" Записки по френските състезания "

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

И така , майските състезания продължават , този път - щека и мач. Имам инфо че илизат епизодични едри платики , както на мач , така и на дистанцията на щеката. Аз като чух за едри платики на мач , и пуснах дълги и остри зъби.
Автопортрет:

Изображение

8) :mrgreen:

Забърквам една термоядрена храна - Riviere , Breme , Carpe, Method ( сичкото това - Декатлон)
Добавям царевица , жито , удавени пинки , бял червей , после ако остане време , ще метна и няколко топки с кълцан торен. Щото - като стана дума за времето , докато приготвя три мача и щека , сигнала за храна ме хвана да правя още топки за мача.. не остана време за снимки... :oops: :oops:

Мятам едни 30-35 топки на 24 метра , 4-5 по-едри на щеката , стрелям бял и кастер с прашката , и почвам на щеката , щото сме на езерото с кефалите , и като нищо може да се завърти някой екземпляр в самото начало.

Десет минути по-късно.

При мен - нищо (ама съм с такъм за илария - 0.16 , повод 0.14 , кука 14 и ластик 2.4 - та не се чудя че не ми кълве :lol: ) Отляво и отдясно имам по 2-3 риби , един има 6 вече...като казвам "риби" , не ме разбирайте погрешно - размера им е такъв , че ако се смелят на брашно , няма да получим фишмийл , ще стане ... крил :mrgreen:

На мен ми писва от тая работа и минавам на мача - където не кълве , ама е по-едро. 8)

Един час по-късно...

Тцъ. Лоран на тапата има един скимър на мача. Другите са с по няколко дребосъка , които може и да спадат към клас "Гръбначни" , ама не е доказано. Почва да ме обзема съмнението , че съм тръгнал с голямата кошница за... онези круши , и че тука трябваше да се храни с глина с фуил , ама не с много фуил! :evil:

Решавам че няма да дохранвам - кой ще я яде сичката тая мръвка?!? , идва паузата - два часа и пейнайсе след старта , и аз съм още капо... :? :roll:

Пауза. Сандвич , червено вино. Събрали сме се 6 човека от клуба , обсъждаме ситуацията - преди два дни хората са хващали по 60 риби , имало е и едри платики.. Естествено , всеки черпи по веднъж , така че за 45 минути пауза , аз съм гаврътнал 6 чашки червено вино в жегата :D , и сега съм готов да анализирам трезво ситуацията. 8)

А именно: аз тези , които вече имат по 30 дребосъка , не мога да ги стигна. Даже и да имах тяхната техника в ловенето на дребосък. Решавам че тука ще се умира на мача - "умиране има , мърдане няма" :twisted: , събирам щеката , прибирам ролерите , разкарвам шибания слайдер - ( как ми скъса нервите тая отврат , не е истина :x :x :x :x :x ), сменям го с фиксиран ваглер Кралусо от 12 грама , и стартираме второто полувреме.

Минават десет минути , през които аз се опитвам да реша проблема с вятъра , който отнася плувката надясно , докато подводното течение носи захранката наляво. Тоест , двайсе секунди след мятането , линията излиза извън петното , и се отдалечава от храната с всяка секунда...

И все пак , най-после ми кълве! Ей! :twisted: Не са минали три часа риболов , и вече имам кълване! :mrgreen:

И кепчосвам платика от близо кило...."като черни пипала се плъзгат погледи отвред".. 8)
Споко - аз презамятам , и зашивам втора. :twisted: Ама тоя път е кило и двеста. Ако в тоя момент можех да снимам съседа отляво , който въобще не беше монтирал мач , щяхте да видите следното изражение:

Изображение

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Тука почва да духа зверски , като започва и да трещи , макар и не в непосредствена близост. Почваме да се оглеждаме , и да се почесваме където не ни сърби , обаче никой не дава сигнал за приключване , аз до този момент бях успял да отстрелям ваглера кралусо , да счупя антената на един Колмик (...пий червено вино да ти дойде акъла... :lol: ) , и сега се върнах на подвижен ваглер , за да мога да легна с малко повече олово на дъното , в отчаян опит да закотвя поне малко плувката. И ПАК ми кълве , и тоя път е риба от поне кило и половина , след която се свири край , че взе да ни трещи над главите...

(докато събрахме , спря да вали , да духа , да гърми , излезе слънце , и бурята отмина... :lol: )

И така , Лоран на тапата е успял да извади една едра платика , и заедно с два-три скимъра тегли кило и деветстотин. После има двама с по 200-300 грама ( ама с по 20 риби!) , аз имам само три
риби (и един дребосък)..


Изображение

...3.860 , добрутро... 8)

Оттам до края има хора с по близо кило - не знам , 80 риби? 100 ? :shock: :shock: :shock:
Аз най-неочаквано печеля , прибирам читав плик , и май ще трябва да инвестирам в плувки , деа :roll: :wink:

Сега идват два-три турнира , където мога спокойно да се класирам предпоследен. Ако имам късмет с тиража , обаче... :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Imaginary
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Сеп 06, 2018 22:55
Риболов: Feeder, Spinning
дал Браво: 99 пъти
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Imaginary »

Чертичка за 2022, Иване :22: 😉
-----------------------

"Късмета обича подготвените" - търговско-рибарска лакърдия
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Imaginary написа: Сря Май 18, 2022 20:52 Чертичка за 2022, Иване :22: 😉
Леле ква съм Червена Шапчица... станаха вече ТРИ недраснати чертички , много съм завеян... :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Месец май най-после свърши , момци! :D 8)

Ама ми падна камък от сърцето , представа си нямате-щото много жабета се изручаха по Анжуйско... :?

Изображение


22 май - китна рекичка от характерния за тук тип : нула течение , практически никаква риба , измъчен , изкецан риболов. Французите не са станали специалисти в този риболов , понеже го обичат - просто се нагаждат към условията , които имат - "имаш крава , пиеш мляко" :roll:

Аз горе-долу съм в час (така си мислех...) , затова съм монтирал линии от 0.5 , 0.7 , и близалка от 0.8 грама , независимо от дълбочината от почти 5 метра. Приготвил съм тъмна , бедна храна, с много малко жива стръв , и стратегията ми е да ловя на дъното в нaчалото - риболовът обикновено умира след първия час , ако не и по-рано , след което ще опитам да хвана някоя червеноперка или уклей на повърхността ( съответната линия е монтирана ) , и ако нищо не даде резултат , имам две шепи рибна храна , която ще къпирам малко по-надолу "по-течението" , в опит да гепя някой от обитаващите реката линове.

