" Записки по френските състезания "

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

И така , Зимната Лига отшумя , почивката свърши , и сега вече е време да започне сезона. Къде? Е как бе! - на все същия , познат до болка (ох...)канал...

Изображение

(обърнете внимание на нивото на водата :wink: )

Този път сме направили всичко възможно да намалим мотиките , преди да им стане на трески дръжката от непрестанните удари в дебелата ми глава - за целта , с Нико си спретнахме една тренировка миналата седмица , при което уточнихме че:

а) в началото има прилично течение , докато затворят шлюза - после се лови значително по-леко.Следователно: сега нося здрав фидер и тежки кошници

б) След стихване на течението, риболовът става страшно тънък , и даже 5 грама разлика в теглото на кошницата , както и един номер по-дебел повод , драстично намаляват резултата. Следователно: приготвил съм леки кошници , вързал съм сума ти поводи с 0.10 (имам 21 риби , Нико - 4 ! :twisted: )

в) Рибата реагираше почти единствено на фуил , и кълвеше практически само на вердевас - при положение че дребна риба няма , селекционирането с едра/обемна стърв губи смисъл . Следователно! - аз съм поръчал цялото разрешено количество фуил (рядко нещо за мен) , нямам много торен , имам бял червей и малко кастер. Готов съм за тънък риболов...

Изображение

Всичко това се случи при ясно и тихо време , със сутрешни температури от 2°С . В понеделник осъмнахме с 4° , облаци и силен вятър - че като заваля.....4 дни без пoчивка , с ураганен вятър , и повишаване на термометъра до 12° ...

Събота сутринта...

Стартираме , почва да духа , и аз тръгвам да налучкавам риболова - имам леки индикации , монтажите ми сега не работят , правя фитки , хващам един скимър...Отляво и отдясно - същата картинка. Обаче две места вдясно стария ми познат Филип вече кепчосва втора риба...Копеленцето тренира на канала три пъти седмично , кой знае какво е открил...
Междувременно , нещо странно става с върха на фидера , не мога да установя контакт с кошницата , върхът се отпуска...поглеждам в краката си - нивото е тръгнало да пада! Минавам на 30 грама , оттам на 40 , обаче нивото пада стремително , и сега има течение за 50 , и за 60...Къде е нивото сега? 8) :lol:


Изображение

Упс! Минавам на 80 грама , тва пада на дъното и не мърда - и вадя стръвта сдъвкана три пъти без да видя кълване! Връщам се на 50 грама , с отпускане на корем , за да не пълзи , обачe проблема няма видимо решение - течението иска точно това , което правя аз. Рибата иска деликатна презентация , и кълва гадно , пипкаво и злоядо. При мен , поне - щото Филип е набрал скорост , и вади риба след риба... :roll:

Аз имам 6-7 риби , въртя монтажи , сменям стръв , обаче видимо не уцелвам ваксата , двайсетина минути преди края минавам на 40 грама , с което кълванетата стават по-отчетливи , но все така трудни за реализиране , и приключвам с 11 риби , и малко над 6 кила. С това бия двамата си съседи , обаче Филип има почти 15 кила , има един с 13 кила , един с 12...класирам се 7-и в сектора , без нищо , ама НИЩО да ми стане ясно.... :roll:

...час и нещо по-късно. Бира , следсъстезателно обсъждане. Филип ми обяснява кво е направил : залпово , масирано засипване на петното със жива стръв от самото начало. Малки кошници след това. Рискована стратегия за началото на март? -да. Не можеш да извадиш това , което си вкарал. От друга страна , от всеки сектор за финала се класира само един състезател ( турнира е квалификационен за финала Матрикс 2024) - събереш ли рибата от самото начало , никой не може да ти я дръпне после... Ко викаш , Иване? ти ще ловиш сами с вердевас , на повод 0.10 , и ще храниш само с фуил?.... :roll: :?
.. споко! И утре е ден!
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Днес вали , и понеже само дъжд не стига , дуxа и силен вятър. Имам нов фидер за тестване , ама няма да е днес :evil: , така че...

Неделя , 12 март.

Второ състезание за класиране за финала , същия канал , сега знам кво се иска от мен , да видим тиража...момци , тегля горната тапа! 8) :twisted:
Вчера това място не беше в тиража , тоест , нямам резултат от него за сравнение и ориентир , ама не ми и трябва. Щото като спрях колата , разтрих очи...НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ!!! :shock: :shock: :shock: Организаторите са маркирали ТОВА място?!? :twisted: :twisted:
Тука имам билет за Норманндия , плик , чертичка , всичко накуп бе! :mrgreen:

Няма начин да се бие тази тапа , въобще не знам другите що се канят да участват , честно... :lol:
Скив сега кво става : те там горе вдясно , на отсрещния бряг , имаме друг канал , който се влива със страшна сила , и струята му удря в нашия бряг , 40 метра над мен .

Изображение

Съответно , най-силната струя е точно пред мен , на 12-15 метра , и колкото по-навътре отиваме , течението намалява , като на 30 метра течение НЯМАМ . Въобще , никакво. 8)

Изображение


И три метра по-навътре , течението се обръща нагоре. От мен надолу , струята обръща навътре , и пред съседите ми отляво , течението е на 30 метра.

Превод: те ще ловят с 30-60 грама , аз ще ловя с 10-30. 8) l И нищо няма да ми измива фуила надолу

Старт - бухам яки кошници пълни с фуил , жив и кълцан бял , ей-сега ще видите вие! :twisted:
Няколко минути след старта имам първа индикация , проблемът е че макар да ловя с десет грама кошница , съм принуден да ловя с високо вдигнат фидер , за да не докосна с влакното прибрежното течение. Втора индикация , и сега зашивам едър скимър - докато го вадя , поглеждам към Вансан ( Vincent ) , съседа ми отляво , който също вади първия си скимър. Сега имам едни пипкави индикации , почвам да въртя монтажи , преправям единия фидер на патерностер , въртя ква ли не стръв , обаче нещата не вървят :roll:

Нивото на водата сега не пада , а се вдига. :roll: Вансан вади втора риба - значително по-едра. Вляво от него също се бърка с кеп...

...половин час по-късно...

Нещата не вървят въобще. :?
При мен , поне - Вансан е в серия , рибите му недряват , вече не става дума за скимър , ами за съвсем читави платики. Нивото на водата се вдига...

Изображение


Аз почвам да подозирам че нещо не съм анализирал както трябва. Добре де , нали имам най-нечовешката тапа? Или...? Когато са минали 45 минути , и комшията сигурно е минал 5-6 кила , а аз имам два скимъра и една баба , се налага да пре-анализирам ситуацията. Ами ако рибата НЕ ИСКА да седи в тихата вода? :?
Ако тя предпочита да се набута в силната струя (която сигурно носи храна)? И за капак , над мен няма никой по течението , и никаква захранка не се спуска надолу...И сега кво правим? Скъсявам дистанцията и почвам да храня наново , като съм загубил един час? Или отивам още по-навътре , и ловя в обратното течение? И ако ще скъсявам , с колко? Щото водата все още се вдига ( вече не мога да сляза от платформата , понеже водата е зад мен , и аз съм на нещо като остров.) Обаче тя ще започне да се спуска всеки момент , и ще се дръпне на 5-6 метра от платформата. Тоест , ако тръгна да ловя на 20 метра (ще иска ли рибата да излезе толкова близо до брега? ) , в един момент ще се окаже че ловя на 15 метра... :roll:

Скъсявам с 4-5 метра , с което влизам в течението , но без да съм в най-силното течение - и сега започвам да храня наново ...

Двайсе минути без никакъв резултат , само гледам как Вансан не спира , и докато се чудя къде да правя третото петно , почват индикации - и водата почва да пада. Сега течението се засилва , обаче аз имам обица на ухото , и не искам да ловя с много тежки кошници. За целта , след консултация с руския технически гений (тцъ , не съм купил ракета тип "Кинжал" :mrgreen: ) , открих те това:

Изображение


Може да се направи по време на риболова , значително забавя пълзенето на кошницата , и при закачане в камъните (ако има такива) , може да се издърпа , понеже "мустаците" се огъват.


Изображение

Изображение


Сега почва да ми кълве , обаче активността на рибата е спаднала - сега и Вaнсан И Лоран вляво от него почват да се гледат , активното кълване тотално го изтървах - по-точно , "великата" ми тапа не даваше възможност да се възползвам от него :evil: , и сега до края ловим в един и същи ритъм със съседите , ама след дъжд качулка.. Тегля 4.900 с 10 риби , Вaнсан има 18 кила ( ... ) има няколко резултата от по 9 кила , и аз съм 9-ти в сектора (от 11)...така да се каже , сезонът може да се обяви за открит! :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Не остана време да се пише , ей! - сезонът набра скорост , дъх не може да си поеме човек :twisted: ...такаааа- събота , 25 март :

Изображение


А ? Пейзажът ви звучи познат , все едно вече сте го виждали? :mrgreen: - как ми е писнало от тоя канал , не мога да ви опиша...ШЕС-ТО поредно състезание тоя сезон на един и същи терен , аман бе! :evil: :lol:
Теглим , Филип пак е в моя сектор...на него , за разлика от мен , не му омръзва да лови тук - от 5 състезания трябва да има 3 секторни победи , копеленцето , що да му омръзва? Вансан на долната тапа , Рафаел на горната...да ти е драго да се заколиш... :?

