Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Разправят, че не всичко било риболов.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от pux »

Владимир написа:...Къде може да се видят,разрешените за риболов,по-време на забраната,водоеми около София?
Никъде!!! Най-вероятно тази година няма да има изрична заповед и съответно разрешени водоеми. Това напълно съвпада с линията на Великия Кормчия и прилежащите му умници :), че не се предполага да се мотаем безцелно където и да е. Вчера чух за написани актове на рибари по линия на "извънредното положение", така че много внимателно обмисляйте местата и партизанските тактики, за да няма издънки 8).
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от yuri todorov »

http://iara.government.bg/?page_id=15460

Ей тука в най горната заповед пише нещо по въпроса.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Iso »

Заповедта е издадена защото трябва да я има, но не хранете надежди.

http://iara.government.bg/wp-content/up ... 042020.pdf
Последно промяна от Iso на Сря Апр 15, 2020 19:51, променено общо 1 път.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Ангел
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Дек 11, 2016 15:00
Риболов: на тежко.на плувка и много други
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Ангел »

По малоумно управление България не е имала никога,е доживяхме го.С куче в парка може,с въдица на реката не.Ей идиоти майка ви да еба смотана,ние риболовците за разлика от вас не се прегръщаме(без оглед на партия и партийна принадлежност) по реки и бумбаци и спазваме и без корона необходимата дистанция.Но на човек прочел(може би)една книга какво можеш да му кажеш.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Владимир »

Днес ще се излъчи обръщението на Александър Кенаров,който живее в Москва ,пребори Covid 19.
Аз съм наясно с цялото протичане на болестта и лечението в неговия случай,защото се познаваме лично.
Бих нарекъл,Александър,свой приятел,по моя преценка,той е много добър и честен-ЧОВЕК!
Изгледайте предаването,със сигурност ще Ви накара да се замислите!



https://www.btv.bg/shows/karbovski-vtori-plan/
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
mpm79
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Фев 12, 2011 15:28
дал Браво: 1 път

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от mpm79 »

Във Видинската болница 11 лекари дали положителна проба за корона вирус... Симптомии никакви. А върви го хвани.. Болничното отделение затворено. Ебаха майката (с извенение) на цялата икономика в България, и не само, а и в целият свят.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Асти »

Някой знае ли, все пак, забранен ли е риболовът заради вируса "DEMENCIA20"?
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от lubobg »

Да колега.
Нищо че има разрешени водоеми,въведеното инзвънредно положение и заповед издадена от здравния министър са актуални.
В нея са описани основателните причини поради които можеш да излизаш от вас.
Казано накратко: ако ти се ходи трябва партизанските тактики да ги владееш до съвършенство или да се надяваш да минеш метър.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от pux »

lubobg написа: Пон Апр 20, 2020 14:50... инзвънредно положение и заповед издадена от здравния министър са актуални.В нея са описани основателните причини поради които можеш да излизаш от вас...
:) Къде го пише това? Може би четем различни неща - аз гледам тук: https://www.mh.government.bg/media/file ... 01-143.pdf
Има ясен списък със забранени неща и така би трябвало да бъде, доколкото важи презумцията, че "всичко което не е изрично забранено, е разрешено" а не обратното! Както и да гледам, аз забрана за риболов не виждам!!! Сега има всякакви заплашителни и забранителни изказвания на "отговорните фактори", но реално законовото основание е това. Друг е въпроса, че в момента "властта" си е повярвала доста повече от необходимото, така че ако се стигне до контакт с "контролните органи" проблеми не са изключени :twisted: .
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Д-р Дулитъл »

Мда...Стигна се до контакт с въпросните органи.Учтиво им беше обяснено,че ще се разходим после до съответният районен съд и ще приключи всичко в моя полза,като ще си загубим времето.Вярно,че изглеждахме идиотски с маски на жегата,а и въпросният вирус едва ли издържа на пряка слънчева светлина повече от няколко минути,но е факт,че се опитаха да разгонят рибарите.
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Асти »

pux написа: Пон Апр 20, 2020 18:24
==аз гледам тук: https://www.mh.government.bg/media/file ... 01-143.pdf
Друг е въпроса, че в момента "властта" си е повярвала доста повече от необходимото.
Добре е, че даде линка. В точка първа пише "съоръжения на открити места". Такива могат да са язовирите и кариерите, но не и реките и езерата. Относно властта, на мен ми прилича на пълзяща диктатура, която пробва докъде ще стигне търпението на населението при прогресиращо отнемане на права. Мисля си, не можеше ли просто да се каже - да не се събират повече от двама души на разстояние по-малко от два метра или нещо в този дух и с това да се приключи с ограниченията?
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от pux »

Асти написа: Пон Апр 20, 2020 20:32... Мисля си, не можеше ли просто да се каже ...
Много неща можеха да се кажат и направят без драми - въпрос на интелигентност и управленски опит. Ето сега има люти опашки по КПП-тата - и каква е ползата??? Никаква!!! На никого не му било ясно, че някой ще иска да се махне след повече от месец "затвор"? Айде, бе :). И хората били виновни, че били "безсъвестни тарикати", щото на съвест се разчитало и т.н. Ами като ще разчитаме на съвест, дай да разформироваме МВР, а? Андерсенови приказки за наивници и будали ...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Д-р Флекс »

Към написаното от пукса: страшно харесах онази част от репортажите за "строгия допуск" в София на "тарикати" след празниците, където показваха как пътници от недопуснати през КПП коли ги напускаха, за да се качат в чакащо ги от другата страна такси, и преминаваха кордона необезпокоявани от органите... сякаш трошките носят заразата, не пътниците... ебати управлението!!!
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Асти »

Ако за десет години премиер и още две кмет на столицата не е натрупал управленски опит, явно ще трябва да сме търпеливи да ги закръгли на 35, колкото гуруто му. Докато се гласува на принципа - ще дам вота си за тези, макар и да не ми харесват, понеже другите нямат шанс или защото от мен нищо не зависи, що да се харча да ходя до урните, така ще е.
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от lubobg »

Колега Пукс,
заповедта която цитираш е изменяна и допълвана поне 10 пъти.Виж и датата само от кога е. Освен нея има и доста други заповеди.
Не това е важното.
Вече има наколоко сучая (за които знам аз) за хора с два акта.
Неизпълнене на разпореждане от контролен орган.
Като решиш да си отстояваш мнението и си готов.

В нета имаше и описан случай за накакви дето пиели бира пред блока.
Те пък нямали и лични карти и трябвало да бъдат задържани за 24 часа и накрая си тръгнали с по 3 акта.

На практика сме оставени на милостта на контролните органи.

Мен ми е итересно д-р Дулитъл ако иска да сподели как му е минала срещата .
Само предупреждение или пък се стигна до акт?И ако има написан акт по кой закон и кои членове е?
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”