Препоръки за спининг въдица

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Marin1000r
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Дек 11, 2018 13:38
Риболов: Риболов на хищни
дал Браво: 3 пъти

Препоръки за спининг въдица

Мнение от Marin1000r »

Моля,за препоръка на спининг въдица до 200лв Медиум вариант,бърз строй,дължина до 2,40м. Ще съм благодарен да споделите мнения и опит.
Plamenkro
Мнения: 323
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 18:47
Риболов: Спининг
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Препоръки за спининг въдица

Мнение от Plamenkro »

Savage gear XLNT3 3-18 2.43 брутална въдица за без пари,получаваш много повече,от това което плащаш :wink: Бърз строй,чувствителна бланка,удобна дръжка.Сравнително точен работен диапазон,абе с 2 думи супер въдица за без пари :)
Marin1000r
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Дек 11, 2018 13:38
Риболов: Риболов на хищни
дал Браво: 3 пъти

Re: Препоръки за спининг въдица

Мнение от Marin1000r »

Точно на нея бях се спрял и ходих в един магазин да я видя,но беше изчерпана и ще докарат пак.Исках мнение от някой,който я е тествал в реално условия.Много благодаря за изчерпателния отговор. :11:
joe
Мнения: 48
Регистриран на: Нед Мар 25, 2018 18:57
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 123 пъти

Re: Препоръки за спининг въдица

Мнение от joe »

Колеги, тази пръчка ще я бива ли за язовир - джиг от брега - за едър костур и бяла например.. Че и на мен ми трябва нещо към 2.50, за от 5 грама нагоре и събирам мнения..
mr_miti
Мнения: 110
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 20:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Смолян
дал Браво: 419 пъти
получил Браво: 330 пъти

Re: Препоръки за спининг въдица

Мнение от mr_miti »

Marin1000r написа: Сря Фев 12, 2020 18:59 Моля,за препоръка на спининг въдица до 200лв Медиум вариант,бърз строй,дължина до 2,40м. Ще съм благодарен да споделите мнения и опит.
Може да погледнеш и на Фвори Х1 серията. Добре изработени бюджетни въдици, стегнати с изключително бърз строй по мойте разбирания.
Marin1000r
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Дек 11, 2018 13:38
Риболов: Риболов на хищни
дал Браво: 3 пъти

Re: Препоръки за спининг въдица

Мнение от Marin1000r »

Взех тази XLNT3, но много ми хареса и Atec crazee bass.Тя е ултра лайт 1,8-11 198см. Ако някой има мнение за нея,нека сподели.
Lizimah
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Мар 31, 2020 13:42
Риболов: Спининг предимно
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Препоръки за спининг въдица

Мнение от Lizimah »

Plamenkro написа: Чет Фев 13, 2020 2:57 Savage gear XLNT3 3-18 2.43 брутална въдица за без пари,получаваш много повече,от това което плащаш :wink: Бърз строй,чувствителна бланка,удобна дръжка.Сравнително точен работен диапазон,абе с 2 думи супер въдица за без пари :)
Здравейте, колеги! Нов съм във форума, видях тази тема и реших да попитам тук. ( дано да е правилното място)
Имам бюджет около 250 лв за спининг въдица - ( тази ще ми е втората - не съм съвсем начинаещ).

Досега съм имал - 2,70 м - Salmo Daimond Agressor 7-30 акция.

Купих си нова макара и сега съм харесал два модела, на кой да се спра? Какво бихте ме посъветвали ? Макарата е Daiwa legalis Lt 3000

Първият е : https://maxfish.net/shop/spining-vdici/ ... 14-42.html

Вторият е : https://megafishing.bg/product/5902/vad ... nning.html - 7-28 акция

Mного ще съм ви благодарен за мнение или препоръка дори за дръга пръчка!
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Препоръки за спининг въдица

Мнение от cekal »

Колега, не е ли по-логично първо да се купи въдица, пък после да я оборудваш с макара :wink: Започнал си с 2.70, 7 - 30, и сега пак се насочваш към мощна въдица, обаче се двоумиш дали да е дълга 2.69 или 2.00м … За какъв точно спининг търсиш втора пръчка?
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 486 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Препоръки за спининг въдица

Мнение от Iso »

За мен и трите пръчки са един дол дренки и няма смисъл да си купуваш същото, което имаш. Или минаваш на по-висок клас със подобни характеристики на въдицата която имаш. Това означава, че вече се установил на какви водоеми, какви риби и с какви примамки ще ловиш и прецизираш такъмите си.
За избора на макара съм съгласен с колегата cekal.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Lizimah
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Мар 31, 2020 13:42
Риболов: Спининг предимно
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Препоръки за спининг въдица

Мнение от Lizimah »

cekal написа: Сря Апр 01, 2020 0:56 Колега, не е ли по-логично първо да се купи въдица, пък после да я оборудваш с макара :wink: Започнал си с 2.70, 7 - 30, и сега пак се насочваш към мощна въдица, обаче се двоумиш дали да е дълга 2.69 или 2.00м … За какъв точно спининг търсиш втора пръчка?
Добро утро.

