Помощ за монтаж на дъно

Rumbo
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Юли 10, 2022 13:16
Риболов: на дъно и плувка
дал Браво: 1 път

Помощ за монтаж на дъно

Мнение от Rumbo »

Здравейте. Тъй-като съм новак в риболова ще ви бъда благодарен да споделите монтажи за дъно, било то шарански или обикновен. До сега хвърлях няколко пъти на пружина с готови вързани куки, не знам монтажа ми дали е бил правилен но така ми бяха казали. Ще се радвам да ударите едно рамо и да споделите монтажи за дъно. Интересува ме цялостния монтаж след основното влакно.
Аватар
koko_999
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 25, 2020 11:11
Местоположение: Карлово/София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Помощ за монтаж на дъно

Мнение от koko_999 »

Щом имаш достъп до Интернет, що не питаш чичко Гугъл за "риболов на дъно", "bottom fishing rigs", "донные снасти", ...
Rumbo
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Юли 10, 2022 13:16
Риболов: на дъно и плувка
дал Браво: 1 път

Re: Помощ за монтаж на дъно

Мнение от Rumbo »

koko_999 написа: Вто Юли 12, 2022 10:14 Щом имаш достъп до Интернет, що не питаш чичко Гугъл за "риболов на дъно", "bottom fishing rigs", "донные снасти", ...
Може би не съм намерил каквото търся точно, а и всеки ден търся. Реших да се допитам до опитни булгарски рибари. Благодаря за отговора.
Аватар
koko_999
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 25, 2020 11:11
Местоположение: Карлово/София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Помощ за монтаж на дъно

Мнение от koko_999 »

Не си написал какво търсиш, а има доста нюанси - неподвижна или течаща вода, вид риба - дънна или пелагична и така нататък...
Rumbo
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Юли 10, 2022 13:16
Риболов: на дъно и плувка
дал Браво: 1 път

Re: Помощ за монтаж на дъно

Мнение от Rumbo »

Неподвижна вода(Язорвир,Езеро) , шарани , сомове и други дънни риби.
stoik
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 18:44
Риболов: спининг, мач, фидер
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Помощ за монтаж на дъно

Мнение от stoik »

Сложна ситуация, но все пак едно хоби мнение за пружината- на основната линия нанизваш една подвижна пружина, вирбел, който я спира и къс повод с една, една, една кука. Кълването на дънните иби се отчита по върха на въдицата, ако е мек- пружината не оказва влияние тъй като е подвижна.
И така...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”