Нивото е ниско , каналът видимо е спаднал през нощта , с всички произтичащи последствия:

Изображение

Аз съм готов както за ловене в тиха вода , така и за течение. Горе-долу , както човек , въоръжен с гранатомет е готов да стреля зайци :twisted: :

Изображение

Това , баце е ЗМЕЙ!!! :shock: :shock: :shock: :twisted: - макар че едва ли ще се стигне до употребата му...

Храним , единственият съсед , когото мога да държа под око , е този отляво - всичко друго е скрито от крайбрежната растителност. Почвам с лека пръчка и кошница 40 грама , и на третото мятане вече ми става ясно , че силния вятър ме вкaрва в заблуждение - течение няма , ама въобще! Сега тръгвам да намалям грамажа на кошниците , като определящия фактор не е течението , а вятъра. Стигам до 20 грама , всичко е ОК , с една дребна подробност: не кълве ... :roll:

И на комшията не му кълве , опитвам какво ли не , и когато са минали 45 минути - БЕЗ МАЙТАП! , без да ми клъвне , направо се чудя дали да не тръгна да сменям дистанцията , и в тоя момент имам индикация , и кепчосваù първия скимър - 50 минути след старта...Сега почва да ми кълве , хващам втора риба , трета , нещата почват да влизат в ритъм , и внезапно....

Изображение

А! Сега тръгва да тече , само че ,за моя най-голяма изненада , тече в обратна посока? :o Рибата обаче кълве , сега - с кошници от 40 грама , като от време на време внезапно спира да кълве , без да ми става ясно защо - докато в един момент забелязвам че има моменти , в които като вадя кошницата , тя излиза от водата два метра по-надолу от мястото на приземяване - нещо нормално при ловене на течение , и други моменти , в които я вадя директно пред мен - очевидно течението спира напълно за няколко минути . Сега започвам да следя внимателно тая работа , и в момента , в който течението отслабне , минавам на лека кошница , и всеки път хващам риба.

40 минути преди края кълването се разрежда , ситуацията се усложнява , десет минути преди края течението внезапно спира н обръща посоката , и СЕГА вече се засилва зверски , ама след дъжд качулка ...

Идва кантарът , отляво имам 3.5 кила , отдясно - 2.9. Аз имам 6.620 , и общо взето , съвестта ми е чиста - лвото можах , направих...Рафаел печели с 12-13 кила от горната тапа , ама не е в моя сектор. В моя сектор е долната тапа....

7.420

:lol: :lol:



Баси , тая година чертичките как са поскъпнали , не е истина! Втори в сектора , прибирам плик...другата седмица не предвиждам нито плик , нито чертичка - стискаме зъби , и отиваме да ни бият... :(

PS- Филип този път е зад мен - "стига ми тая награда"... :twisted:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

От няколко години насам , всеки нов сезон добавя сериозни фидерни турнири към календара си - което е закономерно и правилно , и много ни радва. И което въобще не значи , че трябва да се записваме навсякъде , и да се врем между шамарите... :wink:

"Има пътища , по които не трябва да се върви , армии , които не бива да се атакуват , градове , които не трябва да се обсаждат , позиции , които не трябва да се оспорват , заповеди , които не бива да се изпълняват..."

Sun Tzu , "The Art of war"


Кво се получава?

1. Взема се от всеки отбор (играе се по двойки) такса от 200 евро. :shock:
2. С получената сума се създава значителен награден фонд , с първа награда 4К :twisted:
3. Този награден фонд привлича големите акули - цялата 1-ва национална Дивизия , национален отбор , и всякакъв каймак на фидерната общественост.

4. Що въобще се записваме на такива мериприятия? :roll: Защото....


... много , много отдавна , когато пчелите още не се бяха научили да правят мед , а на Мъртво море тъкмо му бяха ударили първата игла , ние се явихме те на този същия терен , и горе-долу в същия сезон , и се класирахме 23-ти от 29 отбора. :oops: :oops:
Налагаше се да се участва , с цел да се оцени евентуалния прогрес...
:wink:

Изображение


Теренът е река Вилен , която в резултат на изсипалите се проливни дъждове , ни посреща с невиждано течение - искам да кажа , че хора , родени и израсли в съседство с реката твърдят , че никога не са я виждали такава. :shock: :shock:
Хората са тренирали (ние не...) , инфото е че максималната дистанция , на която може да се държи дъното , е 20-25 метра. Това - с кошници от 80 грама.

Изображение

Тука аз се ухилвам кръвожадно - с кошници от 80 грама ще ме плашите вие мене ! 8)

Изображение


С Дедé , съотборника ми , решаваме да започнем на две петна - аз храня на 30 метра , Дедé - на 16-18. На тази дистанция течението е много по-слабо , остава да се види , дали ще има риба...

Свири се старт , аз почвам със 100 грама , след три мятания имам късо чукване - ей-сега ще видите вие! , съотборника ми вади скимърче от 50 грама , аз имам второ чукване , Дедé вади втори скимър от същия калибър , отдясно имаме съседи със щеки (турнира е "Опън" )

Сега нещата добиват следния вид: на съотборника ми му кълве. Дребна риба , но кълве нонстоп. При мен всякакъв живот е напуснал петното , което не ми влиза в главата ВЪОБЩЕ! :roll: :evil:

Имам идеална храна , едра фракция , правилните такъми за ситуацията , и съм уж подготвен за риболов в такива условия...всъщност , точно в тези условия би трябвало да имам предимство пред конкуренцията бе! Още двайсе минути , и ако не се появи риба на петното , ще трябва да....ъъъъъ? Да правя какво? :roll: :?

Ако мина на дистанцията на Дедé , има риск да му съсипя риболова - аз съм по-надолу по течението от него , ако реша да ловя с олово , дали на такова течение неговата храна ще стигне да задържи рибата на петното , ако ловят двама души?... минал е почти точно един час - аз съм извъртял какво ли не , и сега бодвам първата риба , бая по-едра от тези на съотборника ми. Ще дойдат! :twisted:

Е да , ама не. Рибата не идва , минавам с оловото на дистанцията на Деде , където междувременно кълването е отслабнало , и сега резултатът е , че не ми кълве. СЕГА кво правим? Обсъждаме ситуацията , единодушни сме че ако храним и двамата на едно петно , ще го убием - всичкия наличен опит на тази река го показва , влизам пак навътре , опитвам с къс повод - дали пък рибата не се вре в кошницата? - имам къс , силен удар , без резултат , скъсявам повода до 15 см , и сега - ЧАС И ПОЛОВИНА преди края , хващам втора риба. :oops: :oops: :oops:
Това е последната ми риба за манша , Деде има 15 или 16 , и теглим 4.620 или 4.640....Комшиите със щеките имат над 7 кила - местни асове , единият е печелил тук на щека , мач , боло , и фидер , сума ти състезания , от преди аз да разбера че има състезателен риболов...

За капак , десет минути преди края , Деде изпусна едра риба (ама не съм аз човека , който щеше да тръгне да го критикува... :mrgreen: ) - и се оказа че един от много силните отбори има 800 грама повече от нас , и ние сме...ТРЕТИ????

:o :o :lol: :lol: :lol:

Сега , от една страна , тука трябваше да тръгнем да подскачаме , та чак да подхвърчаме - трети?!? ...от друга , само с изпуснатата риба ставахме втори. И ако бях хванал и аз колкото Деде.....добре де... на 30 метра нямаше живот ( впоследствие се оказа че никой не е направил резултат на такава дистанция) И че тежките ми кошници не бяха подходящи за тукашната ихтиофауна. Рибата просто не е достатъчно едра , за да се лови със 100+. С оловото на късата дистанция също нямаше резултат. Кво остава? Двамата храним едно петно? :roll:
съст
Ми много ясно бе Иване :cry: :cry: ....всички отбори , които бяха напред -(от нашите авери има един 2-ри и един 3-ти в сектора :tup: ), след няколко опита да се лови на различни дистанции , или да се лови с олово , всички бяха се спрели на варианта да хранят една дистанция ...и сега знаехме тактиката , и с три точки бяхме готови за втория манш! 8)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

И така , "биде вечер , биде утро - ден втори" , както се казва в една Книга. 8)

Готови сме за втория манш , като пропуснах да отбележа че това е Champion's feed Cup , и сме 76 отбора. На нашето място вчера са ловили наши авери от деп. 85 , и са станали 2-ри в сектора с около 7 кила. Съответно , имаме инфо за точната дистанция , а именно , 16 метра :roll: , и макар че на мен ми се вижда близичко , предпочитам да си трая , щото след вчерашния резултат , предолагам че със затворена уста съм по-симпатичен... :mrgreen:

Изображение

Понеже всичко е възможно , и ден на ден не прилича , аз пак храня едно петно на 30 метра , като течението изглежда малко по-слабо .