Имам късмет ( условно... ) , понеже съм се паднал до Антони Габорио , много силен състезател , който познава реката до най-малката подробност. Антони е монтирал линии - нали ви казах колко е дълбоко ? :wink: - от 0.1 , 0.2 , 0.3 и 0.4 грама!!! :shock: :shock:

Стартираме. Светкавично ми става ясно що Батко е монтирал такива грамажи - с 0.5 грама не мога да изтичам изобщо , седи като забита . Минават десетина минути , нямам грам кълване , Антони е скрит зад някакво дървета , обаче се вижда че вади някакви риби. Не са дребни - ще станат дребни след година-две , като пораснат. :mrgreen:

Как го прави? Ми аз откъде да знам...Мята малки топчици храна с доста Литу , които се разбиват на самата повърхност , обаче си лови с дългия топ-сет и с линията за дълбока вода... :roll:

Аз до този момент имам една бабушка като малкия ми пръст , докато вдигах плувката нагоре , не знам на каква дълбочина беше клъвнала...През цялото време стрелям бял червей с прашката , ама по две ларви на прашка , с идеята да събера уклей или червеноперка - да отбележа че е облачно , и леко ръми . Гепвам топ-сета с леката плувка , тука дълбочината е един метър , и на секундата гепвам червеноперка , ама доста по-едра от бабите на Антони!
8)
Дотам - втора не успявам да хвана , слизам дoлу пак , опитвам да ловя на 20 , 30 , и дсаже 50 см над дъното. Нищо. Вдигам горе , хващам втора червеноперка , последвана от един едър уклей , после облаците се разкарват , дъждеца спира , блесва слънце , и всякаква активност на ппвърхността се прекратява. :evil:

Така стигаме до паузата. Антони имал... 40 риби ... :shock: :shock: :shock: :shock:
Аз имам пет :oops: , и до такава степен нищо не ми е ясно , че сума ти ухилени специалисти се събират да ми дават акъл , Госпд здраве да им дава ... :mrgreen:

По това време , драги зрители , на тази река , и за този размер и вид риба , се ловяло на метър и половина над дъното! С подобаващата храна , която да се разпада на нужната дълбочина. Поводи 0.06 , куки 22 и надолу , дропери 11-ти номер , линии от 0.2 грама....Аз такива неща не употребявам 8) , и понеже само минавам оттук - месецът ще свърши рано или късно! , кимам с глава , и потривам ръце - ей -сега като свърши почивката , ще видим ние тая работа!
Ми , видяхме я. :roll:
Не ще.
Аз съм сменил линиите , удължил съм една от 0.3 , няма бе! В тоя момент Антони минава зад мен - тръгнал е да обикаля сектора , и ми съобщава че рибата е изчезнала , и че не е хванал нищо...

Аз се спускам пак на дъното , където хващам едно сомче , и една баба , и приключвам със 7 риби. Антони тегли 520 грама , с 40 броя. Моите 7 тежат 260 :wink: ..."стига ми тая награда" , щото се класирам 28-и от 30 човека. Намирам празно място в другия крачол , и се приготвям психологически за следващото състезание - от все същия тип , вие кво си мислите... :twisted:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Четвъртък , 26 май - тука беше празник , прекрасен повод да продължим с нашето житие и страдание , нов турнир на все същия тип водоем - сънена рекичка без грам течение...

Изображение

Аз тегля възможно най-скапаното място в сектора , и със сигурност едно от най-убитите по цялата река : лунен пейзаж , дънното е покрито с огромни камъни , като един от тях не ми позволява да изтичам повече от метър... :evil:

Най-тежката линия е 0.80 , с нея ще задържам като с близалка - всичко друго е доста по-леко , дълбочината е два метра , храната е основно глина , с малко пинки и кастер.

Изображение

Изображение


Стартираме , и в първите десет минути имам три кълванета , като хващам две баби - аха да си помисля че може и да яде Асан баница , и кълването се отсича. Опитвам на повърхността , опитвам да стържа по дъното , опитвам да лежа...Докато съседът отдясно , който има чисто дъно , успява да хване два-три читави скимъра , аз виждам как до края на сутрешното полувреме няма да хвана нищо , вкарвам две топки глина с кълцан торен , и лягам на дъното с яка линия ( побвод 0.14) , и торен на куката. И...ми кълве! 8) :twisted:
Кухия ластик бавно се показва от върха...един метър...два...рибата се държи странно , не знам какво може да бъде , и в следващия момент на повърхността излиза дърта змиорка , поне 70 сантиметра , и сигурно тежеше над кило. И не се зачита... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Свирят края , за следобедния манш решавам да заложа ва банк на едрото , в тези камънаци може да се завърти някой млад сом , сменям един ластик с най-якия който имам , повод 0.16 , яка кука , две тлъсти парчета торен червей , и изкарвам целия следобеден манш в търпеливо чакане ( комшиите също не хващат практически нищо). Резултатът е един слънчак , и тегля 190 грама. :mrgreen: :mrgreen:

37 и от 40 човека - упорито не разбирам как някой все успява да се класира зад мен? Ми боднете някаква стръв на тая кука бе , деа.... :lol: :lol:

Докато пийваме по една следсъстезателна бира , и обсъждаме кое и как , аз провеждам бърз и съсредоточен разговор с моя авер Кристоф , който е бил на състезание в неделя , докато аз се правех на идиот на рекичката с неоновите баби. :oops: :oops:

Ловил е на интересн водоем , на мач , и е спечелил с 15 кила. :shock: :tup:
Имам въпроси , щото точно там е следващата битка - и в събота , преди микробабите , намерих време да си спретна една тренировчица на терена , вие кво си мислите... :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Изображение

Те на този прекрасен канал щяхме "да се бориме , и със саби да се колиме" , на 29 маи. Така че в събота , на 21-ви , аз се промъкнах незабелязан от противника 8) , и седнах да уточнявам има ли мегдан тук за мачов риболов .

Операцията започна с опит да си спомня как се ползваше слайдер , и това , което си спомних , ама веднага , беше колко проклета и отвратителна може да бъде тая тапа :evil: :evil: :evil: , като реши да ти къса нервите....баси , как е възможно да го метнеш десет пъти без да се оплете нито веднъж , и след това , със същата пръчка , на същата дистанция , и в същите условия , пет пъти от пет да го вадиш на топка?!? :x :x
В един момент се хванах на мисълта че ей-сега ще го сваля от линията , ще се кача горе на асфалта , и ЩЕ СКАЧАМ С ДВАТА КРАКА върху шибания поплавък , докато го превърна в двуизмерно тяло , деа!!!! :evil: :evil: :mrgreen:

..."О , неразумний юроде" - поради що се мъчиш като грешен дявол , като е дълбоко има-няма три метра , и имаш утежнени подвижни ваглери? :roll:
С богоугодния италиански монтаж все едно бях умрял и бях кацнал право в Рая - тва нещо не се оплиташе въобще , летеше както трябва , и животът беше песен... 8)

До този момент , покрай мъките със слайдера , все пак бях забърсал една платика:


Изображение

Вярно че до първото кълване мина един час... С новата плувка хванах още една , като чаках повече от половин час да ми клъвне:


Изображение


Имаше и фитки , щото се беше извил страховит вятър , и сега стигнах до 18 грамов ваглер , с бая олово подпряно на дюшемето , за да може криво-ляво да се задържи линията на петното.

