3 в 1 за риболова на пастърва :)

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
VankataPL
Мнения: 52
Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 18:26
Местоположение: Плевен

3 в 1 за риболова на пастърва :)

Мнение от VankataPL »

Здравейте :)
Понеже трябваше да пусна две теми, да не кажа три ,реших да ги обединя в една но по -дългичка :)


ПЪРВАТА - "Първата ми риба" -ловил съм доста кефал (включително и трофеини екземпляри) но първата многоточкова ,
определено ми се води първа риба
Имах притеснения че няма да е в България но се случи :)
Действието се разви на "Една Река " - както е модерно напоследък да се нарича Панега :) и стана благодарение
на всички Вас :)
Бих желал да изкажа специални благодарности на :
първо - тези които ме поканиха ; второ -на тези които бяха около мен този ден и ме съветваха за мухите ; трето-
на тези които стоделиха момента на самото хващане и споделиха емоциите ми :) - те си знаят кои са ;четвърто - на всички онези които през
годините ме съветваха , споделяха , показваха и помагаха за да стигна до тази риба :) :) :)
БЛАГОДАРЯ !
Изображение
Тази Хамериканка си "провлече краката " и ни заведе на Втората Тема -" Бой на Хамериканки по тиквите :) "

Бях получил покана за риболов в Испания и думата "риболов" беше ключова ,преди това бях отклонил две покани , но сега ...
Въдичките в тубосчета и на аероплана :) Кацнах преди обяд в Мадрид , разходка до към 19.00 часа ,разглеждане на рибарски магазини и прочие ,
но никакви покупки , просто не си харесах нищо . Играх си с въдички за по 200 , 300 евро но пак нищо ... моите по ми допадаха...
Аксесоари -нищо конкректно- явно не попадах на точните места ..
После тръгнахме на север област Варидолит река Дуратон и ловно поле за следващата една седмица ...
Природа - Какво е това ? -само камани и трева , която поради факта че е пролет беше все още зелена ,около реката Тополки (изкуствено засадени )
и безкраини количества Къпини , но в реката :) :) :)
Отседнах в едно туристическо градче -Пенифиел - около 6000 хители и досна живописно.Реката с рибите беше на
около 600м от къщата където щях да спя :) -нямах търпение да дойде Утре...:)
Сутринта опознаване на обстановката по реката ,обхванахме около 70 км нагоре по течението .Почти не ми остана време за хвърляне
,и нямах възможност да се задържа по дълго време на едно място ,но видях рибите - Малеееееее :) :) :)
На реката има два язовира по-близкия(На около 70км.) с впечатляваща дължина около 30км и добра пополация от Басове -
бях подготвен и за тях "милите" ,та се захванах . За съжаление нямах слука , домакините споделиха че нивото
е още високо и пролетта доста студена(валя ме сняг) , та рибите не са се раздвижили ...Близо тричасовите опити бяха напразни
Така неделята преключи без нито една риба ...
Понеделник -- РИБОЛОВА ЗАБРАНЕН -- егати -следват разходки по исторически забелижителности , дегустации на вина и прочие с
мисъл единствено за реката и рибите ...
Вторник -Мъката дойде - голямо хоикане по реката , и слаби резултати , знаех че риби има от време на време някое "животно "
ми изкарваше Ъкъла с безобразен скок над водата но опитете да го хвана останаха без резултат ...Инцидентно ловях Барбуси ,
които много напомняха на нашия кефал но устата им бяха като на скобар без роговата плочка
Изображение
Изображение
Изображение

Познавате ли пича с Пурата ? :) :)


Изображение
Сряда -Дойдоха горските - бог да ги поживи тези хора--- след забележки че ловя на кука с контра, едва отървах глобата.
Спаси ме фотоапарата на които имах снимки с кеча и релийза на барбусчетата , раздадоха ни Списания(на всички присъстващи) на които имаше
цялата река с описание къде какви риби има , на какво можеш да ги ловиш ,кога можеш ....- въобще пълна справка от стръв до размери
,мерак да имаш .Тук е мястото да кажа че ,Пастървата се връща задължително зарибена е изкуственно и е някакъв хибрид -сьомгова пастърва
Имаше уцастъци от реката които са забранени целогодишно ,може да се лови само на суха муха и на торен червеи , на куки без контра по-големи от
9ти номер (за червея) Мислех си -добре че не се срещнахме вчера :)
Преди да си тръгнат повикаха домакина ми -- лабала , лабала около 2 мин. - връша се и вика - Бързо в колата ,сменяне мястото...
Горските ни пратиха между два забранени участъка и намираме това -- ВЗЕМЕТЕ ВАЛИДОЛ
Изображение

Следващите пет дена си развих предмишницата ... среден дневен улов около 100 те бройки всякакъв размер( под 30см риба не съм хващал) , на моменти дори се отегчавах , при засилена
активност на рибите . Когато видех че към мухата се засилват по-дребни риби просто я вадех и подавах на някоя по едра ...