(Скоба: вчерашното течение се оказа нещо непредвидено , и породено от изпускане на вода от някакви шлюзове/преливници , като организаторът беше бесен , и вечерта се извини (макар да не беше виновен за нищо) на всички участници)



Стартираме - аз мятам и вадя кошницата пълна с листа , и всякаква гадост налепена по влакното и куката - Дедé вади първата риба. Презамятам - листа и боклуци - Дедé? - втора риба. Добре , добре , разбрах - няма нужда да ми се чертае скица... :oops:
И сега кво правим на 16 метра? Който и да мине покрай нас , ще разбере веднага че съм се приготвил за ловене на късо , спор няма...

Изображение

:lol: :lol: :lol:

Мятам на петното на Дедé , върховете ми са една идея твърди за тази дистанция - течение няма , може да се лови с 30 , че и даже с 20 грама , ама ми кълве , и след две фитки имам първата риба - минал са 15-20 минути от старта , и вече имам половината от вчерашния си улов , бе ей , алоооууу! :twisted: :lol:
Сега обаче , дали защото бяхме на едно петно , или по друга причина , кълването се усложнява и тръгва да затихва. Нашето. Щото съседите от двете страни..... :shock: :shock: :shock: :shock:

А бе , кво става тука? Комшиите отляво вадят риба след риба (от две РАЗЛИЧНИ дистанции!) , отдясно се бърка с кеп през минута , като единият лови на щека...Тука нещо не беше наред , ама хич , ние вадим по нещо , обаче видимо изоставаме , 40 минути след старта комшиите сигурно имат по три кила риба , ние сме с по три рибета..."Дедé" - не издържам аз - "дали пък не ловим прекалено наблизо?" Дедé (който е Андрé , така както Петър става Пешо) , кимва с глава и ми предлага да мина на 22 метра. Докато аз разработя петното , той остава на близкото. Кво става на 22 метра? Там има значително по-силно течение , сега върхът ми от 2 унции е едва ли не хилав , а течението иска кошница от 50 грама. Която , разбира се , е прекалено тежка за дребосъка , и след десет минути , макар и да имам едно-две кълванета , коригирам нещата в движение , и се връщам на 20 метра , където върхът ми е идеален , и мога да ловя с 40 грама. И сега почва да ми кълве. Това не значи "почвам да вадя риба" , разбира се , само е намерена дистанцията , намирането на правилната схема предстои... :?

Почвам да въртя стръв , куки , дължини на пoводи , и монтажи , хващам две риби по един начин , две по друг , Дедé минава на моята дистанция , и сега , когато ловим достатъчно навътре , на комшиите почва да им се усложнява живота , и риболовът им сериозно затихва. :wink:

Кой знае защо обаче , сега на Дедé не му кълве , и му се налага да се върне на късото. Добре де...нали трябваше да се лови на една дистанция? Аз опитвам какво ли не , с което в действителност само губя време - със сигурност щях да хвана повече , ако си бях ловил само на вердевас през цялото време. Само че в началото кълвеше добре на него , а после правех само фитки. Докато се сетих да мина на един номер по-голяма кука , и сега си хващах рибите , които към края на мача ставаха все по - редки... Приключвам с 19 риби , Дедé има 22 , и теглим 11 кила и нещо като съотборниками има 200 грама повече от мен - тоест , сега нямаше за кво толкова да се упреквам. Кво се оказва? Ние сме...ПРЕДПОСЛЕДНИ , като пред нас има един отбор с 12 , и един с 13 кила , които можехме да бием (трябваше !) оттам нагоре нямаше шанс. С това се класираме 42-ри от 76 - "умерен прогрес в рамките на закона" , с други думи. :lol:

Разбира се , при правилно изиграване на картите , можехме да изкачим де места в събота , и две в неделя - и вместо 11 точки , да имаме 7 или 8 - с което щяхме да сме между 26 и 32-ри - все извън наградите. :|

ПъСъ - след турнира , в разговор с батковците , се оказа че днес пък , да видиш ти , НЕ трябвало да се лови на една дистанция , и на всички им се е наложило да ловят на две петна... :?

Повече снимки най-вероятно ще намерите във Фeйсбук , понеже аз не го ползвам , не мога да ви пусна линк. Турнира е Champion's Feed International Cup, като това за "international" , означава че всяка година ще се провежда в различна страна , за догодина се очаква да е в Полша ... не чакайте репортажа оттам със затаен дъх... :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

...продължаваме с нашето житие и страдание....

Отново състезание по двойки , този път от нашето ниво , с бай Фабрис сме се паднали тапа в сектор "Плажа" - и пече едно слънце , де се чудиш риба ли да ловиш , или да разпъваш хавлията и да лягаш да се печеш :

Изображение


Инфото е за слаб , измъчен риболов , което , покрай разни други причини , се дължи на това , че има пукнатина в стената на язовира , която ще бъде ремонтирана...всеки момент :wink: :lol: , и нивото на водата е много ниско. Освен това , това е най-дълбокия сектор , а сега не е време да се търси рибата в дълбокото. А ние сме тапа откъм стената...

Изображение


Турнира е "опън" , отляво имаме силен щекар за съсед , съотборника му разпъва само фидер. Стартираме , аз съм на 45 метра , Фабрис - на 18. След десетина минути ми кълве , и зашивам ситно скимърче. (Инфото е не само за рядка риба , ами и за дребна ) . Имам втора риба след още десетина минути , както и една-две фитки. Само вердевас , смяната на повод 0.12 с 0.10 не помага с нищо.

На Фабрис не му кълве , обсъждаме ситуацията , и стигаме до извода че лови прекалено наблизо - той минава на 35 метра , докато аз хващам още една риба. Съседите са още капо , щеката е прибрана в калъфа , и сега двамата ловят на фидер. Минал е час и нещо , наближава паузата , Фабрис има една риба , сега съседите почват да хващат риба - с Фабрис решаваме , че е крайно време да мине на моето петно , само не можем да решим дали да храни , или да лови с олово. В разговора присъства Жерар , силен плувкаджия , който не лови на фидер , и е дошъл да ни види. "Аз не ловя на фидер" , отсича Жерар , "обаче при такова рядко кълване , в никакъв случай не бих ви съветвал да храните и двамата!" Споглеждаме се - има резон в тая работа! , и Фабрис минава на олово , с което до паузата хваща още една риба. Аз имам 7 , комшиите имат 6 - и една изпусната едра платика(!) , на другата тапа имат 9 , и са най-вероятния претендент за секторна победа...

След паузата продължаваме със същата тактика и сега...да ми го беше казал някой , нямаше да повярвам! Аз храня. САМО аз храня! И му кълве само на Фабрис с оловото? :roll:
Искам да кажа , че за целия следобеден манш аз имам 3 риби , а Фабрис има 6 или 7! Тоест , ако турнирът беше индивидуален , аз щях да си подмина риболова... :?
Приключваме с едни 17 или 18 риби , за ужас на съседите , които за следобедния манш имат само две риби. С това стигаме - двама души за общо 5 часа риболов , до епичния улов от 2.700... :mrgreen:

Изображение

В целия сектор , обаче , следобедния манш е бил много по-труден , на другата тапа също са оплескали нещата , и с това ние печелим сектора ! 8) :lol: Състезанието го печели нашия авер Нико с 4 кила , в другия сектор , където е много по-плитко. Плик , дългоочаквана чертичка. :D

И понеже в поеделник е почивен ден , се налагаше да се спретне една тренировка - чакаше ме турнир на съвсем непознат терен , и миришеше на капан...


"...ще ни направят клопка - ще ни излъжат , значи..."
НЛО
:wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

След състезанието в неделя , както често се случва , идва понеделник. 8)
Този понеделник , обаче , се случва почивен ден - баш за нас работа. Кацвам сутринта на водоема...такааа , да видим....

Изображение


Тесен дълъг водоем - затворен , но напомня канал.

https://www.google.fr/maps/place/Boire+ ... 11bw88b3j1

Денят се случи хладен , дъждовен и силно ветровит , ама ние не бяхме дошли да се радваме на пейзажа...Нико лови със стандартна храна , аз съм забъркал рибна такава , плюс два размера пелети , щото имам нещо наум... :wink:

(скоба: при опит да се намери някакво инфо за риболова във водоема , Гугъл ме праща да чета в разни шаранджийски форуми...хмммм!!! :twisted: )

Минават двайсет минути , хващам баба , Нико хваща баба , оттам хващам червеноперка към 250 грама , след това фидеът се сгъва - ама до дръжката! Shocked , след малко на повърхността се показва някакво добиче , каквото не съм виждал отдавна - от кило и половина нагоре - сега почват индикации , че на петното има риба , без много кълване , и се пoчва голямо налучкване - стръв , куки , поводи , опит да се лови на метод/пелет фидер , и така съм се концетрирал в процеса - като от време на време хващам по някоя все така едра платика , че не обръщам внимание на Нико , долато той най-накрая не задава въпроса - "що на мен не ми кълве?!?" :evil: , и аз тогава зацепвам , че човека има три баби... :o
Я деа? -давам му рибна храна , с което нещата се подобряват , ама не колкото при мен , и тогава му давам и пелети , и откриваме топлата вода - рибата искаше точно пелети. Първата риба , която извадих от живарника за снимка , освен че не беше никак фотогенична :oops: , не беше и особено едра ...


