Новина от ИАРА

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Алеко написа:
Левака написа:708 Разрешителни за стопански риболов във вътрешни водоеми :shock: Е кво пак арендатори пак мрежи и обезрибяване по язовирите. :x
В големите язовири (51 на брой) е предвидено да няма стопански риболов.
Е аз кво ви казвам. Така ме заблудихте че пак да се ядосвам и да почвам безконечната тема. Изтривам си поста.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Lubo написа:Малеее - пак ли бе. Добре де. Яд ме е много. Ае почвам пак - ама Алеко да не се обижда. Имах желание да арендовам водоем. Намерих връзки за да разуча как стоят нещата. Колеги. Има водоеми които са дадени под аренда за сумата от 300 лева на ГОДИНА. Плюс еднократно 1500 лева под масата. Договорите са за по 5 години и нагоре. Тия пичове с парашутите са само заблуда на противника. Нема да пиша повече по темата. Само молба имам - ако има юристи - нека да проучат дали въпросните договори на министерството са публично достъпни.
Любо, не се обиждам, щото не съм взел нито стотинка - нито под, нито над масата! :twisted:
Но въпросните договори май не са публично достъпни. Не знам със сигурност.
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Павел Иванов написа:Баси само 890 сигнала ли са подадени или само на толкоз е обърнато внимание ?
Че това са си 2,4 и кусур сигнала на ден.
Естествено, направени са толкова проверки по сигнали, може да е имало и повече сигнали, но силиците ни за сега стигат за толкова.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Алеко написа:
Павел Иванов написа:Баси само 890 сигнала ли са подадени или само на толкоз е обърнато внимание ?
Че това са си 2,4 и кусур сигнала на ден.
Естествено, направени са толкова проверки по сигнали, може да е имало и повече сигнали, но силиците ни за сега стигат за толкова.
Ами там е проблема според мен. Не ми е за тия 15 лева за билет. Снощи с вас изпихме няколко билета. Болката ми е че не е ПРАВИЛНО. Защо да се заделят милиони от бюджета за да съществува контролен орган който не може да се справи със задачите си. Хем се харчат пари. Хем резултата е минимален. Тук идва и мястото да си зададем въпроса - защо билета да не струва 50лв. примерно. Отговора е - няма смисъл. Така три пъти повече пари ще отиват в държавата, и ще се краде 3 пъти повече. Няма решение. Има обаче частично решение. Да си даваме тия 15 лева за да не ни санкционират, пък да се съберем в групи които да си арендоват водоеми, само те да си ловят там и да си ги пазят. Иначе няма решение.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Ох, Любо, Любо, да знаеш как все едно из душата ми приказваш! Толкова много съм говорил по тези въпроси с хора разни отговорни, че мазоли на езика ми излязоха.
Нещата ще се променят, ама баааавно. С влизането ни в ЕС след две години обаче от там така ще ни нагньетат, че няма да има накъде да мърдаме.
Потрайте още малко, другари! Помогайте на ИАРА, че и тя на вас (на нас риболовците) да може да помогне!
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Алеко написа:Ох, Любо, Любо, да знаеш как все едно из душата ми приказваш! Толкова много съм говорил по тези въпроси с хора разни отговорни, че мазоли на езика ми излязоха.
Нещата ще се променят, ама баааавно. С влизането ни в ЕС след две години обаче от там така ще ни нагньетат, че няма да има накъде да мърдаме.
Потрайте още малко, другари! Помогайте на ИАРА, че и тя на вас (на нас риболовците) да може да помогне!
Прав си г-н Дянков. Аз не опитвам да те злепоставям или да започвам тая безкрайна дискусия наново. Ясна е работата. Ама следващите 2 години не искам да са същите по отношение на риболова. Болно ми е просто, и не искам нещата да се потулват. Но хайде да приключим че няма смисъл. Събирай сили за утре.
P.S. - Чувал ли си за късмета на начинаещия. Ае със здраве колеги.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Lubo написа:
Алеко написа:Ох, Любо, Любо, да знаеш как все едно из душата ми приказваш! Толкова много съм говорил по тези въпроси с хора разни отговорни, че мазоли на езика ми излязоха.
Нещата ще се променят, ама баааавно. С влизането ни в ЕС след две години обаче от там така ще ни нагньетат, че няма да има накъде да мърдаме.
Потрайте още малко, другари! Помогайте на ИАРА, че и тя на вас (на нас риболовците) да може да помогне!
Прав си г-н Дянков. Аз не опитвам да те злепоставям или да започвам тая безкрайна дискусия наново. Ясна е работата. Ама следващите 2 години не искам да са същите по отношение на риболова. Болно ми е просто, и не искам нещата да се потулват. Но хайде да приключим че няма смисъл. Събирай сили за утре.
P.S. - Чувал ли си за късмета на начинаещия. Ае със здраве колеги.
Поне докато аз съм в таз агенция, няма да има потулване. В понеделник се захващам с въпроса.

