Тролинг с каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от EDM electronics »

gergi762 написа: Вто Яну 07, 2020 21:14 Тази вечер минах през един магазин и разгледах това влакно

http://masterfishing.bg/product/12549/p ... -135m.html

Не знам него ли си тествал,не знам колко издържа на опън,но е супер плоско.
Гледах размер #0,8 обявен като 0,10 мм.
Не съм тествал баш това, а мултиколор. И не знам, ако DAIWA J ти се вижда плоско, значи някой от двама ни не си носи редовно очилата. Имам 10 спинига с това влакно с по 300 м, трябва да съм бил кьорав, като съм го купувал, мерил и т.н. Твърде вероятно е да си пипал това влакно само веднъж или да си попаднал на менте.

А имай предвид, че най-големите майстори на тролинга :wink: с големите трофеи :wink: препоръчват плоско влакно, смятат, че то е по-добро. Върни се малко назад в темата и прочети. Аз съм на противоположното мнение, но кой го зачита - нямам още трофеен улов, а който няма нищо не разбира :wink: :D
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от gergi762 »

Ползвам предишния j braid и съм доволен,наистина не е плоско.
Но това е ново j braid grand, уж по- добро и минах да го видя и си е плоско.
Testis unos, Testis nullus
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от axel »

Герги,остави момчето,то взело,че си е повярвало,че много ги разбира......вярно е,че Дайва е корпорация,ама има макари Дайва,дето се правят само в Япония,същите като Дайва БГ,ама почти.........има пръчки дето се правят само в япония,същите като Балистика,ама само почти,.. имат и влакна дето се навиват в Япония,същите като Джи Брейда....ама почти.....и не мога да разбера,защо като потърся в най-известния японски риболовен портал не ми излиза това уникално влакно,ами някакви ей такива боклуци-https://www.plat.co.jp/shop/catalog/def ... d-ex-s.htm
явно го крият та да можем само ние тука да се облажим от него.
Колега,ловя с плетени влакна,още от самата им поява на пазара,може би от около 15г.Започнал съм още от Спайдера,Уиплеш и прочутото Пауър Про,като винаги имам навито плетено поне на три и повече производителя,та не е като да нямам впечатления......и да знаеш колкото повече нишки има едно влакно,толкова по-тънка и нежна е всяка от тях,лесно се къса една,а оттам нататък останалите също. :idea: :idea: :idea:
риболовът е само хоби!
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от EDM electronics »

axel написа: Сря Яну 08, 2020 21:08 Герги,остави момчето,то взело,че си е повярвало,че много ги разбира......вярно е,че Дайва е корпорация,ама има макари Дайва,дето се правят само в Япония,същите като Дайва БГ,ама почти.........има пръчки дето се правят само в япония,същите като Балистика,ама само почти,.. имат и влакна дето се навиват в Япония,същите като Джи Брейда....ама почти.....и не мога да разбера,защо като потърся в най-известния японски риболовен портал не ми излиза това уникално влакно,ами някакви ей такива боклуци-https://www.plat.co.jp/shop/catalog/def ... d-ex-s.htm
явно го крият та да можем само ние тука да се облажим от него.
Колега,ловя с плетени влакна,още от самата им поява на пазара,може би от около 15г.Започнал съм още от Спайдера,Уиплеш и прочутото Пауър Про,като винаги имам навито плетено поне на три и повече производителя,та не е като да нямам впечатления......и да знаеш колкото повече нишки има едно влакно,толкова по-тънка и нежна е всяка от тях,лесно се къса една,а оттам нататък останалите също. :idea: :idea: :idea:
Поредния разбирател, който никога не е измервал, а се доверява на рекламата. А "момчето" вероятно е доста по-възрастно от тоя дето го нарича момчето, но ако се вземе за мярка големината на корема, може и да съм момче. Както и да е....
Аз говоря с факти и показвам на практика, пък и ми се отдава мисленето, защо да ползвам готово такова. Нито един от такива, като теб не е показал нещо на практика.

И да ти кажа стажът ти с влакното е по-малък от моя. Плетени влакна няма от 15 г., а доста по-отдавна. Още когато ти не си знаел, че има, явно аз съм ползвал. Имам купени плетени влакна от Италия още през 97-98 г. Още ползвам такова на едната си въдица.
Но въпросът не е кой от кога ползва, че да е по-голям разбирател.