Изображение

...щото 16-те в живарника ми не падаха под 20-22 кила... :shock:


Изображение

СЪответно , за състезанието всичко беше ясно - трябваше да се вземе втори живарник :twisted: :mrgreen: , можеше да се драсне чертичката преди тиража 8) , конкуренцията нямаше шансове бе!- "I see dead people" , така да се каже! :lol: :lol:
Денят - значително по-пpиятен.


Изображение

Пелетите и рибните храни - като покритото мляко:

Изображение


Свири се старт , мятам на вече уточнената от понеделник дистанция , и сега само остава да изчакам платиката да надуши пелетите... :twisted:


...половин час по-късно. Обонянието на платиките нещо не работи? Всички сме първи? 40 минути след старта комшията вади платика...ЕЙ , алоооууу!!!! Пелетите съм ги ръснал на петното АЗ бе! :evil: :evil: :mrgreen:
Един час след старта най-после ми кълве , кепчосвам първата риба , сега като налазят петното , ще видите вие.... 8)


ъъъъъ? :roll: :roll:
Минава още час и половина , хората се разхождат , обменят инфо , половината са капо , само в края на моя сектор има две-три риби (поле от водни лилии има пред тапата , можете ли да си представите?) . Аз най-накрая съм принуден да призная че плановете (пак) се провалиха , и тръгвам да опитвам отсреща , на метър от брега , в търсене на някоя червеноперка. Първо - с чист бял червей , после - с храна , и накрая - с метод и пелети.
Тцъ. :?

Комшията , без да лови на метод , нито да има пелети , зашива шаран (...) , който му къса , половин час преди края аз регистрирам второ кълване , и хващам ситна баба. Съседът отдясно вади втора платика , този отляво отдавна си е събрал багажа и си е тръгнал... Кaнтара ми дава 1.380 , с което съм трети в сектора , и както се оказа - 7 в крайното класиране , щото от 20 човека има...ДЕСЕТ капота! :shock: :shock:

Повдигаме рамене - и това го има в картите , и се прибирам да вадя едни пръчки от калъфите , и да товаря други. В неделя ще тренираме на река Мен за сериозно състезание другия уикенд (докато седна да напиша нещо , и до "другия" уикенд останаха два дни :oops: ).
Инфото е че реката е висока , течението - по-силно от необходимото , а риболовът - сложен до безобразие...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

....да се върнем към нашата история , житие и страдание... :)

Чакаха ни квалификационни турнири за финала Матрикс 2024 , и за финала Sensas Feedertech тази есен. Единият - в събота , другият - в неделя. Тука младежите от клуба на Дедé ме поканиха да тренирам с тях , и ето ни на кея в Анжé ( Angers) :


Изображение

От камбанариите на катедралата , Провидението с любопитство наблюдава идиотските ми опити да ловя на 50 метра в прекалено силно за тази дистанция течение. :roll:


Изображение

Е , с кошница от 100 грама и "мустаци" , успявам да държа дъното , обаче всякаква гадост "каца" върху влакното ми като лястовици на жица...

Що се мъча да ловя прекалено далеч? - понеже този сектор е известен с това , че дъното е застлано с някакви слоести камъни , също като пътят към Ада - с добри намерения. :twisted:
Всеки опит да се лови по-наблизо води до скъсани кошници... Като стана дума , ние сме 9 човека - направо си е състезание , местата се теглят с тираж , рибата се тегли - "на такива момчета ние казваме браво!" 8) - и всеки има различен подход към въпроса...


Изображение


На долната тапа един пич е решил да лови на около 35 метрa с уиндоуси от 75 грама , и се разби да къса кошници и монтажи. Вляво от мен седи Дедé , който лови на моята дистанция - или два-три метра по-наблизо. Вдясно имам за съсед Силван , стара кримка и познавач на реката от дете. Силван е решил да не се мъчи като грешен дявол , и спокойно храни на...20 метра! :roll: Да , там няма закачки. Ама ще дойде ли рибата толкова наблизо?

Стартираме. Аз съм извадил храна от фризера - идеята ми е да ловя с максимално инертна храна за избягване на дребосъка , към която съм добавил остатъците от съботното състезание , фишмийл и пелети. И сега се започва едно презамятане на 50 метра , едни чудеса , едно чистене на влакното от треволяци и болкуци - да ти е драго да се заколиш. :evil:
Силван гепва баба - ама от 250 грама. Дедé се мъчи и той като мен...

Тая работа продължава един час. За това време Силван има куп баби , пича на тапата декорира дъното с кошници и поводи :lol: , и повечето хора са се ориентирали към дистанция от 20-25 метра. В един момент на нас с Дедé ни писва да се правим на идиоти (той престава да се прави на идиот 20 минути преди мен) , и минаваме накъсо. Тука почва да кълве практически веднага , при което аз ,

а) имам възможно най-неподходящата храна за баби , специално направена за избягване на такъв вид риба :mrgreen:

б) домъкнал съм екстрахевита с яки върхове , и сега се чудя с кво да ги ловя тези баби... :?

Докато аз се опитвам да се справя с възникналия проблем , а също и с фитките , кълването тръгва да затихва , и идва време за паузата . Винце трябва да се пийне , щото. 8)
И да се обсъди ситуацията. И така , Силван има 16 риби. Дедé отляво има 10 . Аз имам 2 , и се чудя дали да не се обадя на организатора да ме задраска от списъка с участниците...да ловиш баби на река Мен , тва е като да отидеш на почивка в Италя , и да ядеш в английски ресторанти... :evil: :evil: :mrgreen:

Обаче....имало хора с по 2 че и 3 платики?!? Едри платики да видиш ти , от същата смехотворна дистанция? Аааа! Тука аз бухам в храната каквото трябва...


Изображение

...минавам на затворени кошници , повод 0.16 , голяма кука , и обемна стръв. Тая работа започва да дава резултат , ама съвсем не веднага. "Бавно и полека" , както е казал поетът , бабите - от които имам една от близо половин кило , дават път на скимър , после една платика от близо кило , и когато най-после започва да ми кълве , се свири сигнала за край на предаването. :?

Дедé , който ме водеше с резултат 10:2 , ме бие с две кила (6 кила и нещо срещо 4 кила и нещо). Силван , който имаше 16 риби преди паузата , ме бие със 150 грама. Има един резултат от 11 кила , и един с 9 . Аз , макар и да съм предпоследен :oops: , виждам светлина в тунела - всичко зависи от това дали ще вали , или нивото на реката ще падне...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Идва съботния ден , цяла седмица не е паднала капка дъжд , и реката е паднала с близо 60 сантиметра! Течението видимо е много по-слабо , тегля номер с надеждата да не се падна на кея , ама нъцки- падам се почти на същото място от тренировката (едно място вдясно). Отляво имам някакъв непознат младеж , отдясно - пак бай Силван. Сектора е нещо страшно - имаме Жaки да Силва, Гуенаел , Алан Пино , и "почти адаша" Ивон , баща на Йоан от националния отбор фидер...и дървото не е далеч от крушата. :roll:

Веднага става ясно че мога да ловя на 50 метра със 60 грама , и макаp да приготвих един фидер и за ловене на 20 метра , за всеки случай , основната дистанция си остават 50-те метра.

Стартираме аз храня с кастер , кълцан торен , царевица и жито , направил съм храна с ТТX , всичко е навлажнено от снощи , подсладено , едрозърнесто - а бе , храна за платика по учебник 8)
Ще се събере ли някаква риба? Майййййкоооооууууу!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :mrgreen: - онези бръмбари от "Мумията" спомняте ли си ги? Е нещо такова , ама по-дребно! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Стръвта имаше толкова шанс да стигне до дъното , колкото аз имах шанс да засека рибата! Чакай , сега ще ти кажа за на тебе!!! ще сменя куката с по-голяма!


....Иване...


...ще скъся повода ... ще сменя монтажа! :twisted:

...Иване!


И после ще... ще...ще...

И- ВА-НЕ!!! :evil:

-Ъ? Кво?

Не си дошъл тука да ловиш тва дето ти кълве , говедо такова! Риба си дошъл да ловиш , не да береш дафинов лист!

