Всички да покажем мухички

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Публикувай отговор
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Още един представител на нимфовото братство. Вързан с леееекинко къс, но мек хакел.
Като сме без излети, да не сме без менгемета? :D
Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Е, па, да не губим тренинго на менгемето.
Очертава се сутрин ставане в 4:30 ч., после - пазаруване от 5:00 до 8:00 ч. у суперо скумрия, после куцук-куцук бързо у дома, пълнене на ваната и риболов на замразена скумрия у ваната от 9:00 ч., та до 22:00 ч. И те така месец - два, три, пет, колко си требе.
Как ще развъртам шнура у баня 2х2 метра ич не знам, ма шъ го мъчим. Ко да прайм, краста. :D

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Малко работа с Deer Hair за разнообразие.
Изнесено тяло и крило - Deer Hair, в добавка - малко CDC за главогръд и крачета.
На #18.
Изображение

И на #12.
Паунов куил (ръчно почистен) и снопче Deer Hair. Главогръд - изкуствен дъбинг цвят - паун.
Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

В олив гамата.
Goose Biots, Deer Hair и малко олив дъбинг.
#12
Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Винаги има място в кутиййките за някои мухи. Проблемът е, че преди да си ги вържа, трябва да сключа сделка с жената - да изчистя апартамента от козината. :roll: :lol:
Ама, какво да се прави. Обяснявам й: Бе нека си остане по пода, идеална изолация е. Ще ти е топло на крачетата.....Тцъ. Не проявява разбиране. Никаква техническа мисъл. И чистя, какво да правя. Добре, че поне това ми разрешава ..... да чистя :lol: .

Докато не съм спрял серията с Deer Hair, още една разцветка, скокнала от менгеменцето и готова да полети.
Пак на #12.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Daiichi 1180
#12
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Един стар боец от специалните ми части, имащ склонността да разобличава хитрите бандюги - речните кефали. Бабалюга с много добра плаваемост и видимост. Други работещи цветни комбинации на Deer Hair са: черно и канела, черно и тъмен оранж, тъмен оранж и натурално светъл беж или светло сиво.
На #14.
Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Да включа в играта и един миналогодишен състезател:
Червеният кленотърсач.
#14
Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Трудно тече времето в условията на развихрилия се Чалма Бацил.

Мухарки, макари, шнурчета, мушета тихо кротуват в някое домашно ъгълче, стаили надеждата, че всичко ще отшуми и отново ще поемат по познатите пътечки край водоеми и реки, в очаквани срещи с водните съперници.

И докато търпеливо мухарската душица чака тези мигове, единствената утеха идва от към до болка познатото менгеменце. Онова, същото, което през всичките тези отминали години ни остана вярно и изпълняваше тихичко и без ропот всяко наше желание, всяка наша приумица, по всяко време - без да мрънка, без да пънка, без да се сърди.

Днес, ден като ден. Като вчера, като онзи ден. Гледам, менгеменцето мърда лекичко челюстите си и като че ли иска да ми каже нещо. Почесвам се мъдро по капацуната и в главата ми нещо бълбука. Да, при мен винаги нещо бълбука в главата ми. :D . Идеи, модели, мухи, патерни, перушини, дъбинги, петли, кокошки, целулози, остеопорози, кръвно, .... пардон, тези последните две май служеха за други забавления .... :D

Поогледах малко около менгеменцето и погледа ми се спря на една кутийка, която скоро не бях отварял. Отворих й капачето и пред очите ми се ококори едно старо муше, което по спомен сигурно бях врътнал на менгемето преди повече от 6-7 години. Двусегментно, с подвижен заден сегмент, което издаваше някакъв плах опит от моя страна да имитирам някакво излюпващо се насекомо. Спомних си какви реакции предизвика тогава, преди години това муше тук в тази тема .... :lol: Един колега го беше нарекъл кенефната муха ... :D .... Мили спомени. Само за протокола, тогава бях навръткал на менгемето още няколко бройки, които дори уловиха риби. Правих и някои изменения на мушето по-късно, уж за подобрение на патерна. Но поради трудоемкостта при изработката му, мушето потъна в забрава.... до днес. И понеже време тези дни бол, реших да поутрепя някой и друг час в проби и размисли над моделчето, както и да използвам някои идеи, взаимствани от други братя по менгеме от световната мрежа.