За да си убедителен, говори с факти, като мен. Кажи ето това влакно има реален диаметър толкова и издържа реално толкова - проверено. Всички тези боклуци дето ги спомена съм ги измервал - лъжа и измама. Не ми се спори с хора дето прочели какво пише на шпулата или имали впечатления на око.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от axel »

Ако ще си ги мерим.....първият ми издаден риболовен билет е от 71-ва,виж с големината на корема със сигурност ще загубя.Само да поясня-
хващал съм дай боже пак ще хващам големи сомове,на спининг,стръв и кльонк.Влаченето е антириболов и трябва да бъде забранено,това е мое мнение.Дебелината на плетените влакна не се измерва в мм,а в единици на плътност,така,че твоите измервания си остават достоверни единствено за тебе.Освен здравина на сухо има доста други показатели /виж си ги сам/,необходими за цялостна оценка на качеството на продукта.Нямам време за губене с ненужни тестове,просто си купувам ролка влакно и я ползвам,при интензитета на моите риболови около 200 бр.годишно в България и около 20 на гръцкото море вервай ми си имам лични впечатления.И последно,не слушай Емо Телето,той няма за цел да те научи да хващаш големи сомове,там е по-важна финансовата изгода. :idea: :idea: :idea: Просто приятелски съвет.
П.С.Имам преки риболвни впечатления от влакната на Баркли,Суфикс,YGK.Lyne System.Varibas,Duel.Spectra,Laser,Gosen и доста други дето даже вече не помня.За да бъдеш поне малко по-обективен е редно да сравняваш и високия ценови сегмент,а не тези, дето се купуват от Али експрес,което само по себе си не е лошо........и обясни на момчетата хващащи трофейни сомове на спининг по Марица,как трябва да си хвърлят 4-ри нишковото влакно и да сложат 8 нишково ,че е по-здраво,даже по-добре иди и хвани една 30+ на реката за да е по-достоверно. :D
риболовът е само хоби!
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от EDM electronics »

axel написа: Чет Яну 09, 2020 9:32 Нямам време за губене с ненужни тестове,просто си купувам ролка влакно и я ползвам,
Нали ти казах, че си от тия дето не знаят това дето купуват какви параметри притежава, важното е "марката". Как ще имаш време за губене, като 220 дни в годината си на риболов, това е 2/3 от дните в една година? Вярвам ти, че нямаш време.
axel написа: Чет Яну 09, 2020 9:32 За да бъдеш поне малко по-обективен е редно да сравняваш и високия ценови сегмент,а не тези, дето се купуват от Али експрес,което само по себе си не е лошо........
Явно нямаш и време да четеш какво се пише назад в темата преди последния пост. Има измервания и на "маркови" влакна, не е като да няма.
axel написа: Чет Яну 09, 2020 9:32 ...хващам големи сомове,на спининг,стръв и кльонк. Влаченето е антириболов и трябва да бъде забранено,това е мое мнение.
Защо е антириболов и защо трябва да се забрани, логиката ти е същата, като за влакната. Спининга и той е на изкуствена стръв, а кльонка на жива, с какво те са по-хуманни методи за ловене и убиване на риба , не знам какви доводи имаш при условие, че пребиваваш 2/3 от годината по водоемите.

axel написа: Чет Яну 09, 2020 9:32 Дебелината на плетените влакна не се измерва в мм,а в единици на плътност,така,че твоите измервания си остават достоверни единствено за тебе.
Не съм срещал досега фирма, да си продава влакното в плътност! Да, освен плътност могат да се отбележат и други параметри - примерно химичен състав, физични свойства на материала, но плътността не интересува никого, защото тя е свързана с издръжливостта. Когато знаеш нея, нито плътност те интересува, нито материала от който е направено влакното. Мен ме интересува само диаметъра и здравината, защото те са явните показатели колко ще потъва влакното при тролинг и колко максимално би издържало. Плътност никога не ме е интересувала, като знам тези два параметъра.
axel написа: Чет Яну 09, 2020 9:32 при интензитета на моите риболови около 200 бр.годишно в България и около 20 на гръцкото море
Отново хвалби, които са в противоречие с мнението ти за забрана на тролинга. Приятел, с 220 риболова на година ти се класираш дори извън класациите на промишления риболов и не тролинга, а трябва да забранят такива като теб да ходят за риба. Как не ви омръзва не знам, че и се хвалите с подобно поведение.