Мда , има логика в тая работа. Ръгам дъртия ченгел , бодвам няколко парчета торен червей , кълцам яко торен в храната , и сега успявам да зашия ...рибе от под сто грама :lol: :lol: - ама цялата кука осми нoмер му е в гърлото , само лопатката стърчи навън бе! Аз бухам торен , товаря куката с торен , презамятам...

Кво правят комшиите в това време? Отляво младежът се мъчи като мен. Отдясно Силван е закачил дъното със страшна сила , и тегли с невъзмутимо спокойствие влакното , къса , и тръгва да преправя монтажа. :?


...така , сега пак ми кълве - дотук имам две-три рибета , фидерът се сгъва на дъга , имам много едра и много тежка риба на другия край - ама като казвам много , имам предвид МНОГО :shock: , и поводът 0.16 дава фира...

Слагаме нов повод , и продължаваме - десет фитки , едно рибе , почти всичко е под или около 100 грама , Силван видимо е събрал по-едра риба ( видях го да вади плик пълен с коноп и царевица - ама кило и половина..) , само че лови с десет метра по-близо от правилната дистанция , и пак закача. И пак къса...

На мен пак ми кълве едра риба , този път успявам да я отлепя от дъното , и след малко докарвам до кепа...сом от около две кила?!? :o
Цитирам:


"Kато те видях да вадиш сома , ми стана ясно че не трябва да вкарвам повече кълца торен"
Гуенаел

На мен нищо не ми ставаше ясно - можех да ловя само на торен , всичко друго ставаше на мармалад една секунда след стигането до дъното , в долния край на сектора се бърка с кепове , Силван къса кошници и поводи , ние с колегата отляво се опитаме да налучкаме ваксата...


По едно време направо ми дойде да викна на Силван да мине с пет-десет метра по-навътре , обаче в нашето време на цветя , расли в саксия , на меки китки , и на хора , които вдигат ръце и се предават при най-малката трудност , Силван така ме впечатли с тоя героичен и непоколебим подход към въпроса 8) , че реших да си трая , и да гледам с възхищение как закача , къса , и с някакво самурайско хладнокръвие мята...пак на същата дистанция! :D
Велик! :tup: :mrgreen:

Kакто и да е , ние нищо не разбрахме , и хванахме точно колкото разбрахме - кантара ми дава 7.300 , младежът отляво има пет кила , Силван има 4 кила и нещо...Отляво на младежа Гуенаел има 18 кила - спрял е торния след моя сом , ловил е само на удавен бял червей. След всяко подаване на торен е имал дълга пауза , мнението му е че не трябва да се вкарва торен въобще...

Отдясно на Силван имаме големия и лош Алан Пино , състезател от съвсем друго ниво , който - все така на удавен бял , и без да вкарва торен , печели сектора с ...28 кила! Ивон има 21 кила , има двама с по 19... а бе , аз съм 19-ти от 27 човека , и с това въпросът с финала Матрикс е решен , имаме една грижа по-малко.

За утре елиминираме торния , ще храним само с кастер и удавен бял , ще ловим на удавен бял , и много , ама МНОГО ми се ще да не се падна на кея... :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

И така , идва неделното утро, със значителни промени в ситуацията - сега духа зверски вятър , и на всеки петнайсет минути превалява и дъжд.

Изображение


Къде няма никаква промяна? - ми , в тиража - вчера бях на номер 11 , днес съм на номер 7 :evil: , и сега съм между Ивон (който вчера беше 2-ри в сектора) , и Дедé (един друг Дедé , ама от същия клуб като "нашият" Дедé , който е вдясно от него) Дедé вчера беше 3-ти с 19 кила. Тоест , аз съм седнал между двама души , които от вчера бяха разбрали всичко , и сега оставаше да се види кой от тях ще спечели сектора - и билета за финала Сенсас.


Изображение


На мен от вчера ми беше ясно , че нищо не ми е ясно :roll: , и сега трябваше първо , да прибера в колата всичко , което вятърът можеше да отнесе , после - да помогна на хора , на които кофите и живарниците им бяха издухани в реката (без майтап !) , после - да се уверя че триногата няма да се преобърне...


Изображение


...и накрая - да видим с какви кошници ще мятам аз на 48 метра (щото реших да скъся малко)


Изображение

Торният е прибран в колата , ще храня с кастер и удавен бял , стартираме , и дребосъка се нахвърля върху мен като някакво библейско проклятие - сега оставаше да се види как да се справя с него , и се почва едно уголемяване на куки , скъсяване на поводи , обръщане на фидера от една посока на друга - силният вятър с нищо не улеснява нещата , да ви кажа. И разбира се , духа срещу течението...Имам 20 кълванета на хванато рибе , като от време на време поглеждам към съседите. Ивон паркира някакв хибрид или бабка от 600-700 грама , после хваща по-дребен , налучква бавно нещата , Дедé от другата страна вади платика от близо кило... :?

Първият час минава в този дух , и към края на този етап аз вече съм убеден че нещо жестоко съм сбъркал. Ивон вече има поне 5 кила риба , като е влязъл в серия с едрите хибриди. Дедé вече има няколко едри платики , моите дребосъци изглежда го заобикалят...при мен рибата е само ситна и неуловима. Кво става тука бе?! :evil: :x

Ми става това , че с обилното подаване на удавен бял червей , най-вероятно си събрал всичкия дребосък на реката , умник такъв... :lol:
И ако си събрал дребосъка , на две зърна царевица да ловиш , ще ти кълве само дребосък. И ако си събрал едра риба , на чист вердевас да ловиш , ще ти кълве едра... Сега кво правим? Първо , спирам тотално белия червей. Второ , отварям консервата царевица , и от този момент храня само с царевица и кастер... и с торен червей , щото теглих една майна на всякаква предпазливост , и тръгнах да кълцам торен - по малко , но на много едри парчета. Това нещо дава резултат много бавно - минава повече от половин час , докато скимъра и хибридите започват да наедряват , кълванетата стават малко по-отчетливи , и някаква риба почва да влиза в живарника ми. В това време рибата на Ивон започва да се разрежда , и да издребнява , докато Дедé.... :shock: :shock: :shock:

Дедé , братО! Тоя пич почва да вади някакви платики , които минават двете кила , някои от тях успяват да се забият в някакви камъни, но все пак серията от едри тави просто действа депресиращо. Кво правим? Нaмираме решение на въпроса - обръщам фидера наляво , и сега не гледам към Дедé , и не знам кво хваща...чиста работа! :mrgreen:


По някаква причина Ивон също не нваща едри платики - което означава че проблемът не е в храната , която съм направил. Наблюдавам го внимателно , и чак сега обръщам внимание че лови с патерностер. Хмммм...и аз що нямам фидер с такъв монтаж? Преправям набързо единия фидер , и сега откривам топлата вода (остава час и половина) , сегъ кълванетата са ясни , отчетливи , много по-енергични - красота! Това не означава че почвам да хващам риба , разбира се :lol: - обаче кълванетата са много по-видими , така че го отчитам като подобрение. 8)

Сега тръгвам да работя по въпроса с куките , намирам правилната кука , и за оставащият един час хващам почти колкото за 4-те часа до този момент...

Кантара дава отговор на много от въпросите , които си бях задал през тези кошмарни 5 часа - и сега се налагаше да си задам куп други...

Тапата нагоре по течението има 13 кила , след два часа закачане и късане е минал по-навътре , и е намерил рибата. Той е единственият човек вляво от мен , който има едри платики. Оттам имаме 12 кила , 11 , 4 , Ивон има 12 и нещо - без НИТО ЕДНА ПЛАТИКА. Само бабки и хибриди , както баби и дребен скимър. Аз имам 6.5 кила , които сигурно щя да удвоя , ако бях минал на патерностер от старта. Вдясно от мен....Дедé има 23 кила , с пет скъсани едри риби , трите му най-едри платики минават целия ми улов. :roll:
Другия Дедé има 15 кила , след него имаме 22 кила , и на долната тапа има 18 кила. Тоест , дъртите тави не искаха да мръднат един метър нагоре от номер 8 , и нищо не можеше да се направи по въпроса?


Какво можеше да се направи за избягване на дребосъка в такъв случай , и за селекциониране на по-едрите хибриди? (оставяме настрана факта , че с тях не се влизаше в пликовете , нито се печелеше сектора) - единственото , което ми идва наум , това беше да се храни без всякаква жива стpъв , само с едрозърнеста храна , царевица , жито и коноп. Мисля че рибата беше толкова много , че не рискувах да напусне петното ми...

С това приключиха и опитите да се класирам за финала Сенсас - обаче най-каръшкия и тръгнал накриво сезон продължава! :twisted:
В неделя , ако си спомня от кой край се държи щеката , ще ям бой на плувка , че все един вид бой омръзва...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Айде да изтупаме малко праха от темата , че ако се помотам още малко , ще ми трябва мотика... :lol:

7-и май , неделя. Китен пейзаж , който не предвещава нищо добро:


Изображение

Местната рекичка , в която няма ли течение , няма кьорава риба. А като се има предвид че ще ловим на щека , мен точно кьоравата ме устройва идеално... :oops: :lol:


Изображение

Е да ама сега....

