Всички да покажем мухички

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Публикувай отговор
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Още един бубулечок в стил Барбекю от вчерашното котило.
На #12
Изображение
arilus
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 20:15
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 223 пъти
получил Браво: 139 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от arilus »

вариации на тема Humpy
44.png
44.png (7.99 MiB) Преглеждано 1265 пъти
днес се ваксинирах!
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 625 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

Ай честито, и аз ходих ама тук до нас бяха затворили пункта вече
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Аз за сега нямам никакво намерение да се ваксинирам и да си правя експерименти с всички хронични заболявания, които имам. Точно съм се позакрепил. Просто ще се пазя, пък каквото дойде и каквото е писано. Да сме живи и здрави всички и тази гад да си замине. :D

Та като говорим за разни гадинки, от моята лаборатория се пръкнаха няколко версии на ваксини за кефалюги от серията "Барбекю Бъгс".
Едната от тях - с микропорест и CDC радикал в ДНК веригата :D

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Другата ваксина за палавите кефалюги, която сътворих през миналите дни е пак в стил барбекю.
Свободните радикали от нейната ДНК молекула са малко Deer Hair, два щраусови фибъра и микропоресто гръбче.
#12
Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Откривам нов, полеви пункт на р.Струма за групово ваксиниране на кефалюгите с новата микропореста ваксина. Ваксинирането ще се извършва
един път седмично, в светлата част на денонощието, до изчерпване на ваксината. Благодарение на пауновия радикал във формулата и на вградените фибри от зеленоглава патица, не са установени вредни странични ефекти дори и при възрастните кефали. :D
Изображение
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 625 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

jagger1 написа: Чет Фев 25, 2021 13:00 Откривам нов, полеви пункт на р. Една Река ...

Ходих днеска , 11 км по реката + един от притоците ама много вода, студена - 4 градуса сутринта, 5 следобяда, капо естествено :D ама посях малко нимфи, на есен ще жъна :tup: .
arilus
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 20:15
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 223 пъти
получил Браво: 139 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от arilus »

2 порции капочино и от мен. слънчево, топло, няколко хилави атаки на малките палмерчета - ама нъцки. ще чакам сезона да напредне.
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 625 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

arilus1 написа: Нед Фев 28, 2021 20:29 ... ама нъцки. ще чакам сезона да напредне.
Викат без два самуна бял хляб, кило изпънат бял и екшън камера не ставало последно време. Чудя се как сме ловили досега без белия хляб, червеите и каналите в ютуб. Добре, че се появиха хора хванали първата си пъстърва преди 2-3 години та да ни отворят очите :lol:
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Честита Баба Марта на цялата мухарска общност и не само.
Бъдете румени и засмени, по-малко кибретлии и повече късметлии. Бъдете живи и здрави, Вие и Вашите семейства, Вие и Вашите приятели и близки хора. И нека Пижо и Пенда закичат мухарките Ви за късмет и спорен сезон.
Много сгънати от риби бланки, много успешни мухи и много релакс сред красивата природа по водоеми и реки.
Бъдете живи и здрави. :11:
Изображение

= = = = = = = = = = = = = = = =
Драго, ЧБМ.
А бе мани ги тия "три годишни мъки" от ФасБуука. То не виждаш ли, че има дори едногодишни такива, дето вече преподават уроци и по кастинг, и по макари и по бланки и по шнурове ..... еле пък за мухи да не говорим. Доки и Данчо не смеят да шукнат :lol:

Док, Да ти е честита и на теб Баба Марта. Жив и здрав. Поздрави и на Стойнето Филипов. Па някой ден може пак да решите да се върнете към изворите на мухарските сайтове. Що ли ви трябваше този ФасБуук, ама вие си знаете. Живи и здрави да сте само. :11:

Ники, ЧБМ и на теб. Много нови мухици да вържеш и много емоции по водоемите да имаш. Жив и здрав.

= = = = = = = = = = = = =

В петък и аз споходих едно от любимите ми местенца по Джерман Ривър. Как звучи само, а? Джерман Ривър. Като Ориноко.

Сравнително хубаво време, топло, но водата много студена. И не само студена, но и висока, и силна. Иначе, сравнително бистра. Ама пък студена. За изстудяване на биричка - перфект. Де да е такава и през лятото .... На всичкото отгоре, очакваше ме голяма изненада в участъка, който посещавам. По-точно, голяма простотия. Поредната простотия. А бе аз забелязах още лятото и есента, че нещо става по реката, ама не исках да повярвам, че ще се стигне чак до такива извращения.

Като минали едни багери, като орали, дълбали, трупали, изправяли, канализирали един от любимите ми участъци ...... майко миличка. Изравнили участъка като водна пързалка в Дисни ленд. Правооо, та нема грам кривина. Ни завойче, ни вирче, ни заслонче. И като потекла една вода .... де що има нещо по коритото - всичко влече. Камънаци се търкалят по дъното, бързо течение - стотици метри, право, по конец. Нов Суецки канал ли ще правят тия "Светли УМОВЕ" - не ми е ясно. Диги и ровове.

С едно изречение - тотално съсипан участък. А държеше хубави кленчета - не расови дядковци, но хубави младежи, точно в разцвета на силите си и много борбени красавци. Жалко. Жааалко. Жалко. Поредната простотия на Великия Чиновнически Ум...........

Иначе, така и така бях прескочил само за около час, след като сърцето ми се беше свило до болка от видяното, реших да изкарам мухарката от калъфката и да чуя поне няколко пъти приятния звук на шнурчето, изнизващо се през водачите.

