Спининг за блесна за чернокоп

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Tony.Grigorov
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Дек 06, 2019 17:01
Риболов: Морски
дал Браво: 1 път

Спининг за блесна за чернокоп

Мнение от Tony.Grigorov »

Здравейте колеги,

Бихте ли споделили вашия опит при риболов на блесна от брега за чернокоп. Касае се за избор на спининг за този вид риболов. Кой е най- удачния вариант? Размер 2.40 - 2.70 м с акция 7-35 г или телемач 4.00 м с фаст акция 0-30 г? Коя конструкция ще изхвърля блесната по- надалеч?

Блесните са ясни- Abu Garsia, Toby, Alba, Morcelino - 10. 18. 20 g.

Но извънредно се затруднявам при избора на въдица за този вид риболов. Сегмента е претрупан от предложения при спинингите и метода проба грешка не е много удачен при цена за спининг 130 - 170 лв.
Също така на много места се споделя опита при риболов на блесна за чернокоп чрез бомбарда, като тук се използва кастинга на бомбардата.

Спрял съм се на следните варианти:

Спининг Shimano Vengeance BX Spinning SHAD 2.70 MH 14-40 g
Shimano Scimitar BX Spinning 2.34 M 7-35 g
TRABUCCO PULSE MATCH ALLROUNDER 30gr. 4.00m
Също така Rapture имат добри предложения в диапазона 7-35 g.

Моля, за вашите съвети.

Наличните теми за риболов на блесна по морето, вече не са достъпни, за това ви моля за съдействие.

Антон, Балчик.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Спининг за блесна за чернокоп

Мнение от babydoctor »

Всичко под 2.7, даже 3 м. ще ти е късо. Мачът пък ще те осакати още първият час - той изначално е замислен за поставяне на стойка след замятането. Съобрази се с това при избора. А и 3 м. спининг си е тежичък...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 479 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Спининг за блесна за чернокоп

Мнение от 1608 »

До 2.40м. също ще ти свърши работа. Според мен няма нужда да е по- дълга и с по- горна акция от 30гр. , защото само ще ти тежи!
Аз лично ловя с въдица 222см. с акция 5-24гр. и ми е напълно достатъчна за риболов на Чернокоп и Зарган с блесни и джигове от брега...

П.п. На макарата навиваш PE 0.6 ,което е достатъчно здраво и с което ще достигаш необходимите дистанций :tup:
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
Tony.Grigorov
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Дек 06, 2019 17:01
Риболов: Морски
дал Браво: 1 път

Re: Спининг за блесна за чернокоп

Мнение от Tony.Grigorov »

Благодаря за съветите и препоръките на отзовалите се колеги..

Тъй като изрично ме предупредиха да забравя за бюджетните спининг модели на Daiwa и Shimano, реших да се насоча към Trabucco , чиийто заклет фен най- вероятно ще бъда до края на живота си. Преди два дни се обзаведох с light rod surf Trabucco Kronos Tekno Beach 4 м 120 g за чернокоп и лефер на дъно. Изрелва 80 г олово като бластер на дистанция от 80-90 м без никакво усилие, фаст бланката прави засичането изключително прецизно и всичко това само за 327 г. Микрооргазмите бяха много онзи ден, не че има лефери вече.

Да се върна към темата.
Разгледах обстойно каталога на Rapture 2019- спининг подразделението на Trabucco и се спрях на следните модели, чиийто цени са приемливи:
1. Rapture Droid 2.4 m 7-35 g
2. Rapture Keison 2.18 m 5-28 g
3. Rapture Keison 2.18 m 7-35 g
4. Rapture Brigade 2.40 m 7-35 g

Всички спининги са за море, акцията е fast и moderate fast, но ме притеснява горната акция - 35 г. За блесна 20 г мисля че ще бъдат твърди.

Някой да има мнение по въпроса?
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”