Изображение


...без майтап бе! Сега имаме малко течение! Бухам в храната три кила речна глина , монтирам три топ-сета , и стартирам с леката линия - грам и половина в cлучая , с която се изтича бързо през петното - в първите десетина минути хващам ситба баба , после още една , и нещата тръгват да затихват...
Минават десетина минути без да хвана нищо , и тука идва време за инспекция на монтажа - извадил съм го от кутията , Господ знае кога е монтиран , куката на око изглежда...ами към 16-ти номер? Дали пък поводът не беше...ми 0.12 , да речем ? :?
Вади се повод 0.07 , с кука 20-ти номер , тръгвам да изтичам , кълве преди да съм минал 20 сантиметра , вадя уклей , втори...че като се почна!!! Бре! Бребре? :shock: :twisted:
Сега кълве гол след гол , рибетата едва ли минават 10 грама - може и да не стигат до там , обаче кълве и аз се хващам на забавната мисъл че всъщност...ами доста се кефя , деа! :roll: :lol:
Хващам баби , уклей , бибанчета , един слънчак , костурчета...Мaй бибанчетата са най-едрия ми улов:

Изображение

Тука обаче , фидерната практика не ми дава да си ловя с кеф дребосъците - още повече , че има стръшно много фитки и бързи , неуловими полу-потапяния. Ако има толкова много дребосък , той как не вика по-едра риба? :roll:
Щото ловя с дребна кука и вердевас? Вади се близалката , кука 12 номер ( а не бе!) , торен червей , повод 0.12 , полагам кюнеца на гредата , след два минути кълве , и засичам скимър от 300 грама , който се откачва на ръба на кепа... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Тука се псува малко , ставам , линията с близалката отива на топ сет с по-тънък ластик , изчистват се нЕкои детайли , и ги почвам...ВЪХ! Сега кълве ясно и отчетливо , красота страшна - само дето рибите си остават същите ситнежи :mrgreen:
Майната му - кълве , кефя се , малко преди паузата бодвам и една баба от почти 300 грама , и отивам да пийна винце...


Един час по-късно... :22:

Нещата значително са се успокоили. Имам един слънчак , две костурчета , и един едър уклей ( с близалката!) , и после нещата замират. Остава един час , по време на паузата се изясни че има хора с по 5-6 кила , така че няма кво да се губи ( аз едва ли имам 800-900 грама) - вкарвам три топки с кълцан торен , вадя линия от 6 грама , повод 0.16 , и залягам да чакам сом - има екземпляри от 1-1.5 кг , и един такъв те вдига десет места в класирането. Сомът не се появява. При мен , поне - щото има един хванат три места вдясно. :?
Обаче с този нерален монтаж хващам един скимър от 200 грама , и конец фильма.

Изображение

Кило и триста - квото можах , направих , както се казва - истината е че се изкефих доста повече , отколкото през някои ойт последните фидер турнири :oops: - и макар да се печели с 11 кила , хич не ми дреме , даже и да съм предпоследен в сектора (щото съседът отдясно има 145 грама) . Да , ама не! оказва се че съм 18-ти от 41 човека , даже прибирам скромен плик бе! 8)
Ако не се беше откачил първия скимър , влизах в десятката. С това щеката ще си почине малко , нас ни чакаше много интересно състезанийце... :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

И ето ни отново на Мартиниерския канал...

Изображение

Този канал , заедно с друг (Мигрон , ставало е дума и за него в темата) , са все отсечки от едно и също съоръжение , разделени са от шлюзове , и pиболовът във всяка отсечка е различен. И те тук някакъв светъл ум е родил идеята да се направят три манша - по един във всеки канал , една такава мини-Лига , като за крайното класиране се броят двата най-добри резултата. Кой бе? Аз ли няма да се запиша? :twisted:
Що , щото на тоя канал тая година ям бой след бой? :oops: За-пис-вам-се! 8)


Изображение

Миналата седмица с бай Нико си спретнахме една бърза , мокра ( не спря да вали ) тренировка , и уточнихме че: 1. кълве много повече с повод 0.10 , отколкото 0.12. 2. Мине ли кошницата 15 грама , кълването рязко пада. 3. Кълцаният бял червей реално работи (фуилът е забранен за този турнир. ГОЛЯМА грешка! :evil: ) 4. Рибната храна работи. 5. Двамата чакахме рибата един час... :|


И така , ясно беше че рибата още не е приключила с пролетните си дейности , и тази , която се храни , се събира на петното трудно и късно. И че най-вероятно , нямаше да има за всички - тиражът щеше да бъде решаващ...бъркам в кутията , и...

Изображение

8) 8) 8)

Ибре!!!! - "като черни пипала се плъзгат погледи отвред"...тая тапа се счита за добра , ама аз и по-добри съм ос.рал , чакайте да видите! :oops: :mrgreen:


Не вкарвам много храна в началото - не вярвам да има полза от тая работа , последната кошница е с кълцан бял , и оттам минавам на малки кошнички - черна , подсладена храна , минимум жива стръв , и презамятам през 3-4 минути. Готов съм за един час капо , след този час ще мисля какво да правя....


35 минути след старта. Не съм видял пипване , дали не е време да се обмисли следващия ход? Правя друго петно? Къде , по-близо , по-далеч? Сменям храната? Имам рибна такава , да рискувам или не? Големия проблем е , че не знам дали правилната тактика не е тъпо да чакам , и всяка промяна само да навреди , или действително трябва да променя нещо веднага , и с чакане само губя време? :roll:
Докато се чудя кво да правя , ми кълве , и вадя скимър от 150-200 грама. Уфффффффф! Добре че не ловим на плувка , че с камъка , дето ми падна от сърцето , нивото на канала щеше дасе вдигне с 20 сантиметра! :mrgreen:
Презамятам , комшията отдясно мята някакви тежки кошнци , които падат във водата като гюлета , този след него вече не го виждам кво прави , след малко пак ми кълве....УПС! Тука вече нямаме скимър , драги съседи!


Изображение

Първата риба я хванах 40 минути след старта. Втората - 20 минути след първата. 12 минути след втората имам скимър от 300-400 грама , и следващата риба ...ми къса ластика. Арррргххххх!!!!! :x :x :x :x :x
Груба селска проява от колхозен xарактер , сменям ластичето , презамятам , минава бая време - изглежда изтърваната риба с нищо не подобри нещата , и после зашивам още една едра платика. Сега нещата тръгват в един такъв неравномерен ритъм - имам дребна риба ( да се чете - 300 грама 8) ) , един скъсан повод , обаче аз стискам зъби , и не минавам на по-дебел повод- 0.10 и точка! Имам и една едра риба , една фитка....Към края на манша кълването замира , и не успявам да мина 10-те риби....Смятам че трябва да имам 5-6 кила , обаче кантара ...


Изображение

...показва малко над 8 - не си спомням дали 8.240 или 8.420. Инфото е че в целия сектор е било мъка и скръб , и само тапата в другия край на сектора има риба. Колко има? Ми кило и триста. :lol:

Двамата ми съседи са капо ( има 8 капота от 18 човека ) , другия сектор се печели с две кила , и най-после гушвам плик , и което е по-важно - ЧЕР-ТИЧ-КА бе!!!! 8) Че как са поскъпнали чертичките тая година , не е истина - сигурно е от инфлацията... :wink:


Утре? Идеята за триманшовата Лига толкова се е харесала , че има дублираща Лига , по двойки , във формат "опън" , така че и щеките да имат шаснс. "И решихме ний тогаз , туй е работа за нас..." :mrgreen: - в неделя играехме с бай Нико , само фидер, разбира се , и хич нямаше да бъде лесно...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Hеделя

Значи , още в събота батерията на телефона реши че в неделя и Господ си е починал , и че тя няма да работи - налага се сбит преразказ без снимки... :roll:

Теглим средата на сектора , секторите са два от по 7 места , щото сме само 14 отбора. Аз ще ловя на дистанцията от 36 метра , бай Нико прави едно петно на 25 метра , и едно на 15 за всеки случай. Предвид тегавия риболов от събота , не очакваме бърз старт , и един час капо е нещо което сме готови да изстрадаме. Храним , кълцаме разни работи , оглеждаме се - не се вижда никой да хваща нищо , 45 минути след старта ми кълве , и кепчосвам мъздруга от 350-400 грама - вече не сме капо бе! 8)


Двайсетина минути по-късно имам рязко кълване , и инстинктивно засичам също така рязко . Що бе Иване? Що си толкова тъп? :evil: :oops: - поводът дава фира , и нямам никакво съмнение че днес една едра риба ще ни струва скъпо...още половин час по-късно имам скимър от същия калибър като мъздругата - до паузата Нико е капо , аз нямам друга индикация. Нико се връща, идва моята пауза , имало xора с една платика от 700-800 грама на щека , докато пия винце наблюдавам три скимъра от по 200 грама хванати на щека за 20 минути , и ми става ясно че е много важно да хванем нещо следобяд , щото за момента сме добре , обаче с двете риби на края на мача сме за никъде.


