Мухарските ми кутийки - проверка на бойния състав

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Мухарските ми кутийки - проверка на бойния състав

Мнение от jagger1 »

Преди време, вързвайки поредната си мухица, реших да поогледам бойците в мухарските ми кутийки. Има ли паднали в боя, има ли командировани и какво е общото състояние на бойния им състав. Не за друго, ами ако нещо ми липсва, да си го добавя лека полекинка, докато още не съм хукнал неудържимо по бойните полета на родните водоеми. И понеже в това карантинирано време скуката непрекъснато ходи по мен, реших да картотекирам войните, на които ще разчитам и през този сезон. Тъй като разнообразието е доста голямо, ще направя това в няколко поредни презентации.

Първото филмче обхваща сборни мухици от края на миналия сезон 2019, но на които ще разчитам много и през сезон 2020.
https://youtu.be/Hz9trwMRiR4

Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Мухарските ми кутийки - проверка на бойния състав

Мнение от jagger1 »

Във втория клип съм включил част от мухите ми за сезон 2020, изработени изцяло или с елементи на Deer Hair козина, във варианти за клен. Повечето от мухите са вързани по време на месеците в изолация за попълване на празните позиции в кутийките ми. През новия сезон ще разчитам и на други модели, които в годините назад са ме радвали (не са включени в клипа), като Годард кадиси в различни разцветки, мравки и седжове, с които обичам да ловя и които при определени условия на водоемите са незаменими.

Част от Deer Hair мухите ми за сезон 2020:
https://youtu.be/DmgnUbfvpOY

п.п.: Следва - Нимфите, на които ще разчитам.
:11:
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Мухарските ми кутийки - проверка на бойния състав

Мнение от jagger1 »

Част от състезателите ми от отбор Нимфа, които ще се борят в своята дисциплина с водните олимпийци до победа във всяка една битка.

https://youtu.be/vp76tU5z6VQ
Аватар
Драго
Мнения: 752
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 620 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: Мухарските ми кутийки - проверка на бойния състав

Мнение от Драго »

Миро, Мирооо, ходих днеска на един от позволените гьолове в София да ловим барсове, ама тегава работа. Цял ден гледам водата ври от едни рибета ама йедро за уклей ми се виждаше. Викам си малки барсчета ще са. Сложих булдото и с първо мятане като ми изтреска една баята червеноперка голям фън. На второ, трето и четвърто мятане нищо и накрая бидемчета, майка , всичко се оплете стана като кълчиша :D и до там беше. Ама поне спасихме капото.
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Мухарските ми кутийки - проверка на бойния състав

Мнение от jagger1 »

Драго написа: Нед Май 10, 2020 18:57 ..............Цял ден гледам водата ври от едни рибета ама йедро за уклей ми се виждаше. Викам си малки барсчета ще са. Сложих булдото и с първо мятане като ми изтреска една баята червеноперка голям фън. На второ, трето и четвърто мятане нищо и накрая бидемчета, майка , всичко се оплете стана като кълчиша :D и до там беше. Ама поне спасихме капото.
Еееех, Драго, поне си сгънал мухарката и си натоварил раменната става. А аз най-после успях да стигна до ранчото. Свободаааа. Ама тревата 50-60 см. Требе да се коси. А като гледам долу язовира, красото, братле, красота. Иде ми да нагазя и цял месец да се карантинирам у водата. Ама нали сега е време за любовната игра на рибоците, та ще потърпя. А язовирчето като дигнало ниво, като лъснала онази мити гладка повърхност и от време на време някой лек бриз като я понабраздява, па като изшляпа и някоя рибка ...... душата ми излита, ама ще потрая още малко, за да им се радвам после дълго.

А иначе, да направиш майката и бидемите на калчища си е висш майсторлък и туй не всеки го може. То си е дарба и е само за топ мастерите като нас :lol: . На туй начинаещите дълго ще тебе да се учат. То си е като да усвоиш перфектния суич каст с мухарката :lol:

Ей, измъчих се на този тАлАфонь да пиша. Па тук и НЕТ-а ми хич го няма. Хайде, поздрави, че косачката ще излезе сама на шосето :D
:11:
Аватар
Драго
Мнения: 752
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 620 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: Мухарските ми кутийки - проверка на бойния състав

Мнение от Драго »

Каква мухарка с булдо бе Миро - убиваш ме на моменти. Не разбра ли, че станах спинингляр и булдото го метах със спинингова въдица :D
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Мухарските ми кутийки - проверка на бойния състав

Мнение от jagger1 »

Драго написа: Пон Май 11, 2020 17:40 Каква мухарка с булдо бе Миро - убиваш ме на моменти. Не разбра ли, че станах спинингляр и булдото го метах със спинингова въдица :D
Е да де, за булдо със спининг говорих и аз. Другото беше за сравнение със суич каст с мухарката като краен ефект на омотаване на лидер/типет/мухи :D Някои си го можем :lol:
Знам какво е булдо и как се хвърля от 1962 г. :D :tup:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мухарските ми кутийки - проверка на бойния състав

Мнение от Мунчо »

И аз яко плющя едри баби и червенопиперки, Драго, но на мормишка. Освен класическия изкуствен хирономус, ползвам и нимфи, които рибите вземат много активно на бавно пропадане. Но си трябва фина въдица и влакно...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”