А иначе се приготви утре да черпиш!!!
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Алеко написа:
Lubo написа:
Алеко написа:Ох, Любо, Любо, да знаеш как все едно из душата ми приказваш! Толкова много съм говорил по тези въпроси с хора разни отговорни, че мазоли на езика ми излязоха.
Нещата ще се променят, ама баааавно. С влизането ни в ЕС след две години обаче от там така ще ни нагньетат, че няма да има накъде да мърдаме.
Потрайте още малко, другари! Помогайте на ИАРА, че и тя на вас (на нас риболовците) да може да помогне!
Прав си г-н Дянков. Аз не опитвам да те злепоставям или да започвам тая безкрайна дискусия наново. Ясна е работата. Ама следващите 2 години не искам да са същите по отношение на риболова. Болно ми е просто, и не искам нещата да се потулват. Но хайде да приключим че няма смисъл. Събирай сили за утре.
P.S. - Чувал ли си за късмета на начинаещия. Ае със здраве колеги.
Поне докато аз съм в таз агенция, няма да има потулване. В понеделник се захващам с въпроса.

А иначе се приготви утре да черпиш!!!
Жив и здрав да си за това изказване! Да ти се връща! :lol: :lol: :lol:
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Stif_1
Мнения: 282
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:00
Местоположение: Габрово

Мнение от Stif_1 »

Алеко от следващата година започвам всеки път като видя браконери да звънкам, само дето тука в Габрово са много заблеяни.До сега повече се разправях и ги гоних ама те отиваха на километър под мен и пак си ловяха.Но от догодина само на ИАРА, вече ми писна. Дано има само някакъв ефект.
Добра работа само дето пак е пълно с мръсници , но си прав, че като влезем в ЕС нещата ще се променят :wink:
Наслука ти желая.
Риболовът е краста!!!
Речник: крастата е болестно състояние, при което, колкото повече чешеш, толкова повече те сърби!!!
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Само така, Стиф! Подгрейте им телефоните!
Аватар
Валери
Мнения: 353
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:09
получил Браво: 1 път

Мнение от Валери »

Аз тези 2 години,докато влезем в ЕС-то ще ги чакам с голямо нетърпение.Само дано не остана излъган в очакванията си.Сигурно няма отведнъж да се оправят нещата,ама поне варварщината по реките да намалее.Пример:вървя си аз по Тополница с мухарката и току мине някой с вилица да ги боде,друг на ръце се е нагъзил,трети обикаля със серкме,засега парашутите са рядкост.Имама тел. на ИАРА в Пазарджик,от другата година почвам да звъня.Аз и на местните им казвам:вместо вие да си пазите реката,аз идвам от Пловдив да ви казвам.А иначе по селата са хубави хора-хубави софри стават.И друго му казвам на един-като изчезне рибата,какво ще ми ловите-аз си ходя повече от редовно по планините,ами ти къде ще идеш.И не е само финансов въпросът-всеки си има някаква работа,та не може да тръгне ей така.Та тъй.Поздрави!
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

Валери написа:.....И друго му казвам на един-като изчезне рибата,какво ще ми ловите-....
Какво им пука на тях.. важното е сега в момента да има...
Докато има хора в тая държава, дето съсипват нещо за милиони, за да могат да го купят за 100000 и да го продадат после за 200000, докато има хора, дето унищожават далекопроводи и телефонни линии за стотици хиляди за да спечелят някой друг лев от вторични суровини, докато всеки си изхвърля буклука през балкона, щото навън не е негово - няма оправия :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”