И така, повъртях, повъртях, рязах, кърпих, развалях, пак въртях и .... получи се накрая нещичко. Ееее, има още работа по изчистване на модела, по материалите и по някои техники, според избора на крайния вариант, но мисля, че се получи добре на този етап. Хакелът трябва да го променя малко, както и да доработя бътовата част. В зоната на свързване на двата сектора също има за доработка (малко дъбингче, да пипна още малко шушулката или ... ще го мисля). Трябва да се пипне и куката, но сега нямам подходяща.

Та ето го приятелчето:
Преден излюпващ се сектор - изработен целенасочено върху основа от монофил, а не върху счупена метална кука.
Изображение

Патерна в готов вид (на този етап).
Изображение

Изображение

Изображение

На водна проба:
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Драго
Мнения: 752
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 620 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

Де бре Миро, много вдигаш летвата - нямаш стигане. Все по-сложно и сложно става при теб. Аз обратно я карам - днес измъкнах едно чиле, прежда неква, малко дъбинг и връзвах елементарни мухи :D

IMG_20200329_105604.jpg
IMG_20200329_105604.jpg (139.26 KiB) Преглеждано 1436 пъти
IMG_20200329_105538.jpg
IMG_20200329_105538.jpg (67.81 KiB) Преглеждано 1436 пъти
Иначе караме я някак, навързах яко фазан да има че тая година ми го взимаха в двата излета които успях да направя. Та това е при мене скука - чакаме по-добри времена и да скинем некоя друга муха за да мога пак да връзвам.
IMG_20200329_121906.jpg
IMG_20200329_121906.jpg (181.27 KiB) Преглеждано 1436 пъти
Skurpito
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Юли 30, 2018 15:09
Риболов: Мухарски
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Skurpito »

:fish15:
...
#18
#18
image.jpeg (166.09 KiB) Преглеждано 1404 пъти
Skurpito
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Юли 30, 2018 15:09
Риболов: Мухарски
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Skurpito »

:fish15:
...
#18
#18
image.jpeg (138.23 KiB) Преглеждано 1359 пъти
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Драго написа: Нед Мар 29, 2020 12:27 Де бре Миро, много вдигаш летвата - нямаш стигане. Все по-сложно и сложно става при теб. Аз обратно я карам - днес измъкнах едно чиле, прежда неква, малко дъбинг и връзвах елементарни мухи :D
...........................................................
Привет, Драго.
А бе, вдигам летвата, ама не мога да я скокна :lol: Мани, да убиваме времето някак си.
Много арни класики си спретнал. Аз от много години не съм ходил за петнистите, изключая някоя и друга инцидентна забежка през годините назад. И сега, таман си понавързах по някое и друго пъстървово мушенце, че бях решил след 1-ви април да пробвам петнистите целенасочено, то пък взе, че светът се побърка - карантини, чалма бацили, блокади ...... мани. Планове вече не си правя. Каквото дойде.
Само да сме живи и здрави.

Ама и куките нещо привършиха, и някои перушини, та и на менгемето се очертава май карантинен период скоро :lol: .

Те от вчера един добър боец, ама само един, щото му сложих последното перце CDC, което намерих с този цвят. А и другите ми цветове вече са кът (с по 2-3 перца), та трябва да се ходи на лов за диви патки :D .

Те го бандюгата, на #14 :
Изображение

Изображение

Поздрави :11:
Аватар
kikko
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 18:25
Риболов: на муха
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от kikko »

Здравейте,колеги!
Понеже бачкам от дома едва ли има по-добър начин за малко разсейване от електрическите схеми,от това да вържеш някое муше и да си помечтаеш да го предложиш на кефалите.
20200330_143008.jpg
20200330_143008.jpg (73.55 KiB) Преглеждано 1331 пъти
Попълваме редиците с любимото- "джапанки" и "коркови"
Skurpito
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Юли 30, 2018 15:09
Риболов: Мухарски
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Skurpito »

:fish15:
...
#20
#20
image.jpeg (141.56 KiB) Преглеждано 1277 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”