Монтаж за каменисто дъно?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
127
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Фев 06, 2022 17:06
Риболов: Риболов на плувка
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Монтаж за каменисто дъно?

Мнение от 127 »

Здравейте колеги риболовци!!! Може ли да ми препоръчате някакъв монтаж за риболов на плувка в плитка вода, с големи камъни по дъното и бързо течение? С обикновената верижка не става - закача се между камъните и потапя плувката. :oops:
itzo
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 12:46
Местоположение: vratza-sofia
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Монтаж за каменисто дъно?

Мнение от itzo »

Трудна работа…! Пробвай с пропорционалмо разделени съчми. От по малка отдолу до повода/вирбела, към по голяма нагоре към плувката. Същевременно съкращавай разстоянието между съчмите, “отивайки” нагоре :) Трябва си и практика, за да не се оплита монтажа при замятане ! Спирай го с пръст на шпулата, преди да се “приводни” ;) Също така измервай хубаво дълбочината и задържай повечко при изтичане…
успехи за цялото риболовно воинство
127
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Фев 06, 2022 17:06
Риболов: Риболов на плувка
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Монтаж за каменисто дъно?

Мнение от 127 »

itzo написа: Пон Апр 04, 2022 21:27 Трудна работа…! Пробвай с пропорционалмо разделени съчми. От по малка отдолу до повода/вирбела, към по голяма нагоре към плувката. Същевременно съкращавай разстоянието между съчмите, “отивайки” нагоре :) Трябва си и практика, за да не се оплита монтажа при замятане ! Спирай го с пръст на шпулата, преди да се “приводни” ;) Също така измервай хубаво дълбочината и задържай повечко при изтичане…
Благодаря много, и аз за това си мислех, но да сложа ли малка съчмичка няколко сантиметра над куката, за да не ми вдига бързото течение стръта много високо, но пък да е много малка, за да не се забива между камъните? Или това е излишно :?:
itzo
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 12:46
Местоположение: vratza-sofia
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Монтаж за каменисто дъно?

Мнение от itzo »

Нищо не ти пречи да пробваш, но според мен по добре скъси повода, отколкото да му слагаш дропери… Все пак зависи и каква риба се търси.
успехи за цялото риболовно воинство
127
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Фев 06, 2022 17:06
Риболов: Риболов на плувка
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Монтаж за каменисто дъно?

Мнение от 127 »

itzo написа: Вто Апр 05, 2022 6:52 Нищо не ти пречи да пробваш, но според мен по добре скъси повода, отколкото да му слагаш дропери… Все пак зависи и каква риба се търси.
Помислих и реших че няма нужда :P , защото ще търся пъстърва, атв не обича стръвта да се влачи по дъното, пък и ще действам с по-голяма стръв ( например 2 - 3 ручейника) и така самата стръв ще си тежи, и още веднъж благодаря!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”