Моите Чернобилски изчадия

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Мнение от Leo »

Воблера ми си няма очички.Сигурно вече са пристигнали ама някой трябва да отиде до пощата да ги вземе.Кьрав некьорав решавам да го тествам в бойни условия.Дунава нещо не ми харесва и отивам на едно разширение на р.Осъм.Закачам новоизлюпения воблер и започвам да мятам.Воблера играе супер и е малко по-тежък от оригиналните патета.Хвърчи като куршум.Кефя се на играта му и хич не мисля за риби.Обаче от подмола под мен нещо изкача и лапва нищо не подозиращата ми рожба.След миг се откача ала изобщо не ми пука защото в момента ме тресе страшен оргазъм.Изчаквам оргазъма да отшуми и оглеждам воблера.Няма му нищо освен че лакът му още не е изсъхнал.Продължавам да мятам и след 20 минути на половината дистанция ми удря пак.Този път изваждам распера и получавам душевна еякулация.След около половин час рожбата ми се закача и аз влизам в студената вода.Вадя воблера закачен за някакви останки от серкме с 2-3кг олово по него.Спасявам воблера но човката му е счупена.Голяма работа.Утре пристига лексан и други чудесии дето колегата Чуруликпенчо беше така добър да ми изпрати.Благодаря ти колега.
Баси работата :shock: аз един воблер да направя и на първата проба и риба да хвана :shock: :shock: :shock:

Изображение
Аватар
Чуруликпенчо
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Апр 28, 2007 18:14
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Чуруликпенчо »

Оле-мале ,браво Лео!
До сега ти питаше нас за воблеростроенето,а сега май ние трябва теб да питаме. Те,на тва му се вика удовлетворение от собствените творби. :D :D :D :D
Тъгъдък,тъгъдък,тъгъдък..........
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Чуруликпенчо написа:Оле-мале ,браво Лео!
До сега ти питаше нас за воблеростроенето,а сега май ние трябва теб да питаме. Те,на тва му се вика удовлетворение от собствените творби. :D :D :D :D
Направо си е жив оргазъм! :D
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Браво бе пич.Пък аз тука моите ги пробвам на разни кефалчета. :cry: :cry:
Аватар
Чуруликпенчо
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Апр 28, 2007 18:14
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Чуруликпенчо »

Аз пък имам поне 40 бройки въобще непробвани. Някои сигурно ще са орисани вода да не видят,ама и така кефа е голям.
Тъгъдък,тъгъдък,тъгъдък..........
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Евала Лео - аз хванах риба на някъде около 5тия воблер, който направих.Продължавай все така да ни радваш.
Аватар
rib4o
Мнения: 894
Регистриран на: Съб Юни 17, 2006 14:38
Местоположение: Хасково;Пловдив
получил Браво: 1 път

Мнение от rib4o »

Е Това все пак е Лео.Аз си мисля че и фас да закачи накрая на линията вместо воблер пак ще има удар на распер :D .Браво Лео продължавай да ни радваш.
Удоволствието от евтино закупената стока трае твърде кратко, спрямо разочарованието след това!
maldi
Мнения: 93
Регистриран на: Нед Дек 31, 2006 0:17
Местоположение: Шумен

Мнение от maldi »

Браво Лео!Майстор си!Можеш ли да споделиш,как ги боядисваш тия хубавци и с какви бои ,ако не е тайна?
Благодаря ти предварително! :)
Кими ще го направим рибар!
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

Страшен си, Лео, брат!!! :lol: :shock: :lol: :shock: ..... удари ни у земята сичките! ..... воблерите ти са суууупер! .....
тук ползвам момента най-официално да ти се извиня за забавянето на съвместната ни дейност.... просто от бачкане никакво време не ми остава! :oops: :oops: :oops: .... но заготовките са налице .... :wink:
вЕЛИК СИ ...!!!
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Браво Лео стращен си.
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Мнение от kalins »

Лео,поръчки приемаш ли? :D
Добре е да си добър
emil petkov
Мнения: 953
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 23:12
Местоположение: sofia
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 38 пъти

Мнение от emil petkov »

Здравей Лео и поздрвления за успешното воблеростроене. Аз само искам да ти кажа, че на Боби Каръка съм му подсигорил около половин кубик балса за воблери, така че от него можеш да си вземеш и да пробваш и с балса. Преди доста време, мисля че майстор Саки беше споменал, че за воблери ползва тези промитите дарва от брега на Дунава, едни такива гладки, бели и леки, така че и тях можеш да ползваш като матерял.
НАСЛУКА.
http://starividri.org/
http://www.album.bg/detelini/?page=1
http://nojove.weebly.com/index.html
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

Тия дървета са супер за обработване - леки и меки. Един приятел има 500 воблера направени от тях, само дето не мога да се начудя защо всеки път мята на блесна - а са уловисти :wink: На тях има 3 - 4 распера от преди няколко години. :D
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Мнение от Leo »

Първата партида изчадия добиха цвят и изражение.Станаха много здрави и играта им е супер.Не се налага да бъдат регулирани и не се разцентроват при закачки и удари в препятствия.Летят много на далече и при тестовете без тройки имах един удар и няколко подгонвания от сравнително дребни риби.След експерименти с дължината,формата и наклона на лопатката направих долните два.Играта им е невероятна и ще изкарат акъла на расперите.Те са от семейство Птицечовки и мъжкия даже има отровен шип с който упоява рибоците.Имат и укрепване под лъжичката по протежение на цялата тел.Тази идея ми подсказа Тео Фишермана на състезанието в Писарово.При втората серия която все още съхне успях да постигна още по добро оцветяване и преливане на цветовете.Скоро ще вляза с целия арсенал в реални бойни действия
Поздрави


Изображение

Изображение
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Leo,страхотни са!И на цвят си ги докарал.Материала липа ли е?
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”