Съвет за спининговите пръти!

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

ZLAK написа:Малка поправка,Ванка:
Не е intERpid , a intREpid :oops: . Аз също я имам , но е на 2.40. Малко е твърдичка , но с нея съм ловил всичко : от пъстърва до щука.
Иначе специално за щука ползвам BROWNING PREDATOR и съм много доволен.
Коректна поправка. Вярно малко са по-твърди тез въдици и единствената ми забележка за тази дължина е малко по-дългата дръжка след макародържача.
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Преди Ugly-то ловях с Intrepid, 2.70 10-30, хубава си е сопичката, бая рибка дръпна. Доста е далеч от Ugly Stik но става.
iddqd
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Колеги я в тази връзка кажете впечатления от Shakespeare Medalist Spin. Всеки момент го чакам да дойде от shopa на Пайк. Поръчах си го на 2.70м и малко на сляпо, но мисля че си заслужава ....
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от Marto »

Сашо, медалиста е много приятна пръчка. Доста Видри имат 2.10 и 2.40. На 2.70 я гледах/държах/лашках в Алем, чудна е. И аз може да се обзаведа с Медалист след февруари, ако в UK не видя нещо по-така....
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 213 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

;-)

Мнение от shaman »

Ами.. аз ползвам медалист 2.40... въпреки, че моето мнение не е меродавно, щото друго не съм пипал :oops:

Доволно ;-) Малко се гъне повечко на дунавското течение, като заметнеш с 3-4 номер блесна, ама се живее...

От Пайк си купих преди няколко седмици и това:
Изображение

2.70.. Първия момент се уплаших като я видях :wink: Върха е тънък като игла направо... Но я пробвах на Янтра и се справи доста добре..
т.е. риба не съм дърпал с нея, но се замята културно и се държи прилично :wink:
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Марто, много мерси! Почти сигурен бях, че си заслужава, но като не съм я държал трябваше да попитам ... :)

Шамане това е Shakespeare - Sigma Ultra Trout, нали? Много близък мой приятел има този телескоп от около месец. Впечатленията от него са ми страхотни. Върхът е тънък, ама нали е 5-15 акция ... 45 см транспортна дължина ... абе ще си взимам и аз ...

ПОЗДРАВИ
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 213 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

SASHO написа:Шамане това е Shakespeare - Sigma Ultra Trout, нали? Много близък мой приятел има този телескоп от около месец. Впечатленията от него са ми страхотни. Върхът е тънък, ама нали е 5-15 акция ... 45 см транспортна дължина ... абе ще си взимам и аз ...

ПОЗДРАВИ
Точно !
Значи това, което ме свали беше именно транспортната дължина. Идеята ми е лятото (живот и здраве) преди и след работа :wink: да попрескачам малко до Дунава за половин един час... А 45 см се събира перфектно в раничката :lol:
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

"Медалиста" го имам и аз - на 2,70. Много съм доволен.
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Алеко написа:"Медалиста" го имам и аз - на 2,70. Много съм доволен.

Алеко, на него ли ти е CATERA-ta ? Заглеждам я от известно време та да питам ....
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

Баш така! И от двете съм изключително доволен. "Катерата" много добре реди влакното, поне според мен. На едната й шпула съм навил едно плетено, което на една друга макара направо ме побърка от мустаци, бради и други "окосмявания". :D
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Я и аз да си кажа, щом се намесват Катери и Медалисти.
Имам няколко риболова с моя Медалист 2.40 + Катера. Много са ми удобни като комбинация, но за жалост не мога да се похваля с особени успехи :oops: :cry:
Ще трябва още доста дапомяткам с този такъм, докато ги науча нещата !
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Гледам че повечето колеги ползват плетени влакна - чакам съвети какво да си взема. И има ли такова, което да става и хем за по-големи щуки, хем за малки пъстърви?
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Lubo написа:Гледам че повечето колеги ползват плетени влакна - чакам съвети какво да си взема. И има ли такова, което да става и хем за по-големи щуки, хем за малки пъстърви?
Berkley Whiplash Pro 0.06, но за щука така или иначе, ти трябва метален повод, волфрам или нещо друго.
iddqd
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

Любчо, мога да ти дам да си намотаеш от моето - 0,12, бяло, Нонейм, ама здраво. С добра макара, както вече казах, не прави особено много "окосмявания".
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”