Гореща оферта

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

theater написа:А за lamer-и пак ли е вечен ?
Teatro по-далечното замятане е необходимо само за езерен риболов на пъстърва или кефали в язовир. По е важно доброто презентиране на мухата там където трябва. Има случаи когато е необходимо 1.50-2 метра. Дори и по-малки дистанции, но там се промъкваш 20 минути и е нужно едно мятане. Питай Станила с неговият реферат " Риболов на кефали в малки и още по-малки селски бари"
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Ivan VP написа:
theater написа:А за lamer-и пак ли е вечен ?
Teatro по-далечното замятане е необходимо само за езерен риболов на пъстърва или кефали в язовир. По е важно доброто презентиране на мухата там където трябва. Има случаи когато е необходимо 1.50-2 метра. Дори и по-малки дистанции, но там се промъкваш 20 минути и е нужно едно мятане. Питай Станила с неговият реферат " Риболов на кефали в малки и още по-малки селски бари"
Ъхъм...... това ме навежда на следващия въпрос.......WF/DT,sinking, floating. Какъв шнур да взема, мама му стара ?
©тефанаки
Мнения: 288
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:14
Местоположение: София

Благодарности на Пайк!

Мнение от ©тефанаки »

Вече си имам мухарка, благодарение на Пайк, за което благодаря сърдечно! Наслука и весели празници на всички колеги!
Всички кучета отиват в рая

Не натискай тук!!!
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

theater написа:
Ivan VP написа:
theater написа:А за lamer-и пак ли е вечен ?
Teatro по-далечното замятане е необходимо само за езерен риболов на пъстърва или кефали в язовир. По е важно доброто презентиране на мухата там където трябва. Има случаи когато е необходимо 1.50-2 метра. Дори и по-малки дистанции, но там се промъкваш 20 минути и е нужно едно мятане. Питай Станила с неговият реферат " Риболов на кефали в малки и още по-малки селски бари"
Ъхъм...... това ме навежда на следващия въпрос.......WF/DT,sinking, floating. Какъв шнур да взема, мама му стара ?[/quoте]
floating DT6 клас. Виж в сайта на www.akulata.com, там са описани. Потъващ за сега не ти трябва.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Ivan VP написа:
theater написа:А за lamer-и пак ли е вечен ?
Teatro по-далечното замятане е необходимо само за езерен риболов на пъстърва или кефали в язовир. По е важно доброто презентиране на мухата там където трябва. Има случаи когато е необходимо 1.50-2 метра. Дори и по-малки дистанции, но там се промъкваш 20 минути и е нужно едно мятане. Питай Станила с неговият реферат " Риболов на кефали в малки и още по-малки селски бари"
Право каза Иван Златоусти - риболов в малки и още по-малки селски бари. Там трябва да си като индианец, и мяташ на два-три метра, ама кви тупалки има точно в тея бари. Имаш късмет, че все още не съм наясно как се пускат снимки в тоз форум, щото инак щях да ти пусна тая с кефала, уловен в най-селската бара, която може да си представите.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

аз май купих последния и единствен шнур Concept Line на Scientific Anglers...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Ivan VP написа:floating DT6 клас. Виж в сайта на www.akulata.com, там са описани. Потъващ за сега не ти трябва.
Да де аз там изчетох всичко и стигнах до извода, че с WF би трябвало да се замята по-лесно (за начинаещи говоря), но щом си казал вземам DT6 floating ! :D
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: хай

Мнение от Майстор Саки »

Бат Стан написа: Имаш късмет, че все още не съм наясно как се пускат снимки в тоз форум, щото инак щях да ти пусна тая с кефала, уловен в най-селската бара, която може да си представите.
Ако ти е под ръка файла, прати ми го на ribolovez@abv.bg

Бива ли да оставим толкоз народ неизпитал тръпката от съзирането на въпросния селскобарски /баси думата/ кефал?! :lol:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Гост

Мнение от Гост »

theater написа:
Ivan VP написа:floating DT6 клас. Виж в сайта на www.akulata.com, там са описани. Потъващ за сега не ти трябва.
Да де аз там изчетох всичко и стигнах до извода, че с WF би трябвало да се замята по-лесно (за начинаещи говоря), но щом си казал вземам DT6 floating ! :D
Театро, казах ДТ щот има два конуса и ако повредиш единият, обръщаш шнура от другата страна. ВФ-а е полезен чак след като му изкараш 'главата"/ виж профила на този вид шнур/. Преди това работи като ДТ- тва според моят опит. Първоначално може и двата, няма ся да преърляш реката я :D Не мисли за лесно и трудно замятане при мухарката, ще разбереш, че бързо се научава. По е трудно презентирането на мухата на даденото място-точно с лекота. Понякога е необходимо само едно мятане , както казах по-горе.
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Къде се продава Еър-фло и Сентифик?
pet55
Мнения: 88
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 14:44
Местоположение: София

Мнение от pet55 »

Еър-фло има в магазина на /абу гарсия и мичел / на цена 25 лв. с намалението като е в комплект с плетен "накрайник :oops: - не зная как се казва това нещо но при всички случаи трябва да си го купиш отделно ако не е в комплект с шнура
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

ANUBIS написа:Na GeoMilev magazina na SERT !
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”