Отново за сомовете

ОФФСом
Гост

Отново за сомовете

Мнение от Гост »

Абре момци, што си мислите кльонка е толкова лесна работа. Много хляб има още има да ручате в тоя занаят. С това се заемат обикновено хора преминали през повечето други видове риболов и знаешти срещу какво се изправят.
Яките мултипликатори и колци няма много да ви помогнат. Иска се и друго .............. :wink:
А тук мое си лафите колкото искате на тази тема. Без някои други нешта ................ ще си останете само на седем кила и много мерак.
Гледайте си другите видове риболов и не се бъркайте в сомските работи. В дълбоки води навлизате. Гледайте си спининга




Така. Тоя постинг, заедно с последвалите го реплики, ги отделям в самостоятелна тема в подфорум "На тежко", за да не разводняват питанката на Крис за макарите.
Не трия постингите по една-единствена причина - очаквам със затаен дъх в темата да се включи отново великият вожд на кльонка, анонимният кошмар на ивайловградските, тиченските, дунавските и прочее треперещи от страх сомове, повелителят на яките такъми и безсмислените многоточия, г-н Гостът!

... имам некои подозрения относно автора, но доколкото съм си създал някакво впечатление за него, написаното изобщо не е в стила му и за тва съм в недоумение...
Майстор Саки
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Леле как се уплаших госте лелеееее стаааах
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Wow, най-ги обичам такива гости - кажат ти колко са велики и майстори, оплюят те, ама си остават анонимни. Дали 'щото по-далеч от платеното на Пънчака не са стигали?
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Пичове, готина тема, но да ви кажа малко подробности, нали съм от Видин.
Забравете за ползването на пръчките и макарите. Те само ще ви пречат.
1. Значи, професионалните сомаджии изобщо не ловят с въдици и макари. Всичко е на най-обикновена дървена мотовилка и всичко което се закачи на ръка се вади.
2. Кльонка е много важно нещо. Има си майстори на кльонкове които ги правят, но от тях знам, че добър (на който се хващат) е 1 на 10. Тия от магазините за нищо не ставали казват.
3. Много е важно правилно да го удряш във водата - техниката е доста специфична и ако не ти го покаже някой трудно ше се научиш.
4. Линията си има специфичен начин на водене. Стръвта ту се повдига, ту се отпуска леко с неравномерни движения.
5. Лодката трябва да е ниска, иначе не се получава звука.
6. Обикновено на кльонк излизат женски сомове. Най-предпочитани са поповото прасе, на което често и бели мрени се ловят или грозд блатни глисти. Най-добри са зелените твърди червеи, не знам дали ги познавате, но стават огромни 50-60см и са много твърди, но трудно се намират. Също медицинските пиявици са супер.
Fish friendly
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

kriki написа: Най-добри са зелените твърди червеи, не знам дали ги познавате, но стават огромни 50-60см и са много твърди, но трудно се намират.
Да де, и трябва да обърнеш 5 каруци тополова шума, докато те хапят комарите, за да си спретнеш един риболов :D :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Anonymous написа:Абре момци, што си мислите кльонка е толкова лесна работа. Много хляб има още има да ручате в тоя занаят. С това се заемат обикновено хора преминали през повечето други видове риболов и знаешти срещу какво се изправят.
Яките мултипликатори и колци няма много да ви помогнат. Иска се и друго .............. :wink:
А тук мое си лафите колкото искате на тази тема. Без някои други нешта ................ ще си останете само на седем кила и много мерак.
Гледайте си другите видове риболов и не се бъркайте в сомските работи. В дълбоки води навлизате. Гледайте си спининга
:lol: Ми научини бе госте,нали трябва да имате последователи това майсторите като тебе,иначе ще умрат сомовете от старост по язовирите. :lol: Познавам едни такива майстори дето се снимат с хванати сомове но главно участват само в снимките :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Госте аз имам един въпрос и се надявам ти като майстор сомаджия да ме светнеш.Как става така,че с роболова на сом се захващат хора които вече знаят за какво става въпрос???Как можеш да знаеш срещу какво се изправяш ако никога не си го хващал???През коi видове риболов трябва да премине човек за да се счита че е готов за риболова на сом???Аз ставам ли или имам да папкам още много???Дълбоките води в които навлизаме колко са дълбоки???
Май станаха много въпроси,но .........
Go BIG or Go Home!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Колеги, защо имам чувството, че тук се намесва познат глас (гост) от друг форум :) :) :)
Kriss, не ги слушай "големите мъже", дето ти разпрявят за "мъжката работа". Ти си намери истинските такъми, че не се знае на кой ще му излезе пръв късмета в тоя рибилов и току виж си се оказал неподготвен.
:? Защото съм виждал как вадят 15 килограмов още с първото хвърляне, без дори и кльонка да са намокрили.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

kalinux написа:Колеги, защо имам чувството, че тук се намесва познат глас (гост) от друг форум :) :) :)
Kriss, не ги слушай "големите мъже", дето ти разпрявят за "мъжката работа". Ти си намери истинските такъми, че не се знае на кой ще му излезе пръв късмета в тоя рибилов и току виж си се оказал неподготвен.
:? Защото съм виждал как вадят 15 килограмов още с първото хвърляне, без дори и кльонка да са намокрили.
Калине, той Крис и на "Риба Роха" в Испания е хващал добри сомове. Не беха гигантски, ама видехме че не е новобранец. Имаше и снимки във форума Пр.Х.(Преди хакерите). И Левака не е по надзаде. Ама си мълчи. А тоя ГОСТ прави диверсии не за първи път в Манията. На мен ми се чини че не му се ще некой друг да се отвори че да му вади сомовете. :wink:
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

