Какво е това?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Мнение от Милен »

Привет, Мухоморче!

Тази примамка я видях в едно рибарско магазинче в Гърция. Предполагам, че там го използват главно за морски риболов.
Стари Видри
http://www.starividri.org

БЪКАРИ -
БЪлгарски КАяк РИбари!

Каяк RTM-Ocean Duo-Sun
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Една от хилядите имитации на скарида мисля .. :wink:
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от Tonito »

Това е воблер за калмари,сепии и тям мекотели,гледал съм го как Рекс Хънт ги ловеше на тях в Тайландско море :)
Аватар
jazzmena
Мнения: 4595
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

оооо Мухоморски,

Здрасти и се радвам да те видя на линия. Да не вземеш и на състезанието да се появиш? Ще си радвам да те видя.

Това е примамка за сепии. Купих си такава в Хърватско, само че синя. Мисля че мойта беше на Йо зури. С това се ловяло на помпане. Аз не съм имал късмет. .... то не че и съм пробвал толкова де. Имитира скарида. Сепията го гепва изотзад, набожда се и.... така.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Жоро Корчев има такава, можеш да я видиш на живо ...
muhomor
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2005 10:44
Местоположение: Русе

Мнение от muhomor »

Видях я вече на живо, ама не посмях да мятам с нея с тия водораслосъбиращи устройства. Един приятел си я беше взел и ме попита за какво е, та доста се позачудих. Ще му кажа, че не става за Янтрата и Дунава.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Воблер за риболов на мекотели - калмари, октоподи...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
mAnTi
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 11:41
Местоположение: София

Мнение от mAnTi »

Гледах по френското : Лов и риболов
Използваха такава за морски риболов и ловяха сепий ако не се лъжа .
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

С това се лови калмари (сепии, ако му сложиш тежест, може и октопод да извадиш). Трябва да е вечер (нощ), наи добре на някое пристанише, където има изкуствена светлина. Най общо казано, мяташ го навътре, дърпаш бавно и от време на време спираш за по, 20 секунди. Точно сега, е сезона на калмарите и ги има много.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
rib4o
Мнения: 894
Регистриран на: Съб Юни 17, 2006 14:38
Местоположение: Хасково;Пловдив
получил Браво: 1 път

Мнение от rib4o »

А бе сега като се замисля съм въждал точно със подобен воблер да се ловят калмари.Това беше миналия октомври като бях на винарския панаир в Бордо Франция.Бяхме отседнали в крайбрежното корортно гратче на 60 км. от Бордо.Та на един от кейовете точно вечерта ми направи впечатлемюние че ловяха калмари на такива воблери, и не само де.За съжаление нямах кой знае колко време за да се сътредоточа и да "крада" тактики.Ама няма ше и как да питам де то0 със тия пусти езикови бариери :oops: .
Удоволствието от евтино закупената стока трае твърде кратко, спрямо разочарованието след това!
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Ловя калмари, от доста години (когато съм отчаян, т.е. няма риба), така, че информацията ми е точна. Макар и рядко съм закачал и риба на такова нещо, предимно саби и баракуди, но ваденето е трудно, защото се откачат.
Вариантите за монтаж са 3:
-Каламариерата се закача дирекно на влакното и се дърпа, по гореописания начин.
-Преди каламариерата (30-50см.) се слага олово, по този начин се облавят по дълбоките слоеве, дърпа се по същия начин.
-Закача се тежест на основното влакно. На повод 50 см. се връзва каламариерата и самия повод, се връзва на около 60 см. над тежестта за да дойде на около 10 см, над нея, когато е увиснала. Този монтаж, се ползва когато има силни течения, замята се и се оставя няколко минути да се вее каламариерата от течението, след това се придърпва малко и пак се оставя.
Когато усетите, че сте хванали "найлоново пликче" което пулсира, дърпате и вадите
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”