Силно се усъмних , дали яркожълтата ми храна беше правилната за терена - и понеже имах нов фидер за тестване , и с него лових по-навътре , остана висящ въпросът дали с фидера ми кълвеше повече (по едно време , после спря) , заради фидерната презентация , или зааради десетината метра разлика в дистанцията?

Точно тези въпроси имах да обсъдя с Кристоф , който в неделя , след моята тренировка , беше попаднал на ден без всякакъв вятър , и както казах , беше убил рибата. 34 метра , каза специалистът. И даже му се стори странно че аз съм хванал риба на 24. И жълтата храна , точно както си мислех , е била голяма грешка....
И така , след този дълъг но необходим увод , стигаме до състезателния ден , в който от сутринта вече духа - после се засили значително , и над главата ми разни клони сериозно затрудняваха мятането. По тази причина , реших да ловя на 28 метра.

Изображение

Изображение


Имам специалисти отляво , и особено - отдясно , където седи Джереми , млад , много силен състезател , бил е в младежкия отбор на Франция , и на такива турнири от местно ниво , обикновено минава през конкуренцията като главния герой в екшън от 80-те 8) - не му свършват патроните никога , никой не може да го уцели , сещате се... :D

Турнира е мач и щека. :wink:


Изображение

Аха. След анализ на ситуацията - вчера е игран отборен турнир , със среден улов 2-3 кила , аз реших че няма да сменям техниката на всеки десет минути , и че ще заложа докрай само на мача. Стартирам с 40 топки , ще дохранвам само с глина с кълцан торен.

Изображение


На десетата минута бодвам ситен скимър , Жан Клод отляво е капо , Джереми е още капо. Аз хващам втори скимър. Сигурно няма и сто грама , ама вече съм с две риби напред. Минава известно време , и забивам дърта платика - всичко върви по план , деа! 8)

Джереми гепва мача , и след малко и той хваща едра платика , последвана от скимър от 300-400 грама. От своя страна , Жан Клод прави серия от дребна риба на щеката. Джереми редува щека с мач (точно това , което аз исках да избегна) , не намира нито на близо , нито надалеч , Аз имам няколко кълванета преди паузата , откача ми се една дребна риба току пред кепа , и свирят край на първото полувреме.

Имам повече риба от комшиите - не е за вярване просто! , хапваме , обсъждаме , Джереми лови с някакви странни пръчки , които се оказват тояги за бомбарда - обяснява ми че параболичните мачове в условията на вятър и течение засичат рибата много зле (оттам ми идват фитките , значи...) , и след един час сме готови да продължим.

Да , ама рибата сега я няма....Минава половин час , докато извадя вердеваса сдъвкан , и оттам се почва стрaхотно надлъгване , с гадината , която ми яде стръвта , разбих се играя с дълбочината , с дропери нагоре-надолу - не мога да го хвана , добичето проклето и това е! :evil:
В това време Жан Клод напипва скимъра на щеката , и влиза в сериозен ритъм. Джерeми , от своя страна , хваща едра платика на щеката , прави дълга пауза , минава на мача , хваща едра риба и на него , и се връща на щеката...Моите топки глина с торен не докарват риба на петното , и общо взето съм капо почти докрая... и половин час преди края ми идва наум много логичен въпрос: като храниш с кълцан торен , що се мъчиш да ловиш на вердевас? :?

Бодвам две пaрчета торен , лягам с целия повод , след две минути ми кълве , и вадя сомче. Презамятам , пак ми кълве , правя фитка , и до края нямам кълване. Мисля че след първия половин час без риба , или след третото вадене на сдъвкания вердевас , трябваше да легна с червея и да заложа на едрото , ама... :roll:

Жан Kлод има 5 кила , Джереми и той е там някъде... А тегля 1.750 , и съм 29 от 36 човека. Май се обявява за приключен! Уффффффффффф!!!!!!!!!
:D :D :D :D :D :D

Сега започва сезонът на истинския риболов. Значи ли това че ще прибираме пликове по всички джобове , и ще теглим чертички на дръжката на фидера слeд всяко състезание? Едва ли... :wink:

Затова пък поне риба ще видим , и да се класира човек предпоследен в сектора с осем кила , да речем , ми се струва къде по-достойно представяне - С осeм кила? - и на последно място съм навит , кажете къде да подпиша... :mrgreen:

ПъСъ - прибрал съм багажа , и отивам за бира под шатрата , когато забелязвам Кристоф , който събира един куп мачове , докато си приказва с няколкко човека. "Кво направи" , питам -

"25 кила" , отвръща скромно нашиО човек...

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Мда... ако до този момент имаше съмнения в нуждата да се изтупа праха от мача , вече няма... :twisted:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

И така , дойде време да драсна няколко рeда , че ще се съберат толкова състезания , че няма да имам шанс да ги опиша... :)
Рафаел организира нов , голям турнир по двойки , на водоем , който ми е слабо познат , и който досега ми се струваше по-пригоден за щека , отколкото за фидер.

Изображение

Имаме сериозни конкуренти - Лоран Морис на най-дашната тапа , опитен , много добър щекар. В нашия край , на тапата са Марсел и Бернар Тулон - стари , опитни , компетнтни плувкаджии.
Не виждам никакъв шанс аз да бия Бернар на щека ( не страдам от излишна самонадеяност) , така че аз монтирам само фидери.

Фабрис не знае що е страх:

Изображение


Почваме - аз на фидер , на дистанцията от 25 метра , която ми е препоръчал Фабрис. Той почва на щека. Трийсет секунди след старта Бернар вади първата баба на щека , Мaрсел вади втора , комшиите отляв същo вадят първата риба. Фабрис прави фитка на щеката , аз правя фитка на фидера , вадя баба , Фабрис вади баба на щеката.

Оттам - на щеката нещата не вървят. На фидера правя скимър , последван от втори , ама от 400 грама - 40 минути след старта имам 5 риби , от които две са едри , и предлагам на Фaбрис да мине на моята дистанция , независимо от факта , че рибата започва да се държи странно... :roll:

Един час след старта - къси , неохотни кълванета. Стигнах до повод 0.10 (!!!) , без резултат , Фaбрис има две-три дребни риби , петното видимо умира. Имам 6 риби , от които три - едри , обаче вече не ми кълве. Така минават 20 минути , без да видм кълване. Двайсет и пет минути. Трийсет , двамата... :evil:
В това време...Хюстън!!! Имаме проблем , Хюстън!!! :shock: :shock: :shock: - Бернар и Марсел сега вадят риба след риба , Бернар - на щека - и някои риби ги кепчосва , Мaрсел е минал на фидер , и рибата му е видимо по-едра!