След паузата - няма бе! Ама хич! Аз тука почвам да вкарвам Литу и Трасикс , глина , рибна храна , минавам два метра зад петното - НЯ-МА! :x :x :x

Нико междувременно върти двете си петна , в един момент вкарва някаква червеникава мътилка с лека глина на 15 метра, и вади скимърче от 50 грама. Сега той тръгва да налучква риболова на внезапно появилия се на петното дребосък , хваща няколко , с един такъв резултат от .... три фитки на хваната риба :wink: - което е по-добре от нищо.

Аз опитвам всичко , което ми е дошло на ум , и когато остават 15 минути , тегля една майна на цялата работа ,бодвам две парчета торен червей на куката , и решавам че няма да прeзамятам до края - сега е момента да се бодне бонус! 6-7 минути по-късно следва решително кълване , и не успявам да засeка рибата...Ъ? Я пак?!? На вердевас , с повод 0.10 и малка кука не щеш , а на 0.12 , с кука 12 номер и торен кълвеш? :evil:

Презамятам , една минута преди края ПАК ми кълве , и пак правя фитка! Дали сега се беше завъртяла някаква риба , или през цялото време рибата си е искала торен и не щеше да пипне вердевас - ми аз откъде да знам... :roll:

Идва кантара - нашите приятели Лоран и Гийом , три места вляво , които до паузата нямаха кьорава риба , и ловяха на щека и мач , два часа преди края , отчаяни от пълната липса на риба и на мач и на щека , решил да метнат за идеята един фидер на петното на мача , и...платика от две кила. :shock:
И още една. И още една....и печелят турнира с 15 кила :mrgreen:


Второто място се печели с три кила и нещо - смятам че това беше в обсега ни , ако си бях хванал едрата риба , а Нико да беше намерил начин да си хване всичкия наличен дребосък. Третото място се печели с кило 1.700 - това вече можехме да го направим "без да си вадим пръста от носа" , както казват французите - ама за тая работа за съжаление се искаше акъл , което не ние най-силната черта :lol: - така че ние , с резултат от 1.030 , сме 5-ти в сектора и 9-ти от 14 отбора - ми толкова си можем... :oops:

С това месецът не беше приключил - имаше още майски бой да се яде..."любимата" рекичка , без течение , и сме нагъчкани като сардини:


Изображение

Мястото ми е абсолютно прекрасно...за ловене на фидер: :mrgreen:

Изображение


Е да , ама не ...


Изображение

Стартираме , на ПЪРВОТО изтичане засичам едра риба , приближавам я два метра , и рибата се откачва

( :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: спираме , псуваме , поемаме си дъх , ПАК псуваме :x :x :x :x :twisted: , продължаваме )

Оттук едра риба вече няма , обаче хващам някакви баби , които пресъхват след половин час - както винаги. Сега почвам да се чудя кво да правя , имам един топ сет на пето коляно , с близо три метра байряк това се подмята навътре , и правя две поредни фитки , след което хващам две поредни баби. До паузата нямам нищо повече , а след нея нещата се развиват по предварително начертания план - не ще , не ще и не ще. Laughing
Комшията отляво след половин час си събра багажа и си замина този отдясно се разписа с няколко ситни рибета , аз не успях да хвана абсолютно нищо , което е напълно в реда на нещата - имам два риболова на щека на тази река годишно , докато много хора ловят на тази река само на щека , целогодишно , и от десетилетия. :roll:

Аз се записвам само щото на тази дата няма нищо друго , и живая на 19 километра от реката...май ще свърши някой ден , и ще дойде време да съм послeден в сектора с десет кила , а не (както в конкретния случай) , предпоследен с 560 грама. Отдясно имам 920 , 960 и кило кило и двеста...баси , с откачената риба щях да бия сума ти народ бе! :lol:

С това се класирам 36-ти от 41 човека , щото някой все успява да се класира след мен , без да ми е ясно как... :roll: :mrgreen:


Край на месеца? Ти пък , ти пък - чакай като съм седнал да пиша.... :wink:


Пак не правих снимки , щото имах да разпъвам три мача , щека , да приготвям две храни , глина с фуил , и кво ли още не - правя петно на 34 метра , щото до мен седи Кристоф , който на този водоем (Мартиниерския канал , разбира се) , няма равен на мач , и лови на тази дистанция. Дребната подробност е , че той седи на чисто място , и може да стане , за да метне с фиксиран ваглер. Аз седя под дървета , при дълбочина от три метра и нещо фиксираният ваглер минава "ниско под тополите" :wink: , и ми е страшно неудобен , така че монтирам и един подвижен . Храня на щеката , без да имам намерение да ловя с нея - освен ако комшиите не почнат да вадят риба на тази дистанция.

Аз стартирам директно с мача , всичко друго очва на щеката - един час по-късно всички още си чакаме първото кълване , после Кристоф вади скимърче от 50 грама. Комшията отляво почва да търси слънчаци в краката си...ще свърши , споко. Май ще свъpши един ден , няма да трае вечно... :?


Идва паузата. Има две-три хванати платики на мач , и сума ти нард се е насочил да лови слънчаци , на щеките няма нищо. След паузата аз решавам да опитам на щеката , да не каже някой че съм я монтирал за оня дето духа - следва кълване , и повеждам скимър от 150 грама , за ужас на комшиите , безстрашно го вдигам на гърди 8) :lol: , проклетото добиче се откачва , и цопва във водата като подминава живарника с пет сантиметра - NBA ряпа да яде. :mrgreen:

Комшиите си отдъхват , аз повече не виждам кълване на щеката , гепвам топ сета , смъквам плувката аха до клупа , и почвам слънчаците на двайсе сантиметра от брега - ма то имало един куп бе! :shock: :lol: Един , два , три , пет...хиля се като ненормален , от един месец точа зъби за мачов риболов , и сега скубя слънчаци...в тоя момент Кристоф засича първата платика от кило и половина... :roll:

Зарязвам слънчаците ( с известно съжаление..) , мятам мача - ми не ще. След няколко мятания отстрелвам ваглера , който цопва почти на петното , да ми боде очите :evil: , минавам на подвижния ваглер , не ще. Не ще бе!!!! Кристоф вади втора платика....


Кво да ви разправям? За сефте от три години , не успях да хвана нито една платика на мача , и нито една не клъвна на откъснатия ми ваглер , който си седя на петното до края на мача , и успях да докопам след това. 8)
От другата страна на Кристоф седеше Филип , който също не видя кълване на мача , Кристоф по средата има 5 платики , и печели целия турнир , за втора поредна година. Аз тегля 311 грама слънчаци - ако бях ловил само тях , имаше за кило и половина , с което , колкото и да звучи невероятно , се класирам 21-и от 40 човека , да умреш от смях... :lol:

...в един прекрасен юнски ден , май ще приключи....

:wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Outsider написа:
...в един прекрасен юнски ден , май ще приключи....
...ако няма кого да цитираш , винаги можеш да цитираш себе си 8) - прекрасен юнски ден на съвършено непознат водоем


Изображение


Фидери , дърти платики , игра за сериозен награден фонд? Ъъъъъъ - НЕ :roll: :


Изображение

:roll: :roll: :lol:


Първа Дивизия плувка на департамента , награден фонд няма , ама и да имаше, нямаше да ме огреe - аз съм единственият участник (от 28) , който не е ловил тук никога , и участието ми в турнира не беше предвидено ВЪОБЩЕ...обаче... :?

- Ще участваш ли в турнира ? - пита Президента по телефона
(няма се предвид оня капут в Елисейския дворец , дето гилотината плаче за него :twisted: - за Президента на моя клуб става дума )


Всички се били записали , намеква деликатно...добре де , добре , разбрах :lol: - още повече , че моят клуб е единственият , който ми е известен , който поема разходите по състезателния лиценз , така че нямаше накъде да се мърда... :wink:


-Кво ще ловим ? - въздъхвам с примирение , и получавам най-неочаквания отговор : основната риба била каракуда от 200 до 400 грама ....хмммм... :roll:

И така монтирам разнообразни линии , дълбочината е около метър , двойна глина с фуил...

Изображение


...отляво имам Ришар от моя клуб , отдясно - Големият , Лош Франк Мазюи , единн от най-добрите състезатели (плувка) в департамента. Свири се старт ,мята се храната от ръка , къпира се фуила , стреля се бял с прашка. Оттука се заформя следната ситуация : риба уж има. Това което няма , тва е начин да се хванат три поредни риби с един монтаж , грамаж на линията , стръв...НИЩО не работи :x , хващам една риба , пауза , сменям линията с по-тежка , хващам две риби , пак си губя рибата...Франк разцепва сектора (сектора е от 14 човека) ,по едно време даже го видях да лови с близалка!! ( От половин грам , както се оказа по-късно). На мен нищо не ми е ясно , освен че нищо не ми е ясно , и се класирам предпoследен с 4.900 :oops:


Изображение


Ришар отляво има 7 кила и половина , Фрак печели сектора с 13 кила , и само свива рамене - "нищо не разбрах , на всеки две риби трябваше да сменям линията..."


