Проблем с кордата

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
PabLo
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Окт 11, 2017 22:56
дал Браво: 1 път

Проблем с кордата

Мнение от PabLo »

Здравейте колеги,
Имам един малко глупав въпрос, който не мога да си го обясня...
Ловя на плувка с телескопче 3.00м и всеки пък кордата ми се влачи от неизвестно течение, а на авера до мене с подобна въдица кордата му не помръдва..
Смених 3-4 марки и модели корда и все същия проблем... Та защо се получава това и може ли да се отстрани по някакъв начин?
Благодаря предварително !
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: Проблем с кордата

Мнение от outsider »

PabLo написа: Вто Авг 30, 2022 16:31
Имам един малко глупав въпрос, който не мога да си го обясня...
Ловя на плувка с телескопче 3.00м и всеки пък кордата ми се влачи от неизвестно течение, а на авера до мене с подобна въдица кордата му не помръдва..
Понеже не го споменаваш , ще предположа че ловите на една и съща дистанция , и че ловите с еднакво по дебелна влакно. (Ако не е така , отговора на въпроса ти идва оттам)

И двамата ли ловите с един и същи монтаж? Осовено ме интересува грамажът на плувката , и дали твоят приятел не опира дъното с един или повече дропера , докато твоите тежести "висят" над дъното , и няма какво да задържи линията ти на едно място.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
stoik
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 18:44
Риболов: спининг, мач, фидер
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Проблем с кордата

Мнение от stoik »

Като е авер, попитай какво точно му е влакното. Може да е потъващо, 0.14 напр. ?!
И така !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”