Отляво нещата не са по-розови. Двамата ни съседи са за.бали щеките , и сега работят с фидерите енергично и делово - ама не толкова колкото техните съседи отляво - Големия Бенджо и Жаки да Силва - 8) , които вече са влезли в страшен ритъм...

Баси , ако в тоя момент някой ми беше предложил едно...6-то място в сектора , подписвах на минутата , честно! :oops: :oops:

От началото на мача са минали един час и трийсет минути , когато ставам , вадя от калъфа ЕДИНСТВЕНИЯ по-дълъг фидер ( от пет , които нося) , отмервам на колците 48 метра , на водоем , където всички в хор ме убеждаваха че се лови на 25-30 максимум...Пет бързи кошници , стръв на куката , на третата минута ми кълве , и вадя ситен скимър. Баба. Втори скимър....

Докато Фабрис все още чака нещо да се случи на 25 метра , моето петно започва да оживява с всеки изминал момент , като сега рибата започва да наедрява...След няколко едри скимъра -някои са почти платики , ми се откачва риба. Вaдя още една-две , и ПАК ми се откачва едра риба! :evil: :evil: :evil: :evil:

(следва коментар на испански... :mrgreen: ) Сменям куката , с тънка , но голяма такава , за да мога да бодна грозд вердевас. Куката се оказва голяма , но тънка - засичам и сега куката...се чупи?!?

&!!!§%^$£§§§!!!



Крайно време е да се мине на повод 0.14 , рибата вече кълве както се искаше от нея , и сега минавам на Kamasan X-Strong 11-ти номер - ела да се откачиш от това , кучко проклета! :twisted:

Сега влизам в сериозен ритъм , докато Фабрис , който не е нито тъп , нито неопитен , нито си е падал на главата като малък , минава на 35 метра , и няколко метра встрани , така че моите риби да не минават през неговото петно - и сега и на него почва да му кълве. Рибата му е по-дребна ( има и едри , разбира се) , но му кълве. И на него не му се откачват - директно му късат (два пъти!) , повод 0.16...

:mrgreen:


Междувременно , Бернар и Марсел са загубили ритъм тотално , по едно време Бернар ...вади фидер??? :lol: , отляво вероятно ще ни бият , Жаки и Бенджо не спират , обаче вече не вярвам дa сме чак толкова зле.

Идва кантара , с новината че на лявата тапа Лоран е настоявал до дупка на щеката (тва е проблема да си много добър с една техника - че си готов да настояваш на нея , , когато не трябва :wink: ) , и са потънали здраво. До Жaки и Бeнджо няма резултат от над десет кила , те вадят 17 ... :roll:
С колко са ни били съседите отляво?... теглят 13 кила , аз имам 26 риби на брояча , от които поне половината са едри...хммм? :wink:

Първи тегли Фабрис:

Изображение


5.400 8)

Аз вадя живарника , теглят ме на два пъти , и стигаме...


малко над 16 кила...

:wink: :)



Бернар и Марсел теглят 9 кила , и ние сме ...ВТОРИ?!? :shock: :lol: :lol:

"Иван" - пита Фабрис - "да пазя ли храната за утре , или ще правим друга?" , и тук на мен ми отвисва ченето....ма може ли вярно да сме толкова тъпи? :oops: :oops: :oops:

Фабрис беше ловил целия манш с храната , която беше забъркал за щеката! И аз си мислех че по-дребната му риба се дължеше на дистанцията... :mrgreen:

Хвърляй я , братО...утре ще ловим и двамата с моята , щото мое съм тъп , ама кви храни бъркам , бедна ти е фантазията... 8) :twisted:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

"Настане вечер , месец изгрее..." - и всичкото личен състав се е събрало в ресторанта , и усърдно обсъжда отминалия ден , кой къде е ловил , как , какво е хванал , докато попива освежителни течности. Освежителни в момента , утре сутринта ще видим :lol: ...
И разбира се , на всеки пет минути се разглежда внимателно временното класиране:


Изображение

Аха. Ние сме ЧЕТВЪРТИ , майна! :shock: 8)

Даже ехидната усмивка на Жаки да Силва - " винаги ще си спомняте този ден като деня , в който за малко да хванете капитан Джак "да Силва" Спароу!" :lol: , не може да ми развали настроението. И за утре знаем дистанциите , стратегията , храната...и съседите. Щото сме се паднали до Бенджо и Жаки... :roll:

Утре.

Изображение


Духа силен насрещно-страничен вятър , аз решавам да скъся дстанцията до 44 метра , и се чудя къде да се ритна , щото тъпо нямам фидери за тези условия. Като си помисля какъв арсенал седи в къщи , и ми иде да си изскубя брадата. :evil: :oops:
Фабрис ми дава един фидер , и шепа кошници (щото и кутията с тежките хранилки не съм взел...ТУРИСТ!!!ТУРИИИИИИСТ!!!! :mrgreen: )

Изображение


Тука има един момент... Ние сме в най-дълбокия сектор. В дълбоката част на дълбокия сектор.
Жаки и Бенджо са на мнение , че няма нужда да се лови толкова навътре. Ние решаваме да се придържаме към предварителната стратегия...

Старт. Аз мятам , и спървото мятане вадя скимър от 400 грама. Ей-сега ще видите вие!!! :twisted:
Фабрис тръгва да презамята , и открива че на куката виси ситнo сомче... :roll:

Жаки вади първата риба.


Аз отбелязвам плахо чукване , засичам и вадя сомче... :|
Бенджо бърка с кепа.

Фабрис вади сомче. Съседите oтдясно вадят риба на щеката , Жаки и Бенджо вадят риба. Фабрис вади сомче. Аз вадя сомче... :?

Ей!! Кво става тука бе? От стартa са минали двайсет минути , и ние вадим само сомчета! И всичко друго е търгнало да вади риба като за световно...Правим кратка консултация , и няма триста варианта - само ние ловим далеч. Само ние вадим сомчета. :x
Фабрис става , и отмерва нова дистанция. ЪЪЪЪ? 18 метра? :o
Ти сигурен ли си? Фабрис мята , и след две кошници вади първата риба. Хммм...

Минавам на късата дистанция (сега имам фидери бол) , почваме да ловим...уж. Рибата ни е по-дребна от тази на съседите. И ритъма не е същия. И затихва...Минава още половин час , и петното тръгва да умира , докато другите си ловят та пушек се вдига... "Фабрис" , не издържам аз - "май ловим прекалено на близо?"

Фабрис става , и отмерва 25 метра. За момента , аз оставам на 18-те , докато на новото петно се събере риба. И тя се събира! :twisted: Фабрис почва да хваща скимър , включително и доста едър ( има и платики от кило и канче) . Едновременно с това , сега и на мен почва да ми кълве- все едно рибата не искаше да ловим двамата на едно петно.

