Избор на първа въдица с всичко останало - за дунава

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
korkilan
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Авг 18, 2013 19:52
Риболов: всякакъв ;)
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Избор на първа въдица с всичко останало - за дунава

Мнение от korkilan »

BiserDimitrov написа: Пон Окт 11, 2021 21:22 Аз макара визирах SG4, a въдици SG2 Medium Game или MPP2
Колега, закупих си тази макара и на първо четене ми харесва дизайна и реди добре според мен. Интересното е, че наистина няма абсолютно никаква информация и ревюта за тях, освен платените такива. Китайско производство естествено и е бъкана с лагери като една истинска китайка 😂 Под някои от тия "експертни" ревюта някои колеги са си позволили да кажат лоша дума за тях, но не се знае дали е на база опит или на обикновен хейт. Мисля тези дни да си я сефтосам пък ще видим. Ти ако си я пробвал сподели към колегите твоите виждания за тази макара. Моята в случая е SG4 2500 FD.
sandy
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 11:22
Местоположение: Pleven
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Избор на първа въдица с всичко останало - за дунава

Мнение от sandy »

korkilan написа: Сря Ное 24, 2021 21:42 Под някои от тия "експертни" ревюта някои колеги са си позволили да кажат лоша дума за тях, но не се знае дали е на база опит или на обикновен хейт.
Аз съм един от тези колеги, които визираш и държа да кажа, че не е никакъв хейт!
Аз съм изказал моето мнение за модела SG6 в размер 4000, който мислех да го ползвам на щукарката.
Сравнявам въпросната макара с около 40 модела ( колекционирането на макарички ми е страст ), които притежавам в ценови клас от 50лв до към 450лв.
Мнението ми за тази макара е, че си е чист китаец от 80лв. с различни цветови схеми и декоративни капачета. Схемата и ползваните чаркове е едно към едно с тях.
Възможно е да съм изтеглил късата клечка, но една Сахара или Екселер си заслужават повече, а са по-евтини. Усещането при въртене на сухо е по-добро при тях, а да не говорим с примамки.
С примамки, като блесни 3-ти номер и джиг с глави 7-8 гр. става трагедия, хода се затормозява ужасно много и макарата става ужасно шумна, като има и биене при цял оборот на дръжката, а все пак това е размер 4000 :roll: . За редене съм го опис в клипа, но явно съм се разглезил. :D
korkilan
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Авг 18, 2013 19:52
Риболов: всякакъв ;)
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Избор на първа въдица с всичко останало - за дунава

Мнение от korkilan »

Супер е, че е на база опит. В тези времена си е направо невъзможно да разбереш кое ревю е истинско и кое не. Хората си се подвеждат и така. Силно се надявам да не съм се минал с тази, че я предпочетох пред сахарата, незнайно защо. Може би повечкото лагерчета, дизайн и резервна шпула. Каквото такова. То всичко под 200лв така или иначе е направено в Китай.. Ето снимки на нареденото влакно мултиколор на Дайва.
...
IMG_20211125_114948.jpg
IMG_20211125_114948.jpg (151.19 KiB) Преглеждано 1390 пъти
IMG_20211125_114935.jpg
IMG_20211125_114935.jpg (154.82 KiB) Преглеждано 1390 пъти
IMG_20211125_114914.jpg
IMG_20211125_114914.jpg (137.35 KiB) Преглеждано 1390 пъти
sandy
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 11:22
Местоположение: Pleven
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Избор на първа въдица с всичко останало - за дунава

Мнение от sandy »

Ще може ли снимка директно към шпулата с влакното, а не така под ъгъл?
Благодаря!
korkilan
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Авг 18, 2013 19:52
Риболов: всякакъв ;)
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Избор на първа въдица с всичко останало - за дунава

Мнение от korkilan »

sandy написа: Чет Ное 25, 2021 12:10 Ще може ли снимка директно към шпулата с влакното, а не така под ъгъл?
Благодаря!
Разбира се. Надявам се да се вижда добре.
...
IMG_20211125_124843.jpg
IMG_20211125_124843.jpg (146.38 KiB) Преглеждано 1381 пъти
sandy
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 11:22
Местоположение: Pleven
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Избор на първа въдица с всичко останало - за дунава

Мнение от sandy »

Благодаря!
При теб е значително по-добре, възможно е защото влакното ти е по-тънко евентуално.
Аз съм навил #1 по японската, но то реално и подложката така ми я нави, а тя е с по-тънки влакна.
При мен се получи трионообразно.
Макарата навива почти по едни и същи витки, дори след навити сигурно 50 метра от подложката се виждаха празни места по шпулата.
korkilan
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Авг 18, 2013 19:52
Риболов: всякакъв ;)
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Избор на първа въдица с всичко останало - за дунава

Мнение от korkilan »