kalinux написа:Колеги, защо имам чувството, че тук се намесва познат глас (гост) от друг форум :) :) :)
Да ама интересно що у тоя другио форум те тоя госта от еднашка зе та спре да списува :roll:
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Павел Иванов написа:
kalinux написа:Колеги, защо имам чувството, че тук се намесва познат глас (гост) от друг форум :) :) :)
Да ама интересно що у тоя другио форум те тоя госта от еднашка зе та спре да списува :roll:
Ми щото тука се е преместил бре Павка! Скоро пак се беше извапцал в темата за сомове!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Павел Иванов написа:
kalinux написа:Колеги, защо имам чувството, че тук се намесва познат глас (гост) от друг форум :) :) :)
Да ама интересно що у тоя другио форум те тоя госта от еднашка зе та спре да списува :roll:
Е то никой не сети кой е госта :lol: :lol: :lol: Павка ти май последно си контактува с него :wink: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
©тефанаки
Мнения: 288
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:14
Местоположение: София

ре

Мнение от ©тефанаки »

Абре момци, што си мислите кльонка е толкова лесна работа ...
Нещо не съм много съгласен с госта.
В 9 клас цяло лято се мотках на Дунав и се запознах с един дърт рибар. Пича си имаше лодка и така си изкарваше прехраната. Ловяхме на клюнк и точно на тез дървените мотовилки с намотано на тях въже от парашут - едно зелено. За стръв попови прасета или както по тоя край им викат конощипи. Първи я ми сом беше 7.5 кг, яко дърпа и е страшна тръпка, въжето ти прорязва ръцете. Не че съм бил некъв майстор, не че и сега съм, ама мога да се похваля с добри риби. Кльонка който ползвахме беше правен от местен дърводелец. На втория ден вече можех да го ползвам успешно. Айде друг път като пишеш се представяй да знам с кой споря.
Поздрави и Успехи!
Всички кучета отиват в рая

Не натискай тук!!!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

ГОСТЕЕЕЕЕ къде си бе майсторе?Да не си за сомове?Кажи ми да знам какво да правя като си дойда.Нещо те разконспирираха май а?В другия форум ви резнаха крилцата и гостите вече само цакат с език и няма как да се заяждат,но ти пак намери къде да се изявиш.ГолЕм си майстор май а???Дай някоя идея какво въже да ползвам за основно,че нали вие майсторите ги ловите с въжета,пак ние калитковците се опитваме чак с макари и пак не кълве.Поповото прасе женско ли трябва да е и ако да ще ти го донеса да го пробваш.....................за стръв де.Ма много майстори бре майка му стара.Хора които са ловили и са хващали,та чак аз тук го научих си траят и не се заяждат,а ти дето май идея си нямаш за какво иде реч си седнал да ги пелтечиш едни .........Аз май пак ще ти го кажа-АКО БЯХТЕ ГОЛЕМИ МАЙСТОРИ И МНОГО МИЛЕЕХТЕ СА РИБАТА,СЕГА ЩЕШЕ ДА ИМА И ЗА НАС МОМЦИТЕ.Говоря за е такива МАЙСТОРИ като теб,другите да извиняват.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Stif_1
Мнения: 282
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:00
Местоположение: Габрово

Мнение от Stif_1 »

PENN написа:ГОСТЕЕЕЕЕ къде си бе майсторе?Да не си за сомове?Кажи ми да знам какво да правя като си дойда.Нещо те разконспирираха май а?В другия форум ви резнаха крилцата и гостите вече само цакат с език и няма как да се заяждат,но ти пак намери къде да се изявиш.ГолЕм си майстор май а???Дай някоя идея какво въже да ползвам за основно,че нали вие майсторите ги ловите с въжета,пак ние калитковците се опитваме чак с макари и пак не кълве.Поповото прасе женско ли трябва да е и ако да ще ти го донеса да го пробваш.....................за стръв де.Ма много майстори бре майка му стара.Хора които са ловили и са хващали,та чак аз тук го научих си траят и не се заяждат,а ти дето май идея си нямаш за какво иде реч си седнал да ги пелтечиш едни .........Аз май пак ще ти го кажа-АКО БЯХТЕ ГОЛЕМИ МАЙСТОРИ И МНОГО МИЛЕЕХТЕ СА РИБАТА,СЕГА ЩЕШЕ ДА ИМА И ЗА НАС МОМЦИТЕ.Говоря за е такива МАЙСТОРИ като теб,другите да извиняват.
PENN не го питай какво въже ти трябва , ами му дай някой съвет какво въже да използва за примка!!! Аз гостее ти предлагам да е метално , че като увисниш да ти стане бързо леко!!!!


П.С. На човек да му писне от гости ами за жалост има много, които са регистрирани , но по природа са пу**и и им е малко смелостта!!! :evil:
Риболовът е краста!!!
Речник: крастата е болестно състояние, при което, колкото повече чешеш, толкова повече те сърби!!!
Заключено

Обратно към “СомОФФ”