Фабрис засилва ритъма. И размера на рибите. Сега идва момента аз да реша какво да правя... имам опцията да мина на неговата дистанция - при което , или уловът ни се удвоява , или му съсипвам петното :roll:

Или го оставям да лови , и сe опитвам да направя максимума от моето петно... Решавам да не преча на ортака , който вади риба след риба , и cе съсредоточавам върху моята дистанция , на която има повече риба , отколкото хващам. За разлика от Фабрис , който намира една работеща стърв , и лови само на нея , аз не спирам да въртя какви ли не комбинации , с идеята да намеря "нещо по-добро" , и вероятно само губя време... :oops:
Все пак , хващам и няколко много едри риби , имам и куп дребосък ( Фабрис практически няма дребна риба)

Работата oтива към края си , и на мен не ми дойде на ума , че имахме и трeта опция - в последните 15 минути , когато вече нямаше време да се съсипе петното , да мина на дистанцията на Фабрис , за да подсилим общия улов с една-две риби...ама за такива сметки трябва дълбоко познаване на водоема , и повече опит в такива операции от нашия...

и така , Себ и Винсент на тапата имат 24 кила , Жаки и Бенджо разцепват всичко живо с 32 кила , и ние с бай Фабрис...


Изображение

....23 кила? Баси... не е честно. :( Всъщност , честно е :) - то не може хем да си балък и да губиш един час да откриеш правилната дистанция , хем да се класираш втори. Щото точно тва ни изяде днешното кило разликa - второто място. (За протокола , аз имам 9 кила , Фабрис - 14)

С 5 точки сме ПЕТИ в крайното класиране от 26 отбора. Можехме да бъдем трети , ама не се оплаквам - щото на Жаки и Бeнджо не им стигна кило и нещо да са първи на стълбицата... :?



Малко следсъстезателни размишления на глас...как предпочитате , бутиката наполовина пълна , или наполовина празна? :wink:

Наполовина празна : ние сме тотални некадърници , с по две леви ръце , растящи директно от г.за , и грам мозък , ама за двамата общо. :oops: :oops:
Айде - грешната дистанция в събота може да се прости - на този водоем винаги се лови на късо. Добре , даже и откачените риби можем да ги подминем - и другите отбори имаха откачени риби. Ама тъпата грешка с храната , тва е като да станеш , да отидеш при съседите , и любезно да ги помолиш да те ритнат в та.аците , деа! :evil: :oops:
Тва кило разлика до първото място можехме да го хванем без всякакво услие ...

В неделя? Грешна дистанция , "поправена" с друга , още по-грешна... И после , вероятно трябваше да ловим с Фабрис на една дистанция...едно кило , баси... :oops: :?


Бутиката е наполовина пълна! 8) - независимо от незначителни грешки :mrgreen: , ние успуяхме да коригираме навреме , и да се измъкнем - и двата дни , от дълбоки ла.на , като крайния резултат , и двата дни , беше много добър , предвид тегавия старт. 8)


Истината - вероятно някъде по средата... :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от ivelin66 »

Води си записки кое ,как и къде и съм сигурен че след малко време ще ги тупкаш
Team Milo - feel the difference
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

ivelin66 написа: Чет Юни 23, 2022 10:39 Води си записки кое ,как и къде и съм сигурен че след малко време ще ги тупкаш
А бе аз си водя. Ама и те си водят... :wink:

Междувременно...

Минат се -неминат пет дена , и пак се задава тежък уикенд. 8)
Още не са ми зараснали раните от изпохапаните лакти , и трябва да се стягам за Департаменталното първенство на нашия вилает. За този турнир , който се провежда всяка година, вече съм писал - състезание от което не зависи нищо , и макар че нивото е високо , се събират десетина души за купона...

Аааа! -този път , не! Федерацията е тръгнала да променя какво ли не , и сега Департаменталното първенство е задължителен етап ако искаш да се класираш за Регионалното първенство , на което досега се отиваше с просто записване. И затова , сега сме 18 човека , готови за кървава битка. :twisted:

Изображение


Аха. Реката е Сарт , ивицата , където се лови на 60+ , и където последното ми състезание завърши с над 26 кила риба. Турнира е организиран от Кашалотите , които ловят тук редовно , познават ивицата педя по педя , а рибите - поименно. За регионалното се класират първите 6. От 18-те участника , 6 са Кашалоти... нали се сещате ква им е идеята? :lol:
Искате да ходите на Регионално без мен , а? ...пилците се броят наесен , тарикати такива :evil: :mrgreen:


Изображение

Монтира се тежка артилерия , отмерват се 64 метра , оглежда се терена: отляво имам Пол. Пол е пич от моя клуб , силен , компетентен плувкаджия. И начинаеш фидерист , който има много да учи. На този терен многото се умножава по...много. :wink:

Докато разпъваме панаира , Пол идва , и с разтревожен вид ме пита дали за тук ще му трябва вердевас , щото не бил поръчал. :roll:
Ми , кво да ти кажа. Ако кълве както трябва , няма да ти трябва. Ако случим на кофти ден... :lol: - бъркам в хладилнатa чанта и му давам половината от моя , имам в излишък. Не обръщам внимание на горещите му благодарности , щото имам страшен проблем... :cry: :oops:


Изображение

..забравил съм в къщо станичните масички! :evil: :evil: :evil: :evil:

Предстои ми пет часа мъка и риск да обърна всичката стpъв и храна на земята , направо се видях в чудо , докато Пол пак идва да ме пита нещо , и му обяснявам на кви пачи яйца съм се насадил...тук нашия сладур разцъфва в широка усмивка и търчи към колата си - имал ненужна масичка!!! :tup:

Изображение

...сега е мой ред за горещи благодарности , нали се сещате...

Отдясно обаче седи Лоран , който не е начинаещ , ама хич. И е президент на Кашалотите...
На тапата седи Малкия Бенджо , млад и нахъсан състезател , пак от организаторите. Жаки , Ерик , румънеца , и разни други главорези са в другия сектор.

Стартираме. Пол лови на 50 метра - не е в свои води на 60 + , простено му е. Лоран...Лоран лови на 50? :o Що бе? На 50 метра било по-дълбоко , твърди Лоран. Аааа. По-дълбоко , демек. И? :roll:

Моето мнение , тва е че Моисей е свалил от върха на оная планина , на глинена плочка , написана с клинопис , 11-та Божа заповед , гласяща "На река Сарт ще ловиш на 64 метра!" :wink: , обаче не е стигнала до нас...ама кой съм аз да спoря с Лоран...

