2060 PFLUEGER MEDALIST. Наблюдения,мнения,впечатления ?

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Saint P
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 23:47
Местоположение: SF
дал Браво: 3 пъти

2060 PFLUEGER MEDALIST. Наблюдения,мнения,впечатления ?

Мнение от Saint P »

Някои ползвал ли е тази макаричка
http://www.alem-fishing.com/reels.php?v ... bearing=10
и какви са впечатленията?
Имам едно Exclu Spin na SPRO 3,60m./30-60
и мисля че номер 50 или 60 ще му пасне идеално.
Двоумих се м/у медалиста и президента ( и двете ми се струват много приятни), но тъй като мисля да я влача и по морето, реших че по-добрият вариант ще бъде медалиста, защото: "създаден за екстремни натоварвания и морски риболов" :wink:
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Търсиш макара, която основно ще "влачиш по морето" или това ще е само между другото? Щото хубава спинингова пръчка плюс голяма макара, като за тежък риболов, не се връзват особено...

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Saint P
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 23:47
Местоположение: SF
дал Браво: 3 пъти

Мнение от Saint P »

Търсиш макара, която основно ще "влачиш по морето" или това ще е само между другото? Щото хубава спинингова пръчка плюс голяма макара, като за тежък риболов, не се връзват особено...
Да - между другото ще я нося по морето. От София съм, тъй че основният риболов е в сладка вода, но това не ме спасява от солената вода, нали? :) Макарата трябва да е по-тежичка, понеже и пръчката е сериозна (не знам дали си я пробвал). Повече ме интересува дали си ползвал въпросната макара и ако е така с какви впечатления си останал Майсторе?
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Не съм ползвал нито Medalist-а, нито President-а. По-скоро мисълта ми бе за размера на макарата. Имам пръчка с данни, сходни на тази, която ти ползваш, и си я балансирам много удачно с макара модел 40. Мисля, че над този капацитет, макарите стават по-неудобни /като тегло, размери и т.н./ за спинингов риболов - мятал съм блесни и воблери с всякакви макари, събиращи до 100 м 0,60...
Съветът ми е да вземеш пръчката с теб и да пробваш всеки един от тези модели и размери макари. Вземи тази, която ти балансира най-добре пръчката и с която ти е най-комфортно. Колкото до това, дали да е Medalist или President, от споделеното във форума съм останал с убеждението, че и двете са достатъчно читави, но нека по този въпрос дадат мнението си и хора, които са ловили с тях.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Saint P
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 23:47
Местоположение: SF
дал Браво: 3 пъти

Мнение от Saint P »

Мда, аз в момента съм сложил макара размер 40 и определено трябва по-тежка.Мислил съм и дали да не сложа утежнение на края на дръжката за да се балансира с по лека макара :roll: .
Благодаря за съвета, така и ще направя.
А щом никой не се изказа против макаричката, то би трябвало да е читава
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”