Състояние на път в Гърция

Разправят, че не всичко било риболов.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Състояние на път в Гърция

Мнение от Асти »

Моля, ако някой е минавал по пътя Серес - на юг Нигрита посока Ставро, през Рендина да сподели впечатления. Имам много лош опит отпреди няколко години, но нещата може да са се променили.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: Състояние на път в Гърция

Мнение от баш майстора »

По този път минавам няколко пъти годишно от повече от 10 години и никога не е имало проблеми. Да, има доста завои, но се пътува спокойно, няма почти никакво движение и състоянието му е повече от прилично по българските стандарти за пътища.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 626 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Състояние на път в Гърция

Мнение от Драго »

Аз минавам през Димитра - Амфиполи - разликата е няколко минути по-бързо, 17 километра повече и една дребна магистрална таксичка която може и да се избегне. Така си спестявам завоите поне.

На скоро един приятел го глобиха преди Нигрита, точно след моста над Струма за превишена скорост. Иначе той напоследък през Нигрита все минава а пътува поне два пъти в месеца.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Състояние на път в Гърция

Мнение от Асти »

Добрият, стар форум винаги може да бъде полезен. През Амфиполи все пак е по-добре. А на другия има участъци с нов асфалт, явно съм попаднал по време на ремонта.
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 626 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Състояние на път в Гърция

Мнение от Драго »

Събота минах по този път - добре е, кара се. Хванах се да засека и времената от Керамидарис в Серес до Ставрос. Отиване през Нигрита 55 минути на връщане през Амфиполи 1 час. И в двете посоки понатисках педала на газта и като, че ли през Амфиполи изхабих повече гориво ама не засекох точно когато минавах през Нигрита. Но за 5 минути и литър нафта предпочитм да не си гледам задния номер на завоите и да не превръщам кинетичната енергия от матора на колата в топлинна към дисковете на спирачките.

И друго важно - тъй като съм с ръчни скорости то беше една смяна на скорости свят ми се зави през Нигрита, та ако колата е автоматик ще е по-добре.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”