Съвет за телескоп?

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Съвет за телескоп?

Мнение от minkata »

Поради ред неприятни финансови обстоятелства се наложи да се сбогувам с парите за мач и сега минах на варианта за телескоп. Знам че разликата е огромна но това е положението... Спрял съм се на този и този модел съотвтно на 4м и 3.80м. Единия уж компзитен пък по-лек от другия но с по-малко секции респективно водачи.Дайте малко съвети какво да взимам че трябва да се затваря сезона в неделя...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Взимай 4-метровия, по-добър е /ако не те притеснява прекалено транспортната дължина/. А ако ти е временен компромисен вариант, можеш и 5-тичката да вземеш, още по-универсална е, колкото и да мразя тази дума. Аз досега работех с една 10-30 на 3.80, фибро-, ами на река ми късееше, какво остава по гьоловете.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Късно е вече - поръчах тази на 3.80( не знам защо). Да се надяваме с мойте 2 метра нещата малко се поизравняват а и аз без това обичам по-тежки плувки.Притеснява ме само че няма нищо по-постоянно от временното за това няма да казвам че искам да ми е временен вариант. :lol:
Аватар
chirusa_bg
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Фев 16, 2005 12:58
Местоположение: Sofia

Мнение от chirusa_bg »

Честито , със здраве да си го ползваш :!:
на мен той ми харесваше повече от другия :idea:
наслука с новата тояга
KARAMEL
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:00
Местоположение: Пловдив

Мнение от KARAMEL »

Да му се нарадваш подобаващо в неделя(и остави риби и за след забраната) :D :!:
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

KARAMEL написа:Да му се нарадваш подобаващо в неделя(и остави риби и за след забраната) :D :!:
Ще оствя аз - всичката ще я оставя, то нали съм се убил да хващам напоследък.... :lol: :lol: Мерси за пожеланията и дано наистина има за какво да се радвам
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Мнение от Милен »

Честито минка :D

Аз съм малко суеверен за първото сефте на такъмите и гледам винаги да го направя с хубав риболов!

Наслука!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Честито да ти е :D и наслука! :D Нема се пуашиш, че е 3.8, щом си двойка - аз съм 1.7 :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Оказа се че ще е Odessa telecasta - другата я нямаха в наличност та няма да си пробвам новата въдица тази неделя но нищо - може пък да е за добро и като пуснат сезона да ги изловя :lol: :lol: :lol:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Честито и със здраве да го ползваш. Според мен за река 3,80 е добра дълина,щото ако е много обрасла(като нашенските реки) става мазало-оплитания, бой по клоните на дърветата, които нищо не ти правят:), като следствие употреба на цинизми, и т.н.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”