Слава Богу , бро! Ако не си разбрал нищо , и имаш 13 кила , не знам кво щеше да направиш , ако всичко беше разбрал... :shock: :mrgreen: :mrgreen:


Оттук имахме да правим разбор - от клуба сме 11 човека , да удавим мъката в подготвените за целта обилни напитки - а мъка има много , щото повечето сме класирани доста зле , и сега се оказва че няма работеще схема - имало е хора един до друг , от които единият е ловил на вердевас , а другият - на торен. Или , единият е ловил с плувка от 0.10 грама , а другият - с грам и половина. Един е къпирал , друг е хранил само с прашка , а трети е хранил от ръка - няма видимопечеливша стратегия...

Недeля. Сега съм в другия сектор , и имам страшен проблем : на сянка съм.


Изображение



От вчера имам инфо че няма ли слънце , има само сомчета , каракудите и скимъра седят на слънце. Следователно , се налага да ловя на 13 метра. Отляво имам един младеж , който е от елита на департамента , състезава се от малък , познава водоема от години. На тапата седи пак Ришар , който на масата не спря да ме бъзика за предпоследното място :evil: (той беше 5-ти) . Местен специалист седи отдясно.

Почваме , и аз тръгвам да налучквам линията - този път съм монтирал даже и близалка...


Изображение


Десетина минути няма кълване нито отляво , нито отдясно . После хващам сомче , Младежа хваща сомче , Специалиста вади сомче , Ришар има едра риба , бърка с кеп...


Оттук нещата тръгват стремително да се сговняват :evil: - в края на първия час имам три сомчетa и една каракуда , и май имах едно ситно скимърче. Една едра риба се заби в клон в краката ми , и нещата не вървят въобще. Младежа набира ритъм , сега са само каракуди , Ришар бърка с кепа , Специалиста отдясно е напипал едръ скимър , почти платика , и хващя малко , но по-едра риба. На мен не ми кълве ВЪОБЩЕ! Имам някакви полу-почуквания , сменям линии , хващам две-три риби с ултралайт линия от 0.10 грама ,обаче във вятъра и вълните не мога да я контролирам...минали са почти два часа - маншът е от 5 часа , и аз съм безкрайно далеч , всичко живо вади риба , на мен не ми кълве , ама и не миу пука много - аз само минавам оттук , с този турнир щеката се зазимява , и почва истинския сезон , кво ми дреме.... :roll:


Ми , дреме ми , деа! :evil: :evil: :evil:

Първо , Ришар пак ще ме гледа отгоре надолу. :x
Второ , що имам почуквания - тоест , риба на петното , и не я хващам? И трето...ми аз едно време ловях на щека деа. И не се справях чак толкова зле. :oops: :oops:

Хептен ли съм забравил как се правеше ? Кво не съм опитал още....мммм...вярно бе!! - не съм пробвал ДА МИСЛЯ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ОК , що имам риба , и не виждам кълване? Дропера ми е много ситен? Свалям още две съчми до клупа , опитвам , няма резултат. Тогава ...цялото ми утежняване не е правилно? Вдигам основната тежест високо нагоре , разчленявам дроперите за бавно пропадане , спускам плувката внимателно надолу , и.....

:o :o :shock: :shock: :shock:


..пичове....десет минути по-късно не знаех дали да се хиля с глас , или да стана и почна да си блъскам главата в някое дърво! :shock: - сега се оказа че на петното ми имало стена от риба , която кълвеше с пускането , ама една след друга! Бребребре!!! :twisted: 8) 8)

Само за този трети час сигурно направих 4 кила риба , предпоследният час , макар и малко по-слаб , беше все пак отличен , и чак накрая рибата се оттегли - не само пред мен , и сега имаше само редки сомчета...


Добре де - аз , разбира се , сигурно бях някъде в дъното на сектора , обаче така се изкефих за тези два часа нонстоп риба на щеката , че се бях ухили от ухо до ухо , даже не тръгнах да се ядосвам , че се събудих толкова късно. :oops:
И на този водоем аз някакси не бях участвал в състезание никога досега? Те тази грешка трябва да се поправи! :twisted:

Идва кантара - Ришар на тапата има 6.4 кг. Младежа вади 8.660 - "на такива момчета ние казваме браво!" :tup:

Аз тегля... 7.440 ?!? 8)


Ришар? Ри-шАааар?

:twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

До края на сектора съм убил всичко живо , и само тапата в другия край , (където вчера беше спечелен сектора с 14 кила ), ме бие със ...460 грама.


Аз съм трети в сектора , и с това стигам 16 място в крайното класиране. Сега може да започне истинският сезон :11:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Прекрасен юнски ден - продължение:

Изображение


Денят е прекрасен , дума да няма - виж тиражът ни можеше да се опише с израза , "вселяваш в сърцата ни само скръб и жалост"... :( :lol:


Изображение

Изображение

Падаме се в плиткия сектор , като проблема е липсата на вятър - по френските гьолове , няма ли вятър , няма риба. За капак , сме в самия център на сектора - на номер 5 от общо 8. Сега , Нико и Фабрис са тренирали миналата седмица макар и не в този сектор , и са хванали 15 и 10 кила съответно , риба имало - с лопата да я ринеш. Така че за всеки случай всичките стрaнични масички са засипани с храна , която на този турнир е без лимит - забранен е само фуила - от всичко друго , сипвай с големия черпак...


Изображение

Изображение

Правим две петна , на 25 и 40 метра , засипваме ги с храна , и потриваме ръце в предвкусване на риболова , който ни чака... :twisted:


Десет минути по-късно.

Ние още потриваме ръце , ама с видимо охладнял ентусиазъм. :roll:
Не ни кълве , не се вижда никакъв признак на живот нито отляво , нито отдясно.
15 минути смед старта , аз внезапно усещам как сме на път да се наврем във все същия капан , и да настъпим все същата мотика. :evil: Секторът е плитък , тук никой не лови , рибата се е дръпнала навътре ...ставам , и отмервам 60 метра... :lol: :lol: :lol:

Сега , вземането на правилното решение 15 минути след старта е нещо ново за мен 8) - интересно kолко време ще мине , докато започна да храня далечното петно от самото начало , не 15 минути след старта? :roll: :oops:


Фабрис продължава да върти 25 и 40 , аз след 5- 6 презамятания , вадя ситно скимърче , без да съм видял кълване. За капак , имаме гаден слой всякаква гнус по повърхността на водата , конеца не потъва , някакви пухчета се лепят по влакното , и факта , че до края на манша не счупих нито едно връхче , е като нещо описано в Евангелието - чудо , с други думи :)

Бaвно , МНОГО бавно , на петното ми започва да се появява риба - хващам един два скимъра , имам няколко фитки вадя осмукана стръв - кълве повече на вердевас , но него го яде безнаказано , и когато индикациите започват да зачестяват , предлагам на Фабрис да мине на моето петно , с олово като за начало , и с кошница - после , ако рибата продължи да кълве. Нa Фабрис не му кълве , минава на кошница , обаче с това спира кълването при мен , и той се връща на оловото , с което , ТРИ ЧАСА И ПОЛОВИНА след старта , най-после вади първата си риба ...

Нa мен някъде на този етап ми е писнало да се кьоравя във незабележимите индикации , които прави злоядата риба , бодвам две парчета торен като малкия ми пръст на кука Н° 8 ( а не бе! :twisted: ) , тая работа води до решително кълване , и сега вадя скимър от поне 500 грама. Решавам , че съм открил Америка ,( макар и късничко ), и до края на манша правя 6 риби , Фaбрис има 3 , и теглим 3.700. Тапата вляво имат 8 кила , после - 5 , оттам бием два отбора , отдясно имаме 6 кила , и на тапата вдясно Валентин и Батист , победители в миналогодишния турнир , и състезатели много над нашето ниво , печелят сектора с 14 кила. Ние гушваме 5 точки , и отиваме да давим мъката. Мъките , по-точно. 8)

Днешната , и утрешната - щото в неделя сме се паднал в безнадежден кенеф , и ще играем за едно от трите последни места в сектора... :?

(Кратки бележки по първия манш : имам една откачена риба от поне 800 грама на ръба на кепа. Имам и фитки , ама тях не ги броя. Можехме ли да издрапаме едно място нагоре? - мисля че можехме , щото направих още една грешка - не вкарах въобще Литу , и после Нико , който беше на лявата тапа , ме смъмри строго... :oops: )

ПъСъ - в случай , че някой се чуди - остана ни много храна. Ама като за три състезания... :roll:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”