Гъбомания
- баш майстора
- Мнения: 6038
- Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
- Риболов: Online
- Местоположение: София
- дал Браво: 1746 пъти
- получил Браво: 2086 пъти
Re: Гъбомания
Открихме и печурките.
Уж бяхме тръгнали за челядинки и киселец за чорба, но челядинки няма никакви. Както и да е, нали не се прибрахме с празни ръце -20-ина супер свежи печурки и една торба треволяци... Доволно! 
- ...
-
- 1000019603.jpg (97.95 KiB) Преглеждано 10142 пъти
-
- 1000019600.jpg (155.73 KiB) Преглеждано 10142 пъти
-
- 1000019601.jpg (309.83 KiB) Преглеждано 10142 пъти
-
- 1000019602.jpg (195 KiB) Преглеждано 10142 пъти
-
- 1000019605.jpg (210.59 KiB) Преглеждано 10142 пъти
-
- 1000019604.jpg (183.91 KiB) Преглеждано 10142 пъти
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
- баш майстора
- Мнения: 6038
- Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
- Риболов: Online
- Местоположение: София
- дал Браво: 1746 пъти
- получил Браво: 2086 пъти
Re: Гъбомания
Уж бях закрил сезона на смръчкулите, но днес за всеки случай го закрих окончателно.
Подмамени от относително хладното време през последната седмица, с благоверната решихме да направим още едно завиране в драките. Вчера не посмяхме да тръгнем, че уж щеше да вали почти цял сен, но тая сутрин по росата нападнахме. В София валеше и така до входа на гората. На излизане бяхме толкова мокри, все едно сме плували в реката. Намерихме малко гъби, повичето на преклонна възраст, на нали не сме капо. Чакаме манатарките! 
- ...
-
- 1000019699.jpeg (155.32 KiB) Преглеждано 9687 пъти
-
- 1000019698.jpeg (162.59 KiB) Преглеждано 9687 пъти
-
- 1000019703.jpeg (84.54 KiB) Преглеждано 9687 пъти
-
- 1000019700.jpeg (162.36 KiB) Преглеждано 9687 пъти
-
- 1000019693.jpeg (167.78 KiB) Преглеждано 9687 пъти
-
- 1000019697.jpeg (141.88 KiB) Преглеждано 9687 пъти
-
- 1000019694.jpeg (126.05 KiB) Преглеждано 9687 пъти
-
- 1000019704.jpeg (90.09 KiB) Преглеждано 9687 пъти
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
- баш майстора
- Мнения: 6038
- Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
- Риболов: Online
- Местоположение: София
- дал Браво: 1746 пъти
- получил Браво: 2086 пъти
Re: Гъбомания
Открихме и манатарките - два броя, но нали не сме капо!
С "милото" отскочихме до една дъбова горичка край София на около 700-750 мнв, на разсъмване беше 3.5 градуса, влагата хич не е много и това си личи по гъбите - сухи и напукани. Събрахме и една шепа пачи крак, на прибиране в ливадата до колата намерих и една огромна печурка. После обходихме и една друга ливада с надеждата да намерим челядинки - трева до кръста, който си няма друга работа да ги търси! 
- ...
-
- 1000019785.jpeg (141.9 KiB) Преглеждано 6224 пъти
-
- 1000019786.jpeg (167.76 KiB) Преглеждано 6224 пъти
-
- 1000019787.jpeg (183.47 KiB) Преглеждано 6224 пъти
-
- 1000019788.jpeg (202.57 KiB) Преглеждано 6224 пъти
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
- баш майстора
- Мнения: 6038
- Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
- Риболов: Online
- Местоположение: София
- дал Браво: 1746 пъти
- получил Браво: 2086 пъти
Re: Гъбомания
Тая сутрин с двама верни другари напъплихме гората на развиделяване, очаквах че ще има предимно жълт пачи крак, но освен него намерихме и сив пачи крак, дъбови, бронзови и царски/хлебни манатарки. Не съм снимал, че телефона ми беше в раницата, но финалния резуртат е това - около 3 кила гъби екстра качество.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."

