За ВИДРАТА !?

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
miron
Мнения: 474
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 22:52
Местоположение: Sofia,Скравена,Sunny Beach

Re: хай

Мнение от miron »

Бат Стан написа:Ааа, тва гьолче ми е познато, есента нали на него улових една маломерна щука? Ама остави видричката, кво ти е направил хайванинът. Не яде чак толкоз много риба дневно. Освен това и да яде - ми нека си папка, не ти вреди, вредят мрежарите. И тя си е живинка, и тя рибица иска.
Не е този гьола с щуклетата,това си е моят селски гьол!
amalal
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Мар 23, 2007 13:43
Местоположение: софия

Мнение от amalal »

Сигурно няма да повярвате, но един корморан изяжда около 9 кг риба на ден! ЕС го махнаха от защитените видове. Него никой не го ловува.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

amalal написа:ЕС го махнаха от защитените видове. Него никой не го ловува.
Не са - всеки ден гледам французите как го псуват по шас-е-пеш.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
kalimok
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 8:12
Местоположение: Тутракан
Обратна връзка:

Мнение от kalimok »

:lol: То свестен французин има ли?
Колкото повече, толкова повече!
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

amalal написа:Сигурно няма да повярвате, но един корморан изяжда около 9 кг риба на ден! ЕС го махнаха от защитените видове. Него никой не го ловува.
Прав си. Сигурно нема да ти поверваме... Звучи ми като цитат от доклад на БЛРС за щетите нанасяни от "вредния дивеч" и в частност влиянието на Обикновения мишелов върху популацията на яребицата. Сори за офф-а. Не казвам, че не си прав, обаче. Казвам само, че ми звучи невероятно. Най-малкото къде ги побира? 10 кила са си сериозен обем.
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
docenta
Мнения: 763
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 13:30
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от docenta »

hobby написа:
amalal написа:Сигурно няма да повярвате, но един корморан изяжда около 9 кг риба на ден! ЕС го махнаха от защитените видове. Него никой не го ловува.
Прав си. Сигурно нема да ти поверваме... Звучи ми като цитат от доклад на БЛРС за щетите нанасяни от "вредния дивеч" и в частност влиянието на Обикновения мишелов върху популацията на яребицата. Сори за офф-а. Не казвам, че не си прав, обаче. Казвам само, че ми звучи невероятно. Най-малкото къде ги побира? 10 кила са си сериозен обем.
Грешката е в глагола "изяжда". Като се замени с "убива" всичко си идва на място. Вълкът също не може да изяде 10 овци наведнъж, ама без да му мигне окото натръшква цяло стадо. Ловната страст не е присъща единствено на хората, среща се и в животинския свят.
Мъдете здрави,
па другото ще се оправи!

Риболовна академия "Негован"
Правописната полиция - срещу езиковия тероризъм!
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Мнение от petur »

Наскоро по Канал 1/май :?: / гледах един френски филм за видрите. Нещо от сорта за развъждане и такива работи....... Та се сетих за тази тема, споменаха нещо за това, колко изяжда и доколкото си спомням не беше чак толкова много :idea: Любим деликатес им бил жабока :D даже бяха снимали как в един поток набара една жаба и за нула време я излапа :idea: Там едни хора бяха взели да отглеждат /дорде поотрасне/ една видричка, мнооо ме изкефи хайванчето :D По характер била нещо м/у котка и куче :wink: абе много игриво. Как може да се трепе такова животинче :?: Аз думата СПОРТ не я свързвам с убийството на квот и да е живо същество, ма има и такива хора :evil:
Аватар
Ribolinov
Мнения: 148
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 12:36

муаххах

Мнение от Ribolinov »

Чувал съм, че от рибата предпочитат змиорките, вярно ли е?
martin78
МЕСЕЧЕН БАН
МЕСЕЧЕН БАН
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 19:51

Мнение от martin78 »

Мамка и мръсна и видра заради нея ми избягаха 14 шарана на Жребеца между 3-те кила слагахме ги в един ного голям живарник едни колеги си затрагваха и не бяха хванаяли нищо аз да им дам по една риба дигам живарника нема никой дупка от едната страна и дупка от другата та колегите се исказаха че е видра
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Мнение от BOROOO »

Когато има риба не е страшно, че има видри и обратното - когато има видри значи има и риба.
Преди години на една високопланинска река в Родопите си цъках мренки в горната част на вира, а в долната една видра ме конкурираше :D .
А, сега се сетих и за една простотия, която съм чул. Някакъв рибар бил ухапан от видра и обяснението беше, че едва ли не било защото й ловял рибите :shock: :lol: :lol: :lol: .
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Мнение от petur »

Баси доберман-видрата :D
Глупости всякви........ :wink:
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

На Триградска река съм виждал зимната й пързалка. Забавлява си се хайванчето. Направило си пързалчица. Това като го видиш, едва ли ще й вдигнеш пушка.
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”