Всички да покажем мухички

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Публикувай отговор
arilus
дал Браво: 98 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от arilus »

като наближи ще се ослушвам. :D
Аватар
jagger1
дал Браво: 604 пъти
получил Браво: 824 пъти

Мнение от jagger1 »

Това е от преди няколко дни. Бях врътнал на менгеменцето една малка серия от няколко моделчета мухици. Нека да има.

Изображение
Аватар
jagger1

Мнение от jagger1 »

Една марабу стримеретка. Кука, конец, монофил за рибване и малко марабу. Цветовете и съчетанията между цветовете варират в широк спектър. Аз използвам тази стримеретка в различни цветове за риболов на костуретки. По Струма и по Осъма съм имал успех и с кленове на изцяло черен стример, или на стример с черна опашка и жълто тяло, както и на обратната комбинация - с жълта опашка и черно тяло. Стримерът, изработен без хакъл, имитира пиявица и работи също добре, както за клен, така и за костур. Лично аз използвам малки куки - от #10 до #14, но стримерът може да се върже и на по-големи куки - #2 - #8 за затворени водоеми или езерен риболов на пъстърва.

На #14.
Изображение

Изображение
arilus
дал Браво: 98 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от arilus »

здрасти Миро, казваш за костури - те тия разбойници по дъното се крият, до колкото виждам стримера не е утежнен, съчма на типета?
Аватар
jagger1

Мнение от jagger1 »

arilus написа: Пет Яну 14, 2022 20:24 здрасти Миро, казваш за костури - те тия разбойници по дъното се крият, до колкото виждам стримера не е утежнен, съчма на типета?
Да, без утежнение е стримеретката. Използва се в комбинация с тежка нимфа, като стримера е в края на типета, а пред него на около 20 см, се вързва нимфата на повод не по-дълъг от 5 см. При воденето на шнура се прави къса пауза с последващо едно или две насечени придърпвания и пак къса пауза. Схемата може да се води както непосредствено над дъното, така и в по-горен слой. При участъци с дълбочина под 1 метър не използвам нимфа, а само стримера. Пропадането става по-бавно и по тази причина увеличавам малко времето на паузите, а придърпването е по-рязко и късо.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”