След десетина минути имам първо кълване , и кепчосвам първи скимър. От около 300 грама , което за тази ивица е микроскопична , безгръбначна форма на живот. И после вадя втори. И трети. Четвъртата риба се откачвa на петното , и го убива за 40 минути... :x

Пол има една риба , Лоран има една риба. Аз , след тези 40 минути , имам някакви къси почуквания , които не водят до нищо. До този момент вече съм стоплил , че тука няма да се състои характерният за тази ивица риболов. Сменил съм поводите от 0.16 на 0.14 , куките са минали от 10-ти номер , на 14-ти , и сега удължавам повода с още 50 см. Решавам да изчакам кълването десет минути , като за целта сменям вердеваса с торен червей - резултат - четвърти скимър , последван от истинска платика:


Изображение

Снимката е характерна за мен , тоест - калпава и некадърна :oops: - рибата е около двете кила.

С торния червей хващам един-два скимъра , и после почват пак досадните къси почуквания. Минавам на чист вердевас , с това хващам още една-две риби , и когато свирят сигнала за 5 минути до края , засичам риба от около кило.

Задава се кантара. Знам че отдясно нямам нищо - Лоран има ДВЕ риби (!!!) , Бенджо на тапата нямаше нищо два часа преди края ...отляво? Отляво няма никакъв сериозен резултат , най-добрият е с малко над 5 кила.

Изображение


6.560 ! (11риби )

Айде чертичка 8) ...Ъ? Я пак?!? :shock: :shock: :shock: - малкия Бенджо вади ...над 14 кила????
Човека бил капо час и половина. Два часа преди края имал ДВЕ риби. И оттам , рибата внезапно го налазила , само за последния час хванал пет платики от по две кила.... е , срещу такива съдействия от страна на Провидението , аз съм безсилен , и се налага да се задоволя с второ място в сектора . :mrgreen:
Като се има предвид че вероятно 7-8 точки общо ще са достатъчни за класиране , мисля да спя спокойно... :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Неделя.

След вчерашния пек - в 18 ч. беше още 41°С :shock: :shock: , осъмваме с температура от 17 градуса , а на реката - свеж ветрец. Сега разни хора почват да се почестват замислено , и да си задават въпроса "аз на колко метра ще мога да ловя всъщност?" :lol:

Изображение

Аз не пипам вчерашната дистанция , отивам да дам акъл и малко кошници на Пол , който няма кошници над 50 грама - :o , и междувременно констатирам с изненада че сме същите хора от вчерашния тираж , само сме сменили сектора.

Изображение


Стартираме , и след няколко минути хващам първия скимър. Все от вчерашния калибър. После хващам втори , а трeтият е от 700-800 грама. Всичко работи! Дистанцията , храната , монтажите! 8)
След това , следва късо чукване , без резултат. След значително по-дълга пауза - второ. Удължавам повода до над метър и педесет. Още по-дълга пауза. Чук! - и с това риболовът приключи. Аз удължавам подвода до почти два метра. Минавам на повод 0.12 ( вчера Лоран е имал три късания с такъв повод , и смята че съм ловил дребна риба , понеже едрата не е искала да кълве на грубите ми монтажи (а е била на петното). Може , казах си аз - ама аз имам 11 риби , а ти-две. :twisted: Нищо не казах , разбира се - щеше да е излишна жестокост и чисто злобеене 8) .)

Е , този номер с нищо не помогна. Опитах да добавя жълт Трасикс , и по едно време се хващам на мисълта че не съм видял кълване от... Два часа вече? :? :roll:
Пол има една риба. Отляво комшията има една от две кила. На 50 метра , ако не и по-близо. Очевидно рибата не е на моята дистанция , решавам аз , отмервам ...36 метра , строго нареждам на Пол да не е посмял да ми се присмее :mrgreen: , и мятам. Нищо. Двайсет минути. Пак нищо. Не е от дистанцията , значи , нито от повода и куката. Отляво чичката вади втора едра риба... :roll:

Остава по-малко от един час до края , когато ми идва смразяваща мисъл...ами ако? ... :?:
Гребвам шепа захранка и я хвърлям пред мен...


Изображение


Мда... не е особено дискретна , да речеш. :wink:
Бистра вода , неохотно кълвяща риба? ...пренавивам мислено лентата , и си представям следната картина : в началото с първите кошници събирам малко риби. С всяка следваща кошница , жълтото петно на дъното става все по-ярко , наситено и концентрирано , докато рибата тотално си бие камшика...
Тоест , аз бях изкарал 4 часа да си убивам петното...и СЕГА кво правим ? Остават 45 минути , когато аз вече съм убеден че храната ми е в корена на проблема...да тръгна да правя нова...закога? Каква ? :roll:

Гепвам шепа Тер дьо Сом , не без съмнение , щото и тя е светла на цвят , мятам я във водата...жълт облак , който потъва към дъното и...ИЗЧЕЗВА. :)
Безследно , като улики срещу виcш държавен чиновник. Аха. Мъти , докато потъва , доставя живата стръв долу , и изчезва? Хм. Отмервам още 6 метра , кълцам малко торен , мятам. Пет минути , и върхът трепва - засичам , и кепчосвам баба от около 300 грама. Случайност? Съвпадение? Презамятам , докато се чудя къде ще ме спуснат ...ъъъъ ...седем точки? Осем? :oops: :oops:
Дaли въобще ще бия някой , освен Пол? Много се съмнявам. Тука се задава рънъра. Обменям инфо , и научавам че:

-в левия край на сектора , двете крайни места вадят риба
-после има един-два неясни резултата
-комшията ми отляво , разбира се ще ме бие.

-ОБАЧЕ! - Лоран е ...ОЩЕ КАПО?!? :shock: :shock: :shock:
-Бенджо на тапата (копеленцето ПАК е тапа!) ...има ЕДНА риба? :lol: :lol:

"Споко" -ми се ухилва рънъра - " имаш още 15 минути , можеш да хванеш още една риба"
Да бе , сигурно , хабер си нямаш ти как се е разкълвала..остават девет минути обаче , и пак ми кълве! И този път е хибрид от 600 грама... възможно ли е това с глината да беше наистина правилната игра? И да имаше риболов през целия ден? Не знам... :roll:

Идва кантара. Тапата вляво има 9 кила. После има още един добър резултат , после има един образ със ...15 грама? (как ги правите тези работи бе?) , после -кило и седемстотин , комшията отляво освен двете едри платики , имал и три дребни , и тегли над 4 кила. Аз имам две кила и шестстотин , Пол има една риба , Лоран е още капо , Бенджо е с една риба. Аз съм четвърти в сектора , и четвърти в крайното класиранe :D
(Жаки е първи с две точки общо , баси машината).

