно/тъпо заглавие, такива са реалностите и тенденциите. В крайна сметка, никой не те кара да плащаш, за да гледаш, както е като ходиш на кино примерно.
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

10 годишно дете хвана призрачната риба в езерото Дружба!
Малкият остана хладнокръвен по време на борбата. Ако го бях хванал аз щяха да ме чуят от Дружбай чак в Дубай😂

mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Българинът винаги е бил завистлив и много загрижен някой да не успее в нещо или пък да изкара някой лев от това!
Единственият адекватен коментар е на ТurboFish! Ще ви отговоря за да спите скопойно и да не мислите, че изкарвам милиони на ваш гръб :lol:
като гледате безплатен контент. В най-добрия случай на месец от YouTube изкарвам по 120 евро, а времето, което инвестирам като часове снимане и обработка на месец са буквално 7-8 работни дни!

120 евро мога да изкарам за 2-3 часа като направя едно лого ;) Но това е което обичам да правя и го правя с удоволствие и кауза в която вярвам. Да заглавията и и тъмбнейлите понягока са подвеждащи и дразнещи, но това е начина да растеш в YouTube и да развиваш рибарското общество в тази платформа. Вместо децата да гледат по цял ден игри и кой как играе дадена игра да се зарибят по риболова например.

Няма как със заглвие риболов на костур на Лобош. Да привлечеш вниманието на човек, който няма общо с риболова затова от време на време правя странични неща.Колко до това, че е фултайм джоб надявам се някой ден да стане, но не е колега!Бачкам си на договор и отделно правя и това, общо бачкам между 10-14 часа на ден :)

И за да мога по-бързо да обработвам си взех машина за 3 бона която скоро няма да изплатя, а повечето пари които изкарам от цялото това нещо отиват или за зарибяване или за друга кауза свързана с риболова! С удоволствие бих продължил да си пиша статиите тук както едно време, но не разполагам вече с това време. От YouTube могат да се издържат хора с 200-300 К абонати, и те взимат около 2-3 хиляди лева, просто за информация да не се излгате и да пишете глупости за неща, които не знаете!
Лек и успешен ден ви пожелавам!
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

@Pike За изгледана реклама в България се дава 0.60$ а в Америка между 6-10$ тук никой не гледа реклами и всички са с адблокъри! Oбщо взето това, което си гледал го раздели на 10 и ще получиш колко се плаща в България. Ако някой си мисли, че от YouTube в България може да изкара пари по-добре да се откаже и да не прави клипове.Ако е за удоволствие е ОК, да има някакви пари, които служат за стимул, но ако това в водещото по-добре не се занимавайте!
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Pike написа: Чет Дек 12, 2019 10:41 Охоо, никак не е толкова лесно да се изкарват пари от тубата.

Наскоро гледах един тюбър с много последвалите, които разказа за какво става дума. Ако клипът ти има 1 000 000 гледания, ще изкараш 4000 долара.

Никак не е лесно да стигнеш до там от една страна да имаш много събскрайбър, а от друга да правиш по и над 1 000 000 гледания на клип, че да правиш само това.

Отделно сега Гогле с новите политики и правила за тубата, ще го направят още по трудно, а отделно и тюбърите, които нарушават някое от новите правила, ще подлежат на парични санкции, които досега Гогле май са ги плащали, ама явно им е омръзнало.

Така че, никак не е лесно.

Ако ви се обсъжда темата за печелене от юТуб, ще изнеса постовете в отделна тема, да не развоняваме тази.
Остави темата тук не я изтривай, хубаво да знаят хората
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

сирака написа: Чет Дек 12, 2019 8:05
Асти написа: Сря Дек 11, 2019 20:50 Защо се заяждате с човека? Ентусиазмът му е похвален. Кусури всеки има
Щото, не ходят за риба. :idea:
Да прав си ходя веднъж седмично, както повечето от вас клипът с коалта е направен в обедната почивка, милсех, че ще е забавно и интересно
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от sleepwalker »

Изградил съм непоносимост към така представени заглавия през годините и това продиктува реакцията ми с първия пост. От там нататък се разтягат локуми. Както отбелязах и горе, не ти гледам в паница, не ме интересува финансовото ти състояние и от какво колко печелиш. В тази връзка не знам защо отдели толкова време да се отчиташ, това са си твои работи. Как да е, успех занапред.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от naso »

mi6istiaaa :tup:
Завиждам ти за ентусиазма!
Продължавай да се занимаваш с това, което ти харесва. Личи си, че го правиш с огромно желание.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от Асти »

mi6istiaaa написа: .... милсех, че ще е забавно и интересно
На мен ми беше и забавно и интересно да науча някои неща от Колето за океанския риболов.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”