Навито е #0.6. Само за инфо към хората решили за тази макара, да си знаят, че броя на лагерите не отговаря на написаното. В случая са 6, а не както са описали 9 лагера. На 1000 серията кноба се разглабя и може би там може да са сложили тези 2 и 1 в ролката на бигела. Но на 2500 поне не е така. Тука дръжката си е капсолована и със сигурност не е на лагери. Честно казано не ми се занимава да се разправям за 3 лагерчета дали ги има или не и само да си развалям настроението. То идеята на хобитата е да ни забавляват, а не да ни натоварват. Жалкото е, че при избора на оборудването на дадено хоби може да те заболи главата от мислене, особено в ниския и среден клас, където повечето от нас се ориентират. Хем искаме хубаво, хем да е по-евтинко и накрая нищо хубаво не излиза, ама то така се и учи човек...парейки се :fish6:
sandy
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 11:22
Местоположение: Pleven
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Избор на първа въдица с всичко останало - за дунава

Мнение от sandy »

Принципно SG4 трябва да е с капсулована дръжка за всички модели, няма логика малкия модел 1000 да е с разглобяем кноб, а по-големия да не е.
Да не си гледал ревюто на SG6 1000 на Ванкокрафт?
korkilan
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Авг 18, 2013 19:52
Риболов: всякакъв ;)
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Избор на първа въдица с всичко останало - за дунава

Мнение от korkilan »

Не. Просто си бях взел първо 1000 размер и след като не се балансира добре с пръта го смених с 2500. Но го проверих на 100%, че е разглобяем. В ревюто от фишинг зоне се видя, че са 6 и от магазина ми казаха, че евентуално до 9 са в дръжката и в ролката на бигела, където бяха лагер+втулка. Ако не са в дръжката ми е много интересно къде ще да са сложени..
sandy
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 11:22
Местоположение: Pleven
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Избор на първа въдица с всичко останало - за дунава

Мнение от sandy »

И аз да не съм голословен, ще покажа намотката при мен на SG6.
Да се има предвид, че се поопъна малко след, като въртях блесни с нея, но пак не ми харесва!
Извинявам се за качеството, но в мазата осветеността, не е най-добрата, но пак се вижда.
По-светлото влакно е избелялото от излетите и може да се прецени как го навива макарата.....

Изображение
Изображение
Изображение
korkilan
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Авг 18, 2013 19:52
Риболов: всякакъв ;)
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Избор на първа въдица с всичко останало - за дунава

Мнение от korkilan »

:shock: хубав гребен..
Аз се договорих, че ако не отговаря на параметрите показани в кутията могат да ми я сменят с някоя дайва или шимано. Само където за тия пари оставам в ниския клас на горепосочените и не знам дали ще си струва. Там са Regal Lt, Prorex X, Sahara.... Все пак сглобката на SG не е лоша. На възлови места е с метални части и лагери, което си е предимство.
tino
Мнения: 193
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 23:26
дал Браво: 222 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на първа въдица с всичко останало - за дунава

Мнение от tino »

Не е особено лицеприятен тоз "хубав гребен",но по-важното е да не прави бради,или? :roll:
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Избор на първа въдица с всичко останало - за дунава

Мнение от bat.galin »

...къде ще да са сложени
е как къде ?
дават се на ръка :idea:
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Избор на първа въдица с всичко останало - за дунава

Мнение от Димитър Тодоров »

korkilan написа: Чет Ное 25, 2021 12:51
sandy написа: Чет Ное 25, 2021 12:10 Ще може ли снимка директно към шпулата с влакното, а не така под ъгъл?
Благодаря!
Разбира се. Надявам се да се вижда добре.
Привет!

Аз бих намалил малко подложката ,ако има такава, и свалил леко надолу намотката,спрямо
вътрешния ръб на шпулата. При този скос на шпулата и толкова 'високо' навито влакно виждам
предпоставки за изхвърляне на петлета и бради при силен кастинг. Така си похарчих две ролки
хубаво тънко влакно това лято и споделям полезно-негативният си опит. ;)

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
korkilan
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Авг 18, 2013 19:52
Риболов: всякакъв ;)
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Избор на първа въдица с всичко останало - за дунава

Мнение от korkilan »

Димитър Тодоров написа: Пет Ное 26, 2021 6:39
korkilan написа: Чет Ное 25, 2021 12:51
sandy написа: Чет Ное 25, 2021 12:10 Ще може ли снимка директно към шпулата с влакното, а не така под ъгъл?
Благодаря!
Разбира се. Надявам се да се вижда добре.
Привет!

Аз бих намалил малко подложката ,ако има такава, и свалил леко надолу намотката,спрямо
вътрешния ръб на шпулата. При този скос на шпулата и толкова 'високо' навито влакно виждам
предпоставки за изхвърляне на петлета и бради при силен кастинг. Така си похарчих две ролки
хубаво тънко влакно това лято и споделям полезно-негативният си опит. ;)

Поздрави!
Благодаря за съвета. Честно казано, така ми го навиха от магазина, от където я закупих.
Точно този магазин е само за спининг и е на високо ниво, та и затова се доверих на тях,
но в случая опита си е опит и за това благодаря на Димитър!
За лагерите на ръка...явно съм изтървал момента да си ги поискам :lol: :lol:
само стикерче на SG си имам, но пък сега кутията на примамките ми ще стане неустоима :11:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”