Дрехи и материи

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Дрехи и материи

Мнение от esox hunter »

Попаднах на един интересен материал и дискусия в ловен форум и прочетената информация мисля, че ще бъде полезна за много хора решили да си закупят подходящи дрехи за риболов или лов.

Ще се радвам, ако споделите мнение за някои марки дрехи (издръжливост, функционалност и т.н.)

Ето мнението на един от членовете на ловния форум с ник HSS

Кликни тук, в нея се дискутират дрехите на Hillman.

Модерирано от Pike
------------------------
Админът на ловният форум ми писа, че всичко поместено там е с авторски права и копирането е забранено, затова изтрих текста и оставих само линка към ловния форум. Ще ви помоля да не копирате повече текстове от там.
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Браво! Изключително полезна информация. Де да можеше някой да обясни така подробно и за карбона и бланките.
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Simbat »

Гледай ти.Тъкмо снищи си взех две якета и един панталон-камуглажни и тая тема ми е особено актуална.Eдното яке и панаталона е Gore-Тex материя и са на Browning.Пише че е дидаща материя ама вътре ми изглежда като мушама и не знам колко реално е ефективна тази Gore-Tex технология.
Другото яке с Thinsulate 3M технология и е на Field and stream.И то уж дишащо и същевременно водоустойчиво.
Не ом вярвам нещо на тез технологии обаче.Ако някой има повече опит с тях да сподели лични впечатления.
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

По Коледа си взех зимния комплект на Hillman XXL, този с несваляемата подплата (другия, със сваляемата тодплата XXL, ми беше малък). Пробвах го при температура от -10 до +15, и бях доволен Пробвах го при 10 часов проливен дъжд, град и много силен вятър, Като цяло бях доволен, пропусна вода само от естествените отвори (качулка, ръкави). При вятър и дъжд, става малко студено, без да пропуска вода. Само при вятър, се държи много добре.
Това което ми допадна много, е свободата на движенията, която позволява
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Simbat »

Не им вярвам на тез модерните материали нещо.
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Мнение от Владимир »

Simbat написа:Не им вярвам на тез модерните материали нещо.

Както казва моя добър приятел Симеон"най-добре си е с вълната" :lol: :lol: :lol: :wink:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Един въпрос имам тука (мноо интересно четиво впрочем,мерси): PTFE (Polytetrafluoroethylene) и Тефлон (запазена марка на DuPont) не са ли едно и също нещо или аз бъркам некъде?
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
veselanski
Мнения: 405
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 12:29
Местоположение: София

Мнение от veselanski »

In chemistry, poly(tetrafluoroethene) or poly(tetrafluoroethylene) (PTFE) is a synthetic fluoropolymer which finds numerous applications. PTFE's most well known trademark in the industry is the DuPont brand name Teflon. Similar product is also available from Daikin with a brand name of Polyflon-PTFE.

Ако правилно съм го разбрал май иде реч за един и същи синтетичен флуорополимер.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

аз имам един комплект "дишащи" с Гортекс... Много добре са, но покаже ли се слънце, на 5-тата минута умираш от жега...
от края на април до октомври въобще не мога да ги облека...

сега за лодката мисля да си купя нещо такова - "спрей сют" пази от пръските от вълните и не е толкова дебело...

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”