TRABUCCO PROXIMA XP ACTIVE FEEDER - 3.60М 90Г

pdimitrof
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Авг 02, 2018 11:55
Риболов: универсален
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 6 пъти

TRABUCCO PROXIMA XP ACTIVE FEEDER - 3.60М 90Г

Мнение от pdimitrof »

Здравейте !
Интересува ме въпросната въдица относно чувствителността ! Ще се лови основно от ръка, без стойка, на дъно с олово и без кошнички. Усет на кълване, вадене на риба и т.н. Умишлено се спирам на този тест, а не 120, защото мисля, че по-големият тест ще е по-груб. Ако някой има опит с нея моля да сподели. За риболов само на река!
Аватар
outsider
Мнения: 2667
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 179 пъти
получил Браво: 4580 пъти

Re: TRABUCCO PROXIMA XP ACTIVE FEEDER - 3.60М 90Г

Мнение от outsider »

Здравей , колега - не познавам риболова който практикуваш , та да попитам: с какъв грамаж тежести работиш , и на какви дистанции? - имам едно такова съмнение , че си се насочил към прекалено мощна пръчка :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
pdimitrof
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Авг 02, 2018 11:55
Риболов: универсален
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: TRABUCCO PROXIMA XP ACTIVE FEEDER - 3.60М 90Г

Мнение от pdimitrof »

outsider написа: Пон Ное 13, 2023 19:46 Здравей , колега - не познавам риболова който практикуваш , та да попитам: с какъв грамаж тежести работиш , и на какви дистанции? - имам едно такова съмнение , че си се насочил към прекалено мощна пръчка :wink:
Здравей колега!
От 40-70 гр. в дебели бързеи. Естествено ако ползвам по малки олова, връх с по-малка унция. Търся чувствителна въдица, да мога да усещам кълването в ръката и удоволствието при ваденето. Естествено това не ми е основният вид риболов, но често го практикувам! Оловото е проходно и линията е в движение. Скоростта я определям с големината на оловото, от опита който съм придобил от практиката през годините! Относно мощността на пръчката, според мене е точно това което ми трябва / но може и да греша /. Работил съм с до 80 гр. и беше екстра за целта, но беше двуделна и я продадох само заради транспортната и дължина.
Аватар
outsider
Мнения: 2667
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 179 пъти
получил Браво: 4580 пъти

Re: TRABUCCO PROXIMA XP ACTIVE FEEDER - 3.60М 90Г

Мнение от outsider »

pdimitrof написа: Пон Ное 13, 2023 22:18
Здравей колега!
От 40-70 гр. в дебели бързеи.[....]Относно мощността на пръчката, според мене е точно това което ми трябва
Аз имах предвид че теста на фидер включва и теглото на храната - тоест , 90 грама отговарят на 50-60 олово + двайсетина грама захранка . Ако ще ползваш само оловото (теглото на празната хранилка) , сигурно ще можеш да минеш и с още по-лек фидер , особено ако не ловиш на 50 метра.( Все с идеята за усет и лекота.) Което не значи , че въпросната пръчка няма да ти върши работа.
Поздрави. :11:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
pdimitrof
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Авг 02, 2018 11:55
Риболов: универсален
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: TRABUCCO PROXIMA XP ACTIVE FEEDER - 3.60М 90Г

Мнение от pdimitrof »

:tup:
outsider написа: Вто Ное 14, 2023 19:59
pdimitrof написа: Пон Ное 13, 2023 22:18
Здравей колега!
От 40-70 гр. в дебели бързеи.[....]Относно мощността на пръчката, според мене е точно това което ми трябва
Аз имах предвид че теста на фидер включва и теглото на храната - тоест , 90 грама отговарят на 50-60 олово + двайсетина грама захранка . Ако ще ползваш само оловото (теглото на празната хранилка) , сигурно ще можеш да минеш и с още по-лек фидер , особено ако не ловиш на 50 метра.( Все с идеята за усет и лекота.) Което не значи , че въпросната пръчка няма да ти върши работа.
Поздрави. :11:
pdimitrof
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Авг 02, 2018 11:55
Риболов: универсален
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: TRABUCCO PROXIMA XP ACTIVE FEEDER - 3.60М 90Г

Мнение от pdimitrof »

Взех въдицата, точно това което ми трябваше ! :D И една ванфорд 4000 бавната, е така за цвят ! :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”