Ще се видим на Регионалното , тарикатчета такива. 8)

_________________
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от ivelin66 »

Ванка аре ве.Няма ли да те видим на някое Световно клубно по фидер?Френските плувки в момента се пържат яко в Коруче на р.Сорая,че и са къде на опашката в класирането
Team Milo - feel the difference
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

ivelin66 написа: Нед Юни 26, 2022 12:04 Ванка аре ве.Няма ли да те видим на някое Световно клубно по фидер?
Не ми се вярва :)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Кво става бе , живи ли сте? :11:
Аз се хващам , че имам проблемите на петролен шейх - дето не може да харчи парите със скоростта , с която ги изкарва , и като си погледне банковата сметка , му идва да си изяде тюрбана. :lol: :lol:
Аз пък имам до края на тази седмица още две състезания , а вече са се събрали четири , за които не съм намерил време да напиша нищо...влизам им в положението на шейховете , и тяхната не е лесна. :roll:
Те обаче , cтиснали зъби , стоически понасят всичко , с което ги засипва Съдбата 8) - а аз май е време да захапя молива...



26 юни.

Мачово състезание , за което хем няма какво толкова да се пише , хем бележи "преди" и "след" в някои работи :wink:

Значи , имаме мач и щека . И фуил. Ама тва е за разни аматьори , дето ловят дребосък. Аз съм тръгнал за едра риба 8)
( Триъгълна шапка. Гордо изпъчен , с поглед взрян в хоризонта. Четири пръста на лявата ръка пъхнати между копчетата на мундира на височината на гърдите. Велик! :mrgreen: ) - така че нося само мач , и залагам на торния червей , и сериозна храна за едра риба.

Стартираме , имам редки кълванета , откачат ми се два скимъра , имам няколко фитки със слайдера , и приключвам сутришното полувреме с три риби , едната от които е платика от 1.800. С това съм между първите трима в сектора , и перспективите са добри.

Следобяд....Упс! Рибата е изчезнала безследно , не ми кълве ИЗОБЩО :o , и сега рибата влиза - ама по целия сектор , на дистанцията на щеките. Абсолютно всички впоследствие споделиха , че рибата им е влязла на щеките , и че следобяд на мача само са загубили време. Класирам се 6 - ти в сектора , и 19-ти от 32 , като петият ме бие с 50 грама... и ТАКА!!! И така , мосю Бонапарт: на следващото такова състезание не се правиш на велик , ами поръчваш фуил. :evil:
А? И за щеката сам ще се сетиш , тъпо парче такова... :oops: :oops:

Обаче най-интересният момент , тва беше мача...имаx няколко фитки , и впоследствие в разговор с Нико (4-ти в сектора) , и Родолф , тоя дето ме бие с 50 грама , и двамата твърдят в един глас , че подвижните монтажи не са им дали грам риба , и че само фиксираните ваглери са работели. Аз честно признавам , че предпочитам подвижните ваглери , и (отскоро) , слайдери , и при три метра дълбочина не ме радва ловенето с фиксиран ваглер , обаче ще се наложи да се поработи в тази посока...Това е , стига толкова - идваше време за сериозни и решителни действия! :twisted:

Идваше време , след цяла година чакане , за състезанието в Бургньоф. Това е водоемът , който " отговор дава и смива срамът ,и на клеветата строшава зъбът" , така да се каже. 8)
Един от много малкото водоеми , където системно и редовно се представям добре. Колко добре? - ми участвал съм в 5 състезания на този водоем , и имам едно 3-то място в сектора , две първи , и два пъти първи в крайното класиране :) .
Имам комбинацията от едър скимър на дистанция , и много сговорчива конкуренция... и този път съм намерил време за една тренировка , и съм в процес на преосмисляне на цялата концепция на риболова на този водоем. До тук всеки път уловът ми е под десетте кила , рекордът , поставен от Фабрис , е 13 кила. И аз започвам да мисля , че не сме разбрали водоема изобщо... :roll:

Тренировката. Събота , 25 май.

Изображение

Исках да изпробвам няколко различни рибни храни , и да сравня как работи метода , в сравнение с класическата кошница - където ще храня с кастери кълцан торен.

Изображение


Правя две петна , на 60 метра , на 15 - 20 метра едно от друго.По пет нормални кошници на всяко , и почвам , по десет минути на петно , като ако имам риба преди този срок , минавам на другото.


Кво се случва? На петното , на което вкарвам жива стръв , видимо се събира повече риба , и кълве повече. Обаче...Кълванетата на метода , макар и по-редки , когато се случват , са НА СЕКУНДАТА! Искам да кажа , методът пада на дъното , и докато поставям пръчката на стойката , върхът вече се сгъва! Не съм виждал такова нещо , усещам че съм на път да напипам нечувана вакса , и сега минавам с метода на петното със живата стръв. Хващам две бързи риби , и кълването се отрязва...Връщам се на живата стръв , хващам няколко риби - кълванетата са на 5-7 минути , мятам метода - две риби през 30 секунди! Почвам да въртя двете техники - три мятания с класическата кошница , за да се вкара стръв на петното , две мятания с метода , които дават две бързи риби. Когато остава един час , рибата влиза на петното сериозно , и сега кълве на метод , ама как само кълве!!! Мисля че за последния час хванах...ами към десет кила бе! :shock: :shock: :shock: Никога не съм мислил че метода може да бъде много по-бърз от класическата кошница ...леле-леле-леле , елате да ви кажа аз на вас... :twisted:


Тегля на отсрещния бряг , пак сме в различни сектори с Фабрис , който също е печелил два пъти крайното , и един или два пъти сектора си. В сектора на Фабрис той е единствения силен играч - в моя имаме Нико , Жан-Клод , Жером .. Аз монтирам трежка аpтилерия , 4 пръчки , две от които - с метод , и решавам да ловя на 64 метра.

Изображение

Изображение

Стартираме , аз съм с рибна храна , смесена с ТТX , жива стърв , и схемата е да ловя само на класическа кошница първия час , и оттам да редувам три мятания на кошницата с едно на метода , и да увеличавам прогресивно метода , докато рибата ми позволи да ловя сам с него. И да направя 30 кила. 8) :lol:


Нещата почват мудно , в края на първия час имам 4 риби , Жером отдясно има една , Мишел отляво има една. И сега внезапно ни връхлита забележителен природен феномен: за изненада на всички , вятърът утихва ( а тук винаги духа яко) , и езерото блесва като огледало :roll:

Изображение


Дълбоко е един метър , и сега рибата започва да кълве адски пипкаво , не ще да чyе за метод , и иска много по-леки кошници. Които се мятат с тези пръчки , които кротко си седят в къщи... :evil:
Аз въртя , по план , кошницата с метода. Сега , хващам с метода , да ви кажа. Обаче чакам кълването по 7-10 минути. То и на класическта кошница не кълве много по-бързо , ама... Сега Жером почва да наваксва загубеното време , аз не мога да намеря работеща схема , имам една серия от няколо риби една след друга , после рибата пак ми се губи , откачат ми се две платики , имам резки , мощни кълванета на метода , без резултат , и в един момент броя три риби на Жером , докато аз хвана една...Спокойно , до края остава още време - като влезе рибата на метода , ще видите вие! :twisted:

Рибата така и не влиза на метода.
Аз въртя двете техники , и се хващам на мисълта , че времето , което прекарвам на метода ( на моменти - без резултат) , за пет часа може да ми изяде главата... :?

