Лека загрявка..........

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Лека загрявка..........

Мнение от PENN »

Пътуване от Хавай до Калифорния ни чака,артилерията ще е същата с леки изменения.Измененията са по снимките- 2 нови силикона и една въдица както и нови поводи някои с ненормална дължина както ще се убедите.Айде почвам снимки.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Go BIG or Go Home!
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

Баси дайвата, влакно 100 либри.... нема лабаво там :D
Тия лъскави силикони да ги снимаш в устата на некай дзвер.

Добри времена и Успешен риболов!
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Te тва са такъми, те тва са клещи - не кат нас кохерчета, пинцетки, ала-бала, куки 18 номер, воблери по 3 см, блесна номер 5 е нещо гигантско а тези силикони ги ползваме за украса на витрините....
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Малко аджамииската ще е тоя път,но с тежки лодки няма как.Лодката е с 2 мачти и ако ми се налага да я спирам сам ще отнеме време и може да не ми стигне влакно да спра рибока.Навил сам ново 80 либри на големия Пенн и се надявам с тази пръчка да мога да ги обърна докато забави лодката,както и яко дърпане от дълбокото,че нещо на едната и се разхлаби макародържача,а на другата и се строши водач.Търсих по-яка пръчка,нещо от рода на 60-130 ама са по около 400$$$ и се отказах от такава атака.Няма смисъл с макарички с по 600 метра и 80 либри влакно.Сменили сме и всички поводи на силиконите,че лодката е удобна за риболов,но и е малко висок задника и контрола ще е труден в близост до кармата.Сега имам и поводи по 3,че и по 4 метра,само как ще ги дърпам горе не ми е ясно все още.То да клъвне пак ще му мислим.Иначе Дайвата е на 130 $,доста добре направена пръчица и най-вече сам я купил от магазина на тукашния форум с 5 години гаранция.След 5 години я марлина я акулата,ще сменям ако се наложи.Взех си и малко дебели силикони,че предния път нещо ми отнесе любимеца и ми развали системата за влачене.

Времето уж го дават добре,но пак за беда ни отказа сателитния телефон и ще я караме май на сляпо и дано не уцелим нещо много кофти.За сега сме само двамата с брата и като гледам може и така да завърши прехода.Поне си намерих такъмите,че ги бях попилял някъде и ми се ревеше.Утре стягаме багажа,точим куки и след около седмица летим за Хавай.До края на месеца ако ме няма............значи нищо не ми е клъвнало и ги гоня из моретата.
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Ма и куките тук са малки,нямах размера които ми се искаше да сложа и плеснах каквито имах в куфара.Може да им се наложи смяна в Хавай,но ако имаме много работа,може и така да я карат.На всичко показано повода е 300 либри,другите поводи сам ги снимал само за идея коя марка влакно ползваме.А ако ви покажа дължината на поводите...........ма няма,ще ми се смеете.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Баси леката загрявка :shock: :shock: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Бе срам не срам ще ви пусна колко е дълъг един дълъг повод.Това е повод на силикон среден размер,ще може да работим и с лебедките на лодката ако се наложи.Намален екипаж сме,няма как.Такова плаване се прави от 4 човека,а не от двама луди.Предния път онова едва го измъкнахме със Словака,сега ако пак удари ще се попикаме с брата.Ей го на какъв е як и той като мен.От този куфар долу взимам само 20% от такъмите,другото е слабо за тамошния риболов.Левак ти имаш ли какво да правиш този месец????Наиш как ще паснеш на този вид риболов с твойта категория,аз съм за сафриди с моите килца.



Изображение
Go BIG or Go Home!
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

Като дойде Левака и требе един катер с кетеринг .... :D
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Ми Асене свободен съм бре :lol: :lol: Казвай кога да пътувам за да напрегна малко дъртите мускулчета. :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Няма страшно,ще хванем толкова,че ще може да се яде на корем.Предния път грънци ама преди това хванахме като за троен екипаж,а по предния хванахме двойно повече от 15 лодки взети заедно.Той да дойде пак ще му мислим.........
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Ма гледай го бе значи,аз съм сериозен,ти не се бъзикаи.Взимаш една виза и хващаш гаргата за Хонолулу,аз те чакам там около десети тоя месец.Може да вземеш някои такъм сомаджийски да ги пробваме
Go BIG or Go Home!
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Да бе те няколко пъти ми се обаждаха от US посолството да ме питат не искам ли виза :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

И на мен така ама такъв им го забих,че още се чудят къде сам,но това е кофти тема.Хамериканското е теgаво посолство,но виж Мексиканското може да им се избие зъб.Така ми трябваше един риболовец преди около месец,сам в рая за риболов,лодка,разрешителни и САМ.Бе кво да говоря,Ноември тръгваме пак с брата.Само трябва да проверя брокера ще идва ли с нас и ако няма...........Мексикански води,дива работа,няма контрол и пълно с риба. :wink: :wink: :wink:
Go BIG or Go Home!
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

офтопик: Току-що чух по радиото, че хамериканците ще допускат европейските самолети, само ако имат информация по 34 точки за всеки пътник на борда на самолета :shock: :shock: :shock:
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Аааааааааааааааа бат Стефчо всички го знаят вре. Даже и по повече точки има инфо за него. Споко, уреден е за пътуването. :wink:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”