Молба за помощ

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
morski
Мнения: 272
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:29
Местоположение: Варна

Молба за помощ

Мнение от morski »

Колеги моля ви отново /надявам се да не съм досаден/ :oops: да ми кажете от къде да намеря 2 шпули за Ryobi Zauber най-малкия вариант, мисля че беше 1000. Дали не стават шпулите от SERT и SPRO ? Ще ви бъда много благодарен, ако кажете и чрез квадратна бутилка. :wink:
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Re: Молба за помощ

Мнение от Lubo »

morski написа:Колеги моля ви отново /надявам се да не съм досаден/ :oops: да ми кажете от къде да намеря 2 шпули за Ryobi Zauber най-малкия вариант, мисля че беше 1000. Дали не стават шпулите от SERT и SPRO ? Ще ви бъда много благодарен, ако кажете и чрез квадратна бутилка. :wink:
За съжаление не са ми познати все още, макар че ако колегите знаят и ми кажат къде да отида да попитам, ще отида. Само че не зная къде се продават въпросните макари. А иначе - ти откъде намери шпули за Sert, че аз пък тях не мога да намеря?
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
morski
Мнения: 272
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:29
Местоположение: Варна

Мнение от morski »

Може и да се заблуждавам но на снимка Серта и Спро са почти идентични с Риобито, та затова си мислех че е възможно. :(
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

morski написа:Може и да се заблуждавам но на снимка Серта и Спро са почти идентични с Риобито, та затова си мислех че е възможно. :(
А знаеш ли откъде да си намеря шпули за моята Серт? Щото ги питах тия в магазина и ми казаха че няма. Иначе на външен вид - всички макари си приличат. Важното е какво е отвътре на шпулата според мен. А и шпула от друга макара, може да доведе до различно намотаване на влакното, не разбирам много. Но ми се струва че хората си design-ват шпулите според бигела и съответната макара! Аз имам 4 макари и на никоя шпулата не става на другата без преправяне.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

morski, бях ти писал по въпроса. Отиваш в магазин Спортфиш(пътя на тролеите на долу към гарата, след даскалото) и им казваш какво ти трябва.
iddqd
morski
Мнения: 272
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:29
Местоположение: Варна

Мнение от morski »

Ходих където препоръча но нямат. Казаха че евентуално пролетта но не е сигурно. А аз ги искам сега :(
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Ами бъди настоятелен. Те са хората, които продават тези макари, така че те май са единствените, които могат да ти решат проблема. Но преди нов внос едва ли ще заима шпули, а това наистина ще е на пролет :(
iddqd
Edi
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 9:51
Местоположение: Deutschland

Мнение от Edi »

Този модел на Риоби е нов и се продава с две резервни шпули. Не знам откъде си го купил, но би трябвало да имаш общо 3 шпули, което си е предостатъчно.
Иначе тази макара е великолепна за лек спинингов риболов. Ако я има у нас си е супер. В Германия е около 100 евро.
morski
Мнения: 272
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:29
Местоположение: Варна

Мнение от morski »

Edi, там е работата че ми е подарък. Донесоха ми я от корабите, купувана е някъде от Малайзия или нещо такова. Но беше само с една шпула. Реди не по лошо от Шиманото ми, а хода и е "кадифе" и се чудя коя от двете да прежаля за използване по морето. Затова ми трябват още 2 шпули но май ударих на камък, :( за сега надявам се.
Edi
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 9:51
Местоположение: Deutschland

Мнение от Edi »

И в Малайзия и в Тутракан би трябвало да се продават с две резервни шпули. Освен ако малаизийците не са си ги скатали.
Иначе подаръка си го бива.
MILEN

Мнение от MILEN »

Тези от сертовите стават .Аз така направих . И наистина на вънка ги продават с повече шпули.
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”