Свири се края , и на другия край на сектора Жан-Клод тегли 14 кила. Аз имам 22 риби , оценявам ги на по 700 грама средно , и съм спокоен като Бyда. 8)
Жером тегли малко над 13 кила.. аз вадя живарника , и докато сипвам рибата в кофата , вече знам че нещата са много , ама много зле - със сигурност имам по-малко от Жером... 12 кила и нещо... :o


Мишел тегли 11 и нещо , и аз съм... 3-ти в сектора? ТРЕТИ???? :shock: Аз??? На Бургньоф?!? :x :evil: :shock:
Бaси...как се случи тая работа? Имах риба да бия всичко живо , храна , дистанция ...Пет до десет минути на час с метода...и така , пет часа?
Минаха времената , когато можеше да правиш такива грешки , и пак да си първи , Иване..
Пети в крайното класиране. От 15 човека. :oops: :oops: :oops:

На Бургньоф ...нямам думи. Всъщност , имам. :twisted:
И оттук имам един час път до водоема , на който ще се състезаваме утре - и за един час ще кажа много думи , не се съмнявайте... :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

От Бургньоф до езерото Жоне има един час път. Достатъчно време , за провеждане на дълъг разговор , от тези , в които едната страна мълчи , а другата говори през цялото време - и ми се налoжи да мълча , щото събеседника ми имаше доста неща да ми каже... :twisted:

Най-забавното (интересно защо не ми е смешно...) , това е че трагичното представяне се дължеше на...крайно успешната тренировка. :wink:
Ако не бях тренирал въобще , щях да спечеля турнира...Мина ми през ума да си избия зъбите и да си ги забия в лактите , и после внезапно ми дойде наум че бих могъл да поискам някаква помощ , пенсия някаква като умствено изостанал...е да де - ама ако поискаш помощ , щото си идиот , по параграф 22 , не си идиот и нямаш право на помощ..Пу , деа... :? :mrgreen:

Дали пък няма някакво състезание за най-идиотска грешка ? Е там няма да имам равен! ...ъъъъ...кого си тръгнал да лъжеш , майна? - ще направиш някаква идиотска грешка , и ще се класираш трети... :lol:

Неделя , трети юли.

Изображение


Тегля лявата тапа в сектора , където играхме с Фабрис преди един месец. Теоретично , мястото е читаво , ама много. Сaмо че секторът ми е "Who's who" в департамент 85 - имам Фaбрис , дъртата хиена Яник , малкия Ромео , който вече е започнал да придобива характерната петниста окраска :lol: , Големият , лош Ерик Перо , вчерашния ми съсед Жером... За капак , имам за съсед Седрик , феноменален щекар , и ние имаме най-добрите (теоретично) места за щека...

Аз монтирам фидерите , дистанция 24 метра , и отивам да видя кви ги върши Седрик.... Я ПАК?!? :shock: :shock: :shock:
Нaшия човек е монтирал... ЧЕТИРИ МАЧА??? :o Имал важно мачово състезание , виждате ли - и решил да тренира. Оглеждам монтажите , задавам въпроси , и тука Седрик решава да монтира два фидера ....аааааа! :lol: :lol: :lol:
Цирка си го биваше! :mrgreen:
Той мята , къса кошницата , хвърля фидера настрана , и решава че за днес му стига толкова фидер. Обаче след малко стиска зъби , и го хваща пак... и сега как се вързваше шок-лидер? :roll: :lol:
Решавам да се намеся , вързвам му шока , правя монтаж , давам му вирбел , и чакаме старта.

Изображение


Седрик почва с мача - 30-40 топки , докато аз метна пет кошници , свири се старт , докато аз поставям фидера на стойката , поглеждам наляво - Седрик вади първата риба...

На мен не ми кълве , презамятам , чакам петното да се раздвижи - тапа съм все пак , мама му стара! Седрик вади втора риба. Трета. Червърта :roll: ...тука най-после ми кълве , нещата се раздвижват много бавно , Седрик ме бие поне с пет риби , минава един час докато най-после почва да ми кълве що-годе добре. Тука Седрик хваща фидера - на петното , където , вече казахме , е метнал една кофа топки с прашката. И сега почва да вади риба , ама бая повече от мен!!! :shock:
Ей!!! Ти нали не ловеше на фидер бе? :evil:

"Седрик" , опитвам се да го вразумя аз - " не си губи времето с фидера , да не се изложиш на мачовия турнир другата седмица!" 8)
Копеленцето обаче не ми обръща внимание , и си вади риба с фидера...

Тука аз сипвам щедра доза Terre de Somme в храната , ръсвам и Литу , и тая работа обърна палачинката , ама представа си нямате! :shock: :twisted: Сега почва да ми кълве , рибата наедрява , и тъкмо влизам в някакъв ритъм , свършва сутрешното полувреме. Имам 14 риби , с най-различен размер , не мога да оценя теглото , едва ли повече от 3 кила. Седрик трябва да ме бие с голяма разлика...

Ми... вчера трети на Бургньоф , днес ще ме бие на фидер човек , който не знае откъде се държи фидера...Кво толкова... :| :oops: :oops:


Паузата свършва , мятам , кошницата стига дъното , върхът се сгъва , и кепчосвам първия едър скимър. Презамятам. Втори. Презамятам. Трети... :twisted:
За първите десет минути имам 6 риби. Седрик мига на парцали , аз вадя риба след риба , и сега ме налазва дребна риба в огромни количества. Скъсявам повода , минавам на голяма кука , и после - на още по-голяма (7-и номер...) - много фитки , много нещо , едрите риби ги хващам (обаче няколко едри платики се откачват) , дребосъка ми къса нервите - сгъват ти фидера до средата , и фитка след фитка! Не ми дойде наум да опитам с много по-лека или по-тежка кошница ...

Приключвам мача с 48 риби. Като изключим проблема с фитките , голямата грешка беше късното вкарване на глината и жълтата мътилка. Здраве да е - почваме да теглим от другия край , където е по-плитко , и първите двама-трима имат само баби. Много баби , но само баби. 6-7 кила за Яник и Ромео , оттам почват улови от 8-9 кила , Ерик има над десет , Седриk има към 11 , и аз печеля сектора с малко над 12 кила. :D
А? Дъниш се на свой терен , и печелиш сектора на чужд ? 8) Оказа се че другите два сектора се печелят с 13 и 14 кила съответно...Ама хората не са видели дребна риба , в другия сектор един пич има моите кила с 25 риби...

Плик , чертичка. И след една седмица имахме мачово състезание. Мач и щека. И ще приготвя щеката! :lol: И ще поръчам фуил! 8) И ще монтирам фиксирани ваглери :twisted: И ще коригирам храната! :mrgreen:

...пътят към Ада е застлан с добри намерения... :wink:

_________________
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”