Пробвах за 10-15 мин. две сухи бръмбаретки (едната беше от серията "Барбекю'), но за по 5-6 замятания в бързите води нямах нито една атака. По-скоро исках да проверя поведението на двете мухи в бърза вода. Та времето ми, прекарано на реката в този момент и при съответните условия не беше загубено, а извлякох само полза.

После преминах на мокри мухици тип паяци и подобни. Бях с високия клас мухарка, което не беше ОК, тъй като шнурът очаквано имаше голямо съпротивление и течението не допускаше да го контролирам кой знае колко успешно, та минах на замятания по течението и там - колкото можех да извършвам някакъв контрол, толкова. На първите две-три замятания нямах никаква реакция. Реших да настоявам със същата муха, но правейки леко ветрило с шнура - в посока от брега към средата на течението. И резултатът не закъсна. Първото кленче зацепи като гладно цигане. Малко под нормата беше, ама как да му обясниш, че тия куки не са за юноши бУЕдни, а са само за батковци и дедковци? Палава работа. Пуснах го веднага, като само го целунах като първи за мен боец през новия сезон и му пожелах много екшън и до нови срещи с мен, но само когато порасне и стане дърт перверзник :D

Лимитираното ми време от 1 час се изнизваше неусетно. Направих още 10-тина замятания и успях да прилъжа още 2 подобни юноша. Последния от тях влизаше в нормата, та ми даде някаква надежда, че може да има и някой от батковците. Но времето ми изтече и трябваше да прибера набързо мухарката обратно в спалното й отделение. Изпуших една цигарка, поогледах пак с тъжен поглед разорания ландшафт и ..... бъгито замърка с неохота обратно към "затворническата килия", наречена апартамент.

Прибрах се със смесени чувства. От една страна - бесен и безсилен от видяното на любимия участък. От друга страна радостен и щастлив, че живота продължава на пук на всякакви бактерии, вируси, изправени канали тип "Суец", като отпечатък на поредното човешко малоумие и бурни води, които все пак трябва да се оттекат от някъде. Радостен и щастлив, че все пак дори и юноши бледи, кефалюгите уважиха мухите ми и ми припомниха закърнелите от зимата приятни чувства, да усетя онзи трепет на върха на бланката, онази съпротива в посока към водата на играча от другата страна на линията, който се опитва да ти отмъкне мухата и да заформи резултата 1:0 за него. В случая - 0:3 за мен. Общият резултат - Релаксирах с кеф.

Тази седмица, ако господ е с мен, ако природата не ми поднесе изненади и ако времето позволи, ще се пробвам пак, но този път на друг адрес - да проверя каква е ситуацията и там.

Та както се казва, най-после открих сезона :D :fish15:
arilus
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 20:15
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 223 пъти
получил Браво: 139 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от arilus »

Честито! да ми се връща!
бели и червени, весели засмени!
arilus
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 20:15
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 223 пъти
получил Браво: 139 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от arilus »

hgf.png
hgf.png (3.62 MiB) Преглеждано 906 пъти
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Ники, това, последното, ще ти донесе много емоции в средно бързи и бързите участъци. Поздрави. :tup:

= = = = = = = = = = = = =
В петък минах набързо по югозапада, че мухарката да не ми се сърди. Съвсем за кратко. Нямаше и 20 мин. Водата още е висока. Учудващо беше и леко мътна, на фона на хубавото и топло време през цялата изминала седмица. Явно, нагоре по течението някой пак беше ровил с багерите. Похвърлях малко, колкото да намокря мухиците и шнурчето, ама нямаше пипане този път. Явно и земетресенията в Гръцко, които се усетиха и у нас, дори в София по високите етажи, си казаха думата. Но поне разтоварих малко и бях на чист въздух.

Миналите дни добавих още две патернчета в кутийките. Палмерчето от щраус и петел, на кука №12 се е доказало през годините. Другото муше, на кука #20, не съм го кръщавал още, но му идва времето и още малко да се позатопли, ще влезе в неравен бой.

Жълт щраус и ръждив петльов скалп (добре работи и с черен скалп), врътнати на кука #12. Ако някой си мисли, че куката е голяма ..... Тцъ. Не е. Таман си е. Даже на # 8 и #10 ще си вържа.
Изображение

Това пък е скрита лимонка за Диканите през топлите летни месеци след забраната. На кука #20, с крилца от Shellback, късокосместо перце от скалп на петел, паун за торакс и фин конец. Стърчушка от парченце Кристалфлаш.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Обща снимка за спомен:
Изображение
arilus
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 20:15
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 223 пъти
получил Браво: 139 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от arilus »

Ники, това, последното, ще ти донесе много емоции в средно бързи и бързите участъци. Поздрави. :tup:
ако вятъра е попътен към края на Май мисля да посетя вашия край. рафтинг по Струма, жалко че рибата ще е забранена. ама ще огледам и ако ми хареса пак ще дойда баш с нея. поздрави.
rrr.jpg
rrr.jpg (184.28 KiB) Преглеждано 863 пъти
arilus
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 20:15
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 223 пъти
получил Браво: 139 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от arilus »

Честит празник на дамите. Вие правите света очарователен и по-красив. Злите езици говорят "жената на рибаря - радост за комшията". Нека да носим повече радост! :D
144.jpg
144.jpg (236.13 KiB) Преглеждано 821 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”