Старата ми макара , която ползвах на пръчката ми беше за смяна и затова купих първо нея, уж да я ползвам пак там....., но сега ми се иска да сменя и самия спининг. Предимно ходя за щука на различни водоеми - сепарации, гюмета, язовири. Да, бих желал да си подобря такъмите и затова мислех, че с тези, които съм посочил, това би могло да се случи, но явно ми трябват още по-скъпи неща, които в момента не мога да си позовля. Бюджетът ми е до 250 - макс 300 лв....Да, иска ми се и спининга да е малко по-къс от 2,70 - 2,40 или 2,10 ?
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 486 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Препоръки за спининг въдица

Мнение от Iso »

Lizimah написа: Сря Апр 01, 2020 9:35
cekal написа: Сря Апр 01, 2020 0:56 Колега, не е ли по-логично първо да се купи въдица, пък после да я оборудваш с макара :wink: Започнал си с 2.70, 7 - 30, и сега пак се насочваш към мощна въдица, обаче се двоумиш дали да е дълга 2.69 или 2.00м … За какъв точно спининг търсиш втора пръчка?
Добро утро.

... Да, бих желал да си подобря такъмите и затова мислех, че с тези, които съм посочил, това би могло да се случи, но явно ми трябват още по-скъпи неща, които в момента не мога да си позовля. Бюджетът ми е до 250 - макс 300 лв....Да, иска ми се и спининга да е малко по-къс от 2,70 - 2,40 или 2,10 ?
Ако терзанията ти са относно дължината потърси колега с по-къса въдица. Направете един два съвместни риболова и полови с неговата по-къса въдица. Ще ти легне колкото за гориво до водоема, няколко (5-10) бири и малко печени мръвки в приятна компания отколкото да изръсиш целия бюджет и в последствие да установиш, че хубавата мома била кьорава и накуцвала.
Това, че една пръчка е по-скъпа не означава, че е по-хубава. "Хубаво" и "Лошо" са субективни категории и всеки сам за себе си ги определя. Лошото е, че до изводите се стига емпирично, само по метода на пробите и грешките.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Препоръки за спининг въдица

Мнение от cekal »

Plamenkro написа: Чет Фев 13, 2020 2:57 Savage gear XLNT3 3-18 2.43 брутална въдица за без пари,получаваш много повече,от това което плащаш :wink: Бърз строй,чувствителна бланка,удобна дръжка.Сравнително точен работен диапазон,абе с 2 думи супер въдица за без пари :)
https://fishingzone.bg/savage-gear-xlnt3.html
За тая въдица и аз чух добри думи, имам и 2 -3 замятания на живо с варианта 12 - 40, като останах с много добри впечатления. Теглото им е измеримо с това на гад чейсър - ите, но не са колести и са по-евтини.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Препоръки за спининг въдица

Мнение от Асти »

Няма смисъл да дублираш, разнообразявай арсенала. Като станат 10 - 15 бр. сам ще почнеш да се ориентираш.
Прекалено се фетишизира този пуст баланс. Купувайте си леки въдици и макари и хич няма да го мислите.
Lizimah
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Мар 31, 2020 13:42
Риболов: Спининг предимно
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Препоръки за спининг въдица

Мнение от Lizimah »

Ето затова пиша в този форум,да получа прозрение , няма смисъл наистина да взема още една 7-30, 7-35, Със Salmo-to съм извадил не малко щуки , никога не ме е предавало. Ще си взема една по-лека въдица и да се знае - нещо до 18 грама примерно... :fish7:

Благодаря.

Това ми изжлежда добро предложение : https://www.olx.bg/ad/vaditsa-tailwalk- ... 1d05ca5fac
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Препоръки за спининг въдица

Мнение от petur »

”Теглото им е измеримо с това на гад чейсър - ите, но не са колести и са по-евтини”
А за кои чейсъри става дума,може ли по-конкретно за модел...даже ще е добре сравнен с конкретен модел на СГ
Поздрави
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”