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

От тези хванах 10 -на - голямо изтръпване :) , но мнооо хитри ,зор се лъжат и зор излизат :)
Изображение

Малко поздравителни картички :) :)
Специално за Бате Райко и Любимия му корк :)

Изображение
Изображение

За Илиан05 И неговия корков Скакалец

Изображение
Изображение

След няколко риби :)
Изображение


Деня преди полета ходихме до едно друго градче , където попаднахме на точния магазин , та получих малко подаръци :) - дишащи гащи ,
чипиците си ги платих аз че ми стана неудобно :) ,следобеда риболов , а вечерта домакина ми връчи въдичка "Танех" с макарка и шнур
(прозрачен един такъв ,мноо интересен ) ,които купил преди да доида че незнаел дали ще си нося въдиците :)- малко наивно от негова страна ,
ма кво да правиш човека не знае колко съм "болен" :) :)

Когото си дойдох в Плевен ме чакаще Нов подарък , то като му тръгне на човек :)
Специално благодаря за него на Илиан05 И Пепито- Пламен
Които не знае, да кажа че ,тази година МОДЕРНИЯ цвят за челюсти на мухарски менгемета е ЦИКЛАМЕН :) :) :)
Изображение

Поздрави на всички 8) 8)
Последно промяна от VankataPL на Пет Апр 20, 2007 14:14, променено общо 1 път.
Любимото ми число е МНОГО :!: :lol:
Аватар
Владимир
Мнения: 10400
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 108 пъти
получил Браво: 505 пъти

Мнение от Владимир »

Браво за хубавите риби,пожелавам ти през целия сезон да вадиш от тоя калибър и нагоре :wink:



пп.Мухарката от снимките каква е?
пп2.Имам един Флюгер с такава дръжка :idea:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Мммм, 'бати репортажа ... оцъклих се ...

Поздрави, Ванка!
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

Ей, Ванка
не знаеш как ти се изкефих за преживените удоволствия!
----------
Все така!

П.С. менгемето ми се види много хубаво :D
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от daniel krilov »

тази година МОДЕРНИЯ цвят за челюсти на мухарски менгемета е ЦИКЛАМЕН
Май и В.Гетов има пръст в избора на цвят помня че той беше почитател на подобни цветове :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: иначе евала за риболова
искам да попитам а литрови балканки нямали там :?:
http://www.mouche-fr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troutbum
Видри, видри,видри........
Daniel Krilov, Fishing club Old Otters – Sofia, Bulgaria
Най-мразим пораснали лузари
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kriloffishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Дай ,Боже, всекиму!

Мнение от D-r Kosio »

Да..да... Ванката хвана първата си американка ... и беж на специализация в Испания... Кажи, моля , ако беше балканка ...от къде щеше да е репортажа?! :shock: ...

Прекрасно Ванка..!!! Ей това е позитивен ,"напомпващ" репортаж..
Благодарско , за споделеното.. отивам да "наточа" въдиците.. ,то не се трае... :D :wink:

Поздрави,
Д-р Косьо
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Мнение от BOROOO »

Добре дошъл Ванка.
Преживяванията ти в странство са били доста интересни и съм сигурен, че ще ти държи влага още дълго време. Като гледам снимките лошо ми става - все едно си в развъдник.
хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш, по едно време нямаш време да хвърлиш, само вадиш, вадиш... :lol: :lol: :lol:
В такива моменти ми иде да зарежа риболова, то не се трае :twisted: . А за тази американка на корк бих казал, че стават и грешки :lol: .
Поздрави.
Последно промяна от BOROOO на Пет Апр 20, 2007 15:07, променено общо 1 път.
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Jeeves
Мнения: 403
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
получил Браво: 1 път

Мнение от Jeeves »

Ванка, радвам се за тебе, първата снимка просто ме разби :D - спокойно може да спечели първо място в конкурс за снимка на най-щастливия човек.. колко малко му трябва на човек...
Аватар
gergenenov
Мнения: 322
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 20:46
Местоположение: Sofia

Здравейте!

Мнение от gergenenov »

Браво Ванка!
Много готин репортаж!

На първата снимка си много доволен,представям си ако се беше снимал след всичко това.. :lol: .

Поздрави!
Аватар
VankataPL
Мнения: 52
Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 18:26
Местоположение: Плевен

Мнение от VankataPL »

daniel krilov написа: искам да попитам а литрови балканки нямали там :?:
За съжаление немаше такива риби и въобще балканки , дори според списанието на горските :) Между другото те знаеха че в България и Румъния имаме много пастърва :shock: Сигурно черпят информация от някой учебник печатан преди 89-та година :D

Все още не съм хващал балканка , но и за това ще дойде ред .... :)

Поздрави
Любимото ми число е МНОГО :!: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”