Гъбомания

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
Публикувай отговор
Аватар
баш майстора
Мнения: 6038
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1746 пъти
получил Браво: 2086 пъти

Re: Гъбомания

Мнение от баш майстора »

Открихме и печурките. :D Уж бяхме тръгнали за челядинки и киселец за чорба, но челядинки няма никакви. Както и да е, нали не се прибрахме с празни ръце -20-ина супер свежи печурки и една торба треволяци... Доволно! :11:
...
1000019603.jpg
1000019603.jpg (97.95 KiB) Преглеждано 10142 пъти
1000019600.jpg
1000019600.jpg (155.73 KiB) Преглеждано 10142 пъти
1000019601.jpg
1000019601.jpg (309.83 KiB) Преглеждано 10142 пъти
1000019602.jpg
1000019602.jpg (195 KiB) Преглеждано 10142 пъти
1000019605.jpg
1000019605.jpg (210.59 KiB) Преглеждано 10142 пъти
1000019604.jpg
1000019604.jpg (183.91 KiB) Преглеждано 10142 пъти
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш майстора
Мнения: 6038
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1746 пъти
получил Браво: 2086 пъти

Re: Гъбомания

Мнение от баш майстора »

Уж бях закрил сезона на смръчкулите, но днес за всеки случай го закрих окончателно. :mrgreen: Подмамени от относително хладното време през последната седмица, с благоверната решихме да направим още едно завиране в драките. Вчера не посмяхме да тръгнем, че уж щеше да вали почти цял сен, но тая сутрин по росата нападнахме. В София валеше и така до входа на гората. На излизане бяхме толкова мокри, все едно сме плували в реката. Намерихме малко гъби, повичето на преклонна възраст, на нали не сме капо. Чакаме манатарките! :lol:
...
1000019699.jpeg
1000019699.jpeg (155.32 KiB) Преглеждано 9687 пъти
1000019698.jpeg
1000019698.jpeg (162.59 KiB) Преглеждано 9687 пъти
1000019703.jpeg
1000019703.jpeg (84.54 KiB) Преглеждано 9687 пъти
1000019700.jpeg
1000019700.jpeg (162.36 KiB) Преглеждано 9687 пъти
1000019693.jpeg
1000019693.jpeg (167.78 KiB) Преглеждано 9687 пъти
1000019697.jpeg
1000019697.jpeg (141.88 KiB) Преглеждано 9687 пъти
1000019694.jpeg
1000019694.jpeg (126.05 KiB) Преглеждано 9687 пъти
1000019704.jpeg
1000019704.jpeg (90.09 KiB) Преглеждано 9687 пъти
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш майстора
Мнения: 6038
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1746 пъти
получил Браво: 2086 пъти

Re: Гъбомания

Мнение от баш майстора »

Открихме и манатарките - два броя, но нали не сме капо! :D С "милото" отскочихме до една дъбова горичка край София на около 700-750 мнв, на разсъмване беше 3.5 градуса, влагата хич не е много и това си личи по гъбите - сухи и напукани. Събрахме и една шепа пачи крак, на прибиране в ливадата до колата намерих и една огромна печурка. После обходихме и една друга ливада с надеждата да намерим челядинки - трева до кръста, който си няма друга работа да ги търси! :lol:
...
1000019785.jpeg
1000019785.jpeg (141.9 KiB) Преглеждано 6224 пъти
1000019786.jpeg
1000019786.jpeg (167.76 KiB) Преглеждано 6224 пъти
1000019787.jpeg
1000019787.jpeg (183.47 KiB) Преглеждано 6224 пъти
1000019788.jpeg
1000019788.jpeg (202.57 KiB) Преглеждано 6224 пъти
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш майстора
Мнения: 6038
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1746 пъти
получил Браво: 2086 пъти

Re: Гъбомания

Мнение от баш майстора »

Тая сутрин с двама верни другари напъплихме гората на развиделяване, очаквах че ще има предимно жълт пачи крак, но освен него намерихме и сив пачи крак, дъбови, бронзови и царски/хлебни манатарки. Не съм снимал, че телефона ми беше в раницата, но финалния резуртат е това - около 3 кила гъби екстра качество.
1000019911.jpeg
1000019911.jpeg (220.89 KiB) Преглеждано 2553 пъти
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”