Единия трофейник се хвали, как се кефел като хване рибата, че има надмощие над нея, как контролирал ситуацията и съдбата й, другия се хвали колко много, ако може е целогодишно да лови риба. Имам чувството, че имате сериозен проблем с психиката, риболова ви е побъркал......220 дни в годината за риба....мама мия......
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от axel »

За разлика от спининга и кльонка при които се изисква мислене,енергия и опит,при ВЛАЧЕНЕТО нищо не е необходимо.Именно поради тази причина е забранено във вътрешните водоеми на цивилизованите европейски страни.Не съм виждал риболовец да влачи с по-малко от две пръчки,даже твоя кумир Телето,каза ,че влачи с 9бр,как мислиш ,това не е ли бракониерство.Чувал ли си за системата-закачат се по 10бр. воблери на линията и се тралира от повърхността чак до дъното,повече от 70% от големите риби са хванати по този начин.Сега напролет нали знаеш как ще "тролят" за сом на Ивайловград,с монтирани тройки пред воблерите на плиткото,та да закосят някой хайверен сом.Нямам нищо против спининга от лодка,нека си хванат пръчицата /ЕДНА/ в ръката и да хвърлят с нея,та да видим колко сома ще хванат.
София не е центъра на вселената,на мене са ми достатъчни по 3-4 часа 4-5 пъти седмично и реката тече на 500м от нас,ми нормално си е,ама трябва да можеш да мислиш.......
риболовът е само хоби!
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от EDM electronics »

axel написа: Чет Яну 09, 2020 12:33 За разлика от спининга и кльонка при които се изисква мислене,енергия и опит,при ВЛАЧЕНЕТО нищо не е необходимо.Именно поради тази причина е забранено във вътрешните водоеми на цивилизованите европейски страни.Не съм виждал риболовец да влачи с по-малко от две пръчки,даже твоя кумир Телето,каза ,че влачи с 9бр,как мислиш ,това не е ли бракониерство.Чувал ли си за системата-закачат се по 10бр. воблери на линията и се тралира от повърхността чак до дъното,повече от 70% от големите риби са хванати по този начин.Сега напролет нали знаеш как ще "тролят" за сом на Ивайловград,с монтирани тройки пред воблерите на плиткото,та да закосят някой хайверен сом.Нямам нищо против спининга от лодка,нека си хванат пръчицата /ЕДНА/ в ръката и да хвърлят с нея,та да видим колко сома ще хванат.
София не е центъра на вселената,на мене са ми достатъчни по 3-4 часа 4-5 пъти седмично и реката тече на 500м от нас,ми нормално си е,ама трябва да можеш да мислиш.......
Колега, предлагам ти да оставим настрана заяждането и изхвърлянето, не можеш да ме респектираш с това, нека говорим само по същество - колко здраво е едно влакно и колко верен е обявения диаметър, всичко това съпоставено с цената, и в тази връзка ти предлагам следното:

Изпрати ми от всички твои прехвалени влакна, ама от най-марковите, мен не ме мързи, дори ми е забавно, ще им направя едно измерване и после, като покажа резултата, ще направим заедно изводите.

Така правят останалите колеги, на никого не съм отказал. Който иска ще си направи съответните изводи. А пък който не го интересува какви реални параметри имат скъпите влакна, да е жив и здрав, със здраве да си ги купува, нека само цената говори за качеството им, и нека такива като мен по-простоватички си правят измервания, като имат свободно време бол и купуват еФтините боклуци. :lol:
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от axel »

