Съвет за изработка на чепаре за сафрид

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
L_G
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2018 17:55

Съвет за изработка на чепаре за сафрид

Мнение от L_G »

Привет на всички ентусиасти,

От тази година реших да започна сам да си правя чепаретата за сафрид, риболов, в който съм сравнително новобранец. Затова имам и нужда от съвет отностно това дали ламетата (защото го правя само с ламе и без пера) трябва да са събрани или разпръснати.

Гледах доста клипчета и монтажа, на който се спрях, е с подложка на кукичката, за да може снопчето ламета да се насочи към върха на кукичката. Също така, пак като препоръка в тези клипчта, използвам лепило, за да направя фитил от ламетата, което доста улеснява връзването.
Проблемът е че когато кукичката се натопи във водя, лепилото на фитилчето се разтваря (очаквано) и ламетата започват да стърчат на различни посоки, което не знам дали е добре или зле :).

В сферата на моите размисли, има вариант да сложа капчица безцветен лак някъде посредата на снопчето, за да стой по прибрано, но се чудя дали това би било правилно и ме притеснява дали няма да пречи на рибата.

Ще съм благодарян ако по опитните от вас дадат своето мнение, за което предварително благодаря.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”