Колега,нямам нищо против,но твоят начин на риболов /влаченето/не представлява интерес за мене,така,че твоите измервания не ме интересуват.Освен това съм мързелив и не ми се занимава със собствени експерименти,похвално е,че на тебе ти се занимава.Достатъчно е да чукна в необятните дебри на интернет пространството и да си намеря необходимата информация,като например-https://www.henry-gilbey.com/blog1
риболовът е само хоби!
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от EDM electronics »

axel написа: Съб Яну 11, 2020 10:17 Колега,нямам нищо против,но твоят начин на риболов /влаченето/не представлява интерес за мене,така,че твоите измервания не ме интересуват.Освен това съм мързелив и не ми се занимава със собствени експерименти,похвално е,че на тебе ти се занимава.Достатъчно е да чукна в необятните дебри на интернет пространството и да си намеря необходимата информация,като например-https://www.henry-gilbey.com/blog1
Колега, чугунена глава си ти. Мързелив си, както сам не веднъж казваш, не те интиресува тролинга, дори нямаш и каяк, хабер си нямаш за риболов от каяк и тролинг, но си пъхаш носа в тази тема. Заради някакви бракониери си правиш генерални изводи за всички останали. Считаш се за по-праведен от всички останали, нищо че ловиш риба по 220 дни в годината. Не ти харесват разбивачи на митове, но не искаш да ти покажат на практика и нагледно, колко много грешиш, а се напъваш. Щял си да намериш информация в интернет - такава информация няма, има реклама, а рекламата не е достоверна информация, достоверно е това, което правя аз - показвам реалността.

Като не те интересува колко реално издържа влакното, защо въобще взимаш участие, че и се правиш на разбирател - нямаш абсолютно никаква представа от параметрите на влакната, които си ползвал, само на око, но поради егоцентризъм от твоите 220 дни риболовни излети, как ще допуснеш някой друг с по-малко да знае повече от теб?
Похвално било, че на мен ми се занимавало - та това противоречи с казаното от теб по-горе: нека си мисли "момчето", че ги разбира нещата.
Ти добре ли си, колега?

Като не те интересува тролинга и параметрите на влакната, щом си можел да ги намериш от Интернет, дай някакво логично обяснение на дразнещото ти участие в темата? Какво искаш да постигнеш, да си направиш реклама на риболовните възможности и знания, да насочиш общественото внимание към себе си, или да натриеш носа на някакъв, дето прави нещо повече от тебе, че и няма с какво да го обориш, много ми е интересно?
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от axel »

Ако моята е чугунена,твоята е дървена....В Закона за рибарство и аквакултури,няма описана дисциплина влачене от каяк,Намери къде пише,че е разрешено!Изобщо не ме интересува,някой,дето се има за капацитет пред себе си какви тестове провеждал,те нямат никаква стойност за достоверност.Нещо за гуру по плетените влакна ,без дори да си ловил с 1/50 част от тях.Влаченето е най-малко информативно по отоношение на качествата на един брейд,защото при него риболовецът/ако може да се нарече такъв/ не прави нищо.Така че прави си тестове,но няма смисъл да ни натрапваш някакви си твои фантазии.
риболовът е само хоби!
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от lubobg »

Да разведрим малко темата.
Оставете личните нападки.

Отворих малко архивите да не говоря на изуст.
Първото плетено влакно преставено като абсолютна новост с каталога на немската фирма ДАМ е било през 1994 година.

През същата година е добавен и вносителя за БГ.
В каталога от 1993 година не фигурира представител в БГ.
...
20200110_214256.jpg
20200110_214256.jpg (253.95 KiB) Преглеждано 2517 пъти
20200110_214431.jpg
20200110_214431.jpg (190 KiB) Преглеждано 2517 пъти
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от lubobg »

Ето и цената в дойче марки.
За времето си това бяха страшно много пари.

Вижте 1000 метра какви пари са.
...
20200110_214203.jpg
20200110_214203.jpg (163.52 KiB) Преглеждано 2516 пъти
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от lubobg »

А това беше и самото влакно
...
20200110_214136.jpg
20200110_214136.jpg (271.83 KiB) Преглеждано 2516 пъти
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Тролинг с каяк

Мнение от lubobg »

Тогава още китайска стока нямаше.Хората ловяха с делфини и реле рескове.
Никой не знаеше сик водачи какво е.
Нещата Орозов ги доставяше .
Пиша го това защото имах една макара технологично чудо за времето си от първия каталог и струваше по- малко от плетеното влакно.

Плетени влакна-до 93година има само монофили в каталога.
Става въпрос за БГ пазара.
Тогава електронна търговия нямаше.
И хората които знаят какво е